[ cybercom @ 15.08.2004. 17:05 ] @
Ajde da uradimo nesto konkretno,ajde da vidimo koliko ko radi,znaci kolika je cena za nekoga sa ulice,za radnje,kojiko za 20-30 komada,znaci da vidimo kolika je cena za dekodiranje,srpski,popravke ?

PS. Da vidimo kako da se formiraju cene,znam da je ovo neizvodljivo,jer uvek ce komsija uraditi jeftinije,ali mora se poceti od necega !
[ legija @ 15.08.2004. 19:35 ] @
DCT3 Nokie - 10 do 15 maraka
DCT4 Nokie - 20 do 40 maraka
P2K motorole - 40 maraka (3G 100)
Sagem - 30 maraka
Siemens - 15 - 35 maraka
SE - 25 maraka (40 TP)

I to je otprilike to.
[ skymobile @ 15.08.2004. 23:22 ] @
Software:
DCT3 Nokie -5-7 eura dekod i jezik isto
DCT4 Nokie - 10-20 dekod i jezik 7-25 eura
P2K motorole - 20 eura
Siemens - 5-15 eura dekod i jezik 5-15
SE - 10-25 eura dekod i jezik isto
Sharp GX10 25 eura
Samsung 7-25 eura

Hardware :
Mreza na Nokiama,Siemensima 10-30 eura (zavisno od modela)
Lazno punjenje 10-20 eura
Zamena flat-a:15-50 eura(50 eura na primer za A800)
...
[ cybercom @ 16.08.2004. 07:56 ] @
Ok,mene nesto drugo ubija,radnje,naime koliko god da im radis skupo !! najvise me interesuje koju cenu raditi ka radnjama,sve cene skacu a mi (barem ja) radimo po cenama od pre 2 godine !!

Pozdrav !
[ dmarko @ 16.08.2004. 17:45 ] @
nokije dct4 25 maraka
nokije dct3 20 km
simensi stariji 20 km noviji 25-30 km
motorole nove 40 km
sagemi novi 40 km
[ Dejan Matijevic @ 16.08.2004. 17:53 ] @
Ja sa radnjama radim upola, za njih sam formirao cijenik prema kojem naplaćuju, a te cijene su u prosjeku oko 30% veće nego što odradjujem za nekog sa ulice. Oni se slažu sa tim, a mušterije su im oni ljudi koji nemaju povjerenja u nas koji nemamo legalnu firmu. Tako su svi zadovoljni.

Inače, cijene se razlikuju kod svih, do grada do grada, od države do države. Ta imam ja ljutu konkurenciju, momak vidio mene u akciji (laptop, rad na terenu) i kupio laptop, data kablić za siemense, DCT3 kaljevićev donglić i radi... 2 do 3 eura... no to me ne brine, prije ili kasnije odustaju... ili kad sjebu neki telefon pa moraju platiti ili kad vide da sa tom opremom nemogu raditi dalje

Najjači opstaju
[ pelesta @ 16.08.2004. 23:03 ] @
Koliko je dobro raditi za druge servise ,toliko je lose radi anti reklame.Ti uradis,drugi zaradi isto toliko i musterija daje preporuku za drugoga.
dct4 15-25 maraka
dct3 10-15
pk2 20-40
Siemens stari 10-15
Siemens novi 15-40
SE 15-30
Samsung stari 15-20
Samsung novi 20-40
Sagem 20-40
[ dojran @ 16.08.2004. 23:04 ] @
Jos jedno pitanje kako sj...ti one sto su vozali trokolice ,pa radili standovena pijaci(torbice,futrolice ...) pa sad otvaraju servise i dekodiraju po 2,5€ po komadu krajnjoj musteji????A ima ih ko go.ana...
[ skymobile @ 17.08.2004. 00:52 ] @
Citat:
Dejan Matijevic: ... Ta imam ja ljutu konkurenciju, momak vidio mene u akciji (laptop, rad na terenu) i kupio laptop, data kablić za siemense, DCT3 kaljevićev donglić i radi... 2 do 3 eura...

Nisi jedini,kod mene jedna debilcina dekodira 3410 i ubaci jezik za 200 dinara(2.7 eura) a otkad je kupio Tornado(a to je jedini box koji ima osim Dejanovog dongla),ne moze se snositi!Dekodiranje i jezik za 6610,7210,6100...8eura!Pa dodje mi da odem pa da ga nateram da proguta i Tornado i racunar,sa sve duvaljkom!
Ali takvi nece dugo,trudim se da se ne nerviram,ovaj kako je poceo pretvorice servis u prodavnicu kozmetike jer sve manje opreme za tel ima a sve vise kozmetickih preparata(mozda ce ovo nekome zvucati cudno,ali lik prodaje opremu za tel i ujedno ima "servis" a prodaje u istom lokalu farbe za kosu,dezodoranse...kuda ide ovaj svet?)

Citat:
dojran: Jos jedno pitanje kako sj...ti one sto su vozali trokolice ,pa radili standovena pijaci(torbice,futrolice ...) pa sad otvaraju servise i dekodiraju po 2,5€ po komadu krajnjoj musteji????A ima ih ko go.ana...


Jebi ga kolega,takvo je vreme,izdrzi dok oni ne shvate da to ne vodi nikud,radi ono sto oni ne mogu,ja recimo kad stane posao sa dekod posvetim se maximalno HW,tako da oni koji rade SW za sitnu lovu,opet ispadnu donji,jer treba da odrade 5-6 tel za kes koji ja naplatim za jednu popravku.
Uvek ce biti kukolja u zitu,nikad se ne moze skroz istrebiti
[ DeDaMrAz @ 17.08.2004. 10:18 ] @
DCT3 flash+unlock 450 din.
DCT4 flash+unlock 600 din.
posebno svaka stavka 300 din.

SE (do T230) flash+unlock 450 din.
SE (posle T230) flash+unlock 600 din.
SE RSA flash+unlock 1000 din.

Samsung (zakljucno sa C100) flash+unlock 450 din
Samsung (svi ostali) flash+unlock 700 din.

Siemens (do MC60 TP) flash+unlock 450 din.

