[ IvanZD @ 14.08.2004. 18:06 ] @
Postovanje!

Vidim da ima puno strucnjaka ovde, ma nadam se samo da pitanje nije offtopic pa ce sve biti OK. Ako je offtopic molim moderatore da ga uklone.

Radim jedan program za kladjenje. Naime.. trebam formule po kojima se racunaju sistemi. Sad, ne znam da li se ovde netko razumi u sisteme kladjenja, ali ukratko, ne znam po kojoj formuli bi izracunao recimo osnovni ili puni sistem x od y, tj. koliko on nosi kombinacija (znam iz tabele da recimo osnovni sistem 3 od 5 nosi 10 kombinacija, dok puni 5 od 5 ima 31 kombinaciju - to su osnovni 1 od 5, 2 od 5, 3 od 5, 4 od 5 i 5 od 5). Znam da su u igri faktorijeli, al ne znam tocnu formulu za izracun.

Isto tako me zanima i kako se racunaju tzv. skraceni sistemi. Ako netko moze malo pojasniti s matematickog stajalista, bio bih puno zahvalan.
[ ventura @ 14.08.2004. 18:38 ] @
idi na www.ps-kladionica.hr i tamo ces naci objasnjenja o sistemskom kladjenju

[ IvanZD @ 14.08.2004. 19:22 ] @
Tamo pod "Sistemsko kladjenje"? Pa ne pise tamo nista sto ja ne znam (usput osnovni sistem nazivaju "skracenim" sto nije tocno koliko ja znam).

Meni trebaju matematicki izrazi na temelju kojih je nastala "tablica sistema" koja je tamo prikazana.

Isto kod skracenih sistema.. sto se u nasim kladama ne moze igrati (osim ako ih sam ne sastavis), na primjer, uzmes sistem 4 od 7 - daje 35 kombinacija, ali ti ga skratis na proizvoljan broj istih, recimo na 6 ili na 10.. pa ne znam na kojem principu dobiti tih 6 kombinacija.. ima jedan takav opisani sistem koji vec imam u programu (izvrsna stvar), ali ne znam na kojem principu se doslo do bas tih kombinacija.

A ne mogu nastaviti rad na programu koji bi racunao proizvoljne sisteme s obzirom na zeljeni broj igranih parova, zeljeni broj pogodjenih parova i zeljen broj kombinacija, bez poznavanja matematickih formula po kojima se sastavljaju takvi sistemi.

Za pocetak bi bilo dovoljno, ako nista drugo, da znam po kojoj formuli se dobilo da npr. sistem 4 od 7 ima 35 kombinacija...

Hvala unaprijed ako netko moze pomoci!
[ ventura @ 14.08.2004. 19:25 ] @
Kakva je mudrost izracunati koliko odredjeni sistem nosi tiketa, ako znas osnovni sistem kladjenja?

Procitaj i prouci dobro onaj tekst, pa ces videti da je sve jasno kao dan.

Samo mali coment: Kako mislis da pravis software za kladionice, kad ne znas tako banalne stvari?
[ IvanZD @ 14.08.2004. 19:39 ] @
Citat:
ventura: Kakva je mudrost izracunati koliko odredjeni sistem nosi tiketa, ako znas osnovni sistem kladjenja?

Procitaj i prouci dobro onaj tekst, pa ces videti da je sve jasno kao dan.


OK, pokusati cu se potruditi. No, uvijek je onome tko zna sve jasno kao dan, onome tko ne zna je mudrost.. al ok.. nema veze...

Citat:
ventura:Samo mali coment: Kako mislis da pravis software za kladionice, kad ne znas tako banalne stvari?


Nisam reko da radim soft za kladionice nego za kladjenje ;-) Priznati ces, nije bas isto! Konkretno, cilj mi je napraviti simulator proizvoljnih sistema kojim bi korisnik mogao na konkretnom svojem primjeru vidjeti koliko je dobar ili nije dobar njegov odabran sistem i usporediti ga s drugim proizvoljnim sistemima.
[ voja_pfc @ 14.08.2004. 20:19 ] @
Ako se dobro secam to je obicna formula za kombinacije sa ponavljanjem.

c(n)=(n/k) nema crtice izmedju n i k to sam napisao da znas sta je gore a sta dole,u ovom slucaju n je ukupan broj utakmica, a k potreban. c(n) je resenje


resava je na sledeci nacin

formula glasi
c(n)=(n/k)= n!/k!*(n-k)!= n(n-1)(n-2)(n-3)...(n-k+1)/k!

pr. (5/2)= 5*4/2*1 jednostavno gore mnozis toliko brojeva koliko ti dodnji broj kaze svaki za 1 manje, a dole je faktorijel

A ako su ti veliki brojevi kao (65/64) onda primenis formulu i pretvoris u laksi oblik tj. (65/64)=(65/1), t.j (65/64)= 65!/64!*(65-64)!= 65!/64!= 65*64!/65!=65 ili isto sto i (65/1) mada ako je za komp to ti ne treba on ce to lako izracunati.
Posto nisam neki kladionicar ne znam sta je taj puni sistem, ali po tvom primeru rekao bih da se samo ovo sabira
znaci ako ti taj puni 5 od 5 sadrzi 1 od 5, 2 od 5, 3 od 5, 4 od 5 i 5 od 5 to bi bilo (5/1)+(5/2)+(5/3)+(5/4)+(5/5) a to je 5+10+10+5+1 sto i daje tvojih 31, pa bih rekao da je to to.

Neka me neko ispravi ako sam nesto pogresio, ovo se secam sa ispita koji je bio pre vise od 2 g.
PONAVLJAM NEMA CRTICE IZMEDJU , samo zagrada i brojevi jedan iznad drugog)!!!

Nadam se da nisam zakomplikovao, ali ponavljam proveri negde jer sam mozda nesto pogresio, nadji neku matematiku 1 za neki prirodni fax ili nesto za srednju ali ne znam koji je to razred.
Valjda sam ti pomogao, pozdrav!!!




[ Marko_L @ 14.08.2004. 20:25 ] @
Citat:
Za pocetak bi bilo dovoljno, ako nista drugo, da znam po kojoj formuli se dobilo da npr. sistem 4 od 7 ima 35 kombinacija...

Postoji standardna formula za kombinacije.Matematički to bi izgledalo ovako:
Uzmimo da je n broj mečeva na tiketu, a r broj traženih pogodaka.
broj kombinacija = (n * n - 1 *...n - (r - 1)) / (r * r - 1 *...r - (r - 1))
Pretočeno u sors kod to bi izgledalo ovako:
Evo ti primer za VB (Visaual Basic), ali sintaksa standardna i dovoljno razumljiva da se može primeniti i u svakom drugom programskom jeziku.
Code:
u = 1
For t = 1 To n
     u = u * t
Next t
v = 1
For t = 1 To n - r
     v = v * t
Next t
w = 1
For t = 1 To r
     w = w * t
Next t
broj_kombinacija = u / (v * w)
[ IvanZD @ 14.08.2004. 23:04 ] @
Hvala puno obojici!
[ konislav @ 11.04.2008. 06:12 ] @
Tema je stara, ali me uvek pogodi tema koja ima veze sa kladjenjem.

Pre nego sto pocnem objasnjavati razlaganje sistema, prvo mora da definiramo nekoliko pojmova koji se pojavljuju u ovoj diskusiji. Ovo moramo uraditi iz dva razloga, sustinskog zato sto stvaraju zabunu i navode na pogresne rezultate i terminoloskog - cisto da zvucimo ozbiljno.

Pa da krenemo.

