[ Free_Sex @ 24.08.2004. 23:56 ] @
I tako naravno kada pitas nekoga kako nesto da uradis, a to nesto ti moze doneti pare, u normalnom svetu se uvek nadje neko ko ce ti pomoci.

A na pitanje koje sam postavio i ja. I mnogi drugi. Niko NECE da odgovori.
A ocigledno je da znaju, jer to i sami koriste i prosli su kroz to.
Valjda se ljudi plase da ce onda biti manje para za njih ? Ili jednostavno
misle bolje da ja imam dve krave a komsija niti jednu, nego da obocija imamo po pet ...

Gde tacno da se "prijavi" kako bi se naplacivao pristup web sajtu putem mobilnog telefona, tacnije putem SMS-a ?




srodna tema: Domaci payment gateway

[Ovu poruku je menjao mungos dana 30.08.2004. u 21:00 GMT]
[ srdjandakic @ 25.08.2004. 00:09 ] @
http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=920

(home page, pa na vrhu link "KONTAKT")



Sva pitanja u vezi sa razvojem novih usluga, SMS/Java/MMS aplikacija, možete proslediti na adresu:

E-mail: [email protected]
[ VRider @ 25.08.2004. 00:13 ] @
Evo Alex da ti ja pomognem. Ja nemam ni jednu kravu, a necu j ni imati skoro, a sasvim slucajno znam kako da ti nabavis svoju.
Q: Koliko je zakup sms broja?
A: dzaba
Firma se zove audiotel i oni procenjuju dali ima zarade ili ne. Ako ima, dobijes broj. Raspitaj se u telekomu. Sada barem znas gde da pitas i sta da trazis.
[ pctel @ 25.08.2004. 00:14 ] @
Koji konkretno clanovi imaju sajtove sa naplatom putem SMS-a a nece da kazu kako?
[ Free_Sex @ 25.08.2004. 10:11 ] @
E sad koji ne znam tacno imena ...

Ovaj kolega koji ima lovedelux ili kako se vec zove domaci sajt za upoznavanje koji naplacuje pristup.

A i mrva je postovao scan od tog audiotel-a ... naravno kontakt info se nigde ne spominje.

I da VRIDER znam da je audiotel. Gde ja da nadjem taj audiotel. Na netu nema nista ?

A vec sam pisao da sam jos pre nekih godinu i vise "pricao" sa nekim iz mobtela (razmenili smo par mailova) na tu temu - jos kada niko to nije radio kod nas. Kao da super ideja ... i nista ...

Ajde sad cu da probam opet sa njima. Mozda imam vise srece.
[ Miloje Sekulic @ 30.08.2004. 08:35 ] @
Kontaktiraj:
- Slavko Radonjić, direktor
Starion d.o.o.
011/311-69-25

Možeš da se pozoveš na mene kao izvor informacije da oni mogu da reše tvoj problem.

Pozdrav
Miloje Sekulić
[ SteX_bgd @ 07.09.2004. 22:06 ] @
Ali opet se javlja problem uskladjivanja mreza..
Mislim da ako sajt podrzava placanje samo preko jedne mreze,izgubice se veliki broj potencijalnih kupaca..E sada,treba napraviti softtware.(u php valjda) koji ce nekako uskladiti sve mreze (063,064,065)..Mislim sve je komplikovado zesce..
Plus ako neko posalje SMS,njemu treba da stigne neka sifra ili kod koji on mora da ukuca na sajtu..E sada koduvek mora da bude razlicit u zavistosti od broja MOB-a (sto znaci da broj moba koji salje SMS treba da se encriptuje u neki kod koji treba da se ukuca na sajt)..I naravno trebaju da se dodaju zesce mere zastite.
Ja planiram da postavim jedan "profiterski sajt" (koji sam vec zavrsio),pa ako ima zainteresovani za ovo preko SMS,da pokusamo da napravimo nesto...
Pozdrav
[ SteX_bgd @ 08.09.2004. 21:16 ] @
Citat:
Postovani,

obavestavamo Vas da Kompanija Mobtel ne podrzava trazenu uslugu.

Zahvaljujemo se na poslovnoj saradnji.

S postovanjem,
Darlida Krstic
Sluzba za podrsku upravljanju korisnicima
063 MOBTEL Srbija
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]
[ Predrag Gajic @ 08.09.2004. 22:41 ] @
Citat:
SteX_bgd:
...
S postovanjem,
Darlida Krstic
...

U bwe pa u MOBTEL-u sve sami KRSTIĆI...
[ Dragan Varagic @ 22.09.2004. 17:05 ] @
Nekoliko osoba mi je reklo da ovaj sistem već funkcioniše, ili da ga ugrađuju trenutno (ima ih i ovde sa ES-a, i još nekih koji nisu spomenuti od ES članova), ali evo, danas mi je stigla prijava za linkovanje sa ovog domaćeg sajta (napomena, interesantan je opis čitave procedure):
http://www.nevaljalica.com/sms%20objasnjenje.html

Nisam nešto puno više našao, ali znam da ću uskoro i ja moći da omogućim plaćanje preko mog sajta i preko obe mreže, kako - još ne znam !!!
[ Tokugawa @ 25.09.2004. 12:22 ] @
Pozdrav svima na forumu,

Do sada sam samo pratio ovaj forum, ali rekoh da se malo uključim. Želim da vam prenesem svima da je naša firma razvila sistem naplate sadržaja na internetu putem SMSa.

Trenutno se ceo sistem testira na nevaljalica.com. Ja sam inače webmaster ovog sajta i mogu vam reći da za sada cela stvar funkcioniše perfektno. :)

U sledeće 3 nedelje, pokrenućemo web sajt koji će ovu uslugu ponuditi svima koji žele da rade nešto preko interneta. U mnogim zemljama sa sličnom situacijom (99% na dial up-u, nemaju se kreditne kartice, nema se ni para....) sms payment je napravio pravi boom. U poljskoj se recimo pošalje 12.000 sms pay poruka dnevno samo za plaćanje adult contenta.

Dakle, pozivam webmastere zainteresovane da implementiraju ovaj sistem naplate na svom web sajtu da nam se jave. Pošaljite jedan kratak email [email protected], predstavite se i objasnite šta bi želeli da radite. Organizovaćemo seriju sastanaka, kako bi mogli svima da izađemo u susret, a planiramo i organizaciju besplatnog seminara za webmastere kako bi objasnili načine implementacije ovog sistema (case study).

Uskoro ću imati više informacija (procenti i cifre). Za sada pišite i pomozite da ovaj sistem oblikujemo što bolje vašim potrebama. Preneću vam još i to da je ovo sam deo priče...

Pozdrav,


[ SteX_bgd @ 27.09.2004. 21:50 ] @
Zamisljam hijlade napaljenih bludnika koji sajlju SMS-ove da bi videli "srpsko meso" i dobili njen MAIL...Svaka cast,obezbedio si se za stare dane..

PS:Poslao sam ti mail..
[ boccio @ 11.10.2004. 11:07 ] @
Citat:
Tokugawa:
U sledeće 3 nedelje, pokrenućemo web sajt koji će ovu uslugu ponuditi svima koji žele da rade nešto preko interneta. U mnogim zemljama sa sličnom situacijom (99% na dial up-u, nemaju se kreditne kartice, nema se ni para....) sms payment je napravio pravi boom. U poljskoj se recimo pošalje 12.000 sms pay poruka dnevno samo za plaćanje adult contenta.

Da li ima nekih novosti na ovu temu? Zainteresovan sam za ovaj servis, pa mozda ne bi bilo lose dati neke detaljnije inforimacije...

@Tokugawa: poslao sam ti mejl, pa se javi ako mozes...
[ broker @ 11.10.2004. 13:31 ] @
Citat:
Tokugawa: Pozdrav svima na forumu,

Do sada sam samo pratio ovaj forum, ali rekoh da se malo uključim. Želim da vam prenesem svima da je naša firma razvila sistem naplate sadržaja na internetu putem SMSa.


Mene vise interesuje sistem za spamovanje koji ste razvili i obilato koristite.
Da li je i on na prodaju?
[ Maniac @ 11.10.2004. 19:26 ] @
Citat:
ExplOziV: U bwe pa u MOBTEL-u sve sami KRSTIĆI...

Pa zato se i zove firma krstic ...
[ Miloje Sekulic @ 14.10.2004. 07:36 ] @
Knjiga koju smo izdali moze da se naruci i plati SMS-om, za sada sa 064 i 065 mreze. Radi i na pri i na post pejd rezimu. Za pri pejd morate imati 400 din kredita, logicno.
http://www.emagazin.co.yu/knjiga/knjiga_narucivanje.html

Nemojte da se zezate i testirate sistem ako stvarno ne zelite knjigu jer novac ne vracamo. Posle slanja SMS-a nema kajanja.

Sistem je razvijen u tehnickom sektoru GSM Publica koji je izdavac e magazina www.emagazin.co.yu i knjige. Ne pitajte me za detalje, ja sam samo novinar i znam kako stvar moze da se primeni ali ne znam detaljno kako radi.

Postoji mogucnost saradnje na implementaciji slicnog servisa.
Informacije na [email protected]

Miloje
[ Vlajkovic @ 14.10.2004. 09:22 ] @
samo se posalje blanko mail na onaj sms ili treba da se kuca nesto. I gde se unosi adresa gde da se posalje?
[ Miloje Sekulic @ 14.10.2004. 14:25 ] @
Slanjem SMS poruke koja sadrži vaše ime, prezime i kontakt telefon, trenutno samo sa 064 ili 065 mreže, na broj 064/3314 izvršili ste naručivanje i platili knjigu. Cena poruke je 400 dinara.
Kontaktiraćemo Vas u najkraćem vremenu (od 10-16h radnim danom, od 10-14h nedeljom) da bi se dogovorili o načinu preuzimanja.
Knjiga kupljena na ovaj način može se preuzeti lično ili će biti poslata na adresu koju odaberete. U tom slučaju bićete u obavezi da platite poštarinu koja npr. za područje Srbije iznosi iznosi 130 din.

Miloje
[ SteX_bgd @ 14.10.2004. 17:40 ] @
Kakve veze ima ova knjiga sa naplatom preko SMS-a..
(mi trazimo informacije o uvodjenju systema za naplatu preko SMS,a ne reklame za vec postojane sajtove)
[ Miloje Sekulic @ 14.10.2004. 17:46 ] @
Postoji mogucnost saradnje na implementaciji slicnog servisa.
Informacije na [email protected]

Miloje
[ SteX_bgd @ 14.10.2004. 20:14 ] @
Sorry,nisam video..
[ Tokugawa @ 14.10.2004. 23:35 ] @
Pozdrav svima,

Kao što sam već rekao, sistem naplate putem SMS je za sada moguć samo preko nas. Sistem je u fazi testiranja i molim vas za malo strpljvosti. Planiramo da ga pustimo u rad krajem meseca. Dakle, moći ćete da naplatite pristup svome sajtu, naplatite e-uslugu ili isporučite fajl (mp3, software i sl...). U sledećih par meseci ćemo implementirati sms i za 12 zemalja Evrope, kao i automat tipa 041 za Balkan.

Svi koji žele da se uključe u ovu priču mogu da me kontaktiraju na [email protected] i objasnite ukratko o kom sajtu se radi ili šta biste uradili. Molim vas da obavezno ostavite telefon jer dobijamo veliku količinu mailova i ne možemo da postignemo. Kontaktiraćemo vas krajem meseca.


Pozdrav,

P.S. Što se tiče SPAMA, vrlo je jednostavno - samo se odjavite i ubuduće pazite kome ste dali svoj mail. Imamo posebnu listu odjavljenih i sve se filtrira, ali od partnera dobijamo puno mailova koji su dati sa pristankom. :)
[ Miloje Sekulic @ 15.10.2004. 08:58 ] @
Citat:
sistem naplate putem SMS je za sada moguć samo preko nas


Mislim da ima bar dvocifren broj firmi u gradu koje to rade

Miloje

P.S. konkurencija uvek iznedri kvalitet
[ Tokugawa @ 15.10.2004. 09:19 ] @
Pa koliko ja znam nema ni jedne firme koja nudi naplatu webmasterima kao sistemsko resenje, van prijateljskih, ortackih i kumovskih veza. Uostalom svi koji su pokušali, znaju o čemu govorim.

Pozdrav,
[ broker @ 15.10.2004. 10:45 ] @
Citat:
Miloje Sekulic: Slanjem SMS poruke koja sadrži vaše ime, prezime i kontakt telefon, trenutno samo sa 064 ili 065 mreže, na broj 064/3314 izvršili ste naručivanje i platili knjigu.


Mnogo vam je ovo komplikovano. Bolje napravite obrazac za porudzbinu na sajtu pa kada korsinik na sajtu ostavi sve podatke vi mu samo izgenerisete broj koji treba da ukuca u SMS tako da znate koju porudzbinu je platio. Mnogo j elaksse korisniku da ukuca jedan broj u SMS nego da kuca ime, preziem adresu i ostalo.. a moze sve to i da mu ne stane u SMS.
[ Gojko Vujovic @ 15.10.2004. 10:49 ] @
A moze i da omasi broj koji prekucava u poruku pa da kuka posle za svojih 400 dinara a knjige nigde.
[ ljtruba @ 15.10.2004. 12:14 ] @
SMS placanje se dobija preko firme SMSnet.
063 funkcionise, samo sto Mobtel uzima 60% od iznosa.

Takodje moguce je da ako korisnik pogresno upise prefiks poruke da mu se skine lova sa racuna, ali

Telekom dozoljava poruke tipa "pogresno ste uneli poruku" i da ne naplati nista.
Mobtel to ne radi, vec odma' skida pare sa racuna.
[ Tokugawa @ 15.10.2004. 13:00 ] @
Mi smo imali pregovore sa 063 i na kraju smo odbili iz principa da radimo sa njima jer po meni to je obično zelenaštvo. Dakle, oni uzimaju 70-80%, a webmasteru ostaje 20-30%, a pri tom tu je i problem isplate (jer nisu bas uredne platiše). U teoriji oni pričaju o 60% za njih, ali potpisuju ugovore samo sa podprovajderima, dakle sve firme i privatna lica mogu ovu uslugu da dobiju samo od podprovajdera, koji opet sebi uzme 30-50% od onih cistih 40%. Sve u svemu po meni to nije prihvatljiv model za moderno poslovanje.

Naš sistem naplate će webmasterima davati do 70% novca koji sajt zaradi....

