[ djmrky @ 09.08.2004. 13:03 ] @
Planirao sam da kupim ovu TV karticu (nasao je za nekih 40-ak evra, ima i daljinski i svasta jos u kutiji) i sve je bilo ok dok je nisam video uzivo i video da NEMA onakav oklopljeni tuner kao sve tv kartice koje sam dosad video. Ima par nekih malih integralaca (audio tuner, video tuner, a/v dekoder) i to je sve. To mi je bilo jako sumnjivo pa sam resio da se malo ipak raspitam u cemu je stvar.
Jel se to desila neka revolucionarno nova tehnlogija (gde se postavlja pitanje dosta niske cene ako je nova tehnologija), pa sad vise ne mora tuner da se pakuje u metalno kuciste ili zbog stednje metala sad ove, i onako lose kartice, imaju jos gori prijem nego pre.

Meni inace treba ova kartica prvenstveno da skidam video sa kamere 8mm (Sto nisu neki veliki zahtevi)

Dakle, da li neko poseduje ovu karticu
http://www.asus.com/prog/spec....20Card%20-%207135&langs=01

i kakva su iskustva

Hvala unapred!
Mrky
[ Miroslav Cvejić @ 10.08.2004. 08:19 ] @
Ako Windows teraš u 1280*1024 kartica neće raditi.
Ako instaliraš drajvere koje ti Windows Update ponudi nećeš imati zvuk na TVu (zvuk sa radija radi).
Dovoljno?
[ djmrky @ 10.08.2004. 12:16 ] @
pa sta sad to znaci? da je kartica shit?
a sta bi bio neki relativno dobar izbor (naravno do toliko para)?
[ Miroslav Cvejić @ 10.08.2004. 20:53 ] @
Kartica je odlična, softver koji uz nju ide je jedan od najboljih koji sam imao prilike da instaliram. Daljinski je strava (USB). Ono što sam ti naveo su mane koje bodu oči, da se ne razočaraš jer je to skoro najskuplji TV Tuner na tržištu. Verovatno će se to ispraviti novijim softverom...

Pinnacle PCTV Stereo (jeftinija varijanta) ili Pro (najskuplja varijanta) je uvek dobar izbor...
[ yoopie! @ 12.08.2004. 22:34 ] @
Skoro sam naleteo na 7135 u download sekciji Asusovog sajta (ruku na srce greskom, trazio sam 7134), ali nisam imao prilike da procitam utiske kupaca ili da je vidim u radu. Samo ti mogu reci da je Asus korektno odradio posao sa prethodnim modelom.

Miroslav je u pravu - softver moze i bolje. Moj 7134 ne pravi velike probleme, pre bi rekao da iritira, ali opet... Npr. u kompletu je stigao fenomenalan daljinac, ali pola tastera (sem volume i sl.) ne funkcionise jer Remote Master ne vidi (?!) TV kartu i odbija instalaciju. EzVCR.FM snima zvuk sa FM tunera u .wav koji drugi programi prepoznaju kao ostecen ili nepodrzan, dok Home Theater to radi bez problema (retko ga koristim - full screen). Tu je i PowerVCR II (u "skracenom" izdanju) sa nekim svojim idiotizmima, ali nista sto DScaler ne moze da nadoknadi. Verujem da sve to moze resiti prepravkom softvera, samo kada bi u Asusu shvatili da azurnost ne podrazumeva verzije koje datiraju iz 2003...

Verujem da je veci deo problema ispravljen u 7135, i da se (uprkos odredjenim bubama) radi o dobroj kupovini. Naravnom, novac je tvoj.
[ Boris Lozac @ 14.08.2004. 13:46 ] @
Da li je ovde prica o ASUS TV/FM kartici sa Philipsovim cipom, sto dolazi u totalno crnom pakovanju, sa belim natpisom ASUS TV/FM, da li je to dobra kartica, posto razmisljam da je pazarim, da li ima vise verzija tih TV/FM kartica, koja je najbolja da se ne za****m, i jeli tacno to da na daljinskom od te kartice, ne mogu da se memorisu FM stanice, i da joj je los softver, i koliko je losija slika od CInergy kartica, posto mislim da koriste taj isti Philips cip........???
ajde cenio bih da mi kazete kakav je taj ASUS u crnoj kutiji, nekih 45 evra kosta, i da li ima potrebe da uzima CINERGY 600 od 75 evra......??
poz.........
[ Boris Lozac @ 14.08.2004. 15:38 ] @
Takodje sam video kao mogucnost ASUS kartice, kao gledanje DVD filmova, to mi nije jasno, ako nemam DVD rom/rezac, kako mogu da gledam DVD-ove.......
Ajde cenio bih odgovore, posto bi uskoro menjao TV karticu........