E sad ce mozda neko reci kako su ovo niske cene, ali kad imate u gradu od nekih 100,000 ljudi 7-8 servisa mobilnih telefona na razdaljini od mozda svega 3 bloka i lika koji mobtelove 3410 otkljucava gratis a ne moze da uradi A50 tp mozete misliti koliko mi dnevno im**c**a udje u radnju sa pametnim pitanjima!!!

[ cybercom @ 17.08.2004. 12:36 ] @
Ej najvise mi se svidjaju SKY-ove cene,mislim da su najrealnije,i znas sta poceo sam da radim po,otprilike Sky-ovim cenama i ..... satro se od posla,znaci digni cenu imaces posla (valjda misle ako si skuplji da si i bolji),novidecemo,j***** dosta smo radili za tepsiju ribe,ja sam inace radio otprilike kao DeDaMrAz,i da napomenem trenutno sam jedini u mestu od 25.000 stanovnika,imao sam konkurenciju koja je imala samo lemilicu i uzela lokal u centru grada za 200€,i koji se hvalio kako je jedini serviser (pored mene koji radim 5 godina),a telefon za ubacivanje jezika cekas 2-3 dana (dok mu se ne nakupi da odnese u NS,koji je oko 45 km),pa valjda video narod da od toga nema leba pa odustao od njega a kiriju treba platiti.E od pre neki dan u lokalnim novinama izasao oglas "SERVISIRANJE MOBILNIH TELEFONA I RACUNARA OTKLANJANJE SVIH VRSA KVAROVA Bojan Mob.064 XXX XX XX" e ajde ja da se nasalim pa nazovem da se raspitam,kada ono "telekom srbija besplatno bla bla bla...." i to tako vec nekoliko dana.E tu jedan drug kaze,ma klinac hteo da uzme na brzinu lovu,cuo da se velika lova uzima preko noci sa "dekodovanjem" telefona posto u gradu ima samo jedan majstor,ima jos prostora za mlacenje love.E ovajje jos bolji,nema cak ni lemilicu,valjda je hteo da ispita teren pa da onda sam nesto zbudzi.No ostavimo sve po strani vidim da je tema interesantna,pa ajde da vidimo po kojim jos cenama se radi.

P.S. Ja sam inace iz Vrbasa
P.S.2. Ovaj drugi je izdrzao nedelju dana,valjda ceka da mama i tata dobiju lovu pa da investijaju u neki box da pocne da zaradjuje dzeparac !
[ skymobile @ 17.08.2004. 19:39 ] @
Ove moje cene su prema krajnjoj musteriji a za radnje su kao Draganove otprilike,50-65% cene prema krajnjoj musteriji
[ zepi @ 18.08.2004. 14:19 ] @
Pre neki dan mi je dosao svercer da mu otkljucam 120 i kusur samsunga X450, E600 i E715 sve ukupno. Trazio sam mu 1 evro po komadu, a on se nasmejao i kaze da mu jedan cuveni kolega sa Novog Beograda trazi 0.5, tj. 60 evrica i jos ga casti u onih 20-ak hrvatski gratis. Jos sam ja ispao p...ka sto hocu da ga oderem!
E pa bolje da ne radim, nego da radim za dzabe.
U Grckoj su majstori seli, napravili udruzenje, dogovorili se oko cena i ako neko pocne da jajari i spusta (a to se uvek sazna), ovi se skupe i polupaju mu lobanju. Pricao mi je decko sa kojim saradjujem da su jednom liku upali u servis i polupali mu sve sto su zatekli. Ne kazem da je to nacin, ali ako su se vec dogovorili...
A ima i likova koji displej od 10-ak evrica menjaju za 12-13, a ja ga cepam duplo i kada im kazem da je razlika u ceni zato sto ja imam originalne rezervne delove, stvar je resena. Tako i dekodiram ili ubacujem jezik originalnim fabrickim softverom, ko im bre j...e kevu, treba ceniti sebe i svoj rad pre svega.
[ cybercom @ 18.08.2004. 17:27 ] @
Ma tako treba,ljudi od kada sam povecao cene,ponovo Vam kazem,ja se satro od posla,ovi iz radnja malo negoduju,,sada im je manja zarada (ja im radio deko+jezik za 300 din,a oni naplacivali 10€),e j**** videcemo,ovi sa ulice me ubise,pa videcemo ako ovako ostane bice dobro !

Pozdrav kolegama !
[ skymobile @ 18.08.2004. 18:54 ] @
E pa tako ti je to.Ja jednom kupim 150 kom displaya za 3310 po ceni od 4.5 eura po komadu i pocnem ih naplacivati po 10 eura,ali slabo ljudi kupuju,samo pitaju i odu dalje.I tako se zateknem jednom kod kolege koji je naplacivao i dalje po 13 eura i vidim lika koji je pre pola sata mene pitao za cenu i dosao kod ovog za 3 eura skuplje.I onda skontam da se ljudi pale na "original" tripove i ladno dignem cenu na 18 eura za "original" a 10 za "kopije" a u stvari sve jedno te isto, i ljudi kupuju "originale" ko ludi,jos mi se jedan zali da je kolega pokusao da ga prevari i da mu uvali kineski display za 13 eura koji kosta kod mene 10 i da on hoce samo original i prepoznao je originale kod mene
I tako cesto i ovim likovima,jugo svabama koji glume gastarbajtere i voze jaka kola(a iznajme ih na rent-a-car u vecini slucajeva) lupam cene za "originale",pa se sve pusi!
Zepi u pravu si ti,samo bre pricaj sve je original,nema nista kinesko,jer narod je totalno istripovan po pitanju kineskih baterija,displaya,maskica i ostalih s.anja,pa kad pomenes kineza,bezi ko da ga tera 100 djavola.
[ soma @ 18.08.2004. 20:31 ] @
Imam jedan predlog koji ce mozda rjesiti jedan mali djelic ovog problema (problem je taj da su poceli ovaj posao da rade ljudi koji su obicni trgovci odnosno priuceni trgovci):
Kada vam/nam se u radnji/kuci pojavi telefon, recimo siemens na kom pise wrong software pa se ugasi, e onda mu grunemo cijenu koja je po dogovoru recimo 20-50EUR pa nek mu se pusi iz g***ce i nek sljedeci put odnese telefon tom ko mu je radio. A nece mu odnjeti niko od njegovih poznanika... jer je to strasno losa reklama. A sta se sada desava dodje nam takav telefon a mi naplatimo samo flashovanje... ili sto je najgore taj sto to uradi posalje nekog anonimusa sa nekom supljom pricom. I kad jedong oderes i kazes mu prije nego sto uzmes da radis npr. 10 EUR je to da ti uradim a 20 je da popravim to sto ti je taj maj**n sj***a pa ce tako za odredjeno vrijeme sigurno izgubiti znacajan dio musterija.. A los glas se daleko cuje.
Ja znam da se ovoga nece pridrzavati ogroman broj ljudi koji se ovim bave ali ja hocu cisto iz inata...
I jos nesto trebamo da shvatimo da svi koji posjeduju malo vece znanje iz ove oblasti, znanje dobijaju na ovom forumu i na par foruma se eng. boardom.
I misli da na cijelom ovom prostoru EXYU, bi mogla znacajno uticati inicijativa sa ovog foruma.

