[ DeepInBrain @ 29.08.2004. 03:41 ] @
Jel zna neko nesto o programiranju na Javi za mobilne telefone.
Kako da mi neki najjednostavniji programcic proradi na mom SonyEricsson t610.
Neki link...

THANX!!!
[ veljaradenkovic @ 29.08.2004. 13:43 ] @
http://java.sun.com/products/j2mewtoolkit/download-2_1.html

Imas dole slicicu na kraju strane pise na njoj download.

Takodje pogledaj 'Software and hardware requirements'. Treba ti J2SE 1.4.2 najmanje ostalo vidi. Obrati paznju da ne downloadujes jre s obzirom da planiras da se bavis developmentom.

Kad downloadujes 'j2me wirless toolkit' imas tu i nekoliko primera ... neke igrice itd. Njih bi trebalo da mozes odmah da probas.

Verujem da ce se javiti neko kompetentniji da te bolje uputi jer ja se nisam ozbiljno bavio ovim.
[ masetrt @ 30.08.2004. 10:31 ] @
Moj savet ti je ovaj. Kao SDK koristi specifican SDK za tvoj (ili zeljeni) tip telefona (verovatno ima na sony-ericsson sajtu da se download-uje). Drugo potrebno ti je razvojno okruzenje (preporucujem netBeans kao free i JBuilder kao non-free varijantu). Za svaki tip aplikacije ces veoma lako naci primere i tutorijale. Uz SDK-ove obicno idu i emulatori tako da aplikacije koje si napravio prvo testiraj (i debug-uj) na njima pa kad je sve gotovo spakuj u JAR fajl i prebaci na telefon. Napomena: Ja sam razvijao aplikacije za Siemens i Nokia telefone , ali ne verujem da ima preterane razlike za SE (mozda media package ili tako nesto). Naravno J2SE-sdk (>1.4.2) ce ti biti potreban.
[ DeepInBrain @ 31.08.2004. 01:31 ] @
oki, hvala!
dovoljno za pocetak!
[ anna99 @ 04.10.2004. 11:29 ] @
Pooomooooooooooc! Imam Samsung E700. Jako sam zadovoljna mogucnostima tog telefona ali imam problem. Kad downloadujem igrice sa www.samsungmobile.com sve je ok, instalira mi igricu bez broblema za nekoliko sekundi. medjutim kad hocu da prenesem igricu sa sajta www.promonte.com (to mi je mobilni operater) pocne pa mi napise install error. Trazi mi neki DNS setting. Sta to znaci ja pojma nemam. Probala sam preko ovog gore pomenutog sajta koji je vec neko nekom preporucio na ovom topiku, ali ne uspijevam. Napominjem da mi GPRS i MMS na telefonu rade besprekorno. Sta da radim u vezi sa Javom? HELP!!!