[ DBlica @ 16.08.2004. 22:29 ] @
Treba mi savet. Hoću da kupim TV karticu i pojma nemam kojeg proizvođača i modele da gledam. Spreman sam da izdvojim 50-60 evra i želim da kartica ima širi opseg (preko "S 21", znam da se tako obeležavalo na starijim televizorima), da s njom mogu da capter-ujem KVALITETAN (full-screen) snimak, da ima FM-tuner, daljinski i sl. i da mogu kanali da se memorišu po želji, a ne da izlistava onako kako je postavljeno na kablovskoj. I da može, recimo, u isto vreme da snima s više kanala.

Unapred zahvalan, pozdrav.
[ filo @ 16.08.2004. 22:58 ] @
leadtek
[ DBlica @ 16.08.2004. 23:00 ] @
Citat:
filo: leadtek


koji model?
[ urrke @ 02.09.2004. 19:12 ] @
winfast 2000 expert,
meni lepo radi, a u maju je bila oko 50 evra.

(Prica se i da se za malo vece pare moze nabaviti
Terratec Cinergy koji ima analogni tjuner, pa bi
trebalo da ima bolju sliku, ali to sam samo jednom
procitao - ne uzimaj ovo kao proverenu informaciju,
mozes da potrazis po netu neki detaljniji prikaz...)

[ mac @ 06.09.2004. 15:03 ] @


pvr2000?
[ pctel @ 06.09.2004. 19:04 ] @
Citat:
I da može, recimo, u isto vreme da snima s više kanala.

Ovo slobodno zaboravi, za to ti treba vise TV kartica i softver koji se nece zbuniti.
Terratec je za klasu ispred ostalih.
[ the.kum @ 07.09.2004. 05:36 ] @
jos jedan glas za terratec - philipsov analogni tuner + philipsov dekoder chip SAA7134 - trenutno najbolja kombinacija. jedino sto je cena oko 70 evra sa FM-om (ima i RDS) a oko 50 bez FM-a ali mislim da se isplati dati vise i ne nervirati se kasnije. ja sam moj kworld krsh prodao i naravno uzecu umesto njega terratec :)
[ markofpi @ 09.10.2006. 14:04 ] @
E i ja planiram da u sto skorije vreme uzmem leadtek win200xp (ili kako ide vec zvanicna oznaka?)! To mi je nekako zlatna sredina izmedju cene i kvalitetea! Ima li neko ovo karticu, kakva je slika i moze li da snima?
pozz
[ Fuzz @ 09.10.2006. 14:38 ] @
Pa ima je jedno pola ovog foruma i vecina ce ti je ljudi preporuciti. I naravno da moze da snima.
[ Zoran Rodic @ 09.10.2006. 15:31 ] @
Od mana, naveo bih jedino bledunjavu sliku i lose snalazenje sa antnenom
Kablovska radi super.
Softver dobar, snimanje ok, samo neki preporucuju koriscenje starijih drajvera
Ovi novi su musicavi
[ markofpi @ 09.10.2006. 22:20 ] @
Koliko je ta slika bledunjava?? da li ona moze da se iskoriguje posto imam dobar tft monitor??
[ Fuzz @ 09.10.2006. 22:38 ] @
Citat:
markofpi: Koliko je ta slika bledunjava??


To se i ja pitam, a imam karticu :)
[ Zoran Rodic @ 10.10.2006. 07:52 ] @
Bojane, u aprilu ove godine vodili smo polemiku oko te dve karte.
Kad sam ja rekao da Asus jednostavno ima bolju sliku i da je bolja karta, napali ste me da pricam bez argumenata i da lupam gluposti.
Onda sam u jednom postu izneo svoja iskustva a u sledecem poredjenje sa Benchmark.co.yu sajta u kome se nedvosmisleno ukazivalo da je Leadtek sa BT tunerom izvikana karta i detaljno su, skoro taksativno naveli zasto je ASUS 7134 bolji od te karte, a izmedju ostalog navedeno je i to da je slika losija kod Leadteka u odnosu na pomenuti Asus

http://www.elitesecurity.org/t173793-0#1131798
ovo je tema, linkovao sam je pre neki dan u jednoj temi i vidim da se nekome nije dopalo poredjenje pa je obrisao deo posta cak i bez obavestenja o izmenjenoj poruci.
Mozda je obrisano jer je prenesen tekst sa drugog sajta, ali naveden je izvor i ispostovano je pravilo prenosenja 1/3 teksta a pritom nije linkovano

Znam sta pricam, tv karte koristim od 2000-te godine, promenio sam ih dosta, imam dobar vid, dobar monitor, dobru graficku i definitvno tvrdim i iznosim svoj LICNI stav da je ASUS TVFM 7134 za 2 klase bolja karta od LEadteka po svim performansama.

E sad, ovo je moj stav

Ako hocete "prosetajte" kroz benchmark pa pronadjite navedeni tekst.
Takodje, slicne zakljucke izvukli su i dva hrvatska casopisa.

E da
Slika jeste bleda, anemicna i bledunjava