[ rebekic @ 29.08.2004. 00:31 ] @
Pozdrav...

Imam conexant bt878 kartu...i kad gledam tv slika i zvuk su ok...ali kad snimi nesto sa TV-a iloi videa i posle pustim slika je ok ali zvuk...bruji i krci (cuje se ali lose)

snimam u Pvr-u a isto mi se desava u windvd-u i pinacle 9 studio...


p.s. (inace uopste nisam zadovoljan slikom jel ova kartica toliko losa? ....slika je 20-30% losija nego na tv-u i nekako je zrnasta....jos je losija kad se snimi)


inace snimam u mpeg2 formatu, normal quality, line in, soundMAX, 44100, 0 bits, 2 channels
[ Boris Lozac @ 30.08.2004. 10:14 ] @
Probaj da koristis DScaler za gledanje i snimanje.....
Slika je odlicna, imas razne filtere da stavis i podesavanja, tako da je slika DOSTA bolja nego na ostalim programima, a i snima odlicno....
[ rebekic @ 30.08.2004. 16:49 ] @
ok ..skinucu pa cu probati hvala Boris Lozac
[ chokky @ 10.09.2004. 16:55 ] @
I meni se to desavalo ali sa Leadtek Deluxe karticom - slika OK ( i to tek kad sam stavio karticu u poslednji PCI slot!) a zvuk je krcao (a slika je bila puna belih horizontalnih linija!) kad snimam ili cak kad mrdam misa, ali samo u jednom opsegu kanala (21-30 UHF, ili 470 - 540 MHz). Posle duzeg zezanja sa tim problemom, sve sam zivo menjao u racunaru i na kraju sam provalio da je PROCESOR taj koji me zeza (XP 2500+)!! Kad sam ga zamenio (za isti taj model) krcanja je nestalo!! Citao sam i neka druga resenja tog problema, neko stavljao jace napajanje ( ja imam samo 235W, ali to nije bilo resenje koje je meni pomoglo), onda neko cackanje po BIOS-u, pa OBAVEZNO stavljanje TV kartice u poslednji PCI slot ( skroz "dole"). Nadam se da sam ti bar malo pomogao...
[ FozzieBgd @ 11.09.2004. 23:08 ] @
Tako je to kad nas navuku na jeftine TV kartice...

Ja sam pazario istu karticu i jedini problem koji sam imao je gubljenje tona posle 20tak sekundi. Ako ti se (i) to dešava, rešenje je potpuno neverovatno - obriši program Windows Messenger (!?!?!?!?!?!?). Ovo važi samo ako imaš Windows XP. Što se krčanja u snimku tiče, taj problem se javlja zbog konflikta sa nekom od ostalih komponenata... A kojom, o moraš sam da prokljuviš... Ima desetak foruma na netu koji se bave problemima koje pravi baš ova kartica. Pronađi in i vidi kako su ljudi svoje probleme rešili...
[ the.kum @ 22.09.2004. 16:26 ] @
Pa tesko da se krcanje javlja zbog konflikta sa nekom od komponenti. Zbog
interfererncije da, ali ne zbog konflikta. Ovde su vec nabrojani neki nacini za
smanjenje interferencija (menjanje takta procesora, menjanje PCI slota) ali kao sto si rekao - "tako je to kad nas navuku na jeftine kartice". Elem ja sam do skoro bio
nesrecni vlasnik Kworld kartice na ploci sa integrisanim AC'97. I naravno krcanje,
sustanje i sve sto uz to ide ;( Posebno je bilo izrazeno prilikom snimanja. E onda sam
kupio polovan Sound Blaster, i rezultat je bio da se krcanje prilikom snimanja solidno
smanjilo - otrpilike sad je bilo istog nivoa kao i prilikom gledanja. Da napomenem to da je drugar koji je imao Pinacle i Ac'97, takodje instalirao SBlaster i krcanje mu je nestalo. Medjutim Pinacle je Pinacle, a KWorld je KWorld, pa kad mi se vec popeo na
glavu sa svojim krcanjem, resetkama na slici, daljinskim kome se glave tasteri i koga je potrebno vrlo precizno nanisaniti u senzor, a da ne govorim o odvratnom pratecem softveru, e onda sam ga lepo prodao i kupio Terratec Cinergy - i mojoj sreci nema kraja :))) Nemci su zaista perfektno odradili posao !
[ the.kum @ 22.09.2004. 20:44 ] @
mala ispravka - ne radi se o ac'97 vec o onom budjavom cmi 8738 ili tako nesto - to je onaj sto ga pakuju u vecinu integrisanih ploca...
[ Burgos @ 22.09.2004. 21:14 ] @
A jeste li probali da smanjite ton?
2x kliknete na onaj zvucnik u SysTrayu, idete na File-Properties. U Adjust Volume form checkirate for recording. Dole chekirate sve opcije i OK.
I sada: gde ti je Audio ulaz na karticu (kod jeftinih Line-in (to je kod onih koji imaju kablic od zvucne do kartice), a kod skupljih Aux (koje se kace na plocu) smanjis, za pocetak, na pola pa malo eksperimentises.
Pozdrav!