[ Luxxx @ 13.08.2004. 20:38 ] @
Pitanje postavljam ovde jer koristim webviewer i jedva se snalazim. Pitanje za moderatore: Zasto se ne omoguci postavljanje pitanja i na wapu? Pa nemamo svi kompjuter... Mnogi nemaju kompjuter! Ovaj program jede kredit i tesko je se snaci. Za Mobtel: Kada ce jednom cena za nesto da vam bude idealna i SUPER? Na primer FANTASTICNA cena za poruku je 1 dinar! Za gprs 1 para po kilobajtu! Omogucite to bar za vikend. Nismo svi bili u mogucnosti da koristimo GPRS dok je bio besplatan. 5 para se cini jeftino, ali jede bogami! Na "www" i ne smem, jedva se usudjujem. Pa su tu i skupocena mp3 zvona...
[ Luxxx @ 15.08.2004. 10:13 ] @
Pitanje broj 2: Zasto niko iz ovog foruma ne zeli da da odgovor na ovakvo pitanje? Dejan Krstic je znao da kritikuje Mobtel sto ne odgovara na pitanja a sada on i ostali moderatori... Da ne ocekujete mozda da me jos neko podrzi u ovome pa da mi onda odgovorite? Pa to je smesno! A kako da me podrze kad ne mogu da ostave poruku? Stvarno smesno. Ovi koji mogu njih nije briga za ovo, kako ne shvatate? Ej MIST, od prvog se GPRS naplacuje i na post-paidu tako da to nije resenje. Moracemo i dalje svaku poruku da placamo 20 dinara zato sto ovi iz ES ne zele da nam pomognu i zbog skupocenog GPRS-a
[ Dejan Krstic @ 15.08.2004. 10:46 ] @
Posto sam prozvan.....

Ne vise svi na forumu 24/7 pa da ti odmah odgovore na pitanje a pogotovo ne vikendom.

LM, ovde svi kukaju kako "nemaju svi racunar". Pa kako ste ziveli dok se nije pojavio gprs? Ako ste do sada mogli da zivite bez racunara i gprs-a onda mozete jos malo da izdrzite dok WAP2 ne udje u masovniju upotrebu. Inace postoji WAP verzija es-a na adresi www.elitesecurity.org i tu postoji mogucnost samo citanja. Dok WAP2 ne udje u masovniju upotrebu tako ce biti.


Inace ovaj sajt je vlasnistvo fizickog lica i Mobtel nema nikakve ingerencije nad istim tako da nema svrhe takva pitanja postavljati Mobtelu. Kolege iz Mobtelovog CC-a se ovde samo javljaju da bi pomogli korisnicima koji postavljaju pitanja a ni u kom slucaju ne ucestvuju u odrzavanju sw/hw.

Ukoliko se drugacije ne odluci WAP1.1 ce i dalje da funkcionise na es-u onako kako je do sada funkcionisao. Dakle, read only.
[ Korisnicki Servis @ 16.08.2004. 17:02 ] @
Cena je formirana nakon pažljive analize tržišta i pronađeno je rešenje (cena) koja se smatra za optimalnu.

PostPaid korisnici i dalje koriste GPRS besplatno, a kada i njima počne da se naplaćuje, budite uvereni da će cena korišćenja biti niža nego na PrePaid-u.
[ MiSt® @ 18.08.2004. 02:13 ] @
2 pitanja i 1napomena:
1.) -Dejan Krstic: "dok WAP2 ne UDJE u masovniju upotrebu..." Cini mi se da je Luxx pitao ZASTO? - a ne dokle!
A ja pitam KADA? (Ce da UDJE?)
2.) -Korisnicki (da ne citiram v. prethodnu)
Da, uredu, ali "biti niza nego na pre paid-u" ne znaci i niza od cene konkurentnih provajdera sa slicnim protokom?!
Ili sam, mozda, pogresno razumeo?

A tebi Luxx hvala! (info je ok!) Ali nisam ja rekao da cu da se "zenim" sa njima... =>
[ MiSt® @ 18.08.2004. 03:02 ] @
<= ... To sa ugovorima ide malo drugacije! -Vise je u pitanju "veza"-nego "brak"!
U prevodu: dok mi se svidja i dok me zadovoljava -ok! Kad ne znase -raskid!
I jos nesto: mi ne mozemo da "promenimo" Mobtel niti njihovu "politiku"!
Mi jedino mozemo da kazemo sta nam smeta (ili treba) a na njima je da odluce dali ce da "seku granu na kojoj sede" -odnosno "da ujedu ruku koja ih hrani"!
Zar ne?!
E, setih se! Molim objasnite: WAP Koriscenje -6din/min?
[ zlatousti @ 18.08.2004. 13:15 ] @
Moj post-paid broj je iskljucen sinoc u 22h (kao sto su mi i rekli da ce uraditi), iako sam ja juce oko 16h poslao FAX-om dokaz o uplati, dva puta! :(
Sad ce im trebati 2-3 dana da ga ukljuce (tako su mi rekli!!)
Toliko o tome "imas kredita kad ti najvise treba". Neko ce reci sto sam cekao 5 do 12, ali zaista nisam mogao ranije da platim.
A ja pitam da li je Mobtel zaista toliko profi kao sto zeli da se prikaze, da li opravdava agresivnu reklamu, ili je, ustvari, daleko od toga ?