Sta je sistem i cemu sluzi:

Sistem kod kladjenja predstavlja nacin uplate koja zadovoljava odredjene i definirane uslove od strane kladionice. A sluzi za:

1. Primarni, smanji gubitak kod promasaja (pogresnog tipovanja)
2. Sekundarni, da ne bi pisali pet ili deset listica, na koji bi razlozili sistem, mi to napisemo na jednom listicu i ne mucimo se mnogo
3. Da kod laika i novopecenih igraca stvori privid kako imaju caroban sistem kojim ce " razvaliti kladionicu "
Da dodam samo nesto u vezi tacke.3
Kladionicu u vasm kvartu mozete razvaliti samo na jedan nacin, a to je:
Da u istom kvartu otvorite vi svoju kladionicu koja ce ponuditi bolje uslove kladjenja, pa ovoj prvoj uzmete musterije.

Da predjem na objasnjenje sistema.

Uzimamo sistem koji je vec dat. 1od5, 2od5, 3od5, 4od5 i 5od5
1od5
nisam cuo da postoji, jer bi to znacilo da trazite jedan pogodak od pet ponudjenih utakmica. Ako postoji, sistem bi imao pet mogucih kombinacija, a bio bi isplatljiv sa koeficientom vecim od 5.00. Teoretski i prakticno moglo bi se primeniti kod tipovanja gde je koeficient veci od 10.00. Zato sto kod vecine kladionica postoje postoji pravilo da ako je keficient na listicu veci od 10.00 nema ogranicenja kod broja trazenih pogodaka.

Zasto kazem pet kombinacija : pa 5/1=5
bilo koja od ovih pet, znaci ima pet mogucih .
Kod sistema treba napomenuti jos jednu bitnu stvar ( za neupucene), kod uplate vasa suma, koja se uplacuje deli se na broj kombinacija koje postoje u sistemu. Pa se kod izracunavanja dobitka iznos dobiven delenjem uplate mnozi sa koeficientom za pogodjeni tip
pr.
A tip 1=2.20
B tip 2=2.10
C tip 3=3.00
D tip 4=5.00
E tip 5=1.80
UPLATA 500 dinara
vi ste pogodili tip 1, znaci imate 500/5=100 dinara, pogodjeno tip 1, imate 100*2.20= 220 dinara
pogodili ste dva tipa pr. 1 i 3 500/5=100, za 1 je 100*2.20=220 dinara , za 3 je 500/5=100*3.30=330, sada ovo saberete 220+330 = 550dinara i tako redom.


sistem 2od5 znaci da mora da pogodim bar dve utakmice(dogadjaja)
ima 10 kombinacija. Zasto? Po datoj formuli, 5*4/2*1 = 10 Trazimo bilo koje dve pogodjene.

kombinacije :

A tip 1=2.20
B tip 2=2.10
C tip 3=3.00
D tip 4=5.00
E tip 5=1.80
UPLATA 500 dinara


Kombinacije A*B, A*C, A*D, A*E, B*C, B*D, B*E, C*D, C*E, D*E
Izracunavanje dobitka:
500/10=50 dinara/ kombinacija
A*B = 2.20*2.10= 4.62*50=231 dinar i tako redom
Ako sto pogodili tri utakmice, proracun je sledeci:
pogodili ste A, B, C
A*B*50dinara+ A*C*50dinara + B*C*50dinara ili 2.20*2.10*50=4.62*50=231 + 2.20*3.00*50=6.60*50=330 + 2.10*3.00*50=6.30*50=315 ili ukupno 231+330+315=876 dinara

Ako pogodite A, B, C, D
pogodili ste A*B + A*C + A*D + B*C + B*D + C*D , pa po gornjem primeru racunjte.

Ako ste pogodili sve
pogodili ste A*B + A*C + A*D + A*E + B*C + B*D + B*E + C*D + C*E + D*E

Sistem 3 od 5 znaci da mora da pogodim bar tri utakmice(dogadjaja)
ima 10 kombinacija. Formula : 5*4*3 /1*2*3

Kombinacije sastaviti po gore datom primeru

Sistem 4 od 5 znaci da mora da pogodim bar cetiri utakmice(dogadjaja)
Ima 5 kombinacija . Formula 5*4*3*2 / 1*2*3*4

Kombinacije sastaviti po gore datom primeru

Sistem 5 od 5 ne postoji, to bi znacilo da mora da pogodite svih pet utakmica(dogadjaja)
Ovde ima samo jedna moguca kombinacija i to se zove ili pogodis sve ili gubis sve. U zargonu, to se zove da gadjas u glavu

Iskreno se nadam da sam malo pojasnio sisteme, kako se izracunvaju i cemu sluze.





[ realan @ 20.04.2008. 10:01 ] @
Konislav, svaka cast sto si imao strpljenja da objasnis ceo proces, imam jedno pitanje za tebe...
Primer, imas 4 utakmice sa kvotama od 2.00 na jedninicu i predpostavimo da znas da ce bilo koje 3 utakmice pobediti domacin a jedan nece, koliko mozes najvise da zaradis na 200 dinara?
[ konislav @ 20.04.2008. 11:42 ] @

Citat:
Primer, imas 4 utakmice sa kvotama od 2.00 na jedninicu i predpostavimo da znas da ce bilo koje 3 utakmice pobediti domacin a jedan nece, koliko mozes najvise da zaradis na 200 dinara?


Evo odgovora.

Imas cetiri utakmice, koeficient 2.00. Ako si "siguran" da ces pogoditi tri utakmice, igraces sistem 3 od4. Ovaj sistem ima cetiri kombinacije, minimalno isplatljiv koeficient je 1.59 .
Za tvoj slucaj, gde su koeficienti 2.00 u slucaju tri pogodjene utakmice dobices 4000 dinara ( ako je uplata 2000 dinara ). ukoliko pogodis sve cetiri utakmice sa uplatom od 2000 dinara, dobices 16 000 dinara.

Ukoliko nisi bas toliko siguran da ces pogoditi tri utakmice, pa resis da probas da pogodis bar dve, igraces sistem 2 od 4. U tom slucaju, ako pogodis dve utakmice dobices 1333 dinara, ako pogodis tri dobices 4000 dinara , ali u slucaju da pogodis sve cetiri utakmice dobices 8000 dinara, a ne 16000 kao u predhodnoj kombinaciji. Ovoje zato sto sistem 2 od 4 ima sest kombinacija. Minimalno isplatljiv koeficient je 2.5.
[ realan @ 21.04.2008. 13:24 ] @
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.
Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!
Kako da odigram da prodjem najbolje?
[ miki069 @ 21.04.2008. 16:32 ] @
Moze vise od 400 kinti da se uzme al ne moze se izracunati dok ne kazes kolke su kvote na X i 2 ili na dvoznak X2 na tim tvojim utakmicama. Ako je recimo 1,7 kvota na dvoznak X2 igras 4 tiketa sa po 3 keca i X2 na onu 4 utakmicu. Uplacujes 50 kinti po tiketu. Jedan ti prolazi i dobijas:

2*2*2*1,7*50dinara = 680 dinara
[ konislav @ 21.04.2008. 22:04 ] @
Idemo redom :

Citat:
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.
Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!
Kako da odigram da prodjem najbolje?


Ti znas da ces pogoditi tri, ali neznas koje tri. Zato igras sistem tri od cetiri, a posto igras sistem tri od cetiri. Primenices formulu koju sam ti dao. Ako si siguran koje ces tri da pogodis, onda ti ne treba nikakav sistem, nego igras te tri " u glavu".
U tom slucaju imas 2*2*2 = 8*200 dinara = 1600 dinara.


Dalje

Citat:
Moze vise od 400 kinti da se uzme al ne moze se izracunati dok ne kazes kolke su kvote na X i 2 ili na dvoznak X2 na tim tvojim utakmicama. Ako je recimo 1,7 kvota na dvoznak X2 igras 4 tiketa sa po 3 keca i X2 na onu 4 utakmicu. Uplacujes 50 kinti po tiketu. Jedan ti prolazi i dobijas:

2*2*2*1,7*50dinara = 680 dinara


Ovo sto je gore napisano nema veze sa sistemima za kladjenje i kako se oni izracunavaju. A, kako je ovde tema "Izracun sistema za kladionicu" i ja sam dao objasnjenje istog. Tako da na ovo ne zelim da dajem svoj komentar.
Ako zelite da pricamo o " kobasicarskim sistemima igranja" kod naseg naroda, otvorite novu temu, pa cu vam dati svoja iskustva o tome.

