[ superbaka @ 10.08.2004. 16:56 ] @
da bih prebacio drugu film tj. klip sa mog kompa na njegov smart phone (SPV) potrebno je da smanjim rezoluciju filma na najvise 220x176 jer tako zahteva njegov plejer na telefonu... kojim programom i kako to da odradim?
[ vukx @ 11.08.2004. 07:30 ] @
Mozes to odraditi i bilo kojem programu sto se bakce sa video kompresijom, montazom, itd. Znaci VirtualDub, Premiere i gomila drugih.
Pored rezolucije, pitanje je u koju kompresiju treba da stavis da bi ga pustao telefon, predpostavljam kao nesto za WEB, npr. WMV ili sl. To moze Premiere da uradi, ali i ima manjih programa kao River Past Video Cleaner.
Posto imas XP mozes probati i sa Windows Movie Maker - om.
[ superbaka @ 11.08.2004. 21:47 ] @
ne, on ima mvplayer koji ima podrsku za divx5.02 sa maksimalnom rezulicijom od 220x176...
kad u virtual dub-u izaberem comression pa izaberem divx5.05 i pod advance namestim odgovarajucu rezoluciju i fps kao sto stoji u preporuci za handled uredjaje, zatim kliknem na save avi i on ga snimi sa bas malom rezolucijom ali u plejerima na kompu pokazuje rezoluciju 640x480?! i opet plejer na njegovom telefonu javlja da je prevelika rezolucija... gde gresim?
[ vukx @ 12.08.2004. 08:45 ] @
Ne znam ja imam DivX 5.1 i funkcionise, imas dve varijante, da na DivX codec/configure/video otkacis enable resize i ukucas rezoluciju ili na DivX codec-u odredis samo stepen kompresije, a u video filterima u VDub-u nadjes resize i upises rezoluciju tj novu velicinu slike.
Obe varijante kod mene rade, kad kliknes na file properties/summary/advanced, gore ti pise koja je rezolucija.
[ superbaka @ 12.08.2004. 21:20 ] @
kod mene na 5.05 postoji opcija enable resize ali nije moguce da se dopre do nje... probacu sa 5.02 pa cu da javim...
[ bgd @ 19.08.2004. 22:36 ] @
resenje je SmartMovie Converter
http://lonelycatgames.com/