Pozdrav,
[ Jbyn4e @ 15.10.2004. 13:28 ] @
Znaci oni su uzimali "samo" 70% a vi cete uzimati "samo" 30%?
Koliko "samo"....pa da su veliki sistemi u svetu uzimali toliko za recimo credit card processing, nikad se ne bi razvio E-commerce...
Dakle, kad budete zadovoljni sa 5-10%, ajde da kazemo i sa 15%, onda ce moci da se to razvije. Ovako je to DRANJE, pa kao sto ni vi niste pristali na to da vas dere mobtel, zasto mislite da ce neko pristati da ga derete VI?
Boze, ovo moze samo u zemlji Srbiiji... (i slicnim, i slicnim!)
[ Miloje Sekulic @ 15.10.2004. 13:29 ] @
U Srbiji postoji oko 3.000.000 brojeva mobilnih telefona (neki korisnici imaju vise od jednog broja ili su brojevi izgubljeni) i oko 1.000.000 (po vrlo pristrasnim procenama u korist Interneta) korisnika Interneta.

Miloje
[ Tokugawa @ 15.10.2004. 13:58 ] @
U pravu si... ajde sada ti organizuj 10-15% u Srbiji, pošto si tako svestan kako 30% nije u redu.

Probaj da odeš u telekom i da razgovaraš o tome, pa da vidiš šta će se desiti... pročitaj malo poruke u ovoj temi. Razmisli o troškovima celog sistema, koliko uzima telekom, šta je sve potrebno, koliki je rizik... pa onda reci nešto o 30%.

U zemlji gde ne postoji nikakav normalan sistem naplate preko interneta, ova varijanta je dobra. I suma od 10-15% je za kreditne kartice, a ne za sms. I to nikada nije 10-15% već imaš i "rezervni fond", troškove isplate, charge back troškove, pa onda izračunaj procenat i doći ćeš na 30%.

Niko od stranih provajdera ne omogućava naplatu sms-om u SCG. Prema tome nemoj da mešamo babe i žabe. Govorimo o sistemu naplate za Srbiju.

Zaista ne volim da se prepucavam i smatram ovo konstruktivnom kritikom. U trenutnoj situaciji (finansijska, poreska, monopoli, veličina tržišta...) ne moguće je ispod 30%. U svakom slučaju sistem funkcioniše jaaako dobro :) i svi koji žele mogu nas kontaktirati na [email protected] Ne očekujte odmah kontakt, jer će sistem proraditi tek krajem meseca, kada ćemo imati konkretno o čemo da razgovaramo. Tada ćemo napraviti seriju radnih sastanaka o implementaciji sa svima koji su se prijavili.

Nadam se da ćemo uspostaviti uspešnu poslovnu mrežu i konačno pokrenuti e-commerce na netu u našoj zemlji. Pozivam sve zainteresovane webmastere da se uključe, bilo da imaju svoj web sajt na kome će implementirati sistem naplate, bilo da žele da rade sa nama na zajedničkim projektima, da se uključe.

Pozdrav,

[ Jbyn4e @ 15.10.2004. 14:06 ] @
Miloje, nisam shvatio poentu tvoje poruke. Objasni.

Inace, od tih 3 miliona, verovatno 20% nije vise u funkciji - istekla kartica, ukradeni telefoni, a jos jedno 20% su stariji ljudi koji ni ne znaju da se sluze sms-om. Dakle, govorimo o najvise 60% od 3 milina, to mu dodje oko 1.700.000 recimo.

Sto se tice interneta, mozda ima njih 1.000.000, ali opet znajuci da ih recimo 40% koristi samo za e-mail i poneki surf, tu je situacija jos gora...
[ Jbyn4e @ 15.10.2004. 14:13 ] @
A i sa Tokugawa-om moram da se slozim da to nije jednostavno ogranizovati u Srbiji... znam da telekom izbegava da prica o ovome uopste, koliko sam shvatio ljude (a i mobtel), sto govori samo o tome da ovaj servis radi "na crno" i bilo bi tu mesta i za inspekciju da je ovo normalna drzava. Opet, po mojim shvatanjima 30% je mnogo - ali to je samo moje subjektivno misljenje. Kad bude veca konkurencija verovatno ce to i spasti na odredjeni procenat, a zasad ostaje "lov u mutnom" ;)

Samo jedna ispravka:
Citat:

Nadam se da ćemo uspostaviti uspešnu poslovnu mrežu i konačno pokrenuti e-commerce na netu u našoj zemlji.

ovo se ne moze nazvati e-commerce, koliko je meni poznato ovo spada u M-comerce. Mozda ja gresim, ali mene su tako ucili...
[ Jbyn4e @ 15.10.2004. 14:21 ] @
I jos jedno pitanje za MIloja samo - ako je cena knjige 400 dinara, cena sms-a 400 dinara, placa se telekomu odredjeni procenat - zasto onda nije razlicita cena knjige preko sms-a i preko pouzeca? Zasto knjiga nije jeftinija pouzecem, odnosno skuplja sms-om? Svesno se uzima manja zarada na kupovini putem SMS-a?
[ joejoe @ 15.10.2004. 14:58 ] @
Pa pitanje je koliko % gubi emagaza na sms prodaji... Recimo verat prodaje dial-up vreme za 12 din sat preko sms-a, isto kao kad odes licno i das cash. I jos ima super fleksibilan sistem, gde ti posaljes poruku, oni potvrde prijem, pa potvrde uspeh transakcije... Cini se da nisu isti uslovi i za Janka i za Marka.
[ Miloje Sekulic @ 15.10.2004. 16:22 ] @
Citat:
A moze i da omasi broj koji prekucava u poruku pa da kuka posle za svojih 400 dinara a knjige nigde.

Ne naravno, do kukanja dolazi kad se poruka salje iz zezanja. Posle slanja nema kajanja Imamo identifikaciju odakle je poruka dosla i kontaktiramo posiljaoca makar poslao praznu poruku.
Radi se o psiholoskoj varijanti, da se covek stalozi i razmisli da li zeli da mu bude skinuto 400 din.

Citat:
Miloje, nisam shvatio poentu tvoje poruke. Objasni.

Generalno Brokerova primedba o formularu na sajtu je OK, osim što masa ljudi (koji imaju mobilni) nemaju pristup Internetu.
Moj ortak je gledao lika koji viri iz kontejnera. Samo mu noge vire, on roni dole. Zvrji mu nesto u zadnjem dzepu. Lik izlazi, cita poruku, odgovara , nastalja da roni po kontejneru.

Citat:
Sto se tice interneta, mozda ima njih 1.000.000, ali opet znajuci da ih recimo 40% koristi samo za e-mail i poneki surf, tu je situacija jos gora...

Tim pre se treba okrenuti prvenstveno onima koji imaju samo telefon.

Citat:
Zasto knjiga nije jeftinija pouzecem, odnosno skuplja sms-om? Svesno se uzima manja zarada na kupovini putem SMS-a?

Mi zelimo da promovisemo savremene metode poslovanja. Kakva bi to promocija bila ako bi bilo skuplje SMS-om? Uzmi u obzir i ovo.
Distributeri knjiga uzimaju izdavacima izmedju 30 i 40% od cene koju placate u knjizari.

Citat:
Pa pitanje je koliko % gubi emagaza na sms prodaji...

Ako pogledas odgovor gore videcers da izdavac mora da ima vrlo labave profitne margine. Pitanje je i cilja izdavanja neke knjige. Mi ovde idemo sa pokrivanjem troskova stampe jer zelimo da knjiga sto vise nadje put do (narocito mladih) citalaca.

Miloje
[ Miloje Sekulic @ 18.10.2004. 11:10 ] @
Pozdrav,

Više osoba se javilo zanimajući se za ovaj servis. Da ne odgovaramo pojedinačno, raspitao sam se u tehnici i marketingu i stvar izgleda ovako:
- Možemo da rešimo SMS naplatu materijalnih dobara (knjige, CD-ovi, cveće, pokloni, šta god...sem droge i oružija)
- Sređujemo deo posla sa Telekomom (dobijanje broja, procesiranje itd)
- Potpisujete ugovor sa NIP GSM Public kao procesorom
- Odbija vam se 15% po transakciji, ostalo dobijate na racun
- Ne radimo melodije za mobilne, sličice, pristup sajtovima itd

Ukoliko želite da uđemo u posao pošaljite opis proizvoda koji želite da prodajete na ovaj način i dajte kontakt na:
[email protected]

Miloje
[ dejan1986 @ 28.10.2004. 11:25 ] @
pozdrav! pa ovako: zanima me da li moze nesto slicno da se uradi sa wap sajtom, i da li to neko nudi? imam sajt sa dnevnom posjetom 3500-4500. tu bih naplacivao melodije, igrice... da li je moguce, da to ne bude sms, vec pri downloadu da skida kredit.. toga sam mnogo gledao na stranim sajtovima, pa je samo za njihove mreze... inace 53% poseta je iz cg, a 23% je iz srbije, a ostalo iz ostatka sveta:))
[ Jbyn4e @ 28.10.2004. 11:57 ] @
Citat:
Miloje Sekulic: Pozdrav,
- Sređujemo deo posla sa Telekomom (dobijanje broja, procesiranje itd)
- Potpisujete ugovor sa NIP GSM Public kao procesorom
- Odbija vam se 15% po transakciji, ostalo dobijate na racun

E ovo je vec normalno. Kao sto rekoh vec, kad budemo dosli do 10-15% da ce to biti prihvatljivo - to se i desilo. Osim ako nema neka "kvaka", a Miloje? Dakle, sta znaci "sredjujemo deo posla sa Telekomom"? Da li se to nesto dodatno placa? Koji su "stvarni" troskovi, da li su to UKUPNO tih 15%, ili imamo neku fiksnu cenu za dobijanje broja, a potom po transakciji 15%? Ili sta?

Drugo. Recimo da prodajem mnogo proizvoda, kojima se povremeno menja cena. Recimo da imam sistem za kupovinu koji doda postarinu i sracuna konacnu cifru. Recimo da je UVEK ta cifra drugacija. Da li postoji mogucnost kod vaseg servisa da moze kupac da upise poruku oblika recimo:
plati 0w3e2 346.65
gde bi plati bio kod za placanje, 0w3e2 sifra koja identifikuje kupca i 346.65 cifra koju kupac placa? Ako ne, onda je to opet neupotrebljivo, nazalost.
Trece, kako se vrse isplate - jednom nedeljno, svaki dan, mesecno, ima li "chargeback"-ova (zadrzavanja od pocetne sume odredjene kolicine novca kao "zalog" ili sta li vec)?
I jos nesto, vazi samo za 064/65 mrezu ili ?

P.S. Tokugawa:
Citat:

U trenutnoj situaciji (finansijska, poreska, monopoli, veličina tržišta...) ne moguće je ispod 30%.

Prvo, pise se nemoguce (zajedno)
Drugo, Miloje upravo pobi nemoguce?
[ mrxbgd @ 28.10.2004. 15:54 ] @
Ja koristim vec duze vreme ovaj servis, doduse za pruzanje usluga a ne za prodavanje proizvoda, tako da mislim da procenat od 15 % je nemoguc za cifre ispod 50 dinara. Moja pretpostavka veca cifra automatski manja provizija. Tako da na cifru od 400 dinara i jeste realno 15%.
Pozdrav
[ acabgd @ 29.10.2004. 00:02 ] @
Vidim obrisase poruku, iako ljudi pitaju - a ocigledno se i dalje mesetari.
Sportska centrala (http://www.sportskacentrala.com) vec nekoliko meseci koristi sopstveni SMS sistem naplate pristupa sajtovima, koji je vec u funkciji i na nekoliko drugih sajtova kojima smo ustupili resenje.

Ko je zainteresovan, moze da se javi odmah na [email protected] - ne placa se nikakav setup, niti mesecni troskovi.
[ cyberm @ 29.10.2004. 10:30 ] @
Aco,
ako se ne placa setup, ni mesecni troskovi, kakve koristi imate od svega toga?
[ acabgd @ 29.10.2004. 10:39 ] @
Uzimamo procenat od svake transakcije.
[ cyberm @ 29.10.2004. 12:11 ] @
Aco,
koliki je taj procenat i da li postoji ogranicenje (minimum) prilikom jedne transakcije?
Da li postoji neko ogranicenje u tome sta se prodaje?
Ne mislim na drogu i oruzje :) vec na DVD-ove, igrice, filmove i sl.
Hvala na odgovoru!
[ ChanMaster @ 29.10.2004. 13:45 ] @
Tokugava , bi li mogao biti ljubazan pa nam ovde objasniti kako si ti uspeo doci do poslovanja preko sms-a ... I ti si se morao negde prijaviti zar ne?
[ Tokugawa @ 30.10.2004. 19:46 ] @
Zao mi je sto ne mogu da odgovorim na ovo pitanje jer spada u domen "poslovne tajne", ali mogu da vam prenesem da nije jednostavno.
U svakom slucaju www.balkan-cash.com krece sa radom za par dana, pa cete tu moci da nadjete sve potrebne informacija, a ja cu svakako licno kontaktirati sve koji su se do sada javili i ostavili svoj br. telefona na mail [email protected]

Još jedan poziv za sve koji žele da implementiraju sistem naplate putem sms-a na svoj sajt, da nam pošalju svoj telefon i ukratko predstave svoju ideju na [email protected] . Kako je veliki broj zainteresovanih, za pocetak, prednost ce imati oni koji vec imaju razvijen sajt.

Za par dana krecemo sa radom i trebaju nam ljudi koji zele da budu deo nase ekipe. Imamo preko 10-tak projekata koje planiramo da uradimo u sledećih godinu dana. Neke ideje ćemo sprovesti sami, ali neke ćemo ostvariti kroz outsourcing. Pogledajte oglas na www.balkan-cash.com

Za sada toliko, vise informacija za par dana.

Pozdrav,



[ Tokugawa @ 01.11.2004. 14:59 ] @
MOLIM sve koji su podneli svoje prijave, da ih ponove jer smo imali problema sa mail serverom zadnja 2 dana.

[email protected]

Hvala na razumevanju. Pozdrav.
[ vialli @ 01.11.2004. 16:22 ] @

Da li mislite na sve koji su podneli prijave u poslednja dva dana? Ili...sve,sve!
Pozdrav!