P.S. Normalno vi mozete da nastavite da menjate svoje komentare i bez mene, ali iz ova dva zadnja komentara mogu zakljuciti da ni jedan ni drugi nemate pojma o kladjenju i kladionici.
[ miki069 @ 21.04.2008. 22:36 ] @
On "zna" da ce mu na neke 3 od 4 utakmice doci "1", ali usput "zna" da mu na cetvrtoj utakmici nece doci "1" vec "X" ili "2".

Da ne "zna" nista za cetvrtu utakmicu maksimum bi mu bio:
- sistemom 3 od 4 koji ima 4 kombinacije po 200/4 = 50 dinara, sigurno bi zaradio 2*2*2*50 dinara = 400 dinara ili
- raspisom istog sistema na 4 pojedinacna tiketa (gde bi igrao po 3 utakmice sa iskljucenom cetvrtom). tu bi mu 3 tiketa pala a na jednom bi dobio isto 400 dinara.
Tu nigde nije iskoristio cinjenicu da "zna" da mu na cetvrtoj utakmici nece doci "1" vec "X" ili "2".

posto covek "zna" i da na jednoj od te 4 utakmice nece doci "1" vec "X" ili "2", glupo je da to ne unovci na nacin kako sam mu objasnio. covek pita "kad to sve zna i ima 200dinara u dzepu" koliko moze da uzme najvise od kladionice. ti mu dajes tacno 400 dinara a ja najmanje 680 dinara jer moze da upotrebi i "X2" za cetvrtu utakmicu a to nosi tezinu od najmanje 1,70 ako je na tip "1" kvota 2.00 u svim kladionicama u Srbiji.
Mislim da je 680dinara "kobasicarskih" bolje od malih 400 dinara.

Problem je bio vise logicke a ne kombinatorne prirode.


"kobasicari" pitaju:

1. koliko je nula faktorijel? zasto?

2. koji sistem ima vise kombinacija "5 od 16" ili "11 od 16"? Zasto? PS izracunavanje broja kombinacija nista ne znaci - trazi se logican odgovor sa obrazlozenjem.

3. dosao sam u kladionicu da odigram sistem "5 od 17" koji ima 6188 kombinacija kad gazda kladionice kaze "ne moze, za 5 pogodjenih maksimum je sistem "5 od 16" koji ima 4368 kombinacija". normalno ne idem kuci, nego raspisujem. kako?

4. kojom minimalnom geometrijskom progresijom q jurim kvotu k (recimo kod X-eva k=3.00, kod vise u prvom k=3.40) da bih uvek imao siguran dobitak i rasturio kladionicu u kvartu?

5. ako dokazes zasto je u pitanju broj 4. resenje q = k/(......) onda si maher i za matematiku a ne samo za kladionicu.
















[Ovu poruku je menjao miki069 dana 22.04.2008. u 11:24 GMT+1]
[ konislav @ 22.04.2008. 17:14 ] @


Ja i dalje ostejem kod gore napisanog.


Ovo sto je gore napisano nema veze sa sistemima za kladjenje i kako se oni izracunavaju. A, kako je ovde tema "Izracun sistema za kladionicu" i ja sam dao objasnjenje istog. Tako da na ovo ne zelim da dajem svoj komentar.
Ako zelite da pricamo o " kobasicarskim sistemima igranja" kod naseg naroda, otvorite novu temu, pa cu vam dati svoja iskustva o tome.

P.S. Normalno vi mozete da nastavite da menjate svoje komentare i bez mene, ali iz ova dva zadnja komentara mogu zakljuciti da ni jedan ni drugi nemate pojma o kladjenju i kladionici.
[ miki069 @ 22.04.2008. 18:48 ] @
Ti si objasnjavao toplu vodu da sistem "3 od 4" ima 4 kombinacije.
"Relnog" je interesovalo koliko moze najvise para da uzme od kladionice i ti si dao pogresan odgovor 400dinara.
Tacan odgovor je najmanje 680 dinara.

Idemo dalje.

6. Pitanje
Kvote za svetskog prvaka u fudbalu su sledece:
Brazil 1:3, Italija 1:4, Argentina 1:6, Engleska 1:7, Nemacka 1:8 i Holandija 1:9. Ostali ne igraju.
Koja kvota se priznaje igracu koji pogodi da finale igraju "Italija - Nemacka" uz pogodjenu pobedu Italije?

Ako ne znas ni ovo, sta znas, osim "3 od 4" je 4 kombinacije, "2 od 5" je 10 kombinacija... To svaki radnik u kladionici zna napamet, a ima i ostampano u svakoj listi za kladjenje.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 23.04.2008. u 19:00 GMT+1]
[ konislav @ 22.04.2008. 20:06 ] @
Citat:
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.
Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!
Kako da odigram da prodjem najbolje?


Ovo je bilo pitanje.

Da ti prevedem.

Covek je pitao, kako da odigra, ako je siguran da ce od ponudjenih cetiri utakmica "sigurno" pogoditi tri i jednu 100 % promasiti.
ZNACI Covek zna da ce sigurno pogoditi tri utakmice od cetiri ponudjene.
Covek zna da ce sigurno promasiti jednu utakmicu.
Na osnovu postavljanog pitanja nije navedeno da covek zna koje ce tri pogoditi i nije navedeno da zna koju ce
utakmicu da promasi.
Pa ce se pretpostaviti da on to nezna.

Na osnovu gore navedenog, ja sam dao odgovor da treba da odigra sistem 3 od 4 i prema formuli za taj sistem izracunao dobitak.


U pitanju je naglaseno,
Citat:
Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!


Tri keca od cetiri moguca, pri tome neznamo koja tri.

Trke kucica, trke macica ili puzeva, gazde kladionica i PMF u Beogradu, batali. To nije tema diskusije.

Jedno pitanje za tebe, mozes da upotrebis koju hoces formulu ( moze i Bajesovu).

Ako covek zna da ce pogoditi tri utakmice sa tipom 1 od ponudjenih cetiri, na koju utakmicu bi mu preporucio da stavi tvoj dvoznak " X2 " ?
[ miki069 @ 22.04.2008. 21:31 ] @
prvi tiket od 50 dinara:
1. utakmica fix 1
2. utakmica fix 1
3. utakmica fix 1
4. utakmica fix X2

drugi tiket od 50 dinara:
1. utakmica fix 1
2. utakmica fix 1
3. utakmica fix X2
4. utakmica fix 1


treci tiket od 50 dinara:
1. utakmica fix 1
2. utakmica fix X2
3. utakmica fix 1
4. utakmica fix 1

cetvrti tiket od 50 dinara:
1. utakmica fix X2
2. utakmica fix 1
3. utakmica fix 1
4. utakmica fix 1


Uvek mu tri tiketa padaju (bilo koja od ova 4) a na cetvrtom (bilo koji od ova 4) dobija 2*2*2*1.7*50dinara = 680 dinara.

Ovo nije mogao da igra u sistemu, ali coveka ne interesuje sistem vec da uzme sto vise para.

Uzeo sam da je 1.7 kvota na dvoznak X2, a jeste najmanje kad je 2.00 kvota na keca.
Jel sad kapiras ili da popunim tikete u "Mocartu" pa da ih slikam i okacim
[ konislav @ 22.04.2008. 22:01 ] @

Samo mi jos odgovori sta ces da radis ako i cetvrta utakmica bude 1 .
Da pretpostavimo da moze da se desi da i cetvrta utakmica bude 1.
U mom slucaju bi se ostvarila ekstra zarada, a u tvom bi se ostvario propast.

