[ Netherworld @ 24.08.2004. 14:47 ] @
Imam sledeci problem sa HD Maxtor 20GB:
Kad upalim komp, BIOS mi prijavi posle iscitavanja diskova da je "drive bla bla highly unstable i da obavezno napravim backup" i posle F1 , sve ide normalno , cak hard radi najnormalnije u Windows do nekog trenutka kada mi kaze "Delayed Write Failed"
i hard zgine, pa kad ga isformatiram ide sve ispocetka....
Testirao sam ga sa raznim S.M.A.R.T. programima i sve funkcije su normalne osim Relocated Sector Count koji je na 0 (nuli).... da li ovo moze da se sredi nekakao ili da ga bacam
[ JogyII @ 24.08.2004. 16:29 ] @
Relocated Sector Count je ustvari koliko je sektora morao da "preskoci" zbog ostecenja, i to sto je dobro, a ne lose.

sto se tice greske ona ume da se javlja kada je kabal za HDD los, ili kad je kontroler los.

to se meni recimo desavalo kada sam koristio neki krs od kontrolera za HDD od 12 eura (bila su mi popunjena sva cetiri konektora za HDD na ploci pa sam morao)

znaci proveri kabl, i kontroler ako ga koristis
[ Netherworld @ 24.08.2004. 19:11 ] @
Pazi drugi hard mi radi na tom kablu bez frke... cak je i na drugoj mashini ista situacija... kontroler je sigurno u redu, a rekao bih i kabl... ebiga
[ filo @ 24.08.2004. 20:27 ] @
a jel powermax ili spinrite mogu nesto da urade?
[ Binary Mind @ 24.08.2004. 23:58 ] @
Ako si probao taj hard i na drugoj masini a isti se simptomi javljaju onda je definitivno hard problem. Posto je hard disk Maxtorov probaj da ga testiras koristeci Maxtorov Powermax i vidi sta ce on da kaze. Ako hard jeste problem backup-uj ono od podataka sto ti treba, baci taj i kupi novi hard.
[ Netherworld @ 25.08.2004. 16:31 ] @
Citat:
Ako hard jeste problem backup-uj ono od podataka sto ti treba, baci taj i kupi novi hard.


Da probao sam i powermax i bacam ga definitivno... ionako cu da uzmem neki SATA od 160 gb-a.....