[quote]Tokugawa: MOLIM sve koji su podneli svoje prijave, da ih ponove jer smo imali problema sa mail serverom zadnja 2 dana.

quote]

[ Tokugawa @ 01.11.2004. 16:35 ] @
Samo u poslednjih 24 casa od kada smo dali novi mail.
Ostale smo pohvatali! :) (šalim se)

Izvinajvamo se jos jednom.
[ acabgd @ 01.11.2004. 22:29 ] @
>=20
[ Tokugawa @ 26.11.2004. 19:54 ] @
Zelim da pozovem sve zaiteresovane za naplatu putem SMS-a, da posete naš sajt i otvore svoj account (prijava).

www.balkan-cash.com

Jos uvek radimo na nekim modulima, ali sistem vec sada pruza:

sms naplatu za 064 i 065 (do 70% vaše)
041 naplatu
prodaju slika, muzike, programa.... (pay per view)
članarine na sajtovima (membership)
zaradu od banera (na procenat od novca koji su napravili)
zaštitu i sigurnost

Takođe smo omogućili i da zaradite novac putem banera na svom sajtu, kao i da reklamirate svoj sajt na ovaj način. Sami možete da odredite koliko cete dati onima koji drze vase banere na sajtu. Verujem da vecina web mastera zna kakva je ovo bomba za poslovanje.

U delu za članove imate detaljnu pomoć, proučite dokumentaciju i kada ste spremni za aktivaciju naplate javite nam.

Sve u svemu, ako vec imate pripremljen sajt implementacija plaćanja je jednostavna i moze biti obavljena za pola sata. Ukoliko imate problema, naši ljudi ce to uraditi za vas.

Detaljno uputstvo implementacije mozete naci kada skinete zip fajl koji se zove "kuglica" iz download sekcije sajta. Ovo je konfigurabilan paket skriptova koji omogućava sajtove tipa članarine (membership) kao i sajtove tipa plati-gledaj (pay per view).

Nadamo se da će ovaj sistem promeniti internet na nasim prostorima.

Pozdrav,

Stanic Milos
www.balkan-cash.com
[ u_m @ 26.11.2004. 21:18 ] @
Da li ima ovako nesto za wap sajt???

Znaci sve se obavlja mobilnim, slanje sms-a i ukucavanje koda

Ajde ako ima, da zavrnem rukave i radim nesto korisno i od cega se moze zaraditi
[ srlexic @ 27.11.2004. 09:25 ] @
Mislim da je za pohvalu ovaj servis, ostaje samo da vidimo kako ce da funkcionise u praksi. U sustini, covek je ponudio svim webmasterima sa KVALITETNIM sajtovima da ostvare zaradu od svojih projekata, a iskoristio mogucnost koju Telekom 064 daje svim content provajderima.

Sigurno cu odraditi neki placeni servis na svom portalu, ali jedino sto mi nedostaje je malo bolji info, kao i vise informacija o samo ma nacinu koriscenja servisa
[ SteX_bgd @ 28.11.2004. 21:06 ] @
.Shit je sto se placa AKTIVACIJA,i sto mora da se stavlja vas banner na sajt..Mislim ako vec uzimate 20%,i ako se uplata vrsi PREKO vaseg sajta,banner je previse..Jos aktivacija..
[ Tokugawa @ 28.11.2004. 22:16 ] @
Pa polako. Jos uvek se mnogo radi na celoj stvari. Baner ne moras da stavis, a sto se tice aktivacije to mora. Ukoliko nema aktivacija, onda ce svaka susa moci da otvori racun i mi cemo biti zatrpani do guse sa nepotrebnim poslom.

Dakle 10€ je mala suma za ovakvu uslugu. Promenili smo sistem u smislu da se novac ne mora slati postnetom, vec cemo mi jednokratno skinuti taj novac sa racuna webmastera kada ga zaradi.

U svakom slucaju Balkan-cash naplata je sada u potpunosti implementirana na www.nevaljalica.com pa tamo mozete videti jedan tip upotrebe.

Za dva dana imamo preko 30 otvorenih naloga i sada se trudimo da izadjemo svima u susret oko pomoci implementacije sistema.

Uskoro jos vesti. :)

Pozdrav,

[ acabgd @ 29.11.2004. 09:47 ] @
Ovo sa setupom je prava pljacka posto to niko ne naplacuje. Ako vec uzimate procenat, sta ce vam setup? Prava srpska firma, nema sta.

A ovo za 063 - pa sto ne kazete ljudima koliki je procenat poruka 063, a koliki 064?

Ko god da je zainteresovan i za 063 servis (naravno i 064), moze kao i do sada da se javi Sportskoj centrali - za sve informacije [email protected]
[ SteX_bgd @ 29.11.2004. 21:19 ] @
za acabgd..
Pa ja sam bio u pregovorima sa vama,vi jednostavno niste odgovarali na Mailove posle nekog vremena..
A i trazili ste 50 % za 064..
Ako nudite bolju ponudu od BC,mozemo da razgovaramo o saradnji..

Za Tokugawa:
Sto se tih autorskih prava tice..
Nije povreda autorskih prava ako ja naplacujem clanarinu na sajtu uz koju se dobija i pristup download sekciji (koja sadrzi tudje programe)..
Mislim to je isto kao Nostalgija sto se obogatila sa mp3 muzikom..

I jer postoji sansa da se BC stranica za placanje otvara na mom sajtu (kao frame),ili mora preko vaseg sajta direkno..





[Ovu poruku je menjao SteX_bgd dana 29.11.2004. u 22:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SteX_bgd dana 30.11.2004. u 12:31 GMT+1]
[ Tokugawa @ 29.11.2004. 21:44 ] @
Pozdrav svima,

Jos jednom ponavljam da ceo sistem neprestano unapredjujemo. Jedna od dobrih vesti je da smo postigli koncenzus sa nasim partnerima da se ukine nadoknada za otvaranje racuna. Ova nadoknada je uvedena kako bi smo sprecili poplavu otvorenih a neaktiviranih racuna, sto bi nama pravilo problem u administraciji. Medjutim, sada je promenjen redosled koraka, tako da vise nece biti naplacivano otvaranje racuna, ali zadrzavamo pravo da racun zatvorimo nekome ko se ne potrudi da aktivira naplatu kroz odredjeno vreme.

Dakle otvaranje racuna je besplatno!

Sto se tice Ace i njegovih zamerki. Ja licno imam puno kritika na racun tvoje organizacije naplate koje nisam izneo u forumu jer smatram da je glupo da ja kao predstavnik Balkan-casha to radim. Ovo bi bilo obicno navijacko prepucavanje, pa sam ostavio da korisnici to ucine i na moj i na tvoj racun. Dakle bilo bi lepo da se uzdrzis od davanja "praznih komentara" koji su usmereni na promovisanje samog sebe.

Prihvaticu kritiku svakog korisnika i ucinicemo sve da svima izadjemo u susret koliko god mozemo. Ne kazem da je sistem savrsen, ali tvrdim da je vrlo efikasan i praktican. Takodje, sa sigurnoscu mogu reci da ovo nije sve i da ce uskoro biti vise usluga i da ce sistem biti jos vise unapredjen.

Za SteX-a: Podaci koje nama dajes sluze samo za isplatu. Dakle, za pravna lica na racun, a za fizicka preko omladinske zadruge. Neko mora da plati porez. Konsultovali smo nase knjigovodje i koliko je nama poznato ovo je za sada najbolji nacin. Iz ovoga sledi, da ako omladinska zadruga ne trazi licnu kartu za isplatu, onda nije ni potrebna.

Pozdrav svima,



[ bluesman @ 29.11.2004. 22:46 ] @
Uz svo postovanje, fer business podrazumeva i fer odnos. Znaci, treba reci istinu:

Istina je da Mobtel dere i to najbezobraznije na svetu. Recimo, od SMS-a koji kosta 15 dinara + pp vasih je 3 dinara (za 063). Zapitajte se da li cu da se cimam za 3 dinara po SMS-u. Ja cu pre da pustim da ide besplatno nego da pravim citavu zbrku i haos zbog 3 dinara po SMS-u. Alternativa je da naplatim 5 puta vise, medjutim da bih dobio tih 15 dinara morao bih da naplatim SMS 75 dinara, od kojih 4/5 ide Mobtelu. Ne dam, pa makar zatvorio sajt.

Molim Tokugawa da da potpuniju informaciju. Reci "vasih je 70% (za 064/065)" je samo polovicna informacija, ako hocete da radite posao ne smete da obmanjujete klijente ili sakrivate istinu.

Ako primate savet: Lako je jednom zeznuti nekoga, medjutim, da bi mogli to da uradite ponovo morate da naletite na morona. Ne kazem da je vas namera da nekoga zeznete, nego ce se ljudi tako osecati kada odusevljeno prihvate vasu ponudu a onda shvate da od svog truda i znoja skupljaju samo mrvice koje padnu sa stola.

Da ne bude da kvarim nekome business, znam da se ovi svi ljudi trude i da napokon imamo neki nacin naplate web sadrzaja, znam da na to sto Mobtel uzima nije moguce uticati, medjutim ako smo vec u takvoj situaciji - bar da pokusamo da budemo fer.
[ Tokugawa @ 29.11.2004. 23:37 ] @
Hmmmm, pa mislim da smo mi ljudima rekli 100% istinu. Ovde je u pitanju mala zabuna:

Dakle mi nudimo 70% od SMS-a za 064 i 065 mrežu

SMS 063 nemamo i to jasno stoji na sajtu! Ja sam lično menadžeru Astra Simita rekao da su "zelenasi" i da sa njima necemo raditi posao pod tim uslovima. Skroz se slazem sa tvojim stavom i zato bas i ne podrzavamo 063 za sada. Postoje neke naznake da cemo dobiti bolje uslove uskoro, ali ne bih za sada o tome.

Pozdrav,

Stanic Milos
balkan-cash.com

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 24.01.2005. u 12:12 GMT+1]
[ dicaple @ 14.01.2005. 12:31 ] @
Postovani webmasteri,

Zelim samo da Vas obavestim da je LMG Litesphere firma pored usluge naplate preko SMS-a preko Mobtel mreze, usla u 2005. godinu sa potpisanim ugovorima sa Telekomom i sa NTH koji nam omogucuje naplatu SMS-om u Evropi (za sada ova mogucnost radi samo u Nemackoj, Svajcarskoj i Austriji, u planu je cela Evopa i US). To znaci da pokrivamo obe srpske mreze, kao i dobar deo dijaspore. Svako ko je zainteresovan za naplatu sadrzaja svog web sajta, moze nas kontaktirati posto pogleda na na

www.litesphere.org

detalje naseg affiliate programa koji radi jos od sredine prosle godine.
[ broker @ 14.01.2005. 13:10 ] @
Na Litespehere nema nista o mogucnosti naplate sosptvenih usluga preko SMS-a osim vec pomenutog affiliate programa prodaje slicica sa melodije.net. Dakle promasili ste temu i izgleda da ste poruku ostavili samo zato da bi ste reklamirali svoj affiliate servis koji nema veze sa ovom temom.

Ako zaista nudite te usluge, onda sredite sajt i dajte konkretne informacije.


Za Balcan-cash.com: nema download sekcije na sajtu.

[ dicaple @ 14.01.2005. 14:28 ] @
Sajt se samo primer naseg poslovanja, dopuna informacija o SMS naplati je u toku. Samo smo hteli da obavestimo webmastere da sistem vec radi, a za dodatne informacije kontaktirajte me preko elite security sajta.



[ Mihailo @ 22.01.2005. 12:15 ] @
Ima li neko iskustva sa balkan-cash? Ima li drugih SMS servisa naplate?
[ Tetsuo @ 23.01.2005. 17:17 ] @
Citat:
Mihailo: Ima li neko iskustva sa balkan-cash? Ima li drugih SMS servisa naplate?


Balkan cash ti naplacuje clanarinu (!????!!!!!!???). A onda su Mobtel zelenasi. Koji su to troskovi a da ih vec ne naplate u svojih 30%. Inace, tih 30% je cist profit, nema tu troskova.
[ bluesman @ 23.01.2005. 21:06 ] @
Kojih 30%?
[ Tokugawa @ 24.01.2005. 00:38 ] @
Ne znam da li nisam bio dovoljno jasan do sada ili se radi o namernim malicioznim komentarima, u svakom slucaju objasnicu ukratko.

Dakle bavimo se implementacijom sistema naplate putem sms-a za webmastere. Preko nas mozete naplatiti pristup svom sajtu u vidu clanarine ili direktno prodati sliku, text, program, mp3 i slicno. Webmasterima ide 70% prihoda (od 064 mreže). U svakom trenutku imate real-time statistiku, isplate se vrse 1. u mesecu.

Za par dana omogucicemo i placanje putem 063 mreze, (procenat zavisi od mobtela), a ubrzo potom i sms naplatu za Hrvatsku.

Sto se tice 30% provizije, Marko (aka Tetsuo) mogao bi da malo proucis temu pre nego sto napises nesto na forumu. Vidim da ti je prva poruka, ali mi nije jasno sta si tacno hteo da kazes. U svakom slucaju, u svetu je procenat ciste zarade od sms naplate oko 50%. Mi nudimo 70% webmasterima, sto je znacajna razlika. Sam procenat najvise zavisi od pojedinacnih mobilnog operatera sa kojima mi sklapamo ugovore.
[ bluesman @ 24.01.2005. 15:47 ] @
Tetsuo, ne moze niko da ti da 50, 60, 70%... kada Mobtel uzme svojih 60% (ili 65%, nisam siguran). Tokugawa, zasto se stidis to da kazes? - drpaju kao najveci skotovi, to treba reci ljudima da znaju. Malo ih zavlacis sa tih 70% pa jos stavis u zagradu za 064, ali nigde ne napises koliko je za Mobtel. Treba svi da znaju.
[ Tokugawa @ 24.01.2005. 16:49 ] @
Nema sta da se stidim ili ne stidim. Mi trenutno radimo naplatu za 064 i 70% ide webmasterima i to nije nikakvo zavlačenje. Za mobtel jos uvek nemam informacije, a moja ranija zapažanja o njima sam već izneo na forumu.

