[ ctrlS @ 09.08.2004. 10:07 ] @
Nesto sam u svom kompu zabrljala, izgleda, ne otvara mi Workgroup. Pri svakom pokusaju kaze: "Priv. is not accessible. The network path was not found".
S tom sto svaki komp iz mreze sasvim dobro nalazim preko Ctrl+F...
OS Windows 2000 Profesional. Lokalna mreza ima 17 kompa.
Sta da radim?
[ dusty @ 10.08.2004. 13:39 ] @
Tja, to moze biti bilo sta :( Reci da li imate DHCP, DNS .... ?

Ovde kod mene u firmi se desila slicna stvar, ali tada je jedan lik reinstalirao Windows 2000, pa je njegov komp preuzeo da bude domain controller. Cim je iskljucio sve je radilo normalno.
[ ctrlS @ 11.08.2004. 10:57 ] @
Kako mogu da znam ko je sta preinstalirao? Mozda je to, ali ne znam...
[ Milan Andjelkovic @ 15.08.2004. 20:19 ] @
Daj nam više detalja. Šta si radila neposredno pre nego što je to počeo da prijavljuje? Da li si skoro instalirala ili podešavala nešto? Da li koristiš firewall? Da li još neko ima pristup tvom računaru? Da li se išta slično dešava na ostalim računarima? Da li možeš da pristupiš svom računaru sa ostalih? Da li radi ping (obostrani)?

Eto, dosta za sada... :)
[ ctrlS @ 16.08.2004. 13:31 ] @
Pre nego sto mi se izgubila workgrupa nista neuobicajeno nije radjeno na ovom kompu. Instaliran je Remote administration, ali kolega koji ima istu aplikaciju u svojoj mrezi nista nije tom istom instalacijom poremetio. Firewall mi na kompu nije ukljucen, koristim PandaPlatinijum antivirus. Na nekoliki racunara se workgroup ne vidi, ali ne mogu da nadjem nista zajednicko sa mojim racunarom, nisu cak na istom svicu. Ping radi. Racunare nadjem bez pinga samo pomocu ctrl+f.
Sada recite...
[ mixkima @ 16.08.2004. 14:04 ] @
Proveri masku podmreze ili je prekucaj (naravno moraju da budu iste ako želiš da ti kompovi budu u određenom workgroup-u tj. da se vide), ako su ti adrese statičke.
Ako je verzija sa DHCP znači do servera je, pa proveri tu.
Kako ti radi PING sve bi trebalo da bude OK sa mrežom.

BYE
[ ctrlS @ 25.08.2004. 10:44 ] @
Adrese jesu staticke i svi kompovi su bili u istoj workgrupi, dok nije ukljuceno jos kompova. Iz properties kroz nekoliko koraka sam uspela da vidim kompove koji su postojali pre novih kompova u mrezi, ali to je sve sto sada imam. I dalje ne vidim kompove koji su ukljuceni u mrezu u zadnjih mesec dana...