[ forgotten @ 16.08.2004. 15:20 ] @
E vala bolesno...

Bio sam kod jednih u stampariji da mi odstampaju jedan katalog, medjutim oni su odbili jer je taj text pisan cirilicnim slovima na yu tastaturi, a oni samo stampaju cirilicna slova preko en tastature, i zbog toga im se moja cirilicna slova ispisuju kao kockice, pa me teraju da prekucam ponovo. Ljudi ja nemam nameru da to sve prekucavam iz pocetka, jel zna neko da li je word u stanju da konvertuje ona slova u ova druga i kako se to radi?
[ Marenović Slaviša @ 16.08.2004. 15:36 ] @
Nisam siguran ali cini mi se da selektujes tekst koji zelis da konvertujes i izaberes u koji font zelis da ga konvertujes. Opcija ce ti se javiti u meniju koji dobijes desnim klikom....
[ djnesh @ 16.08.2004. 16:01 ] @
Citat:
forgotten: Bio sam kod jednih u stampariji da mi odstampaju jedan katalog, medjutim oni su odbili jer je taj text pisan cirilicnim slovima na yu tastaturi, a oni samo stampaju cirilicna slova preko en tastature, i zbog toga im se moja cirilicna slova ispisuju kao kockice, pa me teraju da prekucam ponovo. Ljudi ja nemam nameru da to sve prekucavam iz pocetka, jel zna neko da li je word u stanju da konvertuje ona slova u ova druga i kako se to radi?


Cek, cek, jel se to javlja kada probaju da ga puste na film? Iz cega, originalni fajl ili .ps, .pdf ili sl.

Jedini problem oko cirilice koji realno postoji je da nove Adobe aplikacije ubacuju CID fontove koje stariji RIP-ovi nece da "vare".

Citat:
jel zna neko da li je word u stanju da konvertuje ona slova u ova druga i kako se to radi?


imas yuconv (ili tako nesto) za word koji moze da to uradi.
[ koska @ 16.08.2004. 16:03 ] @
Ne moze tako... tako se menja font ali ne i kodni raspored... Postoji jedan programcic (macro) koji se integrise u Word i obavlja sve moguce konverzije... Imas ga u attachmentu.... ustvari nemas ga, jer ne znam kako da ga uploadujem... Probaj da nadjes na netu fajl YUConv97.zip
Mozda ima na onom cirilica.org nesto...
Ako ne nadjes cimni me na bone AT beotel.yu pa cu da ti posaljem u toku dana...
[ BluesRocker @ 16.08.2004. 19:45 ] @
Probaj da odes u opcije i u save cekiras embed truetype fonts, pa zatim ponovo snimis file na disketu ili cd. Ne bi trebalo da omane.
[ nemesis @ 16.08.2004. 23:11 ] @
:) ...
... :( ...
a shto ne konevertujesh kulturno u krive ?:) curves ?:)
[ IgorChe @ 17.08.2004. 23:08 ] @
Evo adrese za macro u word-u

http://www.cirilica.org/programi/yucnv98e.zip

download...unzip...enable macros...enter...select all text (ctrl+a)...









::::::free for all::::::