[ helium @ 24.08.2004. 00:10 ] @

HOLLA

Interesuje me da li se neko susretao sa problemom slicnim ovim. Uzeta su cetiri ista racunara, medjutim jedan od tih racunara se resetuje posle 10 do 12 sati. Ploca je ASUS-ova, graficka karta takodje istog brend-a. Da li se neko susretao sa takvim problemom i da li ima pomoci, napajanje je zamenjeno, nema modem ....

Pozdrav
[ bukovski @ 25.08.2004. 01:15 ] @
meni se desavalo slicna stvar ispostavilo se na kraju da je bio problem do memorije. Probaj mozda mem nije sasvim ok. Mada proveri i kablove od napajanja za plocu ili kontakt napajanja na ploci.
[ pctel @ 25.08.2004. 10:04 ] @
Probaj sa programima navedenim ovde, pa reci kako su prosli testovi ispravnosti.
[ sasa022 @ 25.08.2004. 15:03 ] @
Mozda je samo u pitanju pregrevanje ( procesor,graficka,HDD,napajanje ).Prati temperaturu.....
[ helium @ 27.08.2004. 02:44 ] @
Pokusao sam sve testove, radio sam sa Hiren's diskom medjutim ista stvar, rasmisljam o dve stvari da je problem oko napona da dolazi do opadanja napona 220 W.
[ `and @ 27.08.2004. 07:26 ] @
E to sa padom napona se meni desavalo ... poludeo sam bio par dana ... dok nisam shvatio da komsija pravi neko veselje (a usput radi u elektrosumadiji ) ... pa je prevezao neke gluposti ... i nastao je pad napona bas u fazi koju ja koristim za komp ... Radio sam sve testove ... menjao komponente ... Instalirao ponovo system ... a ono trebalo samo da promenim uticnicu
[ helium @ 27.08.2004. 18:05 ] @
Razmisljao sam da postavim "peglac napona" izmedju napajanja i uticnice tom prilikom bih dobio ravnomerni napon, premda dosta ljudi je potvrdilo da je moguc problem DDR-a!
[ Big Wizard @ 01.09.2004. 21:47 ] @


99% Memorija...
Mada nije nije iskljuceno ni Matična ploča da je u pitanju...
Nazalost imao sam takvih problema sa ASUS-om...
[ Grozzzni @ 01.09.2004. 22:09 ] @
Desava sa da se sistem restartuje neocekivano sam od sebe u odredjenom vremenskom roku. To je stari problem koji je na win 95 pojavljivao plavi ekran, a sada XP se sam restartuje (jel je on "najbolji" do sada i ima odlican samooporavak). Naime desava se da kada se ubace memorije razlicitih Mhz, dolazi do "gubljenja " po magistralama i pucanja sistema, mada se moze dogoditi i pregrevanje, ali ako si uradio i test i nije pregrevanje, moze biti da memorija puca.
[ Tosaxxx @ 15.09.2004. 20:13 ] @
Proveri ti napajanje i kablove...Proveri kablove koji ulaze u molex, medi se desavalo da se restartuje i na kraju u opste nije hteo da se upali, ne vidi se HDD...