[ ctrlS @ 27.08.2004. 09:36 ] @
Kad pokusam da ukljucim komp, nista se ne desava. Struja je sva u redu, ali niti se pali neka lampica, niti se cuje ventilator... Bas nista. Radi se o IBM machini staroj desetak godina, nema zadnji prekidac. Sta da proveravam, na sta da sumnjam?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 27.08.2004. u 14:37 GMT]
[ m4rk0 @ 27.08.2004. 11:21 ] @
Mislim da je ipak problem sa napajanjem.Kazes da je struja uredu,ipak ga isprobaj na nekoj drugoj utichnici.Pogledaj ispravnost kabla za napajanje.Uzmi od nekog druga drugi kabal. i isprobaj to.Proveri kontakte unutar kucista....
[ lancia88 @ 27.08.2004. 13:29 ] @
Pozdrav,
da li je radila masina kada si je uzela? Tacnije, da li si uopste videla da radi masina? Napisi to pa cemo da vidimo u kom pravcu da okrenemo redosled radnji.
pozdrav
[ ctrlS @ 30.08.2004. 14:03 ] @
Ovako- radi se o machini staroj desetak godina. Radila je, doduse dosta sporo, ali bez zastoja. Pretpostavljam da je u kvaru napajanje ili maticna ploca, ali nisam sigurna. E, sad, ta machina je vec zrela za penziju, od nje je moguce iskoristiti samo floppy i mreznu karticu, ali mi je jako vazno da izvucem podatke sa harda. Ali se bojim da kacim hard sa nje na neku drugu machinu, bas zato sto ne znam sta joj je.
U slucaju da je napajanje napravilo zbrku, mozda je moguce da mi takav hard napravi katastrofu na nekom drugom kompu??? Ili je moj strah bezrazlozan? Ili sumnjam na pogresne delove kompa?
[ Tisma @ 30.08.2004. 14:10 ] @
Ma skini hard i odnesi kod nekoga, prebaci sta ti treba.Nemoj nista da brines i meni se to desavalo i cini mi se da je to bilo zbog baterije na maticnoj polci!
[ Batan @ 30.08.2004. 14:20 ] @
Uzmi taj hard disk i prebaci podakte na drugom rachunaru i molim te ne ulazhi dodatno u tu konfiguraciju, vec je odnesi na reciklazhu ;)
[ lancia88 @ 30.08.2004. 19:33 ] @
Pozdrav,
ne bi smelo da bude problema prilikom kacenja diska na drugu masinu (da bi bila sigurna, otvori tu masinu, otkaci hard disk i sa napajanja i logicki kabl pa probaj da upalis masinu- ako se ne upali slobodno sa diskom na drugi PC pa skini podatke). Ukoliko sama kacis taj disk na drugi PC, javi da napisemo ukratko na sta da obratis paznju.
pozdrav
[ malisha @ 30.08.2004. 19:54 ] @
crklo je :
-1. napajanje ili
-2. procesor ili
-3. maticna ploca ili
-4. kombinacija gornjih stavki

HD u ruke i kod nekog u fioku...

ostatak odneti na vrh neke visoke zgrade i proveriti Njutnov zakon gravitacije
[ ctrlS @ 31.08.2004. 11:54 ] @
Sama treba da izvlacim podatke sa harda. Na sta da obratim paznju?
[ lancia88 @ 31.08.2004. 23:09 ] @
Pozdrav,
pisali smo vec o dzamperisanju uredjaja na njihovoj zadnjoj strani. Ukoliko nisi sigurna sta tacno treba da uradis ili nisi nasla pretragom temu na kojoj je nedavno to detaljno pojasnjeno, pisi da dopunimo. Ukoliko znas o cemu se tacno radi, ostaje samo da na masini koja radi otkacis CD uredjaj i njegove kablove nakacis na hard sa koga skidas podatke ali prethodno dzamperisan potpuno isto kao i CD rom koji si otkacila. Ovo nije jedini ali je najlaksi nacin za izbegavanje eventualnih sukoba u BIOS-u. Sledeci korak je paljenje i ulazak u Bios ukoliko ploca ne uspe sama da detektuje da je Hdd umesto CD-a. U Bios-u potrazis opciju tipa Hdd/Ide device detecting i pustis na auto da pronadje novi uredjaj. Kada to uradis izadjes napolje koristeci opciju save changes i nastavljas sa radom u windows-u. Sada ces u exploreru dobiti nesto vise slova sa diskove- posmatraj ih ovako: C particija je prva particija sa maticnog diska sa racunara na kome radis, D particija je ustvari C particija sa "gosta" (disk sa koga skidas podatke) a dalje slova redom oznacavaju sve particije sa diska "domacina" pa onda ostale particije sa diska "gosta". Moguce i da Ti nece raditi neke precice sa desktopa dok je prikljucen disk gost jer su tada particije pregrupisane.
Ukoliko Ti je sve ovo poznato, nisam imao nameru da vredjam nicije znanje, imao sam samo u vidu pomoc, kako Tebi, tako i ostalim forumasima kojima mozda ovo ustreba.
pozdrav
[ ctrlS @ 01.09.2004. 10:03 ] @
Hvala puno, ovo poslednje citam vec par puta- iskreno, nisam znala i ne da se ne ljutim, vec ti se od srca zahvaljujem!