Pozdrav,
[ bluesman @ 25.01.2005. 00:23 ] @
Pa to ti pricam, oni uporno pitaju za Mobtel a ti pricas o 70% preko telekoma :-))

Kazi im za mobtel kada te pitaju... nista vise od toga nisam rekao.
[ Nais @ 16.02.2005. 20:27 ] @
Dobro veče prvi put se uključujem u razgovor i nisam poznavalac ni računarske tehnologije ni programa , a ni programiranja. Pa bih molio da mi ne zamerite ako postavim neko pitanje koje vama izgleda besmisleno.
To da oni koji nude usluge da preko njih ide sms uplata za tuđ račun ne žele i/ili
neće da kažu kako su do toga došlimi je jasno.NIko neželi da sebi stvori konkurenciju . Ono što mene interesuje u vezi ove teme je sledeće :
1) Ko šalje šifru sa kojom se posle skida materijal sa sajta? Vlasnik sajta ili onaj koji
uslugu naplate vrši za vlasnika sajta i za to uzuma svoj deo od 20%-30%.
2) Ko registruje broj 041 preko koga ide naplata? Vlasnik sajta (dalje VS) ili onaj
ko vrši naplatu ( dalje VN).
3) Koliko ostaje % VS od poziva na broj 041 kod nas u Srbiji.
4) Šta znači " od onoga što mi uspemo da naplatimo" ?Da li se to donosi na
banere ? U ostalim slučajevima je naplata 100% zar ne?
5) Gde i kako se otvata račun (mislim na VS).
6) Koliko traje obračunski period posle koga VN ima još 1 mesec da uplati VS ?
I to odgovorite ako može po mržama 041;063 (ako su u igri);064 i 065.
7) Da li ima posebnih programskih zahteve za instalaciju potrebnih programa
i kojih ?
Da li za plaćanje iz zemalja EU treba otvoriti poseban devizni račun
i ako treba kako , a ako ne po kom kursu se računaju te uplate ili
kako se uopšte to obračunava ?
9) Šta ako ugovor ili neki njegovi delovi ne budu ispoštovani ko je onda nadležan?
10) Šta ako vi VN ne naplatite od bilo koje mreže skidanje materijala sa sajta?
Šta onda da radi VS?

To bi otprilike bilo sve što me za sada interesuje , a nadam se i još nekog na forumu.
[ dicaple @ 18.02.2005. 16:10 ] @
Za sada u ponudi firme LMG Litesphere mozete koristiti uslugu naplate SMS-om. Nemamo 041 brojeve za pristup.
Sto se tice kako smo dosli do usluge, odgovor je da smo direktni potpisnici ugovora sa Telekomom i sa Mobtelom. Toliko o skrivanju informacija.

LMG Litesphere je poslovna jedinica koja se bavi telekomunikacijama u okviru firme LMG sa sedistem u Beogradu.
Pored pruzanja usluge za webmastere, naravno da radimo i sa televizijama i radio stanicama, koje ovim putem naplacuju komentare ,glasanja i sl.
Putem ovog foruma sam hteo da obavestim webmastere da je usluga omogucena i izvinjavam se sto nije bilo kontakta ili detaljnijeg objasnjenja. Planirano je postavljanje prezentacije celokupne firme, i taj zadatak je pripao jedinici za dizajn studiu Loudworks. Nas materijal je dostavljen njima, ali je sve stavljeno na cekanje jer LMG je dobio prava za promociju evropskog prvenstva u kosarci i za sada je to prioritet firme.
Inace u sklopu projekata Litesphere nalazi se i SMS Start, sms chat servis koji je pokrenut u saradnji sa Pinkom, sto je trenutno prioritet nase poslovne jedinice, i svakodnevno pracenje sistema, i odrzavanje baze je neophodno i zahteva dosta vremena. To je razlog sto nije bilo nikakvih dodatnih informacija, koje cu sada pokusati detaljnije da na ovom forumu predstavim.

Kao prvo svi zainteresovani za SMS naplatu mogu se javiti na mail:
[email protected]

Naplata je omogucena za zemlje:
Srbija, Nemacka, Svajcarska, Austrija i US. U toku su pregovori o ukljucivanju cele Evrope i izgledno je da ce naplata biti omogucena.



Raspodela:
Telekom uzima 5% od svake naplate
Mobtel 60% ( nikome se ne svidja, ali bar imate pokrivene obe mreze)
NTH (Evropa) - naplata za napomenute zemlje po poruci je 2 evra, webmasterima od toga ide 30 din, sto je 70% od bruto isplate NTH nama, sto je takodje nepovoljno ali prednost je pokrivenost trzista.

Za Telekom i Mobtel, webmaster deo odredjuje se po prosecnom broju naplata dnevno za mesec. To znaci da od isplate Telekoma i Mobtela nama, webmasterima mi isplacujemo okvirno oko 70% u najgorem slucaju, tj ukoliko Vas sajt ne pravi profit.

U svakom slucaju podela novca koji nama isplate Telekom i Mobtel ide od osnovice 70% za webmastere, i sto je sajt produktivniji, povecava se i njegov procenat.

Sto se tice konfiguracije, mi Vam saljemo skript koji se implementira na stranicu na kojoj se vrsi naplata, i korisnik koji salje poruku, dobija od nas sifru. Sifra se ukucava na pomenutoj stranici i poziva nasu bazu da proveri sifru. Nasa baza korisnika posle uspesne provere upucuje na stranicu sa sadrzajem koji ste hteli da naplatite. Sifra vazi za jedan ulazak i na Vama je da konfigurisete kako ce korisnik da ima pristup sadrzaju preko sopstvene baze na sajtu ili ce prosto jedanput moci da pristupi sadrzaju.
Inace ne naplacujemo konfiguraciju ni clanarinu.


Za sve detalje obratite se na mail. Ocekujte brz odgovor radnim danima.

Pozdrav

Aleksandar
[email protected]




[Ovu poruku je menjao dicaple dana 22.02.2005. u 13:58 GMT+1]
[ Tokugawa @ 19.02.2005. 16:46 ] @
Izvinjavam se na kašnjenju odgovora... zbog obaveza nisam bio na forumu nekoliko dana.

Dakle, sta ima novo na Balkan-cashu?

Trenutno završavamo postavljanje sistema naplate za nekoliko vrlo velikih medijskih kuća sa vrlo posecenim web sajtovima kod nas. Potpisali smo ugovor sa B92, naplata je postavljena za Glas i Kurir i treba da krene u toku sledeće nedelje. Za par dana krecemo i sa naplatom preko automata za Crnu-Goru. Imam obećanja da će naplata za 063 krenuti u toku ovog meseca (još uvek ne znam koji će procenat biit). Imamo i naplatu kreditnim karticama, kao i sistem distribucije (pakovanje, slanje) štampanih stvari i sličnog. Za webmastere koji zarađuju putem banera, krenuo je affiliate program za 3 nova sajta - sexCentrala.com, sexyStripovi.com i mobileSerbia.

Za ovo kratko vreme otvoreno je preko 200 računa, naplatu smo implementirali na 20tak sajtova. U toku ovog meseca taj broj će biti dupliran. Trenutno se radi na naplati za 2 međunarodne marketing agencije, zatim preduzeće koje se bavi "učenjem na daljinu", nekoliko web portala, par erotskih sajtova, jedan magazin... Naš tim je proširen za jednog novog zaposlenog, isplata webmasterima je redovna i za sada nemamo nikakvih problema sa mobilnim provajderima. Imamo gotove ugovore za sms naplatu za Austriju, Nemačku, Švajcarsku, Australiju, Belgiju, Holandiju, Rusiju, Poljsku.... i korak-po-korak ćemo širiti ponudu što se tiče naplate.

Sve u svemu smo zadovoljni. Ne želim da veštački ulepšavam stvari jer ipak je ovo Srbija. Razočaravajuć je nivo poznavanja marketinga na internetu kod nas, pa se dešava da je sajt fenomenalno odrađen, da postoji naplata, ali nema zarade... jer webmaster smatra da je njegov deo da napravi i "održava" sajt. Na zapadu pod "održavanje" sajta spada i marketing, pozicioniranje, podrška korisnicima, razmena banera i sločno. ...u svakom slučaju nadam se da će se ovo vremenom promeniti, jer ipak ovo je prvi put da se moze zaraditi od websajta kod nas.

Mi smo prva i za sada, koliko ja znam, jedina firma koja nudi ovu uslugu otvoreno svim webmasterima. Imamo organizovanu tehničku podršku, statistiku u realnom vremenu i detaljna uputstva o sistemu. Nama je ovo primarna delatnost firme i ako postavite pitanje dobićete odgovor mailom u vrlo kratkom roku.

U svakom slučaju više detalja na www.balkan-cash.com

Pozdrav,

Stanic Milos
www.balkan-cash.com


[ Ernesto Che @ 23.02.2005. 17:30 ] @
Pitanje za Dicaple i Tokugawu:
potreban mi je short code jedinstven za obe mreže (063,064). radi se o komercijalnom SMS servisu - nešto slično SMS startu, ali mu ne konkuriše. Dakle, jel može neko od vas da mi završi taj kratki kod za Srbiju prvenstveno, a ako može i za druge svetske mreže - utoliko bolje! Znači jedinstven poseban broj (bez ključnih reči). Pozdrav!
[ dicaple @ 24.02.2005. 17:18 ] @
To Ernesto Che

Mozes dobiti takav broj, jedinstven, ali sistem je drukciji i to zahteva vise detalja sa tvoje strane. Posto radimo i sa medijskim kucama, odnosno TV i radio stanicama, oni SMS naplatu koriste kao komentare, (tako ih nazivamo mi i provajderi) i tu spadaju oglasi, glasanja itd.
Takvi korisnici dobijaju posebne brojeve, i nema sifara vec proste naplate.
Ukoliko si zainteresovan mozes me kontaktirati na

Svi zainteresovani za SMS naplatu mogu pogledati detaljnije na nasem sajtu:
http://www.litesphere.org/smscoin.html


Aleksandar
[email protected]
[ Bojana Djukic @ 18.03.2005. 10:43 ] @
Dragi svi,
Vidim da se o m-paymentu dosta prica i da vas ova tema dosta interesuje.
Shodno tome ja cu vam predstaviti sta nudi nasa firma. CHS d.o.o je jedna od clanica ComTrade Grupacije, i zvanicni smo provideri Telekoma Srbije vise od 3 godine, dok sa Mobtelom saradjujemo vise od godinu dana. U ponudi imamo preko 30 razlicitih SMS servisa dok je web payment ili m-payment ili SMS priznanica, nazovimo to kako hocete, u nasoj ponudi vec vise od 6 meseci. Trenutno na trzistu Srbije nudimo najbolje uslove SMS placanja.

Da bi vam svima bilo jasno koliki su procenti i o cemu se tacno radi, bicu kratka i jasna.

podela prihoda:
mreze 064 i 065: Telkom Srbije 5%, CHS d.o.o. 10% i web masteri 85%
mreze 062 i 063: Mobtel Srbije 55%, CHS d.o.o. 10% i web masteri 35%


tok informcija:
- korisnik salje SMS poruku sa odredjenim zahtevom(sintaksom) na odredjeni short ID
- poruka stize na nas sistem
- sistem obradjuje poruku, proverava da li korisnik ima sredstava na racunu
- sistem rezervise novac na korisnikovom racunu, koja se salje korisniku mobilnog telefona i nakon potvrdnog delivery reporta, rezervisan novac se skida korisniku sa racuna
- u isto vreme sistem salje web site-u informaciju o izgenerisanoj sifri, da bi site istu ubacio u svoju bazu i omogucio korisniku da se uloguje kada dodje na zeljenu stranicu.
- kompletna ova komunikacija se odvija u 2 do 3 sekunde


Nadam se da vam je sada potpuno jasno kako funkcionise SMS naplata.
Za sve one koji imaju dodatna pitanja i zele da uzpostave saradanju sa nama, nase e-mail adresu su vam na raspolaganju.

[email protected] ili [email protected]

Pozdrav svima!
[ cyberm @ 18.03.2005. 21:10 ] @
Najzad jasan odgovor.
Bravo Bojana!
[ Tokugawa @ 18.03.2005. 23:34 ] @
Pozdrav svima,

Drago mi je da imamo konkurenciju, to je uvek dobro za posao. :)

Samo da vas obavestim sve da smo krenuli sa naplatom putem sms-a za:
Veliku Britaniju, Holandiju, Nemačku, Belgiju, Španiju, Finsku i Švedsku.

Naplata putem automata za Crnu Goru je krenula pre par nedelja.

Redizajnirali smo sajt, odgovori na vaša najčešća pitanja su upotpunjeni, pa vas pozivam da ponovo posetite sajt i pročitate detaljno o podeli prihoda i isplatama.

www.balkan-cash.com


Toliko za sada,

Pozdrav,

Stanic Milos
www.balkan-cash.com
payment provider
[ mrxbgd @ 22.03.2005. 11:17 ] @

Bojana da li Vasa firma (CHS) naplacuje otvaranje naloga, clanstvo ...
Hvala
[ mirdzana2002 @ 22.03.2005. 23:13 ] @
ne samo da uzimaju 30%, vec ako u roku od 3 meseca ne napravite bar 750 dinara prometa ZA NJIH, IMA TO DA IM PLATITE FIKSNO....

POZZ mAKY
PS ODMAH BI SE PRIJAVIO DA OVO NISU SMISLILI...
[ Tokugawa @ 23.03.2005. 01:15 ] @

Zelim da vas obavestavam da su nasem sistemu naplate putem sms-a, prikljucene teritorije Svajcarske, Austrije i Australije.

Kao i kod prethodnih prikljucenja, ukoliko imate postavljen sistem naplate na svojim sajtovima - nista ne morate menjati; posetiocima je samo otvorena mogucnost da plate ako se nalaze u nekoj od ovih zemalja.

Detalje o ovome mozete videti na www.balkan-cash.com

P.S. Samo da vas ispravim, taj deo sa 750 din. posle 3 meseca je odavno ukinut. Tako da sada mozete slobodno otvoriti nalog kod nas.

Pozdrav,

Stanic Milos
www.balkan-cash.com
payment provider
[ mirdzana2002 @ 23.03.2005. 01:58 ] @
POSTOVANI KOLEGA wm, MOGUCE DA STE GA ODAVNO UKINULI, STO JE ZA POHVALU, ALI ZASTO je onda stajao na vasem saju, pre samo 3 dana??? Napominjem da nisam kesirao stranu, vec sam na stranicu dosao sa vase pocetne stranice ukucane direktno u expl bar.

Kako god bilo, zelim vam uspeh u radu
Maky
www.bgonline.co.yu
[ Bojana Djukic @ 28.03.2005. 15:57 ] @
Evo opet mene.

ne, kod nas se ne placa nikakva inicijalna aktivacija naloga niti pretplata na premium rate broj.