Ja kapiram, ali izgleda ti ne kapiras .

Sta ces da radis ako sve cetiri utakmice budu 1. I koliko ces zaraditi u tom slucaju?

U tom slucaju, mozes da se slikas sa listicima i da se obesis.



Cisto radi potsecanja:
Pitanje je glasilo

Citat:
Konislav, svaka cast sto si imao strpljenja da objasnis ceo proces, imam jedno pitanje za tebe...
Primer, imas 4 utakmice sa kvotama od 2.00 na jedninicu i predpostavimo da znas da ce bilo koje 3 utakmice pobediti domacin a jedan nece, koliko mozes najvise da zaradis na 200 dinara?


Preciziranje pitanja
Citat:
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.
Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!
Kako da odigram da prodjem najbolje?


[Ovu poruku je menjao konislav dana 22.04.2008. u 23:28 GMT+1]
[ konislav @ 22.04.2008. 22:08 ] @


Taj tvoj sistem je tipican " kobasicarski " nacin razmisljanja.

Osnovna filozofija i nacin razmislanja malih igraca i sitnih dusa je : redjaj sto vise utakmica, sve " u glavu " , a kako to obicno biva, posle kukaj i placi. Kad je covek lakom, on po pravilu dobije jednog poduzeg.
[ miki069 @ 22.04.2008. 22:39 ] @
Citiram autora pitanja:
"Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!"

Kako onda moze na cetvrtoj utakmici doci kec? Covek kaze tacno 3 keca.

On zna da ce na neke 3 od 4 doci "1" (pobetiti domacin) i zna da na jednoj od te 4 nece doci "1" (nece pobediti domacin) , znaci mora biti "X" ili "2", nema 3.

Tako da mora da prodje jedan od ona 4 tiketa i on uzima 680 dinara.

Uostalom neka se javi autora zadatka "Realan" i neka kaze resenje.

Mislim da bi sad trebao da ukapiras.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 22.04.2008. u 23:52 GMT+1]
[ konislav @ 23.04.2008. 00:36 ] @
Citat:
Kako onda moze na cetvrtoj utakmici doci kec? Covek kaze tacno 3 keca.


Pa ako covek kaze tacno tri keca, kako moze da dodje X ili 2 ? Ako moze da dodje X ili 2 moze da dodje i 1.

Citat:
On zna da ce na neke 3 od 4 doci "1" (pobetiti domacin) i zna da na jednoj od te 4 nece doci "1" (nece pobediti domacin) , znaci mora biti "X" ili "2", nema 3.


Ne, to nije tacno. Covek je rekao da ce sigurno tri pogoditi, a da ce sigurno jednu promasiti.

Citat:
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.


To znaci da ce sigurno biti tri keca, a da ce cetvrta biti promasaj, ma sta tipovao. CITAJ PAZLJIVO !!!!
Citat:
a jednu promasiti i to 100 posto


Citat:
znaci mora biti "X" ili "2", nema 3.


Ima 3, moze da dodje do odlaganja. To moze da bude i jako dobro.
[ miki069 @ 23.04.2008. 06:28 ] @
Realan: "Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!"

Konislav: "Sta ces da radis ako sve cetiri utakmice budu 1. I koliko ces zaraditi u tom slucaju?"

Covek je rekao da ne moze da bude 4 keca. Po tebi moze.

Aj dogovorite se vas dvojica jel moze il ne moze 4 keca, pa cu vam dati resenje shodno uslovima zadatka.

Moje resenje je po postojecim uslovima: "Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!".

Covek je decidno iskljucio 4 keca - POKER. Moze tacno 3 keca - TRILING.


[ konislav @ 23.04.2008. 09:52 ] @

Citat:
Moze tacno 3 keca - TRILING.


Moze tacno TRI KECA. Ako moze tacno tri keca, onda su tacno tri keca. Ako ne moze cetiri keca, ne moze ni tri keca + X2. Ako moze tri keca + X2, mogu biti i cetiri keca.



Drugo, nema sto mi da se dogovaramo, pa da nam ti dajes resenje zadarka. Covek je mene pitao, ja sam mu odgovorio. Meni nije potrebno tvoje resenje, a nije bilo potrebno ni Realnom. Covek je pitao mene i ja sam normalno odgovorio. Ti si se pojavio i poceo da objasnjavas nekakve svoje gluposti koje pretpostavljam nikoga ne interesuju.

Da ti ponovim jos jednom, mada neverujem da ces razumeti.

Tema je : Izracun sistema u kladionicama

To znaci da treba voditi diskusiju oko toga kako se izracunavaju sistemi u kladionici, ako ne verujes pitaj nekog pametnijeg da ti protumaci sta to znaci.

" kobasicarski" ili ti "jajarski" nacini razmisljanja me ne interesuju, ali o tome mogu dati svoje razmisljanje, kada to bude tema.

To znaci da treba da otvoris novu temu, koja bi mogla glasiti na primer
Mali misevi i "kobasicari" u kladionicama
Redovna praksa u nasim kladionicama

Ajde sada polako, nadji nekoga da ti pojasni sta sam napisao, pa ako konacno shvatis, javi se.

[ miki069 @ 23.04.2008. 11:56 ] @
Nije bio zadovoljan odgovorom od 400 dinara. Zato je i dao pojasnjenje o "tacno 3 keca" i cetvrtom "ne kecu".
Resenje je 680 dinara.
Stvarno me ovo smaranje vise ne interesuje.
Ako "Realnom" ne treba resenje, nije onda ni bitno.
Ti si napisao da "3 od 4" nosi 4 kombinacije.
Problem je logicki a ne kombinatorni.
[ konislav @ 23.04.2008. 13:29 ] @
Lepo sam ti rekao da nadjes nekoga da ti pojasni sta pise i normalno da se drzis teme.

Ti nisi nasao nikoga da ti pojasni, ostao si u zabludi, a jos se i ne drzis teme.

Zato mislis da ces dobiti 680 dinara.

Kad budes naso nekoga da ti pojasni sta pise, kad se oslobodis zablude i kad se vratis na zadatu temu,
javise cika Zoranu da ti pojasni kako da igras i koliko mozes da dobijes. U medjuvremenu, mozes da kupujes
biltene, da pravis svoje "kobasice" od listica i da ortacima iz kraja objasnjavas kako te je taj i taj klub "srusio"
za toliko i toliko.
Pretpostavljam da ti je najveca uplata bila do 200 dinara, na koju si cekao da dobijes pare za odlazak na
odmor, ali eto desilo se pa umesto X2 dosla 1 i od odmora kita.
[ miki069 @ 23.04.2008. 15:12 ] @
Realan: "Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!"
Konislav: "Sta ces da radis ako sve cetiri utakmice budu 1. I koliko ces zaraditi u tom slucaju?" ???????? nula ali taj slucaj nije moguc.

Meni tumaci ne trebaju.
Srpski jezik dosta dobro razumem.
Rec "samo" je znacila "tacno" 3 keca,jer "Realan" iskljucije mogucnost 1,2 ili 4 keca decidno.
Decidno ti je covek naglasio ne moze 4 keca i da ne moze 2 keca i da ne moze 1 kec.
Ostaje samo nula keceva ili 3 keca.
Nula keceva nisam razradjivo (a nisi ni ti), vec samo 3 keca.

Isto ti je kao:
"Dolazi delegacija od 4 coveka u kojoj ce biti ni 1, ni 2, ni 4, nego samo 3 crnca".
Onaj cetvrti moze biti beo, zut, crven, plav, al ne moze biti crn. Osim ako je mrak.

Valjda je sad jasno.

End


[ konislav @ 23.04.2008. 16:32 ] @
Citat:
Meni tumaci ne trebaju.


Trebaju ti i to je jedini nacin da nesto razumes.

Citat:
Srpski jezik dosta dobro razumem.