Postoji veliki broj ljudi koji imaju kes a neznaju sta bi radili a voljni su da uloze u neki posao a ni zarada nije bitna samo da se prica da je majstor... I kad se udje u ovaj posao ko je imalo sposoban (nadam se da cete se sloziti samnom) za relativno male pare moze da kupi strava opremu i da velikoj vecini nas konkurise tj. moze da nas pi*a. I jedini nacin je to da zastitimo PRICA da je to znanje, skupa oprema..... I filovanje nekih izraza koje ni mi dobro ne razumjemo.

Pozdrav
[ Maniac @ 18.08.2004. 21:33 ] @
e ovo za kinesku robu je 100 % istina a koja je to glupost kao je skoro sve kinesko!!!
hahahaha
[ cybercom @ 19.08.2004. 06:43 ] @
Dalibore ti bi barem trebao znati kako se radi sa kineskom robom,primer ex-tel-a,a likovi imaju tri vrste robe KINESKA (KINESKA),KINESKA (KAO ORIGINAL) i KINESKA (ORIGINAL),e je****,gledao sam i nema nikakve razlike ni u kvalitetu ni u izgledu,samo u ceni,uzeo hibride od 2€ ili od 6€ isto,pa sto bi onda uzimao one od 6 kada i od 2 rade,musterija pita : "Majstore,jeli deo koji si ugradio original ?",Ma nego samo originale radim zado je ta cena,otidji kod ovoga od valja samo kineze,vidis po ceni i lik se zalepi bez problema,zadovoljan ja,zadovoljan on.E to je to dok sam bio posten i ubacivao i naplacivao kako jeste (jeftinije kinesku,mada sus vi delovi iz kine),slabo posla,od kada je samo original,ali i kosta radi se sve u sesnajst !
A tudje greske (ako ih je neko radio pre mene) i nije puno sj**** to naplatim duplo,i isto kazem,kod mene bi te kostalo 1/2 cene, a zato sto ti je sjebano (nije bitno ko ti je radio) x2.
[ ikitnok @ 24.08.2004. 20:05 ] @
Bravo serviseri a to sto je to prevara i sto svaki od vas dekodira na 100 200 kom po dogovoru za uobicajene modele i po 10 centi t ovas ne zanima znanja imate za kasicicu , ipak je ovo zanat ne moras na faks da ides i to je realnost,.... sto u beogradu imas servis na svakih 10 metara i to je realnost i sto volite da pljujete po drugima i pocev od batice cuperka najlakse je tako, zasto se ne borite boljom reklamom, kvalitetnijom popravkom i razmisljate u smeru nabavljanja bolje opreme, pokusate da nabavite org. delove lcd-ove,uem-ove procesore budite malo mastoviti
a cene , to u ovoj zemlji siromastva necete promeniti, ali evo nam fiskalne kase pa videcemo kako ce sada da ide jer verujem da ni pekaru hleb ne placate a kamoli porez, i uvek je nego drugi kriv pa sta da ljudi prodaju i krompir i rade telefone i belu tehniku alo pa mora da se prezivi samo vi placite p....e, za servis ti treba 2000 eur a i manje uskoro ce svaka radnja da ima svog servisera (mislim na one ozbiljne koje vam i sada donose posao) a strumf dekodira sve jeftinije i jeftinije na veliko nemate sanse bolje potrazite neki nov biznis nema vise easy money

pozdrav svima uzivajte dok mozete
[ ikitnok @ 24.08.2004. 20:14 ] @
ah da da ne zaboravim posto malo lazete za cene

evo nekih cena za radnje
50 din dekodiranje uobicajenih modela u stvari ide od 30 - 50 din a par vasih kolega nekad to odradi i za dzabe ovo je na komad to je 0.4-0.6 eur
ubacivanje jezika 50-100 din
flashovanje 200-350 din to znaci mrtvi, gprs, wrong software itd
hardverski kvarovi zavise od dogovora i cene delova
dok je za ulicu cena nesto drugacija
300 - 450 dekodiranje
za skuplje modele do 750 din
isto i jezici i flashovanje
toliko o cenama a sto se tice udruzenja i dogovaora toga nece biti dok ne bude sve legalno da svi sve placaju i rade na belo

pozdrav prevaranti
[ Dejan Matijevic @ 24.08.2004. 20:37 ] @
Hehe, podsjećaš me na mog druga Aljošu iz NS-a, i 1000000000000000% si u pravu što tako govoriš. Nema dogovora o cijenama dok se ne počne plaćati majčici državi porez... eeee, tek onda cijene rastu

PS I Aljoša se prebacio na fiskalne

PPS Ja odlazim iz ovog posla, počeli su klinci od 10 godina raditi, nema tu posla za mene više, idem čuvati ovce
[ ikitnok @ 24.08.2004. 21:31 ] @
Nisi jedini i ja polako radim na tome a vidim i ostali vise se bave prodajom boxova i kloniranjem istih, ovaj posao je u stagnaciji i tako ce se nastaviti a na namaq je da nadjemo nesto novo, bilo je lepo dok je trajalo

pozdrav

[ skymobile @ 24.08.2004. 23:42 ] @
Citat:
ikitnok: Bravo serviseri a to sto je to prevara i sto svaki od vas dekodira na 100 200 kom po dogovoru za uobicajene modele i po 10 centi t ovas ne zanima...

