[ igor_ns @ 14.08.2004. 23:12 ] @
Pozdrav svima,
Imam problem koji ne umem baš dobro da definišem, ali pokušaću.

Na jednom računaru sam razvijao malu swing aplikaciju pomoću Eclipse. Zatim sam tu aplikaciju preneo i pokrenuo na drugi računar i radi sasvim normalno. Međutim preneo sam je i na treći (laptop) i tu se korisniči interfejs sasvim čudno ponaša.

Prvo, jako je usporen odziv na klik miša, usporeno iscrtavanje, zatim npr. kad otvorim meni (JMenu) i pozicioniram miša na neku opciju (JMenuItem) selektovana je i opcija koju sam pozicionirao mišem i susedna. Pomerim prozor, a komponente se iscrtavaju na staroj lokaciji prozora i sl. Program inače radi sve kako treba, osim GUI. Eclipse radi sasvim normalno.

Onda u nekom retkom slučaju sve proradi kako treba???
Na sva 3 računara je winXP, Java 1.4.1_02-b06

ima li neko ideju

unapred hvala na eventualnim odgovorima
Igor
[ mca @ 16.08.2004. 08:42 ] @
Problem je u laptopu.
Laptop, bez obzira na sve je uvek slabiji racunar nego desktop sa istim radnim taktom.
Prvo procesori su najcesce stedljivi Celeroni ili slicno. A diskovi su usporeni na obicno 4200 ili 5400 obrtaja, da bi stedeli struju. I zato laptop sporije radi.
Sem toga eclipse jeste pisan u javi, ali u SWT-u koji direktno zove funkcije windowsa (ili vec kog os-a) za crtanje, a ne ako AWT. I zato je ponasanje normalno. Swing ne radi tako. To je problem.