[ skijash @ 29.08.2004. 22:36 ] @
Pozdrav,
Ako bi neko mogao da mi malo pomogne:
U poslednjih 20 dana me zovu ljudi i zale se da ih uznemiravam, tj. da imaju propustene pozive sa mog fiksnog broja, da ih neko cima sa istog... Takvih ljudi koji su cimani ima 10-ak (za koje ja znam) i to su dve grupe ljudi koji se znaju medjusobno (znaci nisu nasumicno okretani brojevi)... Da ne smaram preterano pitanje je da li neko moze da zove kao sa mog broja, odnosno da ostavlja identifikaciju sa mojim fiksnim brojem?Ja znam da to moze ako se neko direktno nakaci na moju banderu ili iz telefonske centrale, ali me interesuje da li je to moguce na neki drugi nacin?
Molio bih da ne ostavljate odgovore tipa "Da li si siguran da nisi ti zvao (ili neko od tvojih)?" jer sam siguran, a pitanje je vrlo ozbiljno i ne znam na koji nacin da saznam ko mi to radi i kako.
Ako su potrebna neka dodatna objasnjenja kazite!
[ MyWay @ 29.08.2004. 22:49 ] @
Pitanja:
a. tvoj br te/mestol (bez poslednjih, recimo 3 cifre)?
b. propušten poziv su videli na mobilnom?

U svakom slučaju prijavi na 977
[ aleksandaraleksandar @ 30.08.2004. 00:48 ] @
mozda nije od pomoci ali meni se desavalo nesto slicno dok sam bio na
063, samo sto si ljudi citali napamet pa nisu videli da pise +386 LOL
moguce da je i kod tebe nesto slicno. napisi sta mislis kako bi njima
izgledao taj propusten poziv bez poslednjih cifara.
[ bukovski @ 30.08.2004. 00:54 ] @
pazi sad oni se lepo dogovorili da te zezaju tj. da ti kazu kako ih sve cimas !!! proveri sa njima ko zna mozda ovo ispadne dobra sala. p.s. ako imas bezicni pogotovo neki kineski moguce da neko dodje blizu tebe sa slicnom slusalicom i zove ko pravi majstor. ja sam tako zvao nocu kod jednog komsije sa mojom slusalicom doduse bilo je to pre 8-9 godina
[ skijash @ 30.08.2004. 10:07 ] @
Citat:
MyWay: Pitanja:
a. tvoj br te/mestol (bez poslednjih, recimo 3 cifre)?
b. propušten poziv su videli na mobilnom?

U svakom slučaju prijavi na 977


Broj je 8000 ... , mesto je Rusanj (malo van BG).
Propusten poziv je sa ovog fiksnog broja, nije sa mobilnog 063/ 8000 ... , id je verovatno +381118000...

Citat:
bukovski: pazi sad oni se lepo dogovorili da te zezaju tj. da ti kazu kako ih sve cimas !!! proveri sa njima ko zna mozda ovo ispadne dobra sala. p.s. ako imas bezicni pogotovo neki kineski moguce da neko dodje blizu tebe sa slicnom slusalicom i zove ko pravi majstor. ja sam tako zvao nocu kod jednog komsije sa mojom slusalicom doduse bilo je to pre 8-9 godina


Nije ni to, to su dve odvojene grupe ljudi (dve grupe se ne znaju, znaju se samo ljudi u grupama), a tu je i neka starija zena koja mislim da se ne bi zabavljala na taj nacin :)
Imam bezicni ali panasonic i ima sifru koju je potrebno ukucati u slusalicu da bi se koristila sa bazom.
[ Koljenovic @ 30.08.2004. 19:24 ] @
Ukoliko ima bilo zbirna tel. kutija (u zgradama) ili imas pojedinacnu tel. kutiju vani (na svima dostupnom mjestu) onda ozbiljno trebas da razmotris mogucnost da ti se neko "skopcao". U nas u gradu je tako, doslovno moze da se bira "mracnije" mjesto kome da se skopca, samo jos da kome (zeljnom) naumpadne. Ali ukoliko su zice vodjene stubovima (zrakom) onda je ova mogucnost manje vjerovatna (ali zbirne kutije i tada postoje dok privatnih nema jer se vecinom zica vodi preko krova). Najbolje bi bilo da to prijavis nekoj odgovarajucoj sluzbi, i da im kazes na sto ti sumnjas...