Pozdrav Bojana!
[ 024sex @ 31.03.2005. 09:54 ] @
Znam da mi je ovo (tek) prvi post ali moram poceti sa kritikama

Citat:
Tokugawa:

P.S. Samo da vas ispravim, taj deo sa 750 din. posle 3 meseca je odavno ukinut. Tako da sada mozete slobodno otvoriti nalog kod nas.



Zasto je onda svugde po sajtu naznaceno da se placa 750 dinara?! Citiram:

"Prva tri meseca naplate na Vašem sajtu predstavljaju grejs period. Tada imate vremena da lepo postavite sajt, implementirate plaćanje i krenete sa reklamom. Po isteku grejs perioda naša minimalna mesečna provizija je 750 din. Dakle ukoliko vršite naplatu preko nas i tokom celog meseca ne napravite dovoljne prihode biće vam naplaćena fiksna suma od 750 din."

Link: http://login.balkan-cash.com/user_help.php?op=1
Link: http://www.balkan-cash.com/bc/Uslovi%20i%20obaveze.htm

Jesam ja nesto lose shvatio? Ako jesam unapred se izvinjavam

Takodje mi objasnite po kojoj logici uzimate citavih 50% od zarade sajta ako je u pitanju sajt za odrasle?

"Za sajtove sa eksplicitnim sadržajima (pornografija, erotika, vežbe za penis) i erotskim oglasima, procenat zarade je 50% za SMS i 15% za 041."

Po meni, to je otimacina. Ima li uopste smisla uvesti naplatu preko vas?? Recimo za neku uslugu od 100 din preko 063, nas korisnik plati 100 din (+pdv), Mobtelu ode 60% a od ostatka (koji vi dobijete, zar ne?) nama dodje 50%, sve u svemu od 100din nama ostaje 'samo' 20din! Da ne govorim o 041 broju...
Priznajem da je ovo bio jedini razlog zbog cega sam odbacio balkan-cash kao sistem (bilo kakve) naplate usluga na svom sajtu... nadam se da ostali nemaju ovakvu politiku naplate inace cu morati uvesti neki sopstveni

Pozdrav svima!
Zoran Juric
[ 024sex @ 31.03.2005. 10:22 ] @
Jedno pitanje za Litesphere i gdj-u Bojanu iz Comtrade (ali i za ostale ako imaju neku informaciju):

Da li je i kako moguce uvesti bilo kakav vid SMS chata na sosptveni sajt preko vasih servisa? Dakle, da registrovani korisnici sajta mogu medjusobno da salju poruke (i odgovaraju na iste naravno)?

Mozda nisam bio dovoljno jasan i deskriptivan no odgovoricu na sva pitanja koja budete imali.
Sve ideje su vise nego dobrodosle.

Hvala unapred :)
[ Davor Vlajkovic @ 31.03.2005. 11:09 ] @
Nazalost moram da se slozim sa kritikom korisnika 024sex. Za svaku pohvalu je to sto je BC (Cotton media) prvi javno objavio uslove za dobijanje premium sms/voice brojeva, ali moracete da menjate poslovnu politiku ako mislite da se ozbiljno bavite ovim poslom jer payment providing nije zezanje.

@ CHS & Litesphere

Da li je moguce realizovati nekakav vid redirektovanja sms-a sa premium na regularni broj? Npr. korisnik salje short code MSP 1234 na xxxx, a Vas sistem nam salje sms/mail tipa sa broja 06xxxxxxx je poslata poruka 1234. Ovo pitam jer me interesuje naplata membershipa i narucivanje proizvoda na sajtu www.msp.co.yu (poslovni portal). Takodje me interesuje dinamika isplate.

Ako Vam treba vise informacija mozete me kontaktirati preko PP ili maila e-media (at) neobee (dot) net

Hvala.
[ mirdzana2002 @ 01.04.2005. 00:02 ] @
jooj...balkan cash....pola linkova vam ne radi..."webmasteri" i tako to...ja vam savetujem, bolje nemojte da radite stranice dok ih sve ne linkujete, povezete i sl. Pa tek potom, lepo sve upload na server! Znate ono...pre desetak godina neki internet gurui su savetovali pod #1= "don`t put pages with "under construction sign on your web, it don`t look pro"....

Drugo:

QUOTE:
"Po isteku grejs perioda naša minimalna mesečna provizija je 750 din. Dakle ukoliko vršite naplatu preko nas i tokom celog meseca ne napravite dovoljne prihode biće vam naplaćeno fiksna suma od 750 din. Na ovaj način se štitimo od ljudi koji su neozbiljni i prave nama bespotrebne administrativne probleme". SKINUTO SA bc, 01.04.2005. !?

Ovo vec nije korektno, osim ako se neko ne predstavlja kao administrator"Balkan Cash"-a u vase ime i ubedjuje posetioce foruma da ste ukinuli 750 din fixno. Ili niste stigli da ovo izbrisete...??!!

Trece:

Savet, ako mali i beznacajni GOOGLE moze sebi da dopusti adsense sa krajnje razlicitim CLThrough, od nekoliko desetina $ do ko zna koliko od extra posecenih sajtova, zasto i vi ne bi bili na zemlji. Najgora reklama je anti reklama, a lova ne netu ne pada s neba. Danasnji internet korisnici su krajnje zahtevni, sitnicavi i ocekuju kvalitetan sajt, kako se ne bi izgubili u vidu lastinog repa...Dajte narodu da nesto zaradi, krenite sa nizim cenama i % za Vas a vecim za korisnike, pa ako bas mora, onda kad se zahuktate pojacajte Vas deo. Neka me neko ispravi ako gresim, ali ovo mi deluje realno. A i zasto bas svako mora da zaradi 750 din mesecno? Zar ne postoje tipski i extra strucni sajtovi koji poneki download ili slican vazan dokument naplacuju a objektivno imaju malu ali odabranu posetu?

Kako god hocete vi radite...ja samo ovu priliku koristim za konstruktivnu kritiku...Zasto i ja ne bih bio vas korisnik? a bas necu da mi downloaduju bilo sta za preko 750 din i ne smatram da sam ja ili moj sajt neozbiljan/ni!

Pozdrav za sve i za BC u svakom slucaju
Maky(dipl.pravnik)(bgonline)
[ Tokugawa @ 01.04.2005. 01:11 ] @
Uh vidim da će ovde biti puno pisanja, ajde da počnemo....

Kao što sam već rekao u vezi sa 750 dinara u slučaju da se ne zaradi ništa, to je ukinuto. Sutra ćemo ispraviti te zaostale informacije na sajtu. Uobičajna praksa nam je da sa klijentima napravimo sastanak pre početka saradnje, tako da uglavnom odgovore na sva pitanja dajemo usmeno.

U vezi sa procentom zarade. Mi uzimamo 30% od neto zarade za sve sajtove, sem za adult sajtove kada je taj procenat 50%. Postoji jak razlog za ovu politiku. Svuda u svetu sms provideri ili zabranjuju korišćenje svojih usluga na adult sajtovima ili uzimaju jači procenat. Pre svega mi imamo veliko iskustvo u adult industriji i naši najači klijenti spadaju u ovu grupu. Naravno niko od njih se ne buni, jer na kraju meseca svi dobijaju poprilične sume sa kojima su zadovoljni.

"Nama samo 20 din...", pa ako idemo ovom logikom na prvom mestu za to treba da se obratite Mobtelu, jer oni svakako uzimaju veliki deo kolača. Međutim taj procenat nikako nije neuobičajan u Evropi, gde svi mobilni privideri uzimaju 50-55% pa se onda ostatak deli. Dakle iz situacije u kojoj nemate nikakvu naplatu na sajtu, voditi diskusiju u stilu "...jao pa to je mali procenat" je glupo, jer ako mislite da mi uzimamo puno, hajde onda vi pronađite povoljniju uslugu ili još bolje pokrenite bolji servis, pa ćemo onda razgovarati šta je realno u Srbiji, šta je prava usluga i kako je to na zapadu.

Sve ovo je pomalo demagoški. Interesantno je da najveće kritike dobijamo od ljudi koji nikada nisu ni postavili bilo kakav sistem naplate na svom sajtu ili su apsolutni početnici u poslu. Kao "ja ću sigurno zaraditi milion dinara, a dobijem samo pola, e pa zato ja neću ni da radim". Pa bolje je raditi i zaraditi tih pola miliona, nego sedeti sa strane i kritikovati u prazno.

Sa druge strane ljudi koji su već dugo u poslu, dakle adult profesionalci sa nama nikada ne vode razgovore na ovu temu. Njihova logika nije u procentima, već u količini novca koji se zaradi. I mi, i oni znamo da može dobro da se zaradi.

U poređenju sa drugim sličnim servisima kod nas, smatram da imamo nekoliko ključnih kvaliteta koje drugi nemaju. Ne mogu ovde sve da otkrijem, ali recimo vec sada pokrivamo najače zemlje EU. Mogu da najavim da cemo u sledećih nekoliko dana dobiti sms naplatu za jos 15 zemalja sveta uključujući USA, Kanadu, Rusiju...

Za mirdzana2002 - pre nego sto napišeš nešto proveri. Link o kome pričaš radi. Drugo, dok ti tražiš greške u kucanju drugi prave novac, o 750 dinara sam već odgovorio, treće je opet ovo drugo o 750 din. :) Dakle još jednom 750 dinara je ukinuto.

A što se tiče zahtevnih i sitničavih, nemam ništa protiv da nestanu "poput lastinog repa". hehehe....

Šalu na stranu momci, pozivam vas da otvorite nalog, jer je sve besplatno i pokušate. Nismo mi savršeni (a šta jeste u Srbiji?), ali se svakako trudimo da poboljšamo naš servis i da pokrijemo što širu teritoriju. Budite uvereni da cela naša ekipa stoji iza svih klijenata i nije redak slučaj da do 5 ujutru rešavamo neki problem da bi vi ujutru radili bez problema.

Pozdrav,

Stanić Miloš
www.balkan-cash.com
sistem naplate
[ mirdzana2002 @ 01.04.2005. 03:01 ] @
QUOTE:
"Za mirdzana2002 - pre nego sto napišeš nešto proveri. Link o kome pričaš radi."

ali...

http://www.balkan-cash.com/gc/green_card_webmasteri.htm pokazuje drugacije:)

LEPO KAZEM...linkovi pod Web Masteri vam NE RADE! Bezveze se ubedjujemo a nema potrebe...ja to zbog vas iskreno receno,,,,

jA SE POVLACIM IZ DISKUSIJE S OBZIROM DA NE VOLIM DA ME BILO KO PRAVI LUDIM... a i nema smisla da se preko neta natezemo... AJ UZDRAVLJE:)
mARKO(MAKY)
[ Tokugawa @ 01.04.2005. 09:12 ] @
<LEPO KAZEM...linkovi pod Web Masteri vam NE RADE! Bezveze se <ubedjujemo a nema potrebe...ja to zbog vas iskreno receno,,,,

Pa jeste ali u prvoj rečenici piše "Ovaj program kreće sa radom za par dana."
Kada krene sa radom, obavesitćemo sve.

Pozdrav,

Stanic Milos
www.balkan-cash.com
[ 024sex @ 01.04.2005. 13:36 ] @
Citat:
Kao što sam već rekao u vezi sa 750 dinara u slučaju da se ne zaradi ništa, to je ukinuto.


To je lepo, ajmo dalje :)

Citat:
U vezi sa procentom zarade. Mi uzimamo 30% od neto zarade za sve sajtove, sem za adult sajtove kada je taj procenat 50%. Postoji jak razlog za ovu politiku. Svuda u svetu sms provideri ili zabranjuju korišćenje svojih usluga na adult sajtovima ili uzimaju jači procenat. Pre svega mi imamo veliko iskustvo u adult industriji i naši najači klijenti spadaju u ovu grupu. Naravno niko od njih se ne buni, jer na kraju meseca svi dobijaju poprilične sume sa kojima su zadovoljni.


Ako navodno svuda u svetu (navedite mi primere molim vas) uzimaju 50% morate i Vi? Lepo je sto se uporedjujete sa svetskom klasom ali mislim da ste Vi jos u plicaku e-naplate i da treba da naucite plivati u tim vodama.
A da nisu ti Vasi 'najjaci' klijenti upravo Vasi sajtovi? Cudi me sto je sajt nevaljalica krenuo sa naplatom kada ste i vi, odnosno da Vam je bio prvi klijent.
No, ako i nisam u pravu svaka im cast sto su prihvatili vase uslove za 'poprilicnu' zaradu/naplatu.

Sve moguce naplate, pa cak i naplate preko kreditnih kartica, idu sa provizijom od oko 10%-15%. Eventualno vise u zavisnosti od vase zarade. Vi kao minimum uzimate 30% sto je ipak puno. Koliko god da ste se namucili uvesti ovako nesto u Srbiju ne znaci da preko nase grbace mozete vratiti sve ulozeno.

Citat:
"Nama samo 20 din...", pa ako idemo ovom logikom na prvom mestu za to treba da se obratite Mobtelu, jer oni svakako uzimaju veliki deo kolača.


Sa Mobtelom je tesko naci zajednicki jezik. A s obzirom da Telekom moze da gura drugacije uslove dokazuje da Mobtela ne interesuje ovaj vid e-poslovanja.

Citat:
Interesantno je da najveće kritike dobijamo od ljudi koji nikada nisu ni postavili bilo kakav sistem naplate na svom sajtu ili su apsolutni početnici u poslu. Kao "ja ću sigurno zaraditi milion dinara, a dobijem samo pola, e pa zato ja neću ni da radim". Pa bolje je raditi i zaraditi tih pola miliona, nego sedeti sa strane i kritikovati u prazno.


Heh, vidim da aludirate na mene. A da ne sedimo skrstenih ruku pokazacemo uskoro kada budemo uveli sopstvenu naplatu preko 064 broja (ugovor potpisan, link spreman, sopstveni software u izradi).

Citat:
Sa druge strane ljudi koji su već dugo u poslu, dakle adult profesionalci sa nama nikada ne vode razgovore na ovu temu. Njihova logika nije u procentima, već u količini novca koji se zaradi. I mi, i oni znamo da može dobro da se zaradi.


Istina, od adult materijala se svakako moze zaraditi, ali ne preko sms naplata nego sa uplatama preko kreditnih kartica (sem ako ne mislite na neki micro-payments) i ne na nasem trzistu.

Citat:
Nismo mi savršeni (a šta jeste u Srbiji?), ali se svakako trudimo da poboljšamo naš servis i da pokrijemo što širu teritoriju.


