[ PSEUDOLOS @ 30.08.2004. 10:21 ] @
Imam zelju da oprobam taj Mac OS X, sta vise koristim njegov Visual Style na Win XP. Nabavio sam "odnekud;)" Mac%OS%X%Panther%Final%Install%Disc%1.dmg, tezak je 490MB, ako vam to nesto znaci. Zanima me kao prvo jeli to dovoljno da narezem na CD kao ISO, ili mi treba jos nesto, jer me buni ovo "disc 1"? Kao drugo, jeli moguce instalirati Mac na bilo kojem Hardware-u, ili je kompatibilan samo sa svojim? Trece, ako vec moze sta bih trebao da uradim, jer se radi samo o probi i zelio bih da ostane Win XP, u slucaju da mi se ne svidja? Hvala unaprijed!!!
[ madamov @ 30.08.2004. 10:39 ] @
Za početak, pročitaj FAQ foruma, pošto je ovo jedno od često ponavljanih pitanja.

Mac OS X ne može da radi na PC hardveru, može Darwin koji je opensource osnova Mac OS X-a, ali to nije ono što ti imaš i on nema grafičku okolinu već samo CLI.

Treba ti emulator, neko je nedavno pisao na tu temu ovde kako je instalirao OS X pod tim emulatorom, pročešljaj Mac forum po tom pitanju.
[ PSEUDOLOS @ 30.08.2004. 11:38 ] @
... posle malo googlanja naletjeh na http://pearpc.sourceforge.net/about.html. PearPC Emulator, kojeg licno nebih ni probao, jer cesljajuci po netu kazu da nije pohvaljen, za samu instalaciju potrebno je oko 4 sata a rezultate mozete vidjeti na screenshots plus grafika i sound valjda nisu u redu. Ako neko zna bolju ideju, nek se ne stidi da napise .
[ madamov @ 30.08.2004. 15:24 ] @
Citat:
Ako neko zna bolju ideju, nek se ne stidi da napise


Nema bolje ideje, osim da pazariš Maca. B)
[ DS_Store @ 30.08.2004. 21:22 ] @
Mozda ovo i ne mora biti najbolje resenje, ali postoji onaj "MOL" - "Mac on Linux" emulator koji su napravili, cini mi se, neki Svedjani. Jel' to probao neko? Cini mi se O.K., a + bega se sa Windoze i ovako i onako.
[ PSEUDOLOS @ 01.09.2004. 12:10 ] @
Ma Jabukasi nisu glupi ali nisu ni pametni bas, jer ako se nekom bas svidja Mac moras nabaviti sve ili nista, znaci cijelu njihovu konfiguraciju, sto normalno na nasim prostorima bas i ne pali radi ekonomskih razloga. Cudno ali ja jos na nijednom filmu(USA) nisam vidio drugi kompjuter osim Apple-ovog. Meni je i Win XP Pro dobar.
[ SIT @ 01.09.2004. 12:56 ] @
???
istina je da ako kupujes nesto drugo, moras kupiti kvalitetne komponente
i to naravno kosta
nema ustede naustrb kvaliteta
inace nemas maca nego windoze

meni se nije desilo da udjem negde i da vidim otvorenog maca
sa pc-em je to skoro retko da je zatvoren ( ukoliko nije brand racuna)
to me podseca na ficu 70-tih koji je bio otvoren radi hladjenja
(nemojte da me pljujete samo sam se nasalio)
[ hype @ 01.09.2004. 12:58 ] @
Sto se MOL-a tice, cini mi se da je on zapravo napravljen za mac-ove koji trce ppc linuxe, kako bi mogli da istovremeno da rade i sa mac os (x) aplikacijama... dakle nije za pc, sto ce reci da opet mora da kupuje mac, tj. da je pearpc jedino resenje kada je u pitanju mac emulacija na pc.
[ PSEUDOLOS @ 01.09.2004. 16:09 ] @
Najjeftiniji - Apple eMac G4, 17", 1000MHz, 256MB, 40GB (M9423*/A) - € 714,--.

Najskuplji - Apple iBook G4, 14.1", 1250MHz WMC Basic Set (B8793D/A) - € 5438,63.

To je ponuda na austrijskom trzistu na online shop-ovima. Ovi nisu normalni

Citat:
meni se nije desilo da udjem negde i da vidim otvorenog maca
sa pc-em je to skoro retko da je zatvoren ( ukoliko nije brand racuna)
to me podseca na ficu 70-tih koji je bio otvoren radi hladjenja
(nemojte da me pljujete samo sam se nasalio)


Ko je imao ficu u sedamdesetim pa makar i otvorenu bolje mu je bilo nego konjska kola PC mozes i otvorit i zamijenit sta se tebi svidja, dok kod jabuke ako je otvoris mores je i bacit (nemojte da me pljujete samo sam se nasalio) moje je misljenje ne treba nikad kupovati kompaktne konfiguracije poput HP, IBM itd. Jedan je prijatelj kupio HP sa Win XP Home i ispostavilo se da ne moze instalirati XP Pro.

[Ovu poruku je menjao PSEUDOLOS dana 01.09.2004. u 21:46 GMT]
[ madamov @ 01.09.2004. 16:36 ] @
Citat:
Najskuplji - Apple iBook G4, 14.1", 1250MHz WMC Basic Set (B8793D/A) - € 5438,63.


Šta je WMC Basic Set? Za iBook je stvarno mnogo, za te pare može da se kupi PowerBook G4 17" sa 2 GB memorije, plus originalni Final Cut 4.5 i da ostane nešto siće.
[ juzznjak @ 01.09.2004. 21:46 ] @
Citat:
Ko je imao ficu u sedamdesetim pa makar i otvorenu bolje mu je bilo nego konjska kola PC mozes i otvorit i zamijenit sta se tebi svidja, dok kod jabuke ako je otvoris mores je i bacit (nemojte da me pljujete samo sam se nasalio) moje je misljenje ne treba nikad kupovati kompaktne konfiguracije poput HP, IBM itd. Jedan je prijatelj kupio HP sa Win XP Home i ispostavilo se da ne moze instalirati XP Pro.


dobar je fica, eh sto se vise ne proizvodi... ali samo u prvih pola sata voznje. Ko ne zeli vise i ne treba mu vise, a sto bi i placao vise. Ko hoce da se vozi ceo dan, ne moze da racuna na kupovanje karika na buvljaku, nego kupi lepo "brand" masinu. Ako ide do Jagodine moze i "Home", ako ide cesce do Beograda, onda "Pro". E sad, cim oce da nabudzi "home" na "pro" onda postajemo cuveni tuneri :)
Nego, ne pametujem ja tu mnogo, samo zestoko branim stav da je brand - brand, a to svi znamo zasto, bar vecina sto sedi >= 8 sati dnevno ispred masina.
A sto se maca tice, ja sam ovih dana ispazario jedan PC, Asus barebone (Pundit-R), jer mi je Mac u ovom momentu ipak bio neopravdano skuplji. Iako je sada mnogo bolje, jos uvek je cenovni odnos 2:1, a u nasim uslovima je to vrlo cesto presudno. Ovaj novi Imac je vidim oko 1.200 USD, kad padne ispod hiljedarke.... bice dobro, samo da ga i domaci prodavci ne prodaju 2:1 u odnosu na globalno trziste :)