Ili se jednostavno ukoliko vodovi idu zemljom neko skopcao na zbirno sanduce i ima dustupne sve parice koje idu preko njega.
[ jux @ 30.08.2004. 21:51 ] @
Koliko vidim, meni upada u oči da se svi bave pronalaženjem tehničkog dijela odgovora. Čini mi se da je znakovito i to što su to dvije grupacije ljudi koji se doduše ne poznaju međusobno no TI IH ZNAŠ, zar ne? Evidentno je da te netko zajebava tko te poznaje odnosno poznaje iste; možda bi trebalo više obratiti pozornost na taj dio priče. Nedugo sam odgledao reprizu serije "24" (fol u real-time-u su sve epizode, odnosno događa se svaka epšizoda u realnih sat vremena-commercial). No, ono zašto je spominjem je da su tamo gotovo redovito nekoj trećoj osobi prikazivali pozive s ovog ili onog broja a zvano je iz istog ureda. Dakle, tehnički je moguće prikazati se kao "drugi broj", samo koliko je NEKOME TEBI POZNATOM dostupna tehnologija ili jeftina kvaka kako se to radi, je neko sasma drugo pitanje.
[ skijash @ 30.08.2004. 22:47 ] @
Citat:
Koljenovic: Ukoliko ima bilo zbirna tel. kutija (u zgradama) ili imas pojedinacnu tel. kutiju vani (na svima dostupnom mjestu) onda ozbiljno trebas da razmotris mogucnost da ti se neko "skopcao"...


Ja sam u kuci(nije zgrada), tel. kablovi idu kroz vazduh, a moj kabl ide od bandere koja je na vidnom mestu, i tesko da bi neko mogao toliko cesto da se penje, kaci telefon, i ostane neprimecen.

Citat:
jux: Koliko vidim, meni upada u oči da se svi bave pronalaženjem tehničkog dijela odgovora. Čini mi se da je znakovito i to što su to dvije grupacije ljudi koji se doduše ne poznaju međusobno no TI IH ZNAŠ, zar ne? ... Dakle, tehnički je moguće prikazati se kao "drugi broj", samo koliko je NEKOME TEBI POZNATOM dostupna tehnologija ili jeftina kvaka kako se to radi, je neko sasma drugo pitanje.


Ja te ljude ne znam nego je neko zvao, razgovarao sa mojom mamom (zalio se da ga uznemiravamo, kao i njegove drugove, devojku i majku) i dao nam brojeve mobilnih telefona tih koji su uznemiravani. Samnom je razgovarao neki drugi lik koji mi je dao pocetne cifre telefona ljudi koje on zna koje isto neko cima sa mog broja. Znaci ja ne znam nikog od tih ljudi, a postoje dve grupe u okviru kojih se ljudi znaju...
To ako mene neko zajebava od njih je lakse resiti, ali mislim da je manje moguce posto je tu i majka tog lika. U stvari me vise i interesuje tehnicki odgovor kako to neko moze da uradi, ali slobodno pisite i ideje kako bih mogao da razotkrijem eventualnu namestaljku :))
[ pisac @ 31.08.2004. 09:30 ] @
A jel si na digitalnoj centrali? Vidi listing svojih poziva, pa vidi da li je neko stvarno zvao sa tvog broja?
[ skijash @ 31.08.2004. 20:57 ] @
Digitalna je centrala, ali posto su ti ljudi samo cimani u listingu ti pozivi nisu zabelezeni. Ima samo jedan od tih brojeva (za koji ja znam da nisam zvao), i razgovor je trajao 14 sek. Taj lik kaze da ga je neko zvao (sa mog broja) i samo se smeskao...
[ MyWay @ 31.08.2004. 22:21 ] @
A da li si prijavio na 977 problem?
[ Nabukodonosor @ 01.09.2004. 01:50 ] @
Mislim da je ovo za Moldera i Skali.A ti MyWay koliko sam ja shvatio radis u Telekomu i samo delis savete tipa "zovi 977", ljude koji nikome u sustini ne pomazu.
[ MyWay @ 01.09.2004. 07:39 ] @
Obzirom da radim u Telekomu, normalno je da insistiram na postovanju