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 18.08.2004. u 16:16 GMT]
[ Korisnicki Servis @ 18.08.2004. 14:15 ] @
Citat:
E, setih se! Molim objasnite: WAP Koriscenje -6din/min?

CSD pristup internetu naplaćuje se po vremenu provedenom na vezi, 6din/min.

Što se isključenja i uključenja tiče, moramo se nešto razumeti:
21.n. meseca se radi presek računa
već sutradan, 22.n. meseca možete pozvati CC i dobiti sve informacije potrebne za plaćanje računa (iznos, poziv na broj i sl.). Ako Vam ne odgovara da pozivate CC, preko MOBTEL-ove WAP stranice možete pronaći iznos, a preko
http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=8733 i
http://www.mobtel.co.yu/download.php/documents/Poziv_na_broj.html
možete pronaći broj računa i poziv na broj.
Nezavisno od toga, okvirno 25.n. meseca, šalju se računi na adresu korisnika. Kada stižu? To je već van naše jurisdikcije, ali jako retko se desilo da dođu do korisnika kasnije od 05.n+1. meseca. Račun bi trebalo uplatiti najkasnije do 10.n+1. pri čemu su isključenja najčešće 17-18.n+1. meseca.
Čak i na dan isključenja, sve do trenutka kada isključenja počnu, radi se tzv. zaštita od isključenja, gde se klijenti koji su dostavili dokaze o uplati "ručno" skidaju sa liste. Možete li da pretpostavite koliko je računa stiglo za "zaštitu" tokom jučerašnjeg dana? Ako sam dobro shvatio, očekivali ste od kolega da za 6 sati urade za Vas (i još X klijenata) urade ono što Vi niste uradili za 26 dana? Uopšte nemam nameru da nešto "prebacujem", ali eto ... sada znate kako stvari stoje, pa se možete prilagoditi.

Što se uključenja nakon izmirenog duga tiče, verujem da ćete biti prijatno iznenađeni, jer je sistem još u martu mesecu potpuno automatizovan i onog trenutka kada se uplata proknjiži - broj se uključuje. Drugim rečima, ako ste juče platili, ako je danas ta uplata "legla" (a nema razloga da nije), verovatno je Vaš broj već uključen.
[ zlatousti @ 18.08.2004. 16:23 ] @
Pozvao sam Mobtelov korisnicki servis i oni su mi rekli da ako posaljem placeni racun fax-om na 063/311-311 necu biti iskljucen u 22h.
Nisu mi napomenuli da mozda nece stici...isl.
Uplatio sam u Delta banci, rekli su da ce uplata proci sutradan (odnosno danas), pa cu videti da li cu biti ukljucen.

Pozdrav!
[ zlatousti @ 19.08.2004. 18:03 ] @
Citat:
Korisnicki Servis:
Što se uključenja nakon izmirenog duga tiče, verujem da ćete biti prijatno iznenađeni


Jesam iznenadjen, broj je ukljucen odmah sutradan. :)
[ MiSt® @ 19.08.2004. 20:56 ] @
Uh, jedva sam "upao"!
Hteo sam da se zahvalim "korisnickom" za odgovor u vezi "wap koriscenja" mada ne kapiram zasto niste napisali jednostavno CSD?!
Jer ovo za wap nije umeo niko da mi objasni!
I jos nesto!
Niko nece (ili ne moze) da mi odgovori makar nesto na moj predlog za jedan "nenacionalni" paket sa makar par FREE NENACIONALNIH SMS-ova ako ne moze nista bolje da se "izmisli"!
U ostalom: ja pitam a vi mi recite koliko i dali je to moguce?
[ Dejan Krstic @ 19.08.2004. 21:46 ] @
Citat:
Pozvao sam Mobtelov korisnicki servis i oni su mi rekli da ako posaljem placeni racun fax-om na 063/311-311 necu biti iskljucen u 22h.
Nisu mi napomenuli da mozda nece stici...isl.


