[ daywalker @ 23.08.2004. 01:34 ] @
Je moze da se Locira de se mobilni nalazi a da se nezove mobtel
[ Dejan Krstic @ 23.08.2004. 11:55 ] @
Ne moze ni ako zoves ni ako ne zoves Mobtel. To moze samo sud da trazi.
[ Mister Big Time @ 23.08.2004. 14:33 ] @
Navodno od kada su uveli Cell Info moguce je da se utvrdi, cak su u jednom NewsLetter-u i pitali u onoj SMS anketi oko te usluge, znaci posaljes SMS sa nekim kodom vezano za trazeni broj i sistem ti vrati poruku gde se taj korisnik nalazi, odnosno na koju baznu stanicu je trenutno "prikacen". Mada preciznost je pod znakom pitanja, jer meni se npr. mesa 5-6 baznih stanica, tako da me je tesko uloviti
[ Dejan Krstic @ 23.08.2004. 14:52 ] @
To nema nikakve veze sa cell info uslugom. To moze i bez toga. Tehnologija se zove Mobile Positioning System i moze prilicno precizno da kaze tvoju lokaciju.
[ daywalker @ 23.08.2004. 15:08 ] @
aj mi lepo objasnite ako neko zna ukrali su mi mob i sad kako da ga nadjem a da nezovem mobtel!!!zvao sam ja ali kazu da nemogu da otkriju ako nisi platio neko osiguranje!!!
[ s@jko @ 26.08.2004. 12:04 ] @
Svi mobilni telefoni, salju baznoj stanici dva koda, jedan je kod SIM kartice, a drugi je kod mobinog telefona koji je ukucan u fabrici i ne može da se izbriše prepravi, ili nešto slično, a da telefon ostane u upotrebi.
Što će reći, da oni u #63, ako su raspoloženi, a zvanično nisu, mogu da ti nađu telefon, čak i ako je promenjena SIm kartica.
[ Dejan Krstic @ 26.08.2004. 13:18 ] @
Ako su ti ukrali telefon koji ti je prodao Mobtel procedura za trazenje je sledeca:

1. kopiras prijavu iz MUP-a koja glasi na tvoje ime i sa IMEI brojem telefona
2. kopiras svoju licnu kartu
3. napises da ti je ukraden telefon....bla bla bla....

Posaljes to na fax Sluzbe za pracenje pretplatnickih odnosa: 011/30-13-679. Ukoliko ga pronadju, kontaktirace te.
[ djricky @ 29.08.2004. 19:28 ] @
Citat:
s@jko: Svi mobilni telefoni, salju baznoj stanici dva koda, jedan je kod SIM kartice, a drugi je kod mobinog telefona koji je ukucan u fabrici i ne može da se izbriše prepravi...


samo da budemo precizni, ne salju se 2 koda, nego 3...

IMEI, IMSI i KI
[ Maniac @ 29.08.2004. 21:10 ] @
Koji je kod od tel osim IMEI
[ Dejan Krstic @ 29.08.2004. 23:29 ] @
Citat:
djricky: samo da budemo precizni, ne salju se 2 koda, nego 3...

IMEI, IMSI i KI


Da budemo jos precizniji, salje se mnogo vise od toga a KI nema nikakve veze sa lociranjem samog aparata.
[ boki @ 31.08.2004. 01:18 ] @
Jos jedna greska IMEI moze da se promeni i to manje vise lako (sa data kablom i odgovarajucim software-om)
[ BaCkSpAcE @ 31.08.2004. 23:34 ] @
Nisam siguran da li ti programi menjaju stvarno IMEI, ili samo menjaju broj koji ce se prikazati na ekranu ispisivanjem *#06#... Jer zasto onda neki telefoni ne mogu da rade ako im se promeni IMEI broj??? Verovatno je jos negde zapisan, ali je read-only...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.09.2004. 15:47 ] @
Menja se bas IMEI, a to sto ti je telefon "legalno" kupljen, pa ga ovde moraju dekodirati je druga prica :)

Nego, na Wapu sam video da postoji opcija kojom mozes da dozvolis da na osnovu status reporta da si primio poruku (ako se dobro secam) da budes lociran. To sam video i u jednom programu za konekciju sa mobilnim. Jel to ista prica o kojoj pricamo (izmedju ostalog)?