[ djnik @ 16.08.2004. 11:49 ] @
U korisnickom servisu sam rezervisao broj za cetiri iste cifre. Bio je slobodan. Sutradan su me kontaktirali iz Mobtela. Rekli su mi da ni jedan broj sa cetiri iste cifre nije slobodan, sto naravno nije istina, jer sam nasao bar tri slobodna. To ipak znaci da se ne prodaju bas svi lepi brojevi?
[ Davor Vlajkovic @ 16.08.2004. 15:23 ] @
Kako si rezervisao?! Pretpostavljam da si popunio online ugovor (http://www.mobtel.com/cms/view.php?id=1747) i zvao 9863 da potvrdis?
[ djnik @ 17.08.2004. 00:59 ] @
Zvao sam korisnicki. Rekli su mi da je broj slobodan i rezervisali ga. Kasnije sam saznao (nezvanicno) da se brojevi sa cetiri iste cifre nemogu dobiti bez urgencije i potpisa.
[ Korisnicki Servis @ 18.08.2004. 17:19 ] @
Zvali ste korisnički ili ste bili u korisničkom?

Gde god da ste bili, ili ste zvali, niko od kolega nema mogućnost da bilo šta obeća ili rezerviše, ukoliko se ne konsultuje sa koleginicama koje su zadužene za "specijalne" brojeve. Ako ste pozivali CC, kolege operateri preuzimaju poziv, a vašu želju (ne znači da će tako i biti!) prosleđuju dalje. Vrlo brzo Vam se javlja neka od koleginica koja će se maksimalno potruditi da Vam izađe u susret. One jedine mogu da znaju da li je broj slobodan ili nije, jedine mogu da Vam ponude alternativu i jedine mogu da popune rezervaciju broja. Kolege u korisničkom servisu opet zovu njih, tako da se krug zatvara. Čak i kada rezervišete broj, pri sklapanju ugovora kolege u prodaju OPET zovu njih, da se proveri rezervacija.

Varijante "uzimala - davala" ne postoje ... to bi malo bilo neozbiljno, zar ne?

Napomena: To što broj nije aktivan u mreži ("Izabrani broj trenutno nije u funkciji") ne znači i da je slobodan.
[ djnik @ 19.08.2004. 21:42 ] @
Sa svim se slazem, ali je nemoguce da broj sa iste cetiri cifre u Mobtelu ne postoji. Ako se ne moze uzeti redovnim putem to bi trebalo i naglasiti.