Ja nisam rekao da ti ne razumes srpski, ti nisi rzumeo sta je na srpskom napisano.
[ miki069 @ 23.04.2008. 17:11 ] @
Kvote u kladionici za pobednika svetskog kupa su sledece:
- Brazil 1:3
- Italija 1:4
- Argentina 1:6
- Engleska 1:7
- Nemacka 1:8 i
- Holandija 1:9.

Znaci ako tipujete 100 dinara na Argentinu za prvaka sveta i ona to bude, dobijate 6*100 dinara = 600 dinara (ulog se ne vraca).
Ako Argentina ne bude prvak sveta dobijate nula dinara.

Medjutim igraci traze i druge igre. Jedna od njih je gadjanje poretka prve 2 reprezentacije.

Pitanje:
Koja kvota se priznaje igracu koji pogodi da finale igraju "Italija - Nemacka" uz pogodjenu pobedu Italije? To jest da poredak reprezentacija bude:
1. Italija
2. Nemacka
3. ...........
4. ...........
5. ...........
6. ...........

Treba mi ne samo resenje za ovaj konkretan primer, nego opsti obrazac za poredak bilo koje 2 prvoplasirane.

Zadatak sam resavao ali me uzasno zbunjuje kako da odredim kvotu da Nemacka bude druga kad mi je data samo kvota da ona bude prvak sveta (1:8).
Cuo sam da postoji neka Bajesova formula o uslovnim verovatnocama, ali mi ne ide.

Video sam da ovde ima strucnjaka za kladjenje, pa se nadam brzom resenju. I tacnom nadasve.
[ konislav @ 24.04.2008. 11:45 ] @
Pa kako jadniku, da tebi objasnjavam pojmovei iz verovatnoce, kad ti nisi mogao deset dana da shvatis sta znaci 3 od 4.

Pod dva, ti si se ovde kurcio kako niko nije mogao da resi problem sa trkom kucica, kako su vlasnici kladionica odlazili na PMF, ali im nije bilo pomoci dok ti nisi dosao i resio im problem Bajesovom teoremom ili formulom. Normalno pri tome su svi oni platili tebi za tvoju uslugu.

Pod tri, onda si ko svaki supak obrisao sve ono sto si napisao i ponovo se pojavio sa svojim glupim pitanjem. A pri tome ocekujes da ti neko odgovori. Kako da odgovaram supku koji ne moze stajati iza svojih reci ( da si mogao, ne bi ih brisao) i koji ne moze da razume sta znaci tri od cetiri.

Pod cetiri, ako si uopste nekad i usao u kladionicu, ti spadas u grupu malih miseva, "kobasicara" i ovaj bezuspesni pokusaj da se bavis slozenom matematikom je bezpredmetan i degutantan, a apsurd u svemu tome je ocekivati da se neko upusti u raspravu stobom.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 24.04.2008. u 16:24 GMT+1]
[ miki069 @ 24.04.2008. 20:07 ] @
Fala bogu da znam resenje. Ne bih ni pitao da ne znam. Niti bih ikad odgovorio netacno kao ti.

Realan se javio i kaze da je moje resenje OK. 680dinara a ne 400 dinara.
Ne znam sto se ovde ne javi, valjda mu brisete postove.

Nisam ovde ni stavio pitanje, nego kao posbnu temu. Ne znam ko je premestio ovde.

Do sad te nisam ni jednom uvredio, osim sto si sam sebe ponizio neznanjem. Od 6 pitanja ne znas odgovor ni na jedno.
Ja se ne kladim, uzimam pare od gazda kladionica za odredjivanje kvota. To je za tebe Hjuston.

Zbog "supku", "misu", "jadnice"...., mogo bi malo da dobijes po cokalijskoj p..ci. Pazi sta lajes majmuncino neotesana. Konju bez porekla. Stoko bezrepa.............

End.
[ konislav @ 24.04.2008. 20:45 ] @
Citat:
Realan se javio i kaze da je moje resenje OK. 680dinara a ne 400 dinara.


Javio ti se tajno, da niko ovde ne vidi.

Citat:
Ne znam sto se ovde ne javi, valjda mu brisete postove.


Valjda je u pitanju nekakva zavera. Ko mu to MI, brisemo postove.

Citat:
Zadatak sam resavao ali me uzasno zbunjuje kako da odredim kvotu da Nemacka bude druga kad mi je data samo kvota da ona bude prvak sveta (1:8).
Cuo sam da postoji neka Bajesova formula o uslovnim verovatnocama, ali mi ne ide.

Video sam da ovde ima strucnjaka za kladjenje, pa se nadam brzom resenju. I tacnom nadasve.


Ovo je bilo tvoje pitanje, ne moje.

Citat:
Ja se ne kladim, uzimam pare od gazda kladionica za odredjivanje kvota. To je za tebe Hjuston.


Odredjivanje kvota je laksi i prostiji posao od kladjenja. A za Hjuston mogu da ti kazem da mi se mnogo ne svidja, bio sam tamo od 08.12.2006 do 23.12.2006 .

Ajde da se ne vredjamo, evo sam sebe svrstaj u koju grupu hoces, Mozes da koristis i Bajesovu formulu. Samo mi objasni kako se zove covek koji nesto kaze ili napise, a posle se stidi svojih reci pa ide da ih brise, nadajuci se da to niko nije procitao ili cuo. Ako si nesto napisao pa zbog toga ispao to sto jesi, onda ostani dostojanstven, to je tvojih ruku delo. Ko te je terao da se glavis gde ti nije mesto.

Citat:
Zbog "supku", "misu", "jadnice"...., mogo bi malo da dobijes po cokalijskoj p..ci.


Sto se mene tice, ja stojim kod napisanog, a nikakvih se pretnji ne bojim.
[ Kanjos @ 07.05.2008. 22:42 ] @
Kakav haos gore :(

Evo kako ja racunam br.kombinacija i
4 od 6 = 4x3x2x1=24 6x5x4x3=360 360:24=15 kombinacija (mozda nekom pomogne)

( 4 se mnoze
jer je prvi br.4)

I pitanje, da li postoji program koji je kao onaj u kladionici (za sisteme) da mi kaze min i max isplatu?

[Ovu poruku je menjao Kanjos dana 08.05.2008. u 00:26 GMT+1]
[ konislav @ 08.05.2008. 15:38 ] @

Citat:
I pitanje, da li postoji program koji je kao onaj u kladionici (za sisteme) da mi kaze min i max isplatu?


Ako je neko napravio program za kladionice, znaci da postoji.

Ja imam program koji sam pravio za sebe. Medjutim kako to obicno biva, ja to nisam kompletirao, pa ga jos uvek nemogu ponuditi za komercijalnu upotrebu ( jos uvek nije upakovan za prodaju). Prikacicu jedan deo, koji je radjen u Excel-u, pretpostavljam da si na to mislio.
[ miki069 @ 28.04.2017. 00:15 ] @
Evo ga Konjislav opet.
Pa zar nisi banovan trajno?
Navukao si se na kladionicu?
Veći si ti pacijent od tog što je uplatio.
[ doc-holliday @ 28.04.2017. 11:39 ] @
Šta ti je to "Konjislav"?
Kakve veze ima sa pitanjem?
Ako nećeš da odgovoriš ne moraš
ali bar se upristoji.
[ zzzz @ 28.04.2017. 16:47 ] @
Kladionice nastoje da uplate budu izbalansirane i na taj način nikad ne gube.To čekanje traje dok se na nekom od uplatnih mjesta ne pojavi kontra uplata.To isto se postiže razmjenom dijela uplate sa nekom drugom kladionicom koja ima debalans na suprotnu stranu.Dakle to pretraživanje traje neko vrijeme Idealno za kladionicu je da od ukupne uplate,a bez obzira kakav je ishod, njima ostaje ista margina (oko 20%).
[ doc-holliday @ 28.04.2017. 19:07 ] @
Ok, zvuči razumno.
Medjutim, ipak mi nije jasno zašto mi odbiju tiket na Benfiku za 2000 dinara uplate?
Zar je to neki problem da se isplati (kvota oko 2). I to još "ako dodje".