Pa bas oni sto rade za tako sitnu lovu su i doveli do toga da cene nenormalno padaju.
Citat:
ikitnok: ... ipak je ovo zanat ne moras na faks da ides i to je realnost,....

Jeste zanat,ali se ne moze svako ozbiljno baviti ovim.Uvek ce biti onih koji sebe nazivaju majstorima a znaju samo da odviju srafove i promene display.
Citat:
ikitnok:  zasto se ne borite boljom reklamom, kvalitetnijom popravkom i razmisljate u smeru nabavljanja bolje opreme, pokusate da nabavite org. delove lcd-ove,uem-ove procesore

Hehe,bolja reklama,to svi govore...Sta je po tebi bolja reklama?
Sto se tice opreme,sva dobit se ulaze u opremu,inace nema nista od posla.
Sto se tice originalnih delova,bolje bi ti bilo da malo pogledas po stranim sajtovima koja je cena recimo baterija,maskica...o displejima da i ne govorimo!
Nece niko da plati recimo 35 eura za zamenu displaya na 3310,iako je original!
Citat:
ikitnok: ...ali evo nam fiskalne kase pa videcemo kako ce sada da ide jer verujem da ni pekaru hleb ne placate a kamoli porez, i uvek je nego drugi kriv pa sta da ljudi prodaju i krompir i rade telefone i belu tehniku alo pa mora da se prezivi samo vi placite p....e...

Ma kakve fiskalne kase,sta je sa tobom,ovo je SRBIJA,ovde moze sve!Sumnjam da ce se sve unositi u kasu.
E i sta ti znaci ovo "placite p...e?Otkud ti znas ko smo mi i sta smo?Nemoj nas poistovecivati sa tobom!

Citat:
ikitnok: ... a strumf dekodira sve jeftinije i jeftinije na veliko nemate sanse bolje potrazite neki nov biznis nema vise easy money....

Neka strumfa neka uziva,na kraju ce njemu biti gore!
A sto se tice easy money,hehe,ima,ima,samo ti ne znas
[ zepi @ 25.08.2004. 23:36 ] @
@ ikitnok
Burazeru, ako mislis da se za 2000 evrica moze otvoriti servis, onda dodji kod mene da se uveris da samo u displejima imam vise od navedene cifre. A te jajare sto rade za male pare mogu da mi puse, ja imam posla do jaja. Nadam se da ce u buducnosti box-ovi kostati mnogo vise, ovo je smesno sve po 200-300 evra. Valjda ce Kaljevic da napravi nesto za sledecu generaciju Nokie pa da mu lepo platimo po 3-4 soma, pa da vidis ko ce onda da radi i po kojim cenama.

I taj sto obara cene moze da mi pusi, pa svi koji su od njega uzimali robu su pod cudnim okolnostima popadali, i svi ga mrze i pricaju svasta o njemu a u isto vreme mu lizu bulju. Dodje mi da zaposlim nekog klinca da dekodira na veliko za dzabe + kafica + sokic + viski.

A sto se tice fiskalne kase, prvo neka mojoj babi vrate zemlju koju su oduzeli za vreme Tita pa cu onda ja njima da placam porez, a dotle neka mi Dinkic lagano pusi.
[ skymobile @ 26.08.2004. 00:39 ] @
Ovo je bilo u stilu ala Velja Ilic hihihi
[ legija @ 26.08.2004. 10:37 ] @
Poljoprivreda je rjesenje, 100%. Mali problem - i ovce su poceli da kloniraju, hehehehe, pasce cijene.

Kinezi su sjebali sve - deviza da kvantitet pobjedjuje kvalitet ce nas doci glave.

Turska je ZABRANILA uvoz kineske robe.
Mozda je vrijeme da i nasi razmisljaju o slicnim koracima.

@ikitnok
Ti bi trebao da znas da mi nismo prevaranti. Postoje ljudi koji su BOLESNI od zelje da nesto skupo plate.
Evo jedan primjer:

Dok sam se bavio vasim poslom (dekodiranje, baterije, etc) dodje kod mene bubaswaba, i trazi bateriju za 3310. Ja kazem 25 KM. On kaze, "ma bjezi, to je sigurno kineska, original baterija je 45 KM" .
Ok, kazem ja, idi kod kolege, on sigurno ima originalne. On izadje, ja nazovem kolegu i kratko opisem tipa, i kazem mu da mu naplati 45 KM za bateriju.

Tako je i bilo - covjek nakon sat vremena dolazi, i kaze " Kupio sam originalnu bateriju, evo pogledaj, i kosta tacno 45 KM kako sam i rekao. A tebi bi bilo bolje da i ti prodajes originalne."

Naravno, ja i kolega zajedno kupujemo baterije "made in china", hehehehe
[ ikitnok @ 26.08.2004. 16:45 ] @
Ne znam koliko zaradjujete mesecno ili dnevno ali apetiti su razliciti, neko je zadovoljan sa 50 eur dnevno a neko nije sa 200 tako o easy money, a sto ne moze za 2000 eura pa ne moras da imas u radnji svaki display odes do n lap a ili bore ili tihomira i uzmes kada ti treba normalno za skuplje i retke modele tako da moze da prodjes sa toliko tornado kosta 160 terminator30 grifin 150 lemilica 30 duvaljka 50 unimer 50 i ostaje ti jos dovoljno komp PIII 120 sa monitorom i ne lupajte previse pametnjakovici i zanatlije i ja radim isto a boli me k...... da se prikazujem kao profesor na fakultetu svi ovo radimo zbog love koje bilo mnogo ranije a sada je ovaj posao u stagnaciji nekad sam zaradjivao 600 maraka na dan a sada smesno i tako razmisljajte malo a ti sky masteru porasti
[ ikitnok @ 26.08.2004. 16:50 ] @

::::::
Dok sam se bavio vasim poslom (dekodiranje, baterije, etc) dodje kod mene bubaswaba, i trazi bateriju za 3310. Ja kazem 25 KM. On kaze, "ma bjezi, to je sigurno kineska, original baterija je 45 KM" .
Ok, kazem ja, idi kod kolege, on sigurno ima originalne. On izadje, ja nazovem kolegu i kratko opisem tipa, i kazem mu da mu naplati 45 KM za bateriju.