Naravno, zelim vam puno uspeha u poslu i da moje komentare shvatite kao dobronamernu kritiku vase ponude. Vremenom ce se pojaviti vise ovakvih firmi koji nude ovaj vid naplate sto ce svakako doprineti boljim procentima i uslovima za zaradu.

Takodje se nadamo da ce se taj Mobtel konacno prodati, da ce uleteti neki treci (strani?) mobilni operater itd itd :)

Poz!
[ pyc @ 01.04.2005. 14:06 ] @
Ne vidim zasto se toliko buke dize oko procenata... Niko tu nikome ne radi o grbaci, sve je stvar trzista i pobedice onaj koji na ovaj ili onaj nacin uspe da privuce vise klijenata. Licno, smatram, a s' obzirom na okolnosti u ovoj zemlji da 30% za onoga ko uvodi ovakav servis kod nas i nije tako puno, a pogotovo sto se radi o samom pocetku ovakve vrste servisa kod nas...

pyc
[ bluesman @ 01.04.2005. 14:39 ] @
30% profita je u normalnim zemljama ogromna zarada.

Ako ja napravim servis, oglasavam ga, odrzavam ga, mazim ga, pazim ga... i od tog servisa, kada svi uzmu svoj deo kolaca meni ostane 30%, a od tih 30% placam i marketing i odrzavanje i sve zivo... mislim da je to bezobrazluk od strane provajdera i posrednika.

Zamisli sada servis, recimo SMS glasanje, koji kosta 30 dinara, pa mobtel uzme svoje, pa provajder uzme svoje a meni ostane 9 dinara... ne isplati se da radim za te pare. Alternativa je da servis kosta bar 70 dinara, pa da meni ostane 21 dinar, ali posle iskustva sa korisnicima, kojim je 20 dinara veliko kao kuca, siguran sam da je takav servis propao... A onda odu na buvljak i plate parking 60 dinara.
[ 024sex @ 01.04.2005. 14:57 ] @
Citat:
bluesman: A onda odu na buvljak i plate parking 60 dinara.


Haha, istina. Zamisli tek koliko ce SMSova poslati za MB nagradnu igru... Ipak, mercedes je u pitanju
[ pyc @ 01.04.2005. 15:08 ] @
Citat:
bluesman:
Ako ja napravim servis, oglasavam ga, odrzavam ga, mazim ga, pazim ga... i od tog servisa, kada svi uzmu svoj deo kolaca meni ostane 30%, a od tih 30% placam i marketing i odrzavanje i sve zivo... mislim da je to bezobrazluk od strane provajdera i posrednika.


nista, ti onda vidi pocni polako sa postavljanjem kablova, mrezne infrastrukture i ostalih tehnikalija, ne bi li napravio paralelni telekom... ;)

daleko od toga da branim bahatost telekomunikacionih provajdera, ali 30% o kojima je bilo reci meni odokativno gledano i ne deluje puno, opet s' obzirom gde zivimo i koliko je ustvari kod nas Internet nerazvijen... Ubedjen sam da ce se ovaj procenat vremenom smanjivati, a koliko brzo, to samo zavisi od gorespomenute kolicine bahatosti...

pyc
[ mirdzana2002 @ 01.04.2005. 15:08 ] @
Dabogda svi zaradili po milionce..... pa onda nazad, u realnost kad zazvoni sat za budjenje ujutru...

mala sala:)

Iskreno Vam zelim puno uspeha u radu...svima Vama koji ste spremni da zasucete rukave i ponudite sadrzaj za naplatu, a takodje i Balkan Cash-u i kolegi pre mene, da naplata sms-om i sajtovi sto pre prorade i sto bolje finansijske rezultate ostvare . Vidim da je "Kurir" poceo da koristi vase usluge...licno smatram da je to kardinalna greska jer pored Glasa Javnosti, Blica, Delimicno Tanjuga i foruma tipa Krstarica i Srb. caffe, i mnogih drugih, vesti su prakticno besplatne online...voleo bih da me demantuju...Opet ista prica..dok sky news i CNN besplatno daju online vesti (uz placanja za odredjene sadrzaje, video i sl...), opet jedan "veliki DOMACI INTERNET gigant" kao sto je "Kurir", misli da svi vape za nj. online vestima. Ali dobro...to je njihova politika..mi samo ovde malo kritikujemo:)

Krajnje dobronamerno. Narod voli na svakom placenom sajtu da nesto bude besplatno! Svud u svetu! Cak i porno sajtovi daju brdo beplatnih slika, makar softcore. A samo bitno, strucno ili nesto retko i specificno placa (i porno sajtovi takodje na srecu vlasnika, i naplatu putem sms-a na Vasu srecu ( sto jes jes-odlicna ideja))....OSIM AKO SAJT SAM ZA SEBE NIJE VEZAN ZA JEDNU JEDINU TEMU, udri pa naplacuj onda, i treba!

Ocigledno da funkcionise. I Odlicna je ideja. Svaka cast Balkan Cash na ideji i realizaciji, i pored svih mojih dobronamernih kritika!

Sto se tice momka pre mene koji je pomenuo da su nevaljalica i BCash ista ekipa, i ja se slazem. I ne samo to, baner koji sa dna stranice "nevaljalice" (u dnu desno, sad sam prvi put bio na nevaljalici), vodi na drugi domaci porno sajt, po mom skromnom misljenju, takodje radi ista ekipa.

Al` to vec nije tema ovog foruma. Ako i jeste jedna te ista ekipa iza svega, sto da ne. Samo NEK SE RADI!!!

pOZZ SVIMA
mAKY

[ salicsale @ 24.04.2005. 17:03 ] @
Jel neko procesljao ovu delta kladionicu
[ salicsale @ 24.04.2005. 17:10 ] @
jes da Vam se prikljucujem prvi put i da nije sms placanje al' ljudi moji oni na samom sajtu indirektno kazu da:
1) placanje je samo u stranoj valuti a ne u dinarima, sto nije dozvoljeno po nasem zakonu
2) pare iznosis iz zemlje odnosno otvaras kao "virtuelni" racun, cim te pare odu iz zemlje na virtuelni ili nevirtuelni racun ti si nacinio devizni prekrsaj ako te pare ne prijavis
3) obecavaju da "naravno da nece nikom da kazu sta ustvari radite" (trece lice=poreska)
4) mozes da primis pare nazad (kad zaradis) na karticu samo samo ako su one u funtama, pa ko neprocita detaljno ostaje da ce te se vec nekako dogovoriti za slucajeve gde to nije funta.

Izvinjavam se kladionici ako sam nesto pogresno shvatio ali cinimi se da nisam.
[ Tokugawa @ 24.04.2005. 17:23 ] @
Caos,

Ne znam da li se tvoji komentari odnose na Balkan-cash, ali odgovoriću ukratko:

1. Naplatu u stranoj valuti vrše inostrane kompanije a ne mi, pa prema tome je sve po zakonu.

2. Pare nikada nisu ni bile u zemlji, prema tome konstatacija ne stoji.

3. ?!?! Porez se plaća za sve prihode ostvarene u zemlji.

4. Ovo zadnje nisam ni skapirao, ali svakako nije tačno.

Pozdrav,
[ salicsale @ 24.04.2005. 22:29 ] @
Prijatelju uopste nepricam o balkan kesu, mozda sam bio ne precizan,komentarisem deltasportbet, a sve sto sam primetio je ono sto stoji kod njih na sajtu.
Posto prihvatam da sam mozda nesto propustio molim ispravku samo onih koji diskutuju o tom sajtu
[ salicsale @ 24.04.2005. 22:30 ] @
njihov link je na vrhu strane
[ Tokugawa @ 25.04.2005. 16:29 ] @
:)

Izvinjavam se. Toliko su nas napadali na ovom forumu, da sam već razvio odbrambeni refleks..... heheeh


Pozdrav,
[ SteX_bgd @ 25.04.2005. 22:00 ] @
for Tokugawa:
jer postoji neki nacin da se naplata vrsi pouzecem (tj da mi postar donosi kesh,ono kao penzija nekad)...josh nemam licnu kartu,a necu da cimam roditelje..Tako,jebga, i mi maloletnici da zivimo od necega :) ..Inace sajt sam zavrsio,postavicu ga uskoro..

Pozdrav..
[ Tokugawa @ 26.04.2005. 00:16 ] @
Nema problema, novac mozemo da posaljemo putem postnet-a.
Drago mi je da je sajt gotov, imacemo jos jednog clana ekipe. Welcome. :)

P.S. Malo obaveštenje za sve. Na Balkan-cash-u od sutra testiramo, a za par dana kreće naplata putem sms-a za: Rusiju, Francusku, Dansku, Norvešku, Portugal, Kuvajt, Kosovo, Liban, Singapur, Qatar i Arapske emirate.


Pozdrav,
[ SteX_bgd @ 26.04.2005. 17:20 ] @
Arapske emirate LoL :)..
Za neki dan bi trebalo da uplatim host,pa cu da kada sve istestiram da vas obavestim...Inace jos precizno ne znam koju cu uslugu naplacivati na sajtu ,ali nacice se nesto...
pozd
[ SteX_bgd @ 28.04.2005. 11:01 ] @
evo neka beta sajta : http://www.angry-orange.com/upload/ ...
to je samo za testiranje,a i planiram da mu smislim neko jebitacnije ime...
inace to bi trebalo da bude community (forum,downloads etc)..
pozd
[ Miloje Sekulic @ 28.04.2005. 21:21 ] @
Pa hajde sad ako imate mogucnost da vrsite uplate iz inostranstva iz svih tih zemalja omogucite da nasi ljudi koji hoce da posalju pomog podrucjima koja su ugrozena poplavama urade to brzo i efikasno.

Procitaje komenatre na formu B92 na ovom linku
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=167371

Ekipa iz dijaspore pizdi jer ovi nasi mrmoti po ambasadama nemaju pojma kako pomoc moze da se posalje a naravno da nije reseno da se to radi na najlaksi i najbrzi nacin - putem interneta.

Napravite varijantu sa velikm dijaspora sajtovima da prihvate da se preko njih i vaseg sistema vrsi uplata.

Ovo su karakteristicni kometari.

Citat:
A zaista je steta da se ne moze slati novcana pomoc putem interneta preko kreditne kartice, za cunami je u USA za nedelju dana toliko sakupljeno da su posle apelovali da se prestane sa upaltama, jer humnitarnim organizacijama ne treba toliko novca. Ljudi su ovde tolikon zaposleni i nemaju vremna da trce u banke i vrse uplate, a preko interneta moze svako za cas da uradi.


Citat:
Uplata na racun iz inostranstva je veoma nepovoljna jer se za "International Wire Transfer" placa $30 (bar iz SAD). Ja bih radije da taj novac ide u donaciju nego kao fee bankama. Da li ima mogucnosti da se donacija da preko kreditne kartice ili PayPal kao sto je to na Zapadu slucaj vec godinama.


Ovo bi bila super akcija i da se pokaze koliko je internet brz i efikasan i koliko internet community moze da pripomogne zajednici u nevolji.
Mozda se posle toga pitanju razvoja interneta pokloni vise paznje.

Miloje optimista
[ Tokugawa @ 02.05.2005. 23:02 ] @
Hmmm, pa razmišljali smo mi o tome. Slažem se da bi bilo super da ljudi iz inostranstva mogu da brzo i lako plate, ali plašim se da sms i kreditne kartice nisu baš najbolje rešenja za tako nešto. Pre svega problem je u tome što mi kao firma od telco-a dobijamo isplatu tek posle 40-120 dana pa time gubimo mogućnost brze reakcije u smislu da ljudi brzo dobiju taj novac tamo gde je potrebno.


Pozdrav,

PS. Stex samo napred! Javi kada si spreman da istestiramo sajt i aktiviramo account.
[ D.i M.e @ 02.05.2005. 23:10 ] @
Pitanja za Tokugawu
1) Koliko se naplacuju sms poruke koje salju posetioci ? Pitanje se odnosi i na nase mreze i u inostranstvu i da li su u inostranstvu cene svuda iste ?
2)Da li u inostranim zemljama imate samo jednog mobilnog operatera ili vise (odnosi se na svaku zemlju posebno)?
3)Da li naplata moze da se ubaci na sajt na engleskom ili uopste nekom stranom jeziku?
4)Da li moze naplata da se stavi na vise od jednog sajta na istom nalogu ?
4)Da li moze da se zna da li brojeve u inostranstvu dobijate posebno za svaku zemlju ili imate ugovor samo sa jednom firmom i kako dolazite do tih ugovora?
[ Miloje Sekulic @ 03.05.2005. 11:33 ] @
Citat:
Pre svega problem je u tome što mi kao firma od telco-a dobijamo isplatu tek posle 40-120 dana pa time gubimo mogućnost brze reakcije u smislu da ljudi brzo dobiju taj novac tamo gde je potrebno.


LOL dok bi oni isplatili povukla bi se voda

Miloje
[ kibo_java @ 18.05.2005. 05:25 ] @
za tukogawu

zanima me:

1. Da li je moguce naplacivati uslugu tipa 10 din

2. Kad si vec rekao da se ne naplacuje onih 750 din onda ga barem skinite sa
http://login.balkan-cash.com/user_help.php?op=1
izgleda malo neprofesionalno
ako nemate vremena rado cu to uciniti za Vas :) dzaba

3. Ako na sajtu ostvarimo veliki broj realizovanih naplata da li postoji neki popust.



I da za sve ostale sta misle da li je ovo neka prevara


http://www.litesphere.org/smscoin.html
citat sa gornje stranice
--------------------------------------------------------
Omogucava webmasterima da izvrše autorizaciju svojih usluga, ulaske na sajtove, određene strane na sajtu i clanarinu uz pomoc SMS-a uz proviziju cak do 95% bez ikakvih dodatnih troškova
----------------------------------------------------------

poz svima Bojan
[ Tokugawa @ 18.05.2005. 13:38 ] @
Pozdrav,

1. Nemamo tarifu od 10 din. Sobzirom na troskove i procenat koji uzimaju provideri ovako nisku tarifu nismo ni razmatrali. Najniza isplatljiva tarifa je 39 din.

2. Hvala sto si primetio. Sklonicemo to danas. Promaklo nam. :)

3. Naravno da postoji popust za webmastere koji prave veliki broj poruka, bilo da se radi o boljem procentu ili dodatnim mogucnostima (koje nisu ni navedena na sajtu). U svakom slucaju trudimo se da nastupamo svi zajedno kao ekipa i maksimalno pomazemo...