Za jednu kladionicu znam sigurno da su tokom jedne od sedmica u aprilu imali
najmanje 6,138,810 uplaćenih tiketa.
To je oko milion tiketa dnevno u proseku, s tim da je za vikend daleko više uplata nego "radnim danom".

E sad, ako oni za svaku uplatu proveravaju recimo 10 miliona aktivnih tiketa
kakvu opremu imaju da bi obavili taj posao?
Imajući u vidu da u svakoj sekundi pristiže 10, 50 ili više od 100 novih tiketa.

Malo mi je čudno čak i pod uslovom da proveravaju samo singlove (a iz primera koji sam naveo jasno je da ne proveravaju samo singlove)
ili ako proveravaju veće uplate (što opet povlači pitanje "šta je veća uplata?" jer su meni recimo odbili uplatu od 500 dinara na englesku premijer ligu!!!).

Naveo sam primere cenjenih evropskih (svetskih) liga, ne tamo neki Čuka ili Fljamurtari.
[ zzzz @ 28.04.2017. 22:23 ] @
Citat:
doc-holliday:.
E sad, ako oni za svaku uplatu proveravaju recimo 10 miliona aktivnih tiketa
kakvu opremu imaju da bi obavili taj posao?
Imajući u vidu da u svakoj sekundi pristiže 10, 50 ili više od 100 novih tiketa.


Kompjuterski programi rade daleko daleko brže

Citat:

Malo mi je čudno čak i pod uslovom da proveravaju samo singlove (a iz primera koji sam naveo jasno je da ne proveravaju samo singlove)
ili ako proveravaju veće uplate (što opet povlači pitanje "šta je veća uplata?" jer su meni recimo odbili uplatu od 500 dinara na englesku premijer ligu!!!).


Singl u "kobasici" programi tretiraju kao da su svi ostali članovi kobasice pogođeni te on ima kvotu kobasice,ali to pomnože sa vjerovatnošću da će do toga doći.

"Kobasica"-veći broj parova na jednom listiću je potpuno identičan slučaj kao kad igraš zaredom singlove iz dana u dan,ali tako da sve što dobiješ prvi dan trpaš na singl drugi dan pa opet ako prođe to sve trpaš na sledeći singl...itd.Tako kompjuter rezonira i na osnovu toga izračunava balans.

U programskim ograničenjima uplate više se vodi računa o kvoti tj mogućoj visini isplate pa se obično desi da na visoku kvotu neće da prime čak ni sitne novce.
-----------------
Kvote formiraju igrači a ne eksperti kako se obično misli.Prvo se kače ovi igrači koji se iskušavaju sa fiktivnim novcem na web stranicama kladionica.Kada oni formiraju nekakav omjer uplata,a tu se kvote pomalo koriguju sa uplatom,otvara se realna kladionica sa kvotama skinutim odatle.Ali pravo veselje i korekcije tek slijede kada se tokom utakmice primaju uplate,a kvote dramatično skaču gore-dole.Tu kladioničarski programi jako dobro izbalansiraju margine do gotovo idealnog odnosa.
Suština svega je da se kladioci klade međusobom,a kladionica je posrednik i uzima 20% od prometa.
[ doc-holliday @ 29.04.2017. 06:15 ] @
Ok, da razjasnimo na plastičnom primeru:
Neko odigra tiket za 500 din:
Čukarički-Arsenal 1 kvota 2.00
Barcelona-Zvezda 2 kvota 1.60
Partizan-Bayern 1 kvota 2.50
Ukupan koeficijent 8.00

I sad ja uplaćujem 5000 din Čukarički-Arsenal 1 kvota 2.00.
Pretpostavimo da nema drugih tiketa.

Šta tačno kladionica računa i da li će mi biti prihvaćen tiket?
[ zzzz @ 29.04.2017. 14:36 ] @
Neće odmah prihvatiti!
Program će potražiti da li neka kladionica nudi na razmjenu nešto od kontra uplata pa ako ima šta zgodno na x ili 2 odvojiće dio tvog novca i zamjeniti za kontra uplate.To kompjuter lijepo i precizno izračuna i primi tvoje novce.
Ako takve ponude nema,onda će program ponuditi dio tvoje uplate na razmjenu.I ti onda čekaš dok ti ne dosadi.
Dakle kompjuter je tvoju uplatu razdjelio na nekoliko različitih uplata tako da kladionica mora isplatiti 4000 din ma kakav god rezultat na kraju bio.Ali ti nema šta da brineš,jer ako pogodiš dobićeš 10000 din.U ovom muvanju kladionici u idealnim uslovima ostaje 1000 din zarade jer su maznuli uplate gubitnika na nekoj drugoj kladionici.
Naravno da kladionice nemogu sve idealno peglati tako da dozvoljavaju mogući mali gubitak na nekim parovima.Naprimjer i onaj prvi tiket je prošao neke provjere i kompenzacije tako da ne moraš da brineš osim što ćeš možda zbog njih morati nešto duže čekati.
Ovo je suština njihovog poslovanja.Programi za izračunavanje su prilično složeni sa raznoraznim opcijama koje su dobro istestirane.



[ doc-holliday @ 30.04.2017. 05:39 ] @
Ako bi se vršila razmena izmedju kladionica tada bi kvote u svim kladionicama bile iste.
Odnosno, ako ja tražim 1 na kvoti 2.00 i kladionica nema slobodnih resursa to znači da ima višak za X i 2.
Istovremeno, druga kladionica koja ima slobodnih resursa za 1 znači da ima manjak na X i 2.
Kladionice bi izvršile razmenu ali igrač ne bi dobio kvotu 2 na pobedu Čukaričkog već manju kvotu koja je u drugoj kladionici.
Jer druga kladionica ili već ima kvotu 2.00 ili ima manju od 2.00 pa bi igrač dobio tu kvotu tj. kvote bi se nivelisale.
Igrač ne bi dobio kvotu veću od 2.00 jer bi to za sebe zadržala jedna od kladionica.
Isto važi za X i 2.

Sledi da bi sve kvote u svim kladionicama postale jednake a što u praksi nije slučaj.

U stvarnosti kvote se razlikuju od kladionice do kladionice nekad 5% pa i više od 10%.

Za razliku od Čukaričkog koji je fiktivan primer
evo stvarnih kvota za današnji meč Genoa - Chievo:
Kladionica A: 1.60 - 4.00 - 5.70
Kladionica B: 1.68 - 3.50 - 5.50
Razlika ... : 5% - 14% - 3.6%
[ zzzz @ 01.05.2017. 02:02 ] @
U nekoj kladionici "A" uplatćeno je m dinara na 1 i n dinara na sve što nije 1(da neće biti 1).m+n je ukupna uplata.Formirana vjerovatnost u toj kladionici na 1 je :p1=m/(m+n),a idealna kvota (koja nema marginu) je 1/p1.Sa marginom od 20% je 0.8/p1.Obično je kvota mnogo povoljnija negdje oko 0.93/p1,ali se uslovljava da trebaš igrati bar tri para što mu ga dođe na isto.Neka druga kuća u svom lancu uplatnih mjesta ima drukčiji odnos uplata pa sa još nekim zaokruživanjem dolazi do razlike u kvotama kao što si primijetio.
Čak se dogodi da se isplati na jednoj kladionici kladiti na 1,a na nekoj drugoj kontra i da budeš u sigurnom plusu.Ali pošto se radi o vrlo malim sigurnim dobicima na ogromne uplate to nije baš naročito popularna tehnika.Čak na internetu ima prikaz takvih slučajeva pa izvoli probati.

