[ Igor Kovačević @ 17.08.2004. 11:22 ] @
Trebao bih napraviti vezu sa bazom iz flasha... Ne znam da li je to moguće pomoću action scripta ali ja sam do sada uspio prokužiti samo upisivanje u bazu i to tako
da iz flasha napravim link npr.: "http://localhost/example/data/write_data.asp" i postavim mu "post" parametar.... da asp stranca sve uredno odradi, primi podatke iz flasha i upiše ih u bazu, no sada me muči kako da te iste podatke ispišem
iz baze u flash aplikaciju...

Ima li itko ikakvu ideju?
Postoji li možda u flashu drugi način komunikacije s bazom (action script)?

Hvala i Pozdrav!
[ bluesman @ 17.08.2004. 12:16 ] @
Bazi iz flasha mozes da pristupis preko bilo kog server script jezika koji ima tu mogucnost. Postujes paramtre u neki script, recimo "login.asp" ili "login.php"... taj script se povezuje sa bazom, vraca rezultate u formatu koji flash razume (o ovome je bilo puno govora) a onda actionscript resava dalje akcije u samom flashu.

Inace, to jako lepo funkcionise, a jedino sto treba da uradis je da potrazis na google neke primere, template... koji ima jako puno.

Ups, sada sam pazljivije procitao tvoje pitanje :-)

script mora da vrati parametre u obliku url-a gse su imena variajbli imena tvojih varijabli iz actionscript-a. Dakle, ako imas varijablu username, neki "login.php" bi morao da uradi output:

print "username=nesto";
a onda tvoj actionscipt dobija to kao gotovu vrednost.
ako imas vise parametara, povezujes ih kao normalan url

print "username=nesto&password=nesto drugo";

i time postavljas obe varijable, ali kao sto rekoh ti u actionscript moras imati varijable pod istim imenom.

Direktno iz actionscipta ne mozes pristupiti bazi bez "posrednika".

(izmena: izmenio sam navodnike da ne zbunjuju, BTW pre nego sto posaljes string nazad u flash moras da uradis neki url_encode() )

[Ovu poruku je menjao bluesman dana 17.08.2004. u 19:47 GMT]
[ Igor Kovačević @ 17.08.2004. 15:23 ] @
Hvala na odgovoru.. sad mi je jasnije... najviše me zanimalo može li se direktno preko action scripta, ali sada vidim da ne može...

Pozdrav!