Tako je i bilo - covjek nakon sat vremena dolazi, i kaze " Kupio sam originalnu bateriju, evo pogledaj, i kosta tacno 45 KM kako sam i rekao. A tebi bi bilo bolje da i ti prodajes originalne."
:::::::

t imozes ovo zvati dobrim poslovnim potezom ali je u stvarnosti prevaraaaaa
tako se to zove svi mi ponekad tako uradimo ali je prevara i ne volim sto tako radim ja sam ali bar se ne kurcim time znam sta i to zovem pravim imenom a kada nejebem znam zasto
[ Dr S E M A @ 26.08.2004. 17:13 ] @
Auuuu bate što si se ti nabrijao,izgleda da ti je opao posao pa ti mi ovdje krivi,zaboli nas ovdje ku..c kako si ti i kako ti radiš,a ako hoćeš da dijeliš svoje pametovanje i filozofiju definitivno si pogriješio forum,nama (stalnim i starijim članovima foruma) je takvih kao tebe preko ku.ca i glave,ako hoćeš daj koji dobar savjet i pomoć,ako nećeš nemoj da nas tušiš filozofijom i pametovanjem,svi mi radimo i zarađujemo.A taj servis za 2000eura okači mačku o rep,sve što si ti nabrojao je fuš i klonirana roba.Gdje to ima griffin ili tornado za 150eura da i ja kupim šleper pa da dilam i lagano zarađujem i kakve su to lemilice i duvaljke po toj cijeni,ja sam svoju lemilicu "VOLTCRAFT" platio u Austriji u Konradu 80eura ,a duvaljku 160eura,tornado 270eura original sa supportom,računar me je na kraju izašao 750eura sa dva sistema 98 i XP + što imam još jedan od 350eura samo na njemu XP ako bude kakva gužva da mušterije ne čekaju itd...........a gdje su ostali boxovi i kablovi ,baterije,oklopi,displeji,konektori,zvučnici,mikrofoni,fletovi,alati,šabloni,paste,medovi,fluksovi...bla,bla,bla...............ma jednostavno dečko ba pusti nas na miru,ako hoćeš pomozi,a ako ne? jednostavno otkači,daleko ti kuća od naše.Imamo mi na ovom forumu takvih delegata svaki 3.-4. dan po jednog,izgleda da nemate pametnijeg posla.
[ mrcina @ 26.08.2004. 17:37 ] @
-ne znam za koji se moj pravdate ovakvim ljudima
-ja i danas zaradjujem lijepo,nije ko nekad al ***i ga manje me i glava boli...
a placam drzavi porez,placam radnike,ostane i meni za kavu :))
-porez placam od onog trenutka kad su se moje kolege primjetili da bi me pare mogle iskvariti pa su se obratili radnicima inspekcije
-ali nema veze tako je u svakom poslu,konkurencija treba da je zdrava,ovo je relativno mlad zanat i dosta ih se okusalo u njemu samo mali broj je uspjelo

Citat:
ikitnok: ...mnogo ranije a sada je ovaj posao u stagnaciji nekad sam zaradjivao 600 maraka na dan a sada smesno i tako razmisljajte malo a ti sky masteru porasti

za par godina ce biti bolje dok se stvari malo iskristalisu a narod domogne para
[ skymobile @ 26.08.2004. 18:01 ] @
@ikitnok
O'ladi burazeru,pun mi je ku..c takvih kao ti koji mi j.bu lobanju svakog bogovog dana!
Skini nam se bre sa tukija,pusti nas da radimo a ti ako neces,tvoj problem i za to mi puca ku..c!
Svako par dana imamo mi po jednog takvog,odakle samo iskacete stalno,sve vas je vise i vise,DOKLE BRE,DOKLE????!!!!
P.S.Sto se tice mog rasta i razvoja za to nemoj da brines,imam svog lekara koji se brine da mi zdravlje i napredovanje u zivotu budu odlicni,tako da te smirim da se ne sekiras i zbog toga,jer vidim da imas napade grize savesti!
Bolje se idi leci burazeru!
[ ikitnok @ 26.08.2004. 20:00 ] @
dr sema jebiga te su cene u beogradu a t leteci sky masteru to mozes sam sebi da uradis ako si dovoljno elastican a ostali pusite ga svaki dan
[ pelesta @ 26.08.2004. 20:26 ] @
A ljudi sta je ovo.Jos jedan slucaj ljudi sa nesretnim djetinjstvom i sexualnim iskoristavanjem.Cuj mi ostali da pusimo,jesil to naucio od majke ili su ti ostale traume od djetinjstva.Mi kad bi pusili k...c morali bi prvo tebe cijelog da popusimo.
[ legija @ 26.08.2004. 21:11 ] @
@Ikitnok
"... i seme i pleme i vola . . . "
Raspitaj se i negdje pronadji udzbenik sa naslovom "Psihologija Kupca"
I nemoj da lajes bre !
kazes nekad si zaradjivao 600 maraka na dan ? Jel ? I ja sam nekad zivjeo sa 50 maraka mjesecno, i nekako mi se ne svidja pomisao da se to ponovi. Radije bih nekima polomio k(i)oske.
Sta uopste ti zelis da dokazes ovdje ? Da se isplati raditi dzabe ? Ili sta ?

@Ostali
Htjeli ne htjeli priznati, ipak smo mi paraziti u drustvu. Da popravljamo ljudima ruke i noge, to je vec nesto drugo - ali ovo sto mi radimo, to je naplacivanje poreza na budale. -