Ali pošto je ovdje pitanje zašto neko kladioničarsko mjesto ne prihvata odmah ponuđenu uplatu već neko vrijeme "razmišlja",vratimo se na to.Ja tvrdim da kompjuterski program najprije u djeliću sekunde obračunava sve uplate u svom lancu uplatnih mjesta,pa ako se pokaže da ga ta uplata baca izvan margine ide na tržište uplata.Ne radi se tu o reosiguranju kontra uplatama kod neke druge kladioničarske kuće.To su ugovoreni odnosi gdje je u igri ono na početku ovog mog teksta (m+n)/m.Za neku drugu kladionicu ta uplata djeluje povoljno i udaljava ih od ruba margine,dakle od rizika.A za uzvrat oni kontra uplaćuju isti novac tako da nema rizika jer su uplate u skladu sa važećim kvotama.Igrač koji je uplatio ako pogodi nema šta da brine.

Napisaću neki najprostiji slučaj kako to ide ako treba.

[ doc-holliday @ 01.05.2017. 06:00 ] @
Ako postoje "ugovoreni odnosi" izmedju k kladionica tada bi bilo:
m = m1 + m2 + ... + mk
n = n1 + n2 + ... + nk

p1 = m/(m+n) = (m1 + m2 + ... + mk)/(m1 + m2 + ... + mk + n1 + n2 + ... + nk)

pa bi smo dobili iste kvote u svim kladionicama.
Ali to nije slučaj!

Takodje tu ne može da se nadje odgovor zašto ne prolazi uplata od 1000 dinara
ali prodju dve instant uplate od po 500 dinara!

Mislim da odgovore na ta pitanja može dati samo neko ko je radio za kladionmicu. Tako da nema potrebe da ispisuješ ni taj "najprostiji slučaj".
[ miki069 @ 02.05.2017. 23:16 ] @
Milane ne sarađuju različite kladionice na taj način.
Bar u Srbiji uopšte i ne sarađuju.
Prihvataju sve uplate.
Igrač nema šanse.
Ne znam kako je u bratskoj Republici Srpskoj.

A kako vo Macedonia?
Vo Kumanovo?
Vo Brajton?
Kako Konjislava trpaju?
Neka ga trpaju, jer je govedo.
[ doc-holliday @ 03.05.2017. 06:25 ] @
Nije tačno da se prihvataju sve uplate.

Nisi pročitao šta sam napisao?

Hajde probaj da u singlu za 5000 dinara uplatiš Viareggio Cup u meridijanu.

Probaj Kuvajt, Hrvatsku itd.
U nekim kladionicama ne primaju uplate u singlu na italijansku treću ligu, nemačku četvrtu ligu.
Ako neko kaže da je rizično primati uplate na te lige šta je kladionica nego poslovanje sa rizikom?
A kao što sam naveo u nekim slučajevima nisu mi primali uplate na najveće nacionalne lige - Engleska, Nemačka, Španija, Portugal...
Govorim o uplatama u singlu za veće iznose.
Ili ako prime uplatu srozaju kvotu za 50%.
To važi ako ne za sve kladionice onda bar za one najveće u Srbiji.

[ djordjeno @ 03.05.2017. 09:48 ] @
Pisao sam negde ranije ali zavisi od kladionice do kladionice kako tretiraju uplate.



Citat:
doc-holliday: Nije tačno da se prihvataju sve uplate.

Nisi pročitao šta sam napisao?

Hajde probaj da u singlu za 5000 dinara uplatiš Viareggio Cup u meridijanu.

Probaj Kuvajt, Hrvatsku itd.
U nekim kladionicama ne primaju uplate u singlu na italijansku treću ligu, nemačku četvrtu ligu.
Ako neko kaže da je rizično primati uplate na te lige šta je kladionica nego poslovanje sa rizikom?
A kao što sam naveo u nekim slučajevima nisu mi primali uplate na najveće nacionalne lige - Engleska, Nemačka, Španija, Portugal...
Govorim o uplatama u singlu za veće iznose.
Ili ako prime uplatu srozaju kvotu za 50%.
To važi ako ne za sve kladionice onda bar za one najveće u Srbiji.


Prvo malo ofrlje baratas procentima. Nece ti niko smanjiti kvotu 50% na glavne lige koje si napomenuo. 50% je mnogo. smanjice sa 1.9 na 1.7 na favorita ako vide da pada kvota online.
Drugo probaj na glavne igre (konacan ishod, manje vise golova) da uplatis veliku lovu na kvote u lokalu gde su kvote manje nego online. Pustice te. Ok mozda ce malo trajati uplata, ali dozvolice ti.
Npr kvota u lokalu je 5.50, online je 7.15. na autsajdera.


Koje su najvece kladionice u Srbiji?
Mozzart i neke druge kladionice imaju svoj sistem raspodele rizika, ne traze oni da pokrivaju rizik za tikete od 2000 dinara na kvotu 5, kao sto je neko pisao ovde.
To je presmesna tvrdnja. Kladionica prihvata rizik, ona se kladi protiv svih igraca. Hipoteticki gledano da svi tiketi su dobitni ona bi morala da isplati svakog.
Naravno to nije moguce, jer se tiketi (igre) izmedju sebe iskljucuju pa je logicno da ne mogu svi biti dobitni.

Jednostavno imaju svoj sistem sa svojim kvotama i matematici i vidis gde su. Ok, oni isto imaju pomeranje kvota prema trazistu i to tako funkcionise.
Vecina ima ljude u pozadini koji proveravaju zanimljive tikete rucno. Zanimljiv tiketi su npr svi tiketi od >= 2000, i ti dolaze na rucnu proveru, autorizaciju.
Tu zavisi kako imaju strategiju da li da proveravaju koliko je online kvota, pa da te puste ili ne. Nikako to ne znaci da ce taj neko traziti kontra uplatu za 2000din?!
Npr jer ti mozes da otkazes uplatu ako je prihvate.

Igraj online ako imas mogucnosti, poredi kvote kod svih, trazi najbolju ponudu za svoje tikete. I nema zime.

Srecno!




[ doc-holliday @ 03.05.2017. 11:00 ] @
Kad ti neko skine kvotu sa 1.70 na 1.29 tvoj dobitak ("ako dodje") je samo 42% od onoga na šta si pošao u kladionicu.
To nije umanjenje od 50% već je umanjenje za više od 58%.
I ne treba meni niko da "objašnjava" da to kladionice ne rade kad ja znam šta rade.

Šta hoćeš? Pismenu izjavu kasirke sa brojem telefona i slikom iz profila i anface?


Nego, da te pitam nešto: da li ti to pišeš iz iskustva ili napamet?

Da li su to tvoja razmišljanja ili imaš informacije iz kladionica?
Ako nemaš iskustva i nisi uplaćivao singlove po kladionicam u Srbiji šta da čitam to što pišeš iz dokolice?
[ doc-holliday @ 03.05.2017. 13:46 ] @
U medjuvremenu sam bio do kladionice i pokušao da odigram jedan par.
Srozali su mi kvotu tako da bih imao potencijalni dobitak za 75% manji.

No, dobro, "kriv" sam jer sam pokušao maksimalno da uplatim iako sam znao da bi mi primili upola manji ulog.
I tako moram da isprobavam dok ne "napipam" koliko primaju za koju utakmicu.
Zato sam i "oživeo" ovu temu da bih čuo ideje od iskusnijih.
Da nampomenem da je reč o medjunarodnom meču.

U susednoj kladionici mi je prošla uplata za 50% veća u odnosu na ovu koja mi je odbijena (oko 3x veća od onog što primaju u prvoj kladionici).

Nadam se da je sada onima koji prate temu jasniji "problem" o kome pišem.

[ djordjeno @ 03.05.2017. 17:19 ] @
Citat:
doc-holliday: Kad ti neko skine kvotu sa 1.70 na 1.29 tvoj dobitak ("ako dodje") je samo 42% od onoga na šta si pošao u kladionicu.
To nije umanjenje od 50% već je umanjenje za više od 58%.
I ne treba meni niko da "objašnjava" da to kladionice ne rade kad ja znam šta rade.

