[ Shebo @ 11.08.2004. 08:22 ] @
Pokušavam napraviti jednu aplikaciju koristeći C#, ali sam naišao na jedan naizgled nepremostiv problem.
Program automatski upisuje i čita neke podatke u Excel file, tu je sve OK i s upisivanjem i citanjem podataka iz *.xls file nemam problema.
E sad problem: ne znam kako da kreiram novi *.xls file.
Ako netko zna kako da kreiram novi *.xls file molim da mi pomogne.

P.S. Samo mi nemojte reci da rucno pomocu Excel-a kreiram prazan *.xls file jer aplikacija svakih 7 do 10 dana treba novi praznu tabelu

P.P.S. Za sad sam samo nasao kako se kreira novi *.mdb file, ali to ne pomaze potreban mi je xls file.
Evo kako kreiram novi *.mdb file:
Code:
string nameDatabase = "....";
string locationDateBase = @"c:\....";            
string databasePassword = "****";
ADOX.CatalogClass catalogClass = new ADOX.CatalogClass();
catalogClass.Create("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" +
"Data Source=" + locationDateBase + nameDatabase + ".mdb;" +
"User ID=Admin;" +
"Jet OLEDB:Database Password=" + databasePassword + ";" + 
"Jet OLEDB:Engine Type=5");
[ havramm @ 11.08.2004. 10:14 ] @
Pogledaj Working with the Office XP Primary Interop Assemblies. Mozda tu nadjes nesto sto ti resava problem.
[ jablan @ 11.08.2004. 10:41 ] @
Jel ti pije vodu recimo da držiš jedan prazan XLS fajl negde i da ga po potrebi, iz programa samo iskopiraš tamo gde treba, umesto da praviš novi?

Ako ne, pretpostavljam da ti ne gine korišćenje ofis interop asemblija, ili neke third party kontrole.
[ nikola.s @ 11.08.2004. 10:54 ] @
>
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;302084
Napraviš Excel dokument i snimiš ga u svoj folder.
[ Shebo @ 11.08.2004. 12:46 ] @
Hvala svima na tako brzom odgovoru.
Mislim da je nikola.s dao najprihvatljivije rješenje. Međutim kad pokusam kreirati novi woorkbook sa:
Code:
oWB = (Excel._Workbook)(oXL.Workbooks.Add( Type.Missing ));

dobivam sljedecu gresku:
Additional information: Old format or invalid type library.
[ Shebo @ 12.08.2004. 08:31 ] @
Problem je riješen.
Problem je bio u tome što imam English verziju Excel-a, a regional settings na mojem compu postavljene su na hrvatski jezik, nakon što regional settings postavim na engleski jezik onda sve radi kako i treba.
Još jednom hvala svima na odgovorima.