[ mrcina @ 26.08.2004. 21:37 ] @
pa i doktori zive od tudje muke,samo se skoluju 10 godina
[ pelesta @ 26.08.2004. 21:44 ] @
@legija
Svi hoce telefone,zasto im ne naplacivati.Svi hocemo aute pa neka nas mehanicar deru,kao sto i rade.A da je zaradjivao po 600 maraka na dan ,puta dvije godine,koliko je to para?On da ima te pare nebi se ni javljao,bavio bi se drugim stvarima.Mozda je htio reci dinara.A popravlajanje ruku i nogu,koje je tu deranje.Pisas u onu vegetinu flasicu i uzme ti 15 eura.
I jos me interesuje kako se uvijek nadje poneki supak kao ovaj "iKITnOk" da na forumu lijeci komplekse nize vrijednosti.
Ko dere musterije zlo ne misli.
[ zepi @ 26.08.2004. 21:55 ] @
Dobro, malo smo se udaljili od teme, malo smo planuli, neki se napalili....
Tema je bila cene usluga, ako sam dobro zapamtio.
Danas sam dekodirao c60 za 15e, m55 za 10e, ubacio srpski u 6610i za 5e, isflesovo mrtav 7250 za 15e, i isflesovo mrtav 6600 za dzabe zato sto ga je donela strasna picketina i nisam imao ni srca ni mozga da joj naplatim. Znaci, cene su kako se kome zalomi. Bilo je tu i malo hardvera, sve u svemu nije lose prosao dan. A ima tu kod nas u kraju jedna prostitutka koja ovo sto sam ja radio ceo dan, ona spici za sat vremena, ispljune, opere se i ide kuci, a ti bato duvaj u duvaljku.
Ako ovaj posao jednoga dana stane, predlazem da ugradimo silikone.
[ pelesta @ 26.08.2004. 22:04 ] @
Citat:
zepi: strasna picketina i nisam imao ni srca ni mozga da joj naplatim. .

A da nije mala pala?
Nije samo da prostitutke toliko zaradjuju za sat vremena ,kod nas i kurve toliko uzimaju.
[ mrcina @ 26.08.2004. 23:52 ] @
pa i cistacice,studentice...
[ skymobile @ 27.08.2004. 01:12 ] @
Hehe ovo za ovu Zepijevu je nasa svakodnevnica,i ja sam nocas se slomio oko jednog samsunga,nece da primi flash pa nece mo''s ga je.at!Donela ga jedna riba koju cimam vec duze vreme,a ona nije da nece nego kad god me zove ja ne mogu(stalna partnerka je ko za inat bas tada raspolozena za izlazak) i tako se ja za dz namucih podobro i evo jos ga nisam resio,a da je neko drugi ne bi moglo ispod 30 eurica pa da ce sve da se srusi!
Ali sve ce se to naplatit,pre ili kasnije...
[ NBG @ 29.08.2004. 11:27 ] @
Da se i ja malo umesam.Radim ovaj posao oko 6 godina,imam veoma uzak krug ljudi sa kojima saradjujem i ne moze svako da dodje do mene,ne zato sto nekoga volim ili mrzim nego zato da se ne bi smarao sa raznoraznim budalama koji su pre mesec dana prodavali upaljace a onda otvore radnju i kupe telefone donese i hoce da zaradu dele pola-pola.
Imam Emmu2 imam pristup Nokia i Siemens sajtu.
Neki kolega je pricao za Grcku-pozvan sam tamo 2002 i proveo sam mesec dana kao serviser - uzeo sam dobre pare za tih mesec dana-ljudi postuju kvalitetan rad.
Nisam cuo da je iko ikom razbio glavu jer je trziste toliko da posla ima za sve-pogotovo jer tamo malo ljudi imaju veze sa hardverskim kvarovima.
Ono zbog cega se javljam je fazon odredjenih servisera po Beogradu a mozda i u vasim gradovima/zemljama koji kada im covek donese neki telefon a koji ne mogu i ne umeju da poprave a vide da je popravljan vec, krivicu za to svaljuju na tog nekog majstora koji je kao navodno amater i da ga on nije dirao ovaj bi ga resio bez problema.
Znaci za ovih 6 godina sam shvatio da taj odnos medju serviserima je u stvari apsolutno divljacki i nekolegijalan i da bi mnogi za sitne pare prodali dusu djavolu.
Ako se prepoznate u ovoj prici zapitajte se.
I sami znate koliko ljudi na svetu su u stanju nesto da provale naprave box itd,moze se izbrojati na prste jedne ruke,jel tako?
Meni ni dan danas apsolutno nije sramota da kad nesto ne umem da popravim napisem da NE UMEM.
Zelim svim kolegama uspeha u poslu i iz mog iskustva sto vise koriguju svoje ponasanje prema kolegama i musterijama,bice im bolje.

[ Dr S E M A @ 29.08.2004. 12:24 ] @
@NBG
SVAKA ČAST kolega,vrlo korektan odgovor,a ja bi samo još da dodam: nema tog servisera i majstora koji može sve napraviti i uvijek jedan od nas zna ono što drugi ne zna i obrnuto,a svrha ovog foruma je upravo baš razmjena tih razlika u znanju.
P.S.
Jedino se malo ne slažem sa ovom teorijom,ako je neko prije dovoljno nestručan "servisirao" aparat pa ga zeznuo,mislim da bi bilo lakše da ga je neko stručan prvi uzeo u svoje ruke na servis.
Evo dva primjera sa kojim ćeš se vjerovatno i sam složiti:
1. Dolazi mušterija i donosi Simens A55 v11 na otključavanje ,međutim aparat uopšte ne pali,otvorim aparat i vidim da je na mjestu test pointa probušena rupa kroz cijelu ploču i nije baš mala,ja mislim da bi bilo drugačije da sam je ja prvi malo bocnuo i odradio bez problema.
2. Dolazi mušterija donosi Nokiu xxxx nema mreže,poslije skidanja kobe ispod fali na ploči najmanje pet kontakt mjesta,počupane i odvaljene te je sjajni hibrid pocrnio od silnog duvanja,pitam mušteriju gdje je nosila aparat još,ona odgovara kod servisera XXXX te da je on prvi koji je ikada otvarao taj aparat(što znači da ga je on sjebo, jer je od nekog nekad čuo da koba i hibrid najčešće imaju veze sa mrežom,a ja lično znam da je do juče prodavao kasete i cd-ove sa muzikom...nemam više komentara.
[ NBG @ 29.08.2004. 19:25 ] @
Ok Semo,za te stvari su u pravu,znaci zadnjih dve godine ama bas svako otvara servis,ali mislio sam na podmetanja kod mnogo iskusnijih servisera.
Znaci npr desetak ljudi recimo po Beogradu koji dugo rade i znaju da rade.
To me nervira.
Pozdrav
[ skymobile @ 30.08.2004. 00:48 ] @
Sve je to OK,svi izdizu sebe iznad ostalih,takvi su ljudi.Ja sam nov u ovome i stvarno volim ovaj posao,nije mi muka da prekinem bilo sta ako nesto treba da odradim,a li stvarno mrzim kad neko pokusa nesto na srecu,iako pojma nema o tome, pa kako bude,ako uspem,uspeo sam, ako ne onda i nije steta,musterija to nece ni da primeti.
Dolazi kod mene pre neki dan jedan tip i donosi nokiu 8210(contact service) i kaze da je nosio u jedan servis i da su ga zavlacili 2 meseca i na kraju isto stanje.Tel pre toga nije bio otvaran.Pokusam da ga flashujem,nece.Otvorim ga(pred njim),kad ima sta da vidis:Hibrid skinut,cobe nema,ant.swicha nema.Hajde sve to ali fali nekoliko kontakata za cobu,tako da sam ga odmah sklopio i vratio mu ga,jer mi je stvarno muka kad vidim to i nisam imao vremena da grebem po ploci i razvlacim zice i to za nikakve pare.
E to mrzim kad neko donese krs i hoce da mu ga napravis da je kao nov,e pa ne moze to nismo mi madjionicari!
[ LazarS @ 30.08.2004. 01:17 ] @
Auuuu...!!!
Isti sviraci ku..a po svim forumima (ili temama).Cast izuzetcima (Ikitnok i NBG).
Kad ste vec povukli paralelu izmedju kurava i kvaziservisera (tj. Vas) , i inteligentno ukapirali da one bolje primaju od Vas,preostaje Vam medjusobna uteha i vezbanje u primanju.

