[ 01011011 @ 22.02.2002. 10:13 ] @
Ovako,
Poceo sa u zadnje vreme sve vise i vise da se bavim C++. E sad kad otvoram novi fajl non stop idem na files i onda c++ open source...i tkao da kreiram program recimo neki, i onda mi se u crnom ekranu program pokrene ko u dosu i tako pita za promjenljive itd,...i radi....ali me insteresuje kako napraviti nesto sa prozocicima itd???
[ pegazus @ 22.02.2002. 11:31 ] @
Program bi trebalo da kreiras sa new Project, pa tek onda add source files.

Bolje ne koristi grafiku dok ne naucis vise.

Za grafiku u Dos-u imas biblioteku graphics
u prozorima imas X(LINUX), Open GL(svuda), Win APi(wondows).
Po meni je najbolji Open GL.
[ Predrag Damnjanovic @ 22.02.2002. 13:57 ] @
Citat:
pegazus:
Po meni je najbolji Open GL.

Do istok zakljucka sam i ja dosao.
Em sam pises API, pa ga znas u prste i prilagodis ga svom ukusu, em mozes da ga doradjujes kolko hoces, em je sve ultra brzo!
Em mozes sve u 3d da radis, zamisli 3d interfejs :)
BTW, http://myengine.sourceforge.net - uskoro :)
[ Dragi Tata @ 22.02.2002. 15:56 ] @
Citat:
pegazus:
Po meni je najbolji Open GL.


Kako kad i kako gde. Right tool for the right job.
[ Predrag Damnjanovic @ 22.02.2002. 18:02 ] @
A gde to nije right tool?
Kad bi uporedili bilo koji postojeci GUI, recimo QT, sa OpenGL GUI-em, na polju brzine (iscrtavanja) i mogucnosti (specijalni efekti, recimo providnost prozora), to bi bilo kao kad bi uporedili frezu i Porsche.
A da ne govorim sto bi takav OpenGL GUI bio odmah u startu portabilan na svim OS-evima!
[ Dragi Tata @ 22.02.2002. 19:17 ] @
Bah. Koristi porše za ono zašta je pravljen, a takođe i frezu.

OpenGL je dušu dao za igrice, a i za 3D CAD aplikacije (radio sam jedan takav projekat 1998). Međutim, postoje i proste stvari koje ne zahtevaju efekte i performanse kakve OpenGL pruža. Imaju Ameri neku poslovicu o tome kako ne treba topom da ubijaš komarca.
[ 01011011 @ 22.02.2002. 21:31 ] @
Hvala mnogo...Radim sa C++ Vec 2 godine, ali sad sam tek poceo ozbijno da se bavim, tako da hocu da naucim sto vise...
[ Predrag Damnjanovic @ 23.02.2002. 12:33 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Međutim, postoje i proste stvari koje ne zahtevaju efekte i performanse kakve OpenGL pruža.

Pa?
I Porsche moze da ide 40 na sat, kao peglica :)
OK, zaboravi frezu, uzmi peglicu na primer.

Vidim da smo presli na ukuse, a o ukusima ne treba raspravljati.
Ja licno volim da pravim aplikacije od nule, cak cu pre i svoj engine/GUI da napravim nego da koristim tudje biblioteke.
[ Dragi Tata @ 24.02.2002. 04:13 ] @
Citat:
zastita:
Ja licno volim da pravim aplikacije od nule, cak cu pre i svoj engine/GUI da napravim nego da koristim tudje biblioteke.


Auuu, fanatika!!! Videću te dok se oženiš, da li ćeš da imaš vremena za takve egzibicije :)
[ kobrejabre @ 24.02.2002. 10:08 ] @
Citat:
zastita:
A gde to nije right tool?
...to bi bilo kao kad bi uporedili frezu i Porsche.

Da, ali ako poredimo frezu i Porse u oblasti poljoprivrednih radova, onda je freza u nesumljivoj prednosti... Tako, npr ako govorimo o, recimo, poslovnim aplikacijama, OpenGL je neupotrebljiv (u skoro svim slucajevima).
[ Predrag Damnjanovic @ 24.02.2002. 10:51 ] @
Citat:
kobrejabre:
Da, ali ako poredimo frezu i Porse u oblasti poljoprivrednih radova, onda je freza u nesumljivoj prednosti... Tako, npr ako govorimo o, recimo, poslovnim aplikacijama, OpenGL je neupotrebljiv (u skoro svim slucajevima).

Nisi procitao moj zadnji post, gde sam rek'o da zanemaris frezu, i uzmes recimo peglicu.
Zasto ne bi mogao opengl da se primeni na poslovne aplikacije?
Sam isprogramiras tabele, edit polja, check box-ove... :)
OK, razumem poentu tvog posta, zasto pisati sve to kad ima gotova biblioteka.
Ja sam rekao da je to moj ukus, a o ukusima ne treba raspravljati.

Inace, Tata, ovo je moja trenutna 'moda', ne poricem da je necu promeniti u buducnosti, kad se ozenim :)
Trenutno sam ubedjen da je najbolje sam napisati biblioteku, pomucis se malo, al' je posle celog zivota koristis. I ubedjen sam da je OOP glupost :)
Al' ne poricem da necu nikada promeniti pisljenje, ko zna...
[ kobrejabre @ 24.02.2002. 21:19 ] @
Citat:
zastita:
Citat:
kobrejabre:
Da, ali ako poredimo frezu i Porse u oblasti poljoprivrednih radova, onda je freza u nesumljivoj prednosti... Tako, npr ako govorimo o, recimo, poslovnim aplikacijama, OpenGL je neupotrebljiv (u skoro svim slucajevima).

Nisi procitao moj zadnji post, gde sam rek'o da zanemaris frezu, i uzmes recimo peglicu.
Zasto ne bi mogao opengl da se primeni na poslovne aplikacije?
Sam isprogramiras tabele, edit polja, check box-ove... :)
OK, razumem poentu tvog posta, zasto pisati sve to kad ima gotova biblioteka.
Ja sam rekao da je to moj ukus, a o ukusima ne treba raspravljati.

Inace, Tata, ovo je moja trenutna 'moda', ne poricem da je necu promeniti u buducnosti, kad se ozenim :)
Trenutno sam ubedjen da je najbolje sam napisati biblioteku, pomucis se malo, al' je posle celog zivota koristis. I ubedjen sam da je OOP glupost :)
Al' ne poricem da necu nikada promeniti pisljenje, ko zna...

Procitao sam ja taj post sa Peglicom, ali je ipak ono prvo poredjenje bilo pravo...
Mislim, moze i Porseom da se ore ali freza ore bolje...
A sto se tice OOP...nema dileme dok neko ne izmisli neki bolji pristup...