definisane procedure u takvim slucajevima.

S druge strane, preskakanja te procedure cesto dovode vecih problema i

vrlo cesto nepotrebno produzavaju trajanje smetnji.

I na kraju, ako neko prijavi problen na es-u, sc-u ili bilo kom forumu,

kako ocekuje da Telekom otkloni smetnju?
[ jux @ 01.09.2004. 09:18 ] @
Dečki, ova lokalna prepucačina nikako ne pomaže niti vama da opet derete istu kozu kad svi jako dobro znate kako stvari stoje kod vas, a niti čovjeku koga cimaju...
[ skijash @ 01.09.2004. 15:24 ] @
Prijavio je tata jos pre nekog vremena (i naravno nista), i evo ja opet danas:
Op: 977, Jagoda izvolite
Ja: Dobar dan hteo bi da prijavim... broj je 8000...
Op: Vlasnik je Miodrag
Ja: Da
Op: Telefon vam je u redu!!! //(aaa???)
Ja: Kako u redu kad se desava...
Op: Pa ne znam
Ja: (opet) Desava se to i to...
Op: Zvace kolege sutra i proveravace pa se javite //???

Eto koliko ima pomoci od 977, mozda je bolje (ili gore) da ovo prijavim pandurima.
[ jux @ 01.09.2004. 17:01 ] @
Daj vaci pogled na ovaj link.
Možda bude od pomoći. Ja nemam vremena sad to čitati.

http://web.ask.com/web?q=caller+ID+trick&qsrc=0&o=0

[ jux @ 01.09.2004. 22:40 ] @
http://www.drcheap.com/home/hoh/callerid/411-555-1212.jpg

dobro, u tvoj slučaju je tvoj broj....
[ pisac @ 02.09.2004. 10:59 ] @
Caller ID može da se lažira jedino na kućnim telefonima, i jedino NAKON uspostavljanja veze.

Caller ID je obična FSK (modemska) signalizacija (ili DTMF - tonsko biranje), i može da se lažira tako što će onaj koji poziva da pusti odgovarajući signal KADA žrtva podigne slušalicu. Tada će da se pojavi neki broj (po želji) na uredjaju. MEĐUTIM, ako žrtva pogleda PRE nego što podigne slušalicu, videće pravi broj!

A na mobilne ne može da se lažira, jer tamo Caller ID funkcioniše po totalno drugom principu.

To se tebi neko nakačio na liniju, sigurno. Ako nije u ormanu, onda je u podrumu ili na sličnom mestu. Kablovi koje telekom postavlja su 100% neobezbeđeni, jer njih u suštini boli uvo da li će neko da se zakači na tvoju liniju.

[ Nabukodonosor @ 02.09.2004. 11:59 ] @
Pa ljudi obicno prvo pogledaju ko ih zove, pa se jave, a ne obrnuto.
[ skijash @ 02.09.2004. 12:18 ] @
Citat:
pisac:
To se tebi neko nakačio na liniju, sigurno. Ako nije u ormanu, onda je u podrumu ili na sličnom mestu. Kablovi koje telekom postavlja su 100% neobezbeđeni, jer njih u suštini boli uvo da li će neko da se zakači na tvoju liniju.