P.S. Mislim da Vam nece biti problem, posto se da primetiti da su mnogi od Vas medjusobno vrlo intimni.

Zelim Vam uspesnu prekvalifikaciju.
[ legija @ 30.08.2004. 11:22 ] @
Hej bre ljudi, zar vi jos mijenjate kobe? Imam jos oko 40 komada, ostalo mi, jel oce neko da ih kupi ? Original,naravno, iz te ture sam ugradio oko 3 komada prosle godine i sve su bile ok.

BTW, imam jedno pitanje:

Kako definisati sta je i ko je serviser ? I da li se uopste isplati gubiti vrijeme mijenjajuci vise od jedne komponente (microbga) po jednom telefonu ?
Misli, ok je zamijeniti PA i antenna switch, eventualno cobba ili CCONT, ili UEM, ali mijenjati sve redom, to je gubljenje vremena.

Imam i jednu anegdoticu, opet

Pre neki dan, sasvim slucajno, prodam tipu jedan Tornado. I tako, u prijateljskom razgovoru (ko Tito i kralj Birendra) lagano sam bivsem Neelix useru objasnjavao kako Tornado funcionise.
Pita on mene, "Jel moze ovo cudo da promijeni IMEI na DCT4?"
- Naravno, ali mora da zamijenis UEM, jel
- "A sta je to UEM?"

Inace, tip ima vlastiti poslovni prostor, koji je zaradio "servisirajuci" telefone. Ima bre covek love, Neelix I, II, III, evo sad i tornado, dve duvaljke, osciloskop, mikroskop, jos mu fali rentgen aparat. Dragi bog zna koji ce mu k**** sve to -))))
[ smileGSM @ 30.08.2004. 12:24 ] @
Problem je sto se veliki broj servisera podsmeva forumima i zazire od interneta,ne shvatajuci njegov znacaj.50% ne zna ni engleski.
Sto se tice cena otkljucavam motorole p2k od 10 do 15e,nokie od 300 do 750 din,simense od 450 do 600,r6c005 SE za 600din...mislim da je ovo jos uvek najisplativiji posten posao sa malim ulaganjima.
A vi izdrkani tarzani sto jedete g**** da nema love,idite j..ite babe:)
[ DeDaMrAz @ 30.08.2004. 13:45 ] @
"...more turci ne gazite oranja, more marko ne ori drumova, e kad mu je dokurcilo marko zgrabi ralo i volove nalomi turke na dvoje na troje..." Ako neko shvati sta sam ja hteo reci mozda i shvati o cemu se prica na ovom thread-u!!!

Alo raja opustite se malo i dozivite kolektivni duh koji bi trebalo da nosi ovaj forum! U cemu je problem da li u nejebici ili u otkrivanju drugacijih strana sopstvenih licnosti ili pak u promasenoj investiciji, kome se ne dopada sta se ovde radi i kako, moze da prekine i sebi i drugima muke! Cobani na selo neka gaje ovce, beru malinu ili kukuruz, babe se jebu najstrasnije a i pederi im nisu strani!!!

Ja sam licno nezadovoljan poslom kojim se bavim jer ljudi koji imaju 8 razreda skole i znaju da kazu TENK JU! imaju 10x vise para i p**** nego ja!

Samim tim pozdravljam svu jebacinu koju ste ovde pomenuli ali ostavite svoju mudrost za kreativnije stvari kojih ima more u ovom poslu!!!
[ Buljo @ 30.08.2004. 19:04 ] @
Svašta li napričate ekipa.
Vrlo jednostavno:do 3 minute posla 100 kuna preko toga 150 i prst u uvo.
A ko hoće radit šoldi uvik ima. 1Euro=7.4 Kune
[ NBG @ 30.08.2004. 20:17 ] @
:))))
PO meni ko ne zaradjuje minimum 1500 evra mesecno od ovoga cisto nek ide da se bavi drugim poslom (a da ne radi duze od 5 sati dnevno i ne vikendom).
[ legija @ 31.08.2004. 11:42 ] @
@NBG
Mozda si u pravu.

Ovaj forum nije mjesto gdje dolaze samo profesionalci. Cak sta vise, dobar dio ljudi koji se bavi GSM-om na ovaj ili onaj nacin u stvari ima neki drugi posao, a GSM je tu samo kao dopunski izvor prihoda.

