[ Vreljanski Milan @ 22.08.2004. 20:38 ] @
Authentication, Athorization and Accounting je ono sto je potrebno plus jos neke sitnice, zanima me dali postoji alat ili skup alata koji u praksi daju rezultate, sta je potrebno... postavljam ovo na ovom forumu sa idejom da IAS + SQL + AD mogu da odrade celu pricu...

1. Autentikacija korisnika WLAN-a i njihovo prijavljivanje na mrezu

2. Secenje saobracaja u lokalnoj mrezi i prema internetu i to da se moze podesiti razlicita brzina za svaki od navedenog plus da se izbegne problem direktnog forwardovanja saobracaja sa ap-a na drugi komp ako je u istom opsegu

3. Accounting, potrebno je da svaki korisnik ima svoj racun i da se svi podaci ( protoci, vreme konektovanja, broj konektovanja i sl... pohranjuju u bazu

4. Takodje je potrebno da se omoguci ili onemoguci autentikacija ako su ispunjeni odredjeni uslovi: protok premasuje dozvoljeni, broj sati veci od dozvoljenih... i sl.

5. POtrebno je da isti sistem ogranicava broj tcp knekcija po svakom korisniku...

sta je to sto mislite da moze ovo da odradi, zanimaju me iskustva iz prakse, kao i konkretni primeri, ako ih ima.

Ono sto jemeni u glavi je sledece

AD sa grupama i userima
IAS kao softver za authentikaciju
SQL baza koja ce cuvati odredjene parametre po korisniku

ono sto me sprecava da krenem u realizaciju ovog sistema je dali se mogu seci konekcije i dali se moze seci saobracaj po gore navedenim uslovima...