Šta hoćeš? Pismenu izjavu kasirke sa brojem telefona i slikom iz profila i anface?

Nego, da te pitam nešto: da li ti to pišeš iz iskustva ili napamet?

Da li su to tvoja razmišljanja ili imaš informacije iz kladionica?
Ako nemaš iskustva i nisi uplaćivao singlove po kladionicam u Srbiji šta da čitam to što pišeš iz dokolice?


Mislim da posle 5000+ odigranih tiketa i singlova mogu da kazem da znam kako to funkcionise.
Odigrano na skoro svim domacim kladionicama, raznorazne igre i sportovi. Tiketi do max 6-7 parova. za svaki odigrani tiket imam evidenciju. Period igranja od 2-3 godine unazad.

Kad vec pises, napisi koliko je online kvota na to sto igras pa da vidimo da li je logicno sto ti smanjuju kvotu?
Takodje napisi kvote u jednoj i drugoj kladionici pa da vidimo zasto si isao u prvu, jer verovatno u startu znas da postoji i druga.

U svetu kladjenja vrednosti kvota su sustina, i to svaki profesionalni kladionicar zna.
[ zzzz @ 03.05.2017. 23:41 ] @
Citat:
miki069:
Milane ne sarađuju različite kladionice na taj način.
Bar u Srbiji uopšte i ne sarađuju.
Prihvataju sve uplate.
Igrač nema šanse.
Ne znam kako je u bratskoj Republici Srpskoj.

A kako vo Macedonia?
Vo Kumanovo?
Vo Brajton?
Kako Konjislava trpaju?
Neka ga trpaju, jer je govedo.


Slažem se.Ja sam mislio na saradnju po vertikali,a pobočno po sestrinskom sistemu.Ja ne nasjedam Kojnislavima i ne idem u kladionice.Znam da ovakvi kao ja nikad neće maznuti veliki dobitak jer ne igramo.Moja misija ovdje je da se afirmira ideja da ako ne igram neću ni izgubiti.

Pokušavam se staviti u ulogu vlasnika kladionice i način njegovog rasuđivanja.Kako što više ošišati ovce?Bolje je prihvatiti uplatu ako postoji mogućnost razmjene nego je odbiti zbog rizika.Razmjenom se osigurava dobit za obe kladionice i ne vidim razloga da oni to ne rade.Sve kladionice zaradu imaju u okvirima margine inače bi propale zbog namještaljki.Dakle puste ovce da ulažu međuse kontra,pa ko pobjedi taj uzme,a ko izgubi taj plaća dobitnicima i nekih 20% ostane kladionici.
[ miki069 @ 04.05.2017. 00:54 ] @
Dok Holidej je ustvari majmun Konjislav ili ti banovani 2012?

Sad će on da objasni kako treba da se kladimo u njegovoj kladionici.


[ doc-holliday @ 05.05.2017. 23:16 ] @
Vas dvojica pogadjate profile korisnika ovog foruma isto kao i tipove u kladionici.

Mora da primenjujete indukciju tipa:
1. ja ne mogu da skočim dalje od 2 metra
2. on ne može da skoči dalje od 2 metra
...
Posle n promašenih tiketa promašite i n+1-vi tiket pa zaključujete:

Niko ne može da skoči dalje od 2 metra!
A svetski rekord od skoro 9 metara je izmišljotina!!

Jedno ste u pravu: držite se podalje od kladionica.
[ miki069 @ 06.05.2017. 00:48 ] @
Konjislave, primenjuje se samo sledeća indukcija:
- Konjislav je banovan kao član Konjislav.
- Konjislav je banovan kao član 2012.
- Konislav je banovan u još beskonačno mnogo oblika Konjislava na ES.

Na osnovu principa regresivne indukcije dokazano je:
- Konjislav će biti banovan svaki put kada promoli dupe na ES.

Regresivna indukcija je za tebe viša matematika.
Kladionica je za tebe visoka matematika.
Drži se ti svog biznisa (šaniranje, muvanje, primanje...) i možda ne bankrotiraš.
[ doc-holliday @ 06.05.2017. 05:50 ] @
To za Konjislava i 2012 ne znam niti sam obavezan da znam
pa ne mogu da ti pomognem oko frustracija koje si očigledno navukao prepirući se sa njima.

Dakle ekspert si za "princip regresivne indukcije"?

Onda nam objasni kako ćeš "principom regresivne indukcije" sastaviti dobitnu kombinaciju u kladionici
jer je dobitna kombinacija suštinski smisao ove teme.
[ zzzz @ 06.05.2017. 23:21 ] @
Citat:
doc-holliday
Onda nam objasni kako ćeš "principom regresivne indukcije" sastaviti dobitnu kombinaciju u kladionici
jer je dobitna kombinacija suštinski smisao ove teme.


Po meni,suštinski smisao ove teme je da se dokaže da je nemoguće napraviti dobitnu kombinaciju.Čak i ovi koji namještaju utakmice nemaju šanse da se opasulje.Vidimo često kako ih kladioničke kuće šalju na krim istrage i razne zatvorske kazne.
[ miki069 @ 11.05.2017. 22:09 ] @
Šta je sa Konjislavom?
Opet popio bambija?
[ doc-holliday @ 20.05.2017. 05:29 ] @
Citat:
zzzz

Po meni,suštinski smisao ove teme je da se dokaže da je nemoguće napraviti dobitnu kombinaciju.

Hajde dokaži!
[ miki069 @ 22.05.2017. 11:05 ] @
Sad će Konjslav da objasni kako on ima "dobitničku" strategiju.
Koju naplaćuje ako kupac dobija.
Ako kupac gubi, šalili smo se.

Konjislave banovaće te opet.
[ doc-holliday @ 23.05.2017. 07:12 ] @
Specijalno za tebe evo nešto drugačije:
Uzimajući u obzir da si ranije izvalio "uzimam pare od gazda kladionica za odredjivanje kvota"
objasni nam
zar nije glupo da ti destimulišeš kladjenje?
Zar ne bi bilo pametnije da ti na sva usta hvališ kladjnje i podstičeš igrače da uplaćuju što više
a da tvoj gazda od zadovoljstva trlja ruke
i mazite po pametnoj glavici i isplaćuje premije?

PS
U kojoj kladionici radiš da odem tamo da uplaćujem tikete?
[ miki069 @ 23.05.2017. 07:23 ] @
Ljudi su zaraženi i nema potrebe da se "stimuliše" klađenje.
Dolaze da uplate tiket kao narkomani po dozu.
Mi trljamo ruke.
Sponzorišemo ustanove za lečenje bolesti zavisnosti.
[ doc-holliday @ 23.05.2017. 08:22 ] @
A ti otvorio nalog na forumu i sečeš granu na kojoj sediš?
Gde tu ima logike (a logika ti je uz indukciju jača strana, zar ne?)?
Zar ne bi bilo pametnije da pišeš neke umerenije tekstove
kao fol
"kladjenje je za odvažne i pruža zadovoljstvo, bla, bla, ble, ble..."

Usput si navukao kompleks od konislava
pa ti se sad prividja gde god se okreneš.
Srećom po vas sponzorišete lečenje od zavisnosti.

Dok si još tu dal može jedna struča ocena:

Copa Libertadores: Santos - Sp. Cristal

da li će biti prihvaćen tiket za 2000 na 3+ uz kvotu 1.48?
[ doc-holliday @ 24.05.2017. 06:56 ] @
Uuuaaaaa, koji spavanac!
Da vidimo šta je sa tiketom:

To je "došlo".
A ti nastavi da testerišeš sa tom tvojom "indukcijom".
Ajd u zdravlje.

PS
Ako ga sretneš pohvali se konislavu kako ste "dokazali".
Valjda ste ga zato i banovali. Mora da on nema pojma jer su indukcije popile pamet celog sveta.