Ali, kako kazu moji bosanci, "svako ima svoju nafaku".
Placen si tacno onoliko koliko vrijedis. Neumoljiv zakon trzista, ponude i potraznje.
[ NBG @ 31.08.2004. 12:18 ] @
Ne zalim se ja Legija ni na koga.po meni za svakoga ima mesta a licno ja cu uvek pomoci ako budem mogao,kao sto i naravno meni pomazu kada ja nesto ne znam.
[ Dejan Matijevic @ 31.08.2004. 15:01 ] @
Hehe, meni je GSM dopunski izvor prihoda mada po mjesečnom priljevu veći je od "glavnog" kojim se inače bavim. Sve u svemu, nije loše, bar mi je vreme upotpunjeno, mrzim dosadu
[ zepi @ 31.08.2004. 20:28 ] @
Da, nego primetio sam da su mnogi serviseri sujetni, u fazonu ja sam majstor, ja sam faca, ja radim dugo, ovaj ili onaj je juce poceo, imam ovaj box, onaj box, dongl, k****-palac.... Pa ljudi ima toliko servisera koji stvarno dugo rade ovaj posao, jako su poznati, stekli su ugled (necu pominjati imena), ali znaju samo da isflesuju i dekodiraju i NISTA VISE OD TOGA !!! Pa se onda pitam: ko je u stvari majstor, onaj kome je radni sto zatrpan boxovima, donglovima i kablovima, ili onaj ko resava hardverske probleme, krpi vodove, menja procesore i slicno. Ja radim 4 godine, 10 godina se bavim emisionom tehnikom (tv repetitori), a elektronikom se bavim 19 godina, i onda dodje neki flash-unlock majstor i s*** mi kako je poceo da radi sa eriksonom 388, a pritom ne razlikuje struju od napona, otpornik od kondenzatora.
Svako ima pravo da radi, i pravi majstori (ako ih ima) i duvaci i pusaci, pare ce da uzmu samo pametni, kao u bilo kom poslu.
[ legija @ 01.09.2004. 02:18 ] @
Majstor je onaj ko ume da zaradi pare. Jako jednostavno.
[ dusan037m @ 02.09.2004. 15:17 ] @
Bravo Legija,

To i ja stalno pricam. Kako trziste dopusti, ako ti je majstorija takva da je drugi rade za 100 dinara... onda i nije neka, al ajde ti otvori i nesto izmeri, odlemi, zalemi... to ce da kosta malo vise.

Ne servisiram telefone, ja servisiram racunare i nemojte ljudi da prosipate price kako je neka mudrost da ubacis fajl u telefon preko programatora, oduvek je programator kostao, a ne "pamet" majstora

Ajd pozdrav :)
[ cybercom @ 03.09.2004. 06:31 ] @
Nemoj vredjati odma cim si se uclanio i kolega ti izvini,ali moje je misljenje da ostanes u svom poslu (racunari),mislim da si pogreiso grupu.A za programatore i ubacivanje fleseva,mislim da treba malo vise da se raspitas na ovu temu da bi tako pricao,mislim da si jos jako,jako zelen !

P.S. Servisiranje racunara,hm,time sam se bavio,ja licno,pre otprilike 4-5 godina,samo mi odgovori,dali pod servisiranjem podrazumevas vadjenje i stavljanje drugih komponenti ili popravljas graficke,memoriju (ne da ih jednostavno zamenis),ploce ????? E cinimise da si i ti daleko od "servisera",....................bez uvrede,samo vracam !
[ dusan037m @ 03.09.2004. 08:44 ] @
Ehej, ma taman posla da se uvredim, nisam ja "taki" :)

Nemam ja ni nameru da vam uzimam 'leba, i da hocu, ne mogu. Nemam ni kad, a i isplativo je i ovo moje (mada mi je i to dopunski posao), a i treba dosta da se investira, trebao bih da prikupim puno informacija, koje su necije visegodisnje iskustvo (mislim prevashodno na zamenu delova - hardver)

Ja jesam nekad popravljao kartice (dok je to imalo smisla), danas to nema ekonomsku opravdanost. Zato sto nove kartice imaju garanciju i ljudi ih vrate u firmu gde su ih kupili kad im se pokvare. A stare, kojima je istekao garantni rok, ne kostaju ni za pola tepsije bureka, pa se ni meni ne isplati da se cackam za male pare... kao sto Legija rece "zakon trzista"...

Radio nekad, sad nema 'leba od toga :)) Ali ima od drugih stvari :))
[ Dejan Matijevic @ 03.09.2004. 17:54 ] @
Eto danas jedan pametnjaković (Legija ga poznaje) mi javio da spušta cijenu dekodiranja V serije Motorola na 50 kuna (oko 7 eura) jer je čuo da je neki drugi pametnjaković u servisu spustio na tu istu cijenu... pa se on prepao da neće zaraditi svojih 50 - 100 eura danas jer svi odoše kod ovog drugog... pa mi javi o tome, eto da znam. Pošteno što mi javio.

Šta čovek u toj situaciji da radi?

U istom momentu mi je pukao film u glavi (kratki spoj) opsovao sam jednog i drugog i rekao im da ću raditi besplatno od danas pa nadalje, dok ne odlučim drugačije. Zašto? Zato što imam dobar posao od kojeg mogu lagano da živim i j.be mi se za odkodiranje.

Ili ih trebam obojicu iskulirati i nastaviti kao i dosad? Vjerujte ljudi teško je, samo za motorole aparatura me koštala 500 eura, pa nije to nadjeno na ulici.

[ skymobile @ 03.09.2004. 19:01 ] @
Ma tako je u svakom poslu,grabi dok mozes,kad ostali pocnu da s.ru onda moras po njihovom ako hoces da opstanes.Ja nikad ne spustam cene prvi,uvek kad neko drugi spusti cene ja ga samo pratim,tako da se trudim da idem na to da moje cene nisu ispod cena konkurencije,uvek su ili iste ili malo vece,a i ljudi vole da skupo plate,tako da se trudim da im ne uskracujem to zadovljstvo.
[ Maniac @ 03.09.2004. 19:49 ] @
Nikako im netreba uskracivati tu mogucnost da plate nesto skuplje ako zele a i oni se osecaju bolje kada dobro plate...
[ ikitnok @ 04.09.2004. 16:27 ] @
u ovo je super odoh ja do mora malo samo (nema se para) i sta vidim nema pljuvanja, svaka cast popravili ste serviseri slavni.....inace sto se cena tice
na veliko dekodiram

motorole sve 25 centi 5 centi skuplje od nekih
a ostale nokie, ericssone sve po 20 centi

zakon trzista
a ima i za sve jeftinih boxova da ne placate 200-300 eur

jedino su mi fletovi za e700 malo skuplji 35 za radnje a za musterije 60e
a ostalo sve je izmedju 5 - 25 eura osim zamene lcd zavisi od cene
i tako iz dana u dan vec 5 godina

pozdrav svim prevarantima