Ako si ti sa fax masine dobio potvrdu da je transfer uspesno obavljen onda je to znaci da je fax stigao tako da mi nije jasno zasto bi tebi bilo ko napominjao da fax mozda nece stici. A ako je stigao to ne znaci da se sve lepo vidi. Mozda se ne vidi ziro racun, poziv na broj, iznos, pecat.....

Jel to treba neko da ti crta ili i sam znas da to moze da se desi?

Uvek mozes da skeniras uplatnicu i posaljes na [email protected]. To ti je najsigurnije.

U svakom slucaju ne volim da razgovaram sa korisnicima koji su racun platili "na vreme 17-og" pa im je onda Mobtel kriv jer im nije proknjizena uplata za pola sata ili nije citljiv fax ili je zauzeto ili nemaju odakle da posalju ili jednostavno smatraju da su platili na vreme i nece nikom nista da salju itd itd itd..... postoji gomila razloga zbog kojih je Mobtel kriv jer im je broj iskljucen a oni jadni platili racun "na vreme samo nedelju dana kasnije". Ma ja im uopste ne bih nudio opciju da salju dokaze o uplatama. Ako platite na vreme broj nece biti iskljucen. Ako ne platite, mozda uplata nece stici i mozda ce broj biti iskljucen i to je to.
[ zlatousti @ 20.08.2004. 02:21 ] @
Citat:
Korisnicki Servis:
Ako sam dobro shvatio, očekivali ste od kolega da za 6 sati urade za Vas (i još X klijenata) urade ono što Vi niste uradili za 26 dana?

Citat:
zlatousti:
Pozvao sam Mobtelov korisnicki servis i oni su mi rekli da ako posaljem placeni racun fax-om na 063/311-311 necu biti iskljucen u 22h.
Nisu mi napomenuli da mozda nece stici...isl.

Citat:
Dejan Krstic:
Ako si ti sa fax masine dobio potvrdu da je transfer uspesno obavljen onda je to znaci da je fax stigao tako da mi nije jasno zasto bi tebi bilo ko napominjao da fax mozda nece stici.

Uopste se ne radi o tome da li ce fax stici nego da li ce u Mobtelu stici da obrade moj zahtev poslat faxom i da me skinu sa liste za iskljucenje u 22h!
Citat:
Dejan Krstic:
Jel to treba neko da ti crta ili i sam znas da to moze da se desi?

Dakle, kao sto sam objasnio ne radi se o problemu slanja/prijema fax-a, fax je uspesno poslat i rekao sam da sam ga poslao dva puta (za svaki slucaj) i dobio potvrdu (oba puta) da je uspeso poslat!
Citat:
Dejan Krstic:
ne volim da razgovaram sa korisnicima koji su racun platili "na vreme 17-og"

Nisam rekao da sam platio na vreme, ali sam mislio ako vec postoji ta mogucnost (slanja dokaza o uplati), da je iskoristim.
Citat:
Dejan Krstic:
Ma ja im uopste ne bih nudio opciju da salju dokaze o uplatama.

A zasto ne bi? Cemu taj negativan stav!? Pa znas li ti u kakvoj mi zemlji zivimo, koliko kasne plate itd. (sad da ne sirim pricu) ?? Ako npr. ti mozes sebi da priustis redovno placanje racuna, to ne znaci da i svi ostali mogu, cak bi rekao da se vecina snalazi kako zna i ume!
[ Dejan Krstic @ 20.08.2004. 14:38 ] @
Greska.

Najvise se bune oni koji mnogo trose. I oni po pravilu bivaju iskljucivani svakog meseca.

I onda ide izgovor tipa:

"Pa ja sam platio 17-og. Nisam znao da to treba tri dana da se rasknjizi".

A i oni su najbezobrazniji. Kao "Zasto ja vama da saljem dokaz o uplati" ili "Ja cu da menjam operatera" ili "To je sve zbog ekstraprofita" i slicne gluposti. A na racunu lepo pise (ne sitnim slovima) do kada treba da se plati.

I kao sto je KS napisao, imas fore 26 dana da platis racun. Znaci od mesec dana ti imas 26 dana fore da platis. I ispadne da ti plata dolazi bas u ona cetiri dana kada ce broj da bude iskljucen. Pa mozes valjda da ustedis malo od ove plate za sledeci mesec. Eto ako si dobio platu pre cetiri dana (kad je bilo iskljucenje) onda mozes vec sutra (danas je presek) da od te iste plate odvojis da platis telefon za mesec Avgust.

Problem je izgleda sto smo mi sve navikli da placamo kasnije a nikako ne sme da se desi da nesto platimo ranije.
[ zlatousti @ 20.08.2004. 15:38 ] @
Ne bih se slozio bas za ovih 26 dana, posto racun stize oko prvog, znaci realno nekih 10tak dana, sad sto je presek 20-tog, to je druga stvar, ne setim se svaki put Mobtela dok mi ne posalju racun :P
Citat:
ispadne da ti plata dolazi bas u ona cetiri dana kad...

