[ SoundStorm @ 26.08.2004. 23:49 ] @
help!
divx (starship troopers 2) mi se gasi posle 3-4 sec, bez obzira na to koji plejer koristim. Ako u te 4 sec prebacim klizac negde na sredinu filma, onda se za trenutak pokaze slika toga, pa se opet ugasi

probao sam da otvorim u tmpegenc, pa preview, onda pusta, ali bez zvuka (zato sto je u ac3), medjutim nece da prebacuje u (S)VCD, samo blokira

imam kodeke, i sl, masina je jaka (GeForce 5200, 256DDR, 2500+) i svi ostali filmovi dobro idu.
[ m4rk0 @ 27.08.2004. 20:29 ] @
Nisi rekao jel film pustas sa diska ili si ga prebacio na hard.Ukoliko nije prebacen na hard onda postoji mogucnost da je disk ostecen u tolikoj meri da ne moze da se "procita".Onda ona recenica "imam sve kodeke".Za pustanje filmova dovoljna su dva kodeka:FFDShow i AC3.Mozda kojim slucajem imas instaliran jos neki kodek koji ti zeza stvar. A sto se mashine tiche za pushtanje filmova je i vishe nego dovoljna.I reci da li ti mozda neki error izlazi?I jesi li pokusao da film pustish na neki drugi komp?
[ Nabukodonosor @ 29.08.2004. 02:30 ] @
Instaliraj ffdshow. Mislim da ce ti pomoci.
[ mrkidivx @ 29.08.2004. 03:15 ] @
Treba ti novi xvid kodek, ko što reče Nabukodonosor instaliraj ffdshow ili novi xvid kodek.
[ m4rk0 @ 29.08.2004. 14:46 ] @
Citat:
mrkidivx:ko što reče Nabukodonosor instaliraj ffdshow .
Citat:
Nabukodonosor: Instaliraj ffdshow. Mislim da ce ti pomoci.

Sto ponavljate, kad sam vec rekao za ffdshow.
Citat:
m4rk0:.Za pustanje filmova dovoljna su dva kodeka:>>FFDShow<< i AC3.
[ SoundStorm @ 29.08.2004. 20:24 ] @
vec imam ffdshow i ac3, ali svejedno...
ne znam da li sam rekao, ali je kompesovan u xvid
probao sam i sa kopiranjem, ali je isto...
videcu to sa drugim masinama, mada je disk nov-tek narezan, bez vidljivih ostecenja.
mene zbunjuje to sto ga tmpgenc pusta, mogao bih to da izdrzim i da gledam preko preview, ali mi treba zvuk
[ m4rk0 @ 30.08.2004. 15:03 ] @
Citat:
SoundStorm: videcu to sa drugim masinama, mada je disk nov-tek narezan, bez vidljivih bez vidljivih ostecenja.

Nema to nikakve veze ako ti je mozda optichki uredjaj (cd/dvd rom) dotrajao ili zaprljan moze lako da zakuca.I meni tek narezanu igricu ono LG-ovo s***** od cd-roma nije uspeo da išcita,ali kad sam disk ushtekao u tec-ov rezach, prochitao ga je iz shale.Pa ti ubaci disk na neki drugi komp pa javi shta ti se desilo (ne mislim, tebi nego disku:).
[ mrkidivx @ 04.09.2004. 03:47 ] @
Ko što već rekoh u pitanju je xvid imao sam sličan problem baš sa tim filmom.
Izbaci taj ffdshow koji imaš i instaliraj ovim redom:

Kristalcodec v433
divx 5.11
xvid XviD-1.0-09052004 i radiće sve kako treba.Generalno nikad nisam voleo pakete koji sadrže sve kodeke.
[ SoundStorm @ 07.09.2004. 09:19 ] @
instalirao sam neki Postprocessing, tako da radi, ali slika treperi (zamisli da gledas film i stalno trepces) na mnogim delovima

ovo sto si rekao tim redom-da li sad moram sve da odinstaliram?
[ mrkidivx @ 08.09.2004. 03:16 ] @
Kažem ti da bilo koje kodeke koje sad imaš deinstaliraj (redosled deinstalacije nije bitan) i instaliraj ono što sam ti naveo (redosled instalacije JE bitan).U celoj ovoj priči za tebe je najvažniji xvid kodek-znači instaliraj taj koji sam naveo ili noviji.