[ brnjo @ 23.08.2004. 18:16 ] @
Postoji li nacin da se formatira drive na kojem je sistem (tipa win direktorij), osim da se boota sa boot diskete i formatira iz dos-a ili preko bootanja sa windows instalacijskog cd-a pa formatiranja iz opcija na tom disku.

Dakle postoji li nacin da se formatira system drive (c:) na hardkor nacin - bez gore navedenih opcija :)

Hvala unaprijed.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2004. 18:26 ] @
NE!

Kako mislis da formatiras particiju sa koje OS cita podatke, dok je isti pokrenut, i dok na njoj imas otvorenih fajlova???
[ Zevs85 @ 23.08.2004. 21:31 ] @
DA

Stavi svoj hard na drugi komp i iz njegovog sistema formatiraj svoju sistemski particiju... :-)
[ Nabukodonosor @ 23.08.2004. 23:29 ] @
Pa instaliraj neki program tipa Partition Expert ili Partition Magic (ovaj nikako, samo dajem primer da shvatis o kojim programima je rec) i sa njim formatiraj disk.
[ brnjo @ 27.08.2004. 15:13 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: NE!

Kako mislis da formatiras particiju sa koje OS cita podatke, dok je isti pokrenut, i dok na njoj imas otvorenih fajlova???


ne, nisam to mislio.
mislio sam naravno da se nekako ugasi win xp (to sam mislio pod kardkor nacin formatiranja) - iz win98 si mogo izac u dos i onda formatirat iz dosa.

pitam da li je nesto slicno moguce ovdje.
[ Nabukodonosor @ 27.08.2004. 16:01 ] @
Pa ako ti je particija NTFS, onda ne mozes. A zasto ne uradis ono sto sam ti rekao? Windows98 se bio skroz druga stvar, graficka nadgradnja DOS-a.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.08.2004. 19:00 ] @
pa mozes iz setup-a (sa CD-a) ili iz nekog od gore navedenih programa. XP je pravi OS, a ne kao win98 koji je samo nadogradnja DOS-a, pa iz njega mozes da izadjes u DOS.