Pa ne, obicno platim racun na vreme, ovaj put je tako ispalo, ali to sam rekao kako bih objasnio svoj problem, da nije po sredi nemarsnot korisnika, sto ti sve vreme potenciras.
Za ovaj mesec (avgust) mi je racun dosta mali pa cu i videti da ga platim odmah. (jer sada npr. postoje mogucnosti za to)

Pozdrav.
[ Dejan Krstic @ 20.08.2004. 22:10 ] @
Sutra posle 17h mozes da pozoves 063/9863 i da trazis da ti izdiktiraju poziv na broj i iznos koji treba da uplatis.

TR 165-590-21

Tako da ne moras da cekas 17.09 :)
[ Dejan Krstic @ 20.08.2004. 22:16 ] @
Ma sta ja lupam....

Poziv na broj imas na:

http://www.mobtel.co.yu/download.php/documents/Poziv_na_broj.html

A iznos mozes saznati preko wap-a.

Eto, ne moras ni da zoves 063/9863.
[ zlatousti @ 21.08.2004. 20:27 ] @
Opet nejasnoce, na svu srecu iznos racuna nije veliki, ali mi nije jasno... :/
Na Mobtelovom sajtu je za download specifikacija za Juli, tako da ne mogu detaljnije da pregledam, ali ipak i ovako grubo mi se racunica ne slaze.
Pre nego sto je prosla zakasnela uplata bilo je ovako na WAP-u:
saldo duga:1030.00
trenutno stanje duga:256.00

Platio sam ovih 1030+provizija - to je ok mob ponovo ukljucen

Sada imam:
saldo duga:777.00
trenutno stanje duga:0.00

Kako sad 777.00?

Paket je MobiPro 30

znaci : 256.00+300.00= 556.00din * 1,2 (porez) = 667.20 dinara znaci 100 dinara manje, a pri tom nisam odbio ni jednu besplatnu SMS i besplatne minuta (a gledao sam da potrosim otprilike toliko koliko sleduje za MobiPro30, mozda imam malo vise sms-ova od 30, ali minuta sigurno ne)

Sad da li ja negde gresim ? :/
[ MiSt® @ 22.08.2004. 08:18 ] @
K'o sto "Zlatousti" rece (sazeto u jednu recenicu): "Nesto je trulo u drzavi Danskoj!"
Molim one koji se razumeju da mi objasne ovu "logiku":
18.08. mi je aktiviran broj (MOBIFUN)
Pozovem ti ja 9863 da mi aktiviraju GPRS jer mi fon kaze da nije aktiviran! Zatim pustim SMS na 064 i jos jedan na 9830 (za mail) pa proverim na wap-u -oko17 din. ?! -nije ni bitno!
Racun=> 17+100(sim)+10(paket)+29(spec.racuna)=156
Wap kaze 149.5?! i trenut.st dtga=2.0?
[ Dejan Krstic @ 22.08.2004. 16:12 ] @
Citat:
MiSt®:
18.08. mi je aktiviran broj (MOBIFUN)


Znaci pretplata je ~6 din

Citat:
Pozovem ti ja 9863 da mi aktiviraju GPRS jer mi fon kaze da nije aktiviran!


Znaci 9.9 din

Citat:
Zatim pustim SMS na 064


Znaci 0 din jer imas 7 besplatnih poruka za taj obracunski period.

Citat:
i jos jedan na 9830 (za mail)


Znaci 5 din

Total: 49.9 + pristup = 149.9 din.

Citat:
Wap kaze 149.5?! i trenut.st dtga=2.0?
[ voja_pfc @ 22.08.2004. 19:44 ] @
Da li kad uzimam novi post paid broj mogu dobiti broj po izboru (naravno ako je slobodan)? (ne mislim na specijalni broj)
[ Dejan Krstic @ 22.08.2004. 20:47 ] @
Naravno.
[ MiSt® @ 23.08.2004. 09:18 ] @
Hvala G. Krstic D. za pojasnjenje!
Problem je u mom racunanju pretplate :-) (18., 19. i 20. =3 dana -od 30 =10% => 10% od 100 =10din.) A Vi ste, verovatno, isli: 100/(31/2 dana?)=6.45 -mislim da se razumemo!:-)
Onda je ok! -Samo ne znam zasto zaokruzuju na njihovu stetu?
Evo jos jednog primera za to: 2*SMS+2*"9863" =23.0 -NA WAP-u :-) A treba: 2*2.04+2*9.9 =23.88 =>24.0 -obzirom da prelazi 23.75 (ako zaokr. na 0.5 -zar ne!?)
(Nepotrebno obrisati!)