[ IHThUS @ 12.08.2004. 19:49 ] @
Upoznao sam ovde nekog našeg čovaka koji ima komp sa problemom, i kao obično nema čovek pojma sa kompjuterima (mada ni ja nisam expert ). Da skratim priču, u pitanju je WinXP i problem sa konekcijom na net. Kaže da mu sve radi OK ali kada se konektuje na net nakon jednog minuta iskoči mu poruka kao da je sistem u opasnosti ili nešto tome slično i prekida se konekcija. Nakon što je sisitem dva puta skeniran Nortonom nije bilo prijave nikakvim malicioznih softwerskih pojava .

Šta bi to moglo da bude?

Da li da probam da mu skeniram mašinu sa NOD32 i Ad-aware ili možda da probam nešto treće?
[ Buum @ 13.08.2004. 08:03 ] @
Jel ima zakrpu za Blaster?
[ matija-s @ 13.08.2004. 10:42 ] @
probaj stinger
[ IHThUS @ 13.08.2004. 18:09 ] @
@Buum
I ja sam prvo pomislio da je neki Blaster, ali mislim da Blaster ne prekida konekciju. Nisam siguran da li ima pač za Blaster, obzirom koliko je čovek upućen u sve ovo čini mi se da nema, pitaću ga.

@Matija
Šta ja stinger? Ako može link, please.
[ haggar @ 13.08.2004. 18:33 ] @
Citat:
ali mislim da Blaster ne prekida konekciju


Prekida, nakon što odbroji 60 sekundi.
[ matija-s @ 13.08.2004. 19:59 ] @
http://vil.nai.com/vil/stinger/
[ IHThUS @ 13.08.2004. 20:17 ] @
@Matija
Hvala.

@haggar
E, baš tako! Probaću da vidim da li će ovaj Stinger da reši problem a ako neće moraću da preuzmem onaj boot CD sa gomilom alata među kojima se nalazi i Fprot.
[ burex @ 15.08.2004. 01:40 ] @
Ovo sam pisao vec na drugoj temi, ali se nadam da nece smetati ponovo...

Moguce resenje:
1. Desni klik na MyComputer -> Manage
2. Levo, skroz dole na "tree" prikazu, imas stavku "Services and Applications", klikni na + pored njega, a zatim na "Services" ispod, prikazace ti se spisak service-a na tvom racunaru
3. E, sada najzamorniji deo... Na tom spisku, moraces svaki "service" posebno proveriti na ovakav nacin:
Desni klik na servis->Properties, pa idi na tab "Recovery"

Tu imas opcije sta treba Windows da uradi ako naidje na gresku u radu (neko te napada sa neta i pravi te greske namerno da bi ti se sistem restartovao...).

First failure, second failure i subsquent failure treba da bude postavljeno na "Take no action", u tvom slucaju, verovatno ces naici da je negde namesteno na "Restart the computer", sto prouzrokuje problem.
[ IHThUS @ 16.08.2004. 21:54 ] @
Hvala na ovoj opciji ali mislim da od toga nema ništa jer je Windoza u HU varijanti a meni mađarski nešto baš ne ide u poslednje vreme. Probaću da mu rešim taj problem uz pomoć nekih alata pa ako ne ide, reinstal OS-a.
[ Danilo Vukovic @ 17.08.2004. 10:17 ] @
Pa sve bi bilo lepo da se shvati da blaster nije jedina stetocina koja izaziva takve probleme...
[ IHThUS @ 17.08.2004. 21:29 ] @
Da li misliš na ovo što je predložio Burex ili ...?
[ Danilo Vukovic @ 17.08.2004. 22:15 ] @
Mislio sam da ima dosta drugih virusa osim blastera i sassera koji koriste slicne propuste... Ako zelis da znas sta ti se sve startuje sa sistemom i jos ponesto idi na www.sysinternals.com i pogledaj njihovu sekciju... ima dosta dobrih i korisnih alata.

Poz
[ IHThUS @ 19.08.2004. 22:23 ] @
Problem rešen, mašina očišćena i vraćena u funkciju!

Stinger i Ad-Aware su uspešno završili posao. Bilo je masa virusa-crva 38 i špija 40 , tako je to kad ljudi ne znaju kako da se zaštite na netu pa su like siting duck.

VAŽNO
Tri obavezne vrste programa za mašine koje idu na net:
1.) Firewall (Zone Alarm....)
2.) AV - anti virus (NOD32, Norton...)
3.) Antispyware (Ad-Aware...)

Redovno (3 x sedmično) osvežavajte definicije instaliranih programa ili će programi koji bi trebalo da vas zaštite od raznih virusa-crva-spyware biti beskorisni!!!

Po mogućstvu za surfovanje koristiti Firefoks ili Operu!