Pozdrav,
[ Tokugawa @ 18.05.2005. 13:41 ] @
1) Koliko se naplacuju sms poruke koje salju posetioci ? Pitanje se odnosi i na nase mreze i u inostranstvu i da li su u inostranstvu cene svuda iste ?
2)Da li u inostranim zemljama imate samo jednog mobilnog operatera ili vise (odnosi se na svaku zemlju posebno)?
3)Da li naplata moze da se ubaci na sajt na engleskom ili uopste nekom stranom jeziku?
4)Da li moze naplata da se stavi na vise od jednog sajta na istom nalogu ?
4)Da li moze da se zna da li brojeve u inostranstvu dobijate posebno za svaku zemlju ili imate ugovor samo sa jednom firmom i kako dolazite do tih ugovora?

Kratki odgovori: :)

1. Ovo sve imas objasnjeno na sajtu www.balkan-cash.com Generalno, inostranstvo oko 2€ odprilike zavisi od zemlje i tehnickih mogucnosti. Kod nas od 39 - 349 dinara po sms.

2. U inostranstvu u 95% slucajeva pokrivamo sve operatere u zemlji.

3. Mozete bez problema raditi naplatu za vise sajtova sa jednog naloga.

4. Poslovna tajna. Naravno broj za svaku zemlju.... :)


Pozdrav,
[ siegmund @ 24.05.2005. 10:54 ] @
Citat:
Po isteku grejs perioda naša minimalna mesečna provizija je 750 din. Dakle ukoliko vršite naplatu preko nas i tokom celog meseca ne napravite dovoljne prihode biće vam naplaćeno fiksna suma od 750 din. Na ovaj način se štitimo od ljudi koji su neozbiljni i prave nama bespotrebne administrativne probleme.

I dalje stoji na[url]http://www.balkan-cash.com/bc/Uslovi%20i%20obaveze.htm[/url]

Rekli ste da cete to maknuti ali niste...cini se ipak da malo obmanjujete ljude.
kao maknut cemo ali neka stoji...
[ Tokugawa @ 24.05.2005. 11:12 ] @
"...cini se ipak da malo obmanjujete ljude"

Cini mi se da ti imas malo problem sa kapiranjem. Nisi do sada nista radio sa nama, pa prema tome to "cini mi se" bi bilo lepo prvo da proveris pre nego sto tako nesto napises na forumu.

Receno je da to ne vazi, prema tome ne vazi.
[ MorenoArdohain @ 24.05.2005. 15:07 ] @
Mozda je malo offtopic, ali jedan od vasih sajtova (nevaljalica) nudi "domace devojke" na netu, za sta naplacujete pristup putem sms-a.. Ali, te slike nemaju ni 'd' od domacih devojaka, u pitanju su licencirani setovi sa stranim modelima..

I sad, ko koga obmanjuje?
[ Tokugawa @ 24.05.2005. 15:34 ] @
Ne vidim kakve to veze ima sa sistemom naplate i prethodnim pismom.

Pozdrav,
[ siegmund @ 25.05.2005. 12:56 ] @
Ali zasto i dalje stoji onih 750 dinara na vasem sajtu?
[ MorenoArdohain @ 25.05.2005. 16:40 ] @
Ima veze, jer ako obmanjujete ljude koji koriste jedan od vasig sajtova, onda mozda obmanjujete i ljude koji koriste vas sistem naplate..
Malo zakinete tu i tamo, i tako..

[ Tokugawa @ 25.05.2005. 17:15 ] @
Pazi kada ne znam šta da odgovorim na ovo što si napisao. Šta sada mi treba da radimo, da se mešamo u posao webmastera, menjamo dizajn, proveravamo oglase i slično?

Ti očigledno nemaš nikakvo iskustvo sa Balkan-cashom čim tako "misliš" i "pretpostavljaš". Priča o 750 dinara je odavno izgustirana i rekli smo da je ukinuto pre 4 meseca, ne stoji nigde na sajtu i samo bezveze trošimo vreme.

Nevolja je ovde što ti možeš da pretpostaviš šta god hoćeš i da to napišeš na forumu, a onda ja treba da gubim vreme na ovo. To što ti pretpostaviš da mi "zakinemo tu i tamo", pre svega mene vređa, a to je isto kao kada bi ja napisao da mislim da je tebi tu i tamo falilo vitamina u razvoju pa sada rezonuješ na nivou poljske gusenice. To ipak ne bi bilo u redu, jer ja to ne mogu znati pre nego što se uredi neki test inteligencije, kao što ti ne možeš napisati "da mi možda obmanjujemo" ako nemaš neki argument.

Svaku konstruktivnu kritiku uvažavam, ali ne želim više da trošim vreme na ovakve komentare.
[ MorenoArdohain @ 25.05.2005. 17:45 ] @
I dalje stoji da obmanjujete ljude sa nevaljalica :)

[ acabgd @ 25.05.2005. 19:33 ] @
Da li bi ja na jednom sajtu sa domacim ribicama mogao da uvedem placanje Balkan Cashom?
[ siegmund @ 28.05.2005. 03:23 ] @
Evo vi maknuli napokon tih 750 dinara sa :
http://www.balkan-cash.com/bc/Uslovi%20i%20obaveze.htm

[ SteX_bgd @ 04.07.2005. 20:56 ] @
Jebga,ja sam se opredelio za BC..
[ shone_pa @ 01.08.2005. 02:53 ] @
Lepo kaže čovek, ukinuli su foru sa 750 kinti.

Digli ljudi na 1000!!!



http://www.balkan-cash.com/bc/Uslovi%20i%20obaveze.htm

[ 024sex @ 01.08.2005. 09:02 ] @
>
>
>
Sramota... Koji li su to samo njihovi troskovi????

--
-----------------------
024Sex Tehnicka podrska
[email protected]
[ DevilMayCry @ 01.08.2005. 11:26 ] @
Do sad sam samo gledao ali moram da se ukljucim i ja malo....

Citat:
shone_pa: Lepo kaže čovek, ukinuli su foru sa 750 kinti.

Digli ljudi na 1000!!!



http://www.balkan-cash.com/bc/Uslovi i obaveze.htm




Citat:
024sex: >
>
>
Sramota... Koji li su to samo njihovi troskovi????

--
-----------------------
024Sex Tehnicka podrska
[email protected]


A sto se ti bunis, pa imas baner njihovog sajta na sopstvenom (sex centrala).

Sto ga ne skines ako mislis da su dripci?
[ Tokugawa @ 12.08.2005. 11:45 ] @
Pozdrav svima,

Drago mi je da ova tema i dalje živi, neki nas kritikuju, neki hvale. Hvala i jednima i drugima, kritike su uvek dobrodošle.

Da malo pojasnim situaciju oko 1000 dinara troškova....

Na Balkan cashu je za manje od godinu dana otvoreno preko 1000 naloga. Veći deo ovog broja se bavi promocijom tuđih sajtova putem našeg affiliate sistema, dok je oko 250 naloga otvoreno radi postavljanja naplate na nečijem websajtu. Smatramo ovo velikim uspehom i mislimo da smo poprilično uticali na popravljanje situacije na našem inernetu.

Sa druge strane, nije sve tako bajno i sjajno. Bez obzira na to što smo mi očekivali da će, čim se pojavi sistem naplate za Srbiju, stotine i stotine sajtova krenuti sa naplatom - to se ipak nije desilo. Posotoji više razloga za ovo. Ispostavilo se da jako malo ljudi ima uopšte neku iole komercijalnu ideju, da ne pominjem desetine i desetina pitanja tipa "Mi bismo da organizujemo nagradnu igru, a jel moramo da ne ostavimo lične podatke brate?". Zatim se ispostavilo da 97% ljudi nezna da postavi naplatu na svome sajtu, koliko god to mi uprostili, pa smo zato uveli podršku za to. I na kraju glavni uzrok neuspeha većine sajtova je totalno ne poznavanje marketinga. Prosto, ljudi naprave sajt i to je to. Uzaludno je to što pokušavaš da savetuješ, jer uglavnom dobiješ odgovor "...ma znam, nego sada sam nešto u gužvi oko ispita, od sledećeg meseca....". :)

E, tu se javlja problem. Postoji gomila naloga gde ljudi prave između 50 - 500 dinara mesečno. Posle 9 meseci postojanja, zaključili smo da smo najviše muke, posla i support-a imali upravo sa ovim korisnicima koji ne prave nikakve prihode. Sa onima koji prave pristojne sume (od po nekoliko desetina hiljada dinara) uglavnom nismo imali problema. Jednostavno ljudi su imali dobru ideju, potrebna tehnička znanja i najbitnije od svega rade na marketingu i redovnim update-ovima svog sajta.

E zato smo uveli 1000 dinara kao minimum za isplatu, tj. ako neko napravi manje od 1000 taj novac se ne prenosi u sledeći mesec, već se uzima za troškove sistema. Ukratko, ako neko pravi ispod 1000 dinara, onda on po mom mišljenju ne radi ništa! Sa druge strane mi imamo glavobolje, upite od korisnika o kvalitetu sajta, neprestane kontrole i administraciju. Pa ako je neko zadovoljan da zaradi 500 dinara za mesec dana preko websajta, onda je definitivno promašio profesiju, jel će isti taj novac zaraditi kao prodavac sladoleda za samo jedan dan. Ovde se radi uglavnom o neozbiljanosti. E sada kada je neko neozbiljan, neka to bude na svoj račun.

Dakle, naša osnovna ideja i jeste da malo protresemo sistem i proberemo "žito od kukolja". To ćemo postići sa tih 1000 dinara jer će "uspavani webmasteri" ili zatvoriti svoj nalog ili pokušati da zarade više od tih 1000 dinara (što je vrlo lako uraditi). U obe varijante biće bolje za one koji rade na pravi način i zaslužuju svu našu podršku.

U inostranstvu je sasvim normalno da ako ne zaradite ispod 50$ ili 100$ jednostavno nema isplate. Nije poenta u uzimanju tog novca, već u postavljanju "nulte tačke".

Ova konsolidacija je već podigla kvalitet rada u Balkan-cashu... usput da objavim par noviteta. Na Balkan-cashu već neko vreme postoji naplata putem sms-a za 065 mrežu (Bosna) i govornog automata za Hrvatsku.

Mislim da već svi znaju da u Srbiji pordžavamo obe mreže, kao i naplatu putem govornog automata i 042 dial up brojeva. Trenutno smo u fazi testiranja govornog automata za Makedoniju i Sloveniju.

Ako ste zainteresovani za postavljanje naplate na vašem sajtu više na www.balkan-cash.com

Pozdrav,


[Ovu poruku je menjao Tokugawa dana 12.08.2005. u 13:09 GMT+1]
[ psu43npv @ 12.08.2005. 21:36 ] @
Sistem za naplatu sadrzaja, organizovanje nagradnih igara, primanje oglasa, i primanje bilo kakvog teksta putem sms.

Podrzane mreze 065/064/063/062

Saradjujemo sa pravnim i fizickim licima.

Sve informacije imate na sajtu.

www.pixelwebstudio.co.yu

[ D.i M.e @ 15.08.2005. 16:41 ] @
Pitanja za Tokugawu
1.a) Nisam našao na vašem sajtu pa evo da pitam ovde javno. Šta se dešava ako je neko napravio novi sajt pa mu treba vremena da se izreklamira, nekoliko meseci. Bilo bi glupo ako bi već prvog meseca morao da ima 1000 dinara.
b) Šta se dešava ako neko ima affiliate program ? Da li se računa kada se odbije procenat za reklame ili se računa ukupna suma ?
c) Ako neko ima više sajtova, da li se računa svaki posebno ili svi zajedno ?
d) Da li se u tih 1000 dinara računa i zarada iz inostranstva i ako se računa po kom kursu se prevode devize u dinare ?
2. Kada će se pustiti naplata sms-om za USA ? Najavili ste više puta ali nikako da krene. Da li će uopšte da se pusti i kada tačno?
3.
Citat:
dok je oko 250 naloga otvoreno radi postavljanja naplate na nečijem websajtu
Koji su to 250 korisnika koji naplaćuju preko vas pošto na vašem sajtu nema, da baš vidimo koje to usluge prodaju?
4. Da li je preko vas moguće organizovati i nešto drugo pošto vidim na nekim vašim sajtovima da je isti keyword ili kako se već zove?
[ SteX_bgd @ 17.08.2005. 18:31 ] @
e ovako..
Kao prvo nije u redu da pricate o "Nepoznavanju marketinga",jer se vash marketing sastojao iz SPAM-ovanja (da,da mnogo mailova sam dobio od vas) i od Botova na IRC kanalima (OnJoin message na krstarici tipa "SEXY KURVICE - NEVALJALICA.COM) etc..Ali da ne zalazim u to..

Kao drugo to sto pominjete da ljudi nemaju vremena zbog faxova etc..Pa jebga,svako ima neki svolj cilj u zivotu,i nema svako vremena da svaki dan posveti 5 do 6 sati odrzavanju sajta...Ljudi moraju da se bave necim u zivotu,ne mislite valjda da ce da izdrzavaju decu od svog sajta..Ili da ce da zapostave svoj privatni zivot zbog sajta..Josh je leto sada (zurke,mora,alkohol)

Sto se PHP-a tice tu ste u pravu,97% ljudi nikada nije ni videlo kodove,a vec hoce da zaradjuje pare...Jebga to vam je srpski mentalitet..

Sto se mene licno tice imam sajt (http://qrati-pekmez.com),sve sam isprogramirao i testirao,samo jos da smislim sta cu da prodajem (imam neke tutorijale i neku ziku),ali jebga leto je sada :)

Pozdrav

a vi sa www.pixelwebstudio.co.yu 100 EURA otvaranje naloga...
hehheeeeheheehehheheeeeeeeeeeee :)

[Ovu poruku je menjao SteX_bgd dana 17.08.2005. u 19:35 GMT+1]
[ psu43npv @ 17.08.2005. 22:25 ] @
Postovanje

Gospodine SteX_bgd mi nikog ne teramo da koristi nase usluge mi smo dali nasu ponudu, tako da nikog ne primoravamo da koristi ili ne, svako trazi gde je najpovoljnije.

[ Tokugawa @ 18.08.2005. 13:29 ] @
Pitanja za Tokugawu
1.a) Nisam našao na vašem sajtu pa evo da pitam ovde javno. Šta se dešava ako je neko napravio novi sajt pa mu treba vremena da se izreklamira, nekoliko meseci. Bilo bi glupo ako bi već prvog meseca morao da ima 1000 dinara.

