[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.08.2004. 07:53 ] @
Ali posto se i meni to pocelo desavati zanima me ko je "krivac" :)
Mogu ceo dan da downloadujem nesto i veza nece puci (osim ukoliko se buggy SX ne zapuca:) ali cim prestanem da "mrdam misem" veza automatski puca. Da li je to Mobtel namestio tako, da ne bismo opterecivali mrezu (mada ne vidim kako opterecujem mrezu ako nista ne radim) ili je kod mene idle time negde podesen na 1sec :)
[ Slobodan Milivojevic @ 14.08.2004. 11:01 ] @
Ja recimo kad skidam nesto, ili uploadujem, to ide, i mogu da skiniem i po 20ak MB a da ne pukne veza, ali cim pocnem da otvaram vise stvari u isto vreme, veza se zakoci, i onda problem resim toko sto mrezi posaljem neki zahtev (*#31# ili slicno), nakon ceega veza ponovo proradi.

Da li je problem do mobtel-a ili telefona (nk 3650).
[ Dejan Krstic @ 14.08.2004. 23:07 ] @
Meni se desi da kada skidam nesto svakih minut ili dva iskoci ikonica Wireless Link Interrupted. Veza se nikad ne prekida kao ni skidanje.
[ zlatousti @ 15.08.2004. 13:48 ] @
Citat:
Dejan Krstic:
Wireless Link Interrupted


I meni se isto to desava, ali samo kad prilikom downloada pokrenem neku aplikaciju koja intezivno radi sa diskom i/ili optereti CPU preko 80%.
Moguce da ima neke veze sa padom napona +5 na USB portu.

Inace koristim stari Siemens S45i samo kao modem , izuzetno sam zadovoljan.
Upravo sam otvorio Mobtel GPRS Status:
Duration: "1 Day 02:48:04"
Received: 20.900.000 Bytes
Sent: 3.500.000 Bytes.

Tako da GPRS link ka Mobtelu funkcionise perfektno, problem je do tvoje konekcije (verovatno) ili mozda telefona (manje verovatno).
[ Dejan Krstic @ 15.08.2004. 23:20 ] @
Kakav bre pad napona? Odakle ti uopste te ideje? Odakle ti ideja da se uopste desava pad napona?

Inace ja se kacim preko irda i to serijski a problem je do com porta jer kad stavim na 9600bps onda mi se to desava mnogo cesce i hoce i da pukne veza skroz jer predugo pise da je interrupted. A ovako se pojavi samo na sekund.
[ zlatousti @ 16.08.2004. 15:30 ] @
Pad napona od +5V na USB-u! Nisu ideje, to sam ustanovio merenjem pomocu digitalnog voltmetra, nakacim ga, opteretim CPU (sa nekim filterom u Photoshop-u na velikoj slici NPR.) i vidim da mi napon padne sa 5.09V na 4.79V.
Imam Chieftec-ovo napajanje od 360W pa me ovo bas cudi.
U prosloj poruci sam napisao "moguce da ima neke veze", nisam ja siguran, ali evidentno je da kad dodje do pada napona od +5V dobijem "Wireless Link Interrupted" i ako ne zaustavim procese koji opterecuju CPU posle 5sec. pukne konekcija, potom krene auto redial, ako i dalje ne iskljucim procese koji opterecuju CPU, ne moze da nadje S45i (modem).
Meni je S45i na COM3 , a brzinu com porta sam podesio na 115200bps jer mi se cini da tako najbolje radi, probao sam da povecavam brzinu ili da je smanjujem sve do 4800bps, ali time nisam uspeo da dobijem nista, osim sporijeg linka.
IrDA (SigmaTel) je nakaces na USB port direktno ma maticnoj ploci.

Uskoro cu zameniti plocu za Epox (sada je Asus) pa cu videti da li ce se isto ovako ponasati, do tada mogu samo da nagadjam.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2004. 17:34 ] @
To wireless link interupted se i meni desavalo dok sam imao IrDA + Nokia 6510, i radilo je po nekoliko sati (telekom), nakon toga sam presao na 3650 i StLab USB bluetooth, i na telekomu je radilo, i pucala je zeza posle nekog (duzeg vermena). Za ovo mi je uvek bio GW komp sa win2k na njemu.

Kasnije sam namestio BT pod linuxom, i na telekomu se isto ponasao kao sa windows-om. Kad sam presao na mobtel, veza je radila i imala pauze u protoku, (15 min ide protok, 20sec nista). Kasnije je poceo da se buni, a evo danas 2-3 min i pukne :(

Stvarno ne znam sta da radim. Napominjem isto se desava i sa win2k. Neznam zasto bi ako je do telefona ili bluetooth-a sa vremenom sve vise i vise pucalo?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2004. 18:34 ] @
Malo sam se zainteresovao na temu pucanja GPRS veze sa s60 telefonima.

Nasao sam nesto sto je pomoglo:

U ppp options treba uneti:
Code:
 lcp-echo-failure 4
lcp-echo-interval 65535


I treba da se ubaci ppp filtering u kernel.