[ Gojko Vujovic @ 23.02.2002. 01:02 ] @
Europe Online has declared bankruptcy.

(Source: http://www.infosat.de/index.asp?command=news&id=6359 -
Infosat is Europe's leading magazine for Satellite&Co)

Izvor - EON-Tools mailing lista.

Toliko o isplativosti prodaje pristupa internetu preko satelita.
[ Predrag Damnjanovic @ 23.02.2002. 12:39 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Europe Online has declared bankruptcy.

Znao sam, zamalo da kupim opremu pre jedno 5-6 meseca, al' sam predosecao da ce da puknu kao zvecka.
[ Ni ten ichi ryu @ 24.02.2002. 00:56 ] @
Citat:
zastita:
Znao sam, zamalo da kupim opremu pre jedno 5-6 meseca, al' sam predosecao da ce da puknu kao zvecka.


a kako si to znao?
[ ctpaba @ 24.02.2002. 14:41 ] @
hmmmm zar ne mirise u vazduhu? ;)
[ denis tudarski @ 05.03.2002. 19:14 ] @
Čujte ja sam narucio prije 2 tjedna njihov paket preko njohove web
strane,dva dana prije nego sam cuo da su bankrotirali.Izgleda da sa se
zaj......Zanima da li ce se jos moci koristit internet preko satelita od njih i do kad.
Novac su mi uzeli s kreditne kartice ali nema glasa o paketu.
[ Gojko Vujovic @ 05.03.2002. 19:36 ] @
Sve još uvek funkcioniše ali prilično loše. Ostali su bez nekih transpondera i opterećenost je trenutno vrlo velika.

Moguće je da će se ukinuti unicast servis i ostaviti samo naručivanje fajlova.

Evo šta predlaže peticija čije je potpisivanje u toku, ali pitanje je koliko ljudi bi pristao na tako nešto:

http://petition.eontools.de/
[ denis tudarski @ 06.03.2002. 12:57 ] @
Poslao sam e-mail na eon-ovo pretstavništvo u Hrvatskoj i pitao ih isto pitanje,oni su mi odgovorili da je EON preuzeo Deutche Telekom i da če dalje radit EON bez problema,a sada imaju probleme zbog nedostatka radnika i da če uskoro sve biti po starom.
[ Trunks @ 02.04.2002. 15:11 ] @
Da, ostala su sa samo 2 transpordera koja rade, jako je loša situacija a i protok je mali.

Denis: po starom NEĆE nikada biti, jer su sada preopterećeni. Pre nekih godinu dana je sve išlo k'o podmazano (mislim, protok ***ote 1 MB u sekundi!), a sada svakakvi klinci skidaju igrice i iživljavaju se bezveze, tako da je protok skroz sjeban.