[ tortual advantage @ 10.08.2004. 20:16 ] @
Ako naprimjer jedna osoba pise kod za program dali druga osoba moze da pravi interfejs i da se to na kraju poveze.

Ako da koji program da koristim da se moze napraviti XP look interfejs da bi bio komptabilan sa Delphi?

Hvala
[ Crazy Mix @ 11.08.2004. 09:58 ] @
Moze jedna osoba da razvija interface, a druga da pise funkcije koje ce biti koriscene u posebnom fajlu (unit), onda ova prva osoba (za interface), ili treca osoba samo u uses listu unese ime tog unit-a i moze da poziva funkcije (i procedure).

XP look? Ja to radim tako sto obican XML fajl (manifest) preimenujes u ime_programa.exe.manifest i stavis ga pored ime_programa.exe. Program ce onda sam dobiti XP style. Imas i neke komponente koje taj manifest dodaju u exe, tako da nema dodatnih fajlova, a aplikacija ima XP style (ako si uopste na ovo mislio, nisam bas najbolje razumeo pitanje...).

Primer jednog unit-a imas u attachment-u, kao i manifest fajl.
[ hwfanatic @ 11.08.2004. 14:45 ] @
Samo pazi, neće sve kontrole da izgledaju baš kako ti želiš. Tačnije, ako se odlučiš za komponente koje ne koriste sistemski definisane prozorske klase (već neke značajno modifikovane), onda možeš da se oprostiš od XP izgleda... U principu, ako se ograničiš na ono što dolazi uz sam Delphi, ne bi trebalo da imaš problema.
[ Boris Stevanovic @ 11.08.2004. 15:03 ] @
To i jeste poenta troslojne arhitekture.
[ Zmaj @ 11.08.2004. 22:27 ] @
u Delphi7 imas kompunentu na paleti Win32, nalazi se skroz desno (na njoj pise XP), a zove se XPManifest, dovoljno je da je prebacis na jednu od formi i tvoj program ce dobiti xp look.

Na netu mozes da nadjes upuststva kako da to odradis rucno preko resursa.

Jedino sto neki progimai kompajliraniu starijim verzijama nece odraditi skinove ako im podmetnes onu foru sa progname.exe.manifest razlika je u vcl kod delfija 7 koji zna da prepozna skinove xp-a
[ Crazy Mix @ 12.08.2004. 08:41 ] @
Fora sa fajl.exe.manifest radi sa programima kompajliranim sa D6, a to sam video i kod npr. Nero-a 5.5.5.1 sto nije tako mlada verzija programa, a opet mu daje XP look...
[ masetrt @ 30.08.2004. 10:22 ] @
manifest fajl ne zavisi od verzije delphija vec od operativnog sistema. Tako ce na npr. 2000-darci da ima 2000-kin look dok na XP-u ce da ima look onakav kakav ti je podesen u XP-u