Nisi pazljivo citao - ja zivim u kuci, tako da u mom podrumu sigurno nema tel. prikljucaka. Od bandere koja je na ulici ide kabl do bandere pored mog dvorista, i odatle do kuce. Sumnjam da bi neko mogao da se pentra na banderu toliko cesto i da ostane neprimecen nasred ulice...
[ darkofdoom83 @ 03.09.2004. 11:00 ] @
pazi ovako,ja isto zivim u kuci,kablovi od telefona dolaze ispod zemlje,znaci nema
sanse da se neko prikaci,al na kraju ulice (ćošku) ima neka kutija tamo povremeno
dolaze ove telefondzije i proveravaju nesto,ima i da prikljuci neku slusalicu,crvenu... Mozda je i kod tebe tako,neko nabavio kljucic,zna gde treba da prikljuci to telefonche,pa cima. Al nek me neko ispravi ako je ovo nemoguce.
[ skijash @ 03.09.2004. 11:25 ] @
Bas zato sto su kablovi pod zemljom imas kutiju na cosku, kod mene je sve na banderi.
[ Malcolm @ 03.09.2004. 19:03 ] @
Kod mene su kablovi na potkrovlju spojeni tako smesno da sam ja jednom slucajno prespojio neke kablove. Sva sreca tu je mobilni pa sam odmah pozvao sebe i proverio dal je sve u redu....

Druga stvar jednom mi se desilo da su "greskom" ovi iz telekoma na banderi tokom menjanja nekih kablova prespojili sa komsijom, koji zivi stotinak metara dalje od mene.
Opet sva sreca da je tu mobilni inace nebih ni primetio. A i Hvala Bogu da je komsija bio posten lik inace je mogao da napravi racun pozivajuci inostranstvo...
I dok nisam smorio ove iz telekoma nisu hteli da dodju. I govorili su da nije greska kod njih nego kod mene, da bi nakon intervencije shvatili sta su uradili, naravno usledilo je izvinjenje

Ovo su dva slucaja koja mogu i tebi da se dese, ako zivis u Srbiji

Ti ipak prekontrolisi te kablove i "nazalost" opet ces morati da nazoves Telekom jer ti "samo" oni mogu pomoci...
Pozdrav
[ skijash @ 14.09.2004. 11:23 ] @
Evo izgleda da je problem resen. Pre nedelju dana mi se javio jedan od ovih "cimanih" i kaze da je u par sati pre nego sto me je zvao imao oko 30 propustenih poziva sa mog broja. Zatim mi je rekao da kad njegov komsija okrene svoj mobilni sa svog fiksnog izlazi mu moja identifikacija. Odem ja u centralu i pogledam moj listing i u njemu dosta brojeva koje nisam zvao (mobilni). Onda uporedim te pozive sa listingom tog njegovog komsije ciji telefon ostavlja moj id i imam sta da vidim: isti broj mobilnog, isto vreme poziva, isto trajanje razgovora i u mom i u njegovom listingu, samo sto je meni otkucavao impulse a njemu ne (a ocigledno da je on zvao). Ovi iz centrale kazu poslace listinge sefovima pa ce oni da provere. Jave mi se za par dana i kazu da su sefovi proveravali softver i da im javim da li ima jos smetnji. Ove ljude vise niko ne cima, sinoc sam proverio, njegovom komsiji izlazi njegov id, tako da je izgleda sve gotovo! :)
Samo moracu par dana da istestiram, da ne zovem sa fiksnog pa da vidim sta ima u listingu...
[ Nemanja Jakovljevic @ 28.09.2004. 23:01 ] @
A pazi ovo:

Centrala 3753xxx.

Poziv na mobilni, ili na internet providera ili bilo gde izbacuje caller ID +38113753xxx

Dakle ili je zaboravljen kec u 381 ili u 11 tako da internet provajderi misle da je to broj 013/753xxx, sto je najgore broj postoji (013)