[ sanja. @ 20.08.2004. 02:50 ] @
od kako mi je uleteo trojanac i od formatiranja XP-a imam problema sa .wma formatom. ni jedan program ne može da ga pročita. traže da se nakačim na net. u opisu dokumenta(pesme) kaže mi da je pod licencom i da ovaj (moj) komp ne može da ga koristi. hitno mi pomozite.
[ Miroslav Cvejić @ 20.08.2004. 07:12 ] @
Dok si pravila te .wma fajlove bila je uključena opcija "protect content" tako da se dotične pesme mogu samo na tvom računaru (tj. toj kopiji XPa) puštati. Trebalo je da sačuvaš licencu iz media playera iz prošlog XPa.

Čini mi se da postoji program koji skida zaštiu iz .wma fajlova...
[ Shadowed @ 20.08.2004. 12:11 ] @
Ako si to radila (kopirala) Windows Media Player-om i ne zelis da i ubuduce pravis zasticene kopije idi Tools>Options, Copy Music i odcekiraj Copy music protect.
Ako hoces da pri kopiranju pravis zasticene fajlove, idi na Tools>License Menagement pa tu eksportuj licencu u fajl a kada reinstaliras Windows (ili predjes na drugi racunar) importuj licencu iz fajla.
[ momsab @ 10.09.2004. 14:18 ] @
A kako se zove program za skidanje zastite sa wma? Zeznuo sam se kada sam skidao pesme sa WMP7, a to je bilo daaaaavno a sada hoću da čujem te pesme ponovo al' ne vredi kad nema odgovarajuću licencu.
[ djolep @ 10.09.2004. 23:16 ] @
Zove se Unfuck, ali ima i drugih nacina. Npr. konvertovanje u mp3, wav ili vorbis:

http://www.zittware.com/Produc.../CopyProtected_WMA_to_MP3.html

A moze i pomocu Winampa 5
Citat:
Delete Winamp's WMA input plug-in (IN_WM.DLL), and add WMA to the list of supported formats for the DirectShow Decoder input plug-in.

Set up the Output plug-in as Disk Writer (rather than WaveOut or DirectSound) and choose an output directory for Disk Writer to decode the files to.

Then load and play the WMA files. What will happen is that they will play without sound, because Winamp will be decoding them to WAV rather than playing them. When it's done, don't forget to change the output back to WaveOut or DirectSound.
[ momsab @ 11.09.2004. 12:11 ] @
unfuck ne radi sa wma pravljenih u WMP7 ili novijim

probaću to drugo

sve u svemu, hvala!
[ tzg @ 18.09.2004. 08:37 ] @
probaj VLC media player... svira (skoro) sve, cak i samo djelomicno skinute filmove. preporucljivo ako se skida film od 700 mb pa se nakon prvih 50mb moze pogledati kvaliteta itd