***** Kako misliš "glupo je ako bi morao da ima 1000 dinara"? Pa iz našeg iskustva sa drugim korisnicima, već prvog meseca je moguće višestruko premašiti ovu sumu ako se radi na sajtu. Kada ovo kažem ne mislim na sexy sajtove. Mi se raspravljamo ovde oko 12€ (1000 dinara), po mojoj logici ako neko za 30 dana ne može da zaradi 12€ onda stvarno ne radi na sajtu.

b) Šta se dešava ako neko ima affiliate program ? Da li se računa kada se odbije procenat za reklame ili se računa ukupna suma ?

*****Affiliate se računa posebno i tu se svaka suma prenosi u sledeći mesec sve dok se ne nakupi 1000 dinara.

c) Ako neko ima više sajtova, da li se računa svaki posebno ili svi zajedno ?

*****Svi sajtovi zajedno.

d) Da li se u tih 1000 dinara računa i zarada iz inostranstva i ako se računa po kom kursu se prevode devize u dinare ?

*****Ne računa se. Dinari su vezani samo za zaradu od 064 i 063 mreže, devize se vode posebno. Naime nama iz inostranstva niko neće da isplati ni jedan € ako zaradimo ispod 100€ po zemlji. Isto tako neisplati se da nam isplaćuju manje od 1000€ ukupno po svim zemljama. Za inostranstvo je minimum 10€, tj. sve preko 10€ se prenosi u sledeći mesec.

2. Kada će se pustiti naplata sms-om za USA ? Najavili ste više puta ali nikako da krene. Da li će uopšte da se pusti i kada tačno?

******Naplatu putem sms-a u USA je prilično teško izvesti jer imaju jako stroge uslove, ne dozvoljavaju adult usluge i uglavnom podrzavaju samo prodaju melodija i slicica. Ne verujem da cemo dalje raditi u tom pravcu, sem u slučaju da se pojavi neki novi sms provider koji bi omogućio normalno korišćenje servisa.

Pozdrav,
[ Tokugawa @ 18.08.2005. 13:38 ] @
e ovako..
Kao prvo nije u redu da pricate o "Nepoznavanju marketinga",jer se vash marketing sastojao iz SPAM-ovanja (da,da mnogo mailova sam dobio od vas) i od Botova na IRC kanalima (OnJoin message na krstarici tipa "SEXY KURVICE - NEVALJALICA.COM) etc..Ali da ne zalazim u to..

***** Ne kapiram poentu ovde, marketing je način da se privuče što više kupaca, bilo da je to po tvom mišljenju ukusno ili neukusno.

Kao drugo to sto pominjete da ljudi nemaju vremena zbog faxova etc..Pa jebga,svako ima neki svolj cilj u zivotu,i nema svako vremena da svaki dan posveti 5 do 6 sati odrzavanju sajta...Ljudi moraju da se bave necim u zivotu,ne mislite valjda da ce da izdrzavaju decu od svog sajta..Ili da ce da zapostave svoj privatni zivot zbog sajta..Josh je leto sada (zurke,mora,alkohol)

******E pa oni ljudi kojima je cilj da zarade novac od sajta neka nam se jave, ovi ostali kada završe sa žurkama, morem i ispijanjem piva su takođe dobrodošli. Mi svoj posao shvatamo ozbiljno i očekujemo to isto od drugih. Baš zbog tog stava "žurke, more, ribe... a sajt ću da održavam kada stignem" je i uvedeno to pravilo o 1000 dinara.

Sto se PHP-a tice tu ste u pravu,97% ljudi nikada nije ni videlo kodove,a vec hoce da zaradjuje pare...Jebga to vam je srpski mentalitet..

******Pa da, imam osećaj da su neki ljudi na svom rođenju, dakle kad su ugledali svetlost dana, čak i pre nego što su izgovorili svoje prve reči "mama!", pomislili: "....ja ću da budem menadžer kada odrastem".

Sto se mene licno tice imam sajt (http://qrati-pekmez.com),sve sam isprogramirao i testirao,samo jos da smislim sta cu da prodajem (imam neke tutorijale i neku ziku),ali jebga leto je sada

******Samo gruvaj. Javi kada smisliš. Predlog: niko za sada ne radi screen saver-e ili horoskop, tarot i tako to...
[ SBSL @ 01.12.2005. 15:42 ] @
Evo sad sam procitao celu temu, trebalo mi je pola sata ali nisam izostavio ni jedan post..

Citajuci sam shvatio da za sad postoje (bar na [ES] forumu) 2 ponude za ovaj vid posla:

http://www.balkan-cash.com & http://www.litesphere.org/


..svoje ponude su dali jos par njih cini mi se, ali su ove dve firme naj-aktivnije na [ES] forumu kao sto sam vec rekao...

Da predjem na stvar.. Naime bilo bih lepo kada ni korisnici doticnih firmi napisali svoja iskustva..

Zasto BC a ne LS i obrnuto...

Nisam ovo pitao bez veze, vec zato sto imam ideje da i sam pocnem 'neki biznis'...

Hvala un@pred...
[ lazza @ 15.12.2005. 23:30 ] @
Jel moze neko da mi kaze da li BC i dalje radi to sto radi ili ne?
Poslao sam 3 maila u zadnjih 10 dana i niko ne odgovara!
[ Davor Vlajkovic @ 16.12.2005. 00:21 ] @
Sam si sebi odgovorio :D

BC ekipa se vremenom pokazala kao veoma neozbiljna i neprofesionalna.

Hint: http://www.elitesecurity.org/tema/137306
[ Tokugawa @ 16.12.2005. 00:44 ] @
Lazzo,

Mozes nas slobodno kontaktiratu u vezi posla. Radimo punom parom, ali nema se previše vremena za posećivanje foruma.

Što se tiče negativnih komentara na pojedinim forumima, radi se o pokusaju jedne konkurentske firme i par pojedinaca da nas diskredituju. Zao mi je ali nemamo dovoljno vremena i ljudi da im pariramo sa odgovorima.

U svakom slucaju, BC je trenutno najozbiljnija firma koja se bavi sistemima naplate kod nas. Zelim da objavim da smo pre par meseci ostvarili stratesko partnerstvo sa Comtrade group, a sada smo trenutno okupirani spajanjem nase firme sa nasim inostranim partnerima. Uskoro vise informacija.

U svakom slucaju, ako imaš dobru ideju i zelju da radis na netu, javi se [email protected]

Srdacan pozdrav,
[ doca86 @ 03.01.2006. 01:46 ] @
ima neki novi sms servis na http://www.smsnaplata.com ali nece da prime svakoga koliko sam cuo samo ozbiljne partnere mog ortaka nisu hteli da uzmu, imaju par velikih firmi i stanica u srbiji i biraju koga ce

[Ovu poruku je menjao doca86 dana 03.01.2006. u 02:47 GMT+1]
[ Tokugawa @ 03.01.2006. 02:01 ] @
Eto to je dobar primer. Da bi radili sms-naplatu na web sajtu obično vam je potrebna firma ili mora da se plati pokretanje servisa ili da postoji ekonomska opravdanost servisa.

Sa Balkan-cashom svi imaju sansu. Nije sve ruzicato ali barem vam ne treba firma, ne morate nista plaćati i na kraju mi nećemo proveravati da li je vasa ideja ekonmoski isplativa. Jednostavno imate šansu da probate ako verujete u svoju ideju.

Srdacan pozdrav,

PS. Srećna Vam svima Nova godina od Balkan-casha! Zelimo svima nove poslovne uspehe u sledećoj godini.
[ Pacy @ 09.01.2006. 12:09 ] @
http://www.balkan-cash.com/index.html
Probaj ovde.Meni izgleda da moze da radi.
Pozdrav
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 03:01 ] @
Jel' ima neko da je u potpunosti zadovoljan sa svojom SMS naplatom, tj. sa firmom koja mu radi tu naplatu?
Ja sam trenutno na http://www.litesphere.org/smscoin.html i totalno su neazhurni i chak i bezobrazni pa chak i posle potpisanog ugovora oni vrdaju i ne isplacuju meni zaradu (posle par meseci kashnjenja). Pa razmishljam da shto pre predjem na drugu firmu za naplatu. Koliko mi se isplati da tuzhim ovu firmu jer u ugovoru pishe da ja dobijem novac max 5 dana poshto telekom njima uplati novac, a ne da nisam dobio posle 5 dana, nego nisam dobio ni posle 50 dana!! Koliko bi trajala parnica koju bih pokrenuo protiv njih (ja mislim da je uz dobrog advokata dobijam 100%) ?
Znam za par sajtova koji takodje muku muche sa ovom firmom, pa bih pozvao sve nezadovoljne da se ovde jave i iznesu svoja iskustva kako ovo odugovlachenje ne bi hvatalo maha. Takodje bih pozvao zadovoljne korisnike (ako ih ima) da kazhu sa kojom firmom rade?
pozdrav.
[ acabgd @ 19.03.2006. 09:36 ] @
Radimo sa firmom SMS.NET i zadovoljni smo sa njima (uglavnom). Bilo je manjih problema, kao i naravno problema prouzrokovanih Astra Simitom, tj. svim desavanjima oko Mobtela, ali to zaista nije bilo do njih. Inace smo zadovoljni.
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 15:24 ] @
Citat:
acabgd: Radimo sa firmom SMS.NET i zadovoljni smo sa njima (uglavnom). Bilo je manjih problema, kao i naravno problema prouzrokovanih Astra Simitom, tj. svim desavanjima oko Mobtela, ali to zaista nije bilo do njih. Inace smo zadovoljni.


Vi prevaranti iz sportske centrale nemoj da mi se javljate! Kako vas nije sramota ?! Evo kako ljudi iz centrale rade:
Postavili smo naplatu na moj sajt i nakon par dana su samo rekli, ukloni naplatu sa sajta!
Isti su kao i balkan-cash, samo gledaju kako da te prevare!!

Koliko vidim, samo starion je ok prema svima?

mod: Uklonjen link.

[Ovu poruku je menjala cicika dana 19.03.2006. u 18:46 GMT+1]
[ acabgd @ 19.03.2006. 15:38 ] @
Da, to smo vam rekli pre nego sto ste i poceli jer je u medjuvremenu propao Mobtel i nismo mogli da garantujemo isplatu - da li smo vam nesto naplatili? Ajde da cujem? Koji je to vas "gubitak"?? Pa mi vas spasli od gubitka, a sad ispadamo prevaranti! Boze, cudna je ova Srbija zaista.

Izgleda da bi nam bilo pametnije da smo vas pustili da radite i onda vas zavlacimo mesecima za pare od Mobtela. Mozda biste nas tada hvalili.
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 15:47 ] @
Kako Vas nije sramota da tako prichate?
Naplata na moj sajt je bila postavljena i radila par dana, nakon chega ste vi samo rekli da se naplata ukloni bez ikakvog objashnjenja.
Kasnije cu naci i taj mail pa cu ga postovati pa da ljudi vide koliko je to tachno shto prichate.

EDIT: Vi meni da naplatite?! A shta bih to ja Vama trebalo da platim?!

[Ovu poruku je menjao EviLxxx dana 19.03.2006. u 16:53 GMT+1]
[ acabgd @ 19.03.2006. 15:57 ] @
Ne morate da trazite, imamo ga i mi:

Sent: Monday, October 03, 2005 12:18 PM
To: XXXXX
Subject: SMS

Postovani,

Zbog velikih problema u naplati SMS prihoda, odustajemo od daljeg pruzanja usluga. Stoga Vas molimo da uklonite Vas SMS servis preko broja XXXX.

Molimo Vas da nam posaljete pregled do sada primljenih poruka, kao i racun na koji zelite da Vam uplatimo taj prihod.

Srdacan pozdrav
---------
Odgovor koji ste nam poslali na gore citirani mail verujem da i sami znate, pa prema tome o nekoj "steti" ovde nema ni govora.
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 16:09 ] @
Da ja Vama pokazhem statistiku?
Vi tu uslugu ne pruzhate il shta? Ha-Ha, pa ko ce onda znati tu statistiku ako ne vi?
Moj odgovor je bio samo:
SMS naplata uklonjena, zadrzhite novac....ovaj odgovor dovoljno pokazuje koliko sam bio iritiran Vashim bezobrazlukom da se bez ikakve najave i samo makne naplata.

Extra: zar niste gore u postu rekli da mi naplata na sajtu nije ni proradila?
Pa kako sada priznajete da je radila?
I ko ce onda dalje da vam veruje i za bilo shta drugo, kada samo lazhete?
[ acabgd @ 19.03.2006. 16:22 ] @
Koliko dana je radio vas SMS servis?
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 16:28 ] @
6-7

znachi, ipak sam u pravu, chim sam vas ostavio bez teksta......
nije bitno koliko dana je radio, nego to shto vi idete iz lazhi u lazh.....

ajd necu vishe da vas napadam, rekao i dokazao sam shta sam hteo....

poz......
[ acabgd @ 19.03.2006. 16:35 ] @
Nisam samo razumeo o kakvoj steti ste pricali?
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 16:40 ] @
Sada se pravite i ludi?
Pa pogledajte malo gore, Vi ste prvi pomenuli tu shtetu......

Ovo je moj zadnji post upucen vama i vashem sistemu naplate, ne zasluzhujete da na vas troshim vreme.........
[ acabgd @ 19.03.2006. 16:47 ] @
Rekli ste da smo vas prevarili, pa vas pitamo kakvu smo vam to stetu naneli? Mobtel (odnosno Astra Simit) je prestao da isplacuje novac i zato smo momentalno obustavili servis, posto nismo mogli da garantujemo isplatu.

Ako je to prevara onda - DA, prevarili smo vas.
[ EviLxxx @ 19.03.2006. 16:53 ] @
Samo josh ovaj post:

Vi ste ukinuli i mobtel i telekom, ne samo mobtel, tako da opet lazete!
Mogli ste reci ukidamo mobtel, ali ne, vi ste to sve krajnje drsko i bezobrazno odradili...
Sada cu ostaviti korisnike da se preispitaju da li se isplati raditi sa vama......
[ acabgd @ 19.03.2006. 17:12 ] @
Pa mi ionako ne radimo vec duze vremena sa drugim korisnicima, iz jednostavnog razloga sto su isplate od Mobtela veoma problematicne, a svi traze da imaju obe mreze - tako da nema sta ko da se preispituje :-)

Sto se vas tice, neka vam je na cast ovakva gomila pljuvanja, ali i to je Srbija.