[ bloodimir @ 30.08.2004. 15:31 ] @
pozdrav! ne znam da li je ova tema vec postavljana ranije ali najiskrenije molim za pomoc. naime imam dva umrezena racunara. problem je u tome sto sa jednog racunara ne mogu uopste da sharujem fajlove na drugi dok je obratno moguce i radi sasvim normalno.takodje mogu da igram i igre normalno i ne pravi nikakav problem. podesio sam sharing stavke i sharovao c:/ drive ali se na drugom racunaru ne pojavljuje nista pod opcijom "my network places" kao sto je to slucaj na primer na drugom racunaru gde mi se pojave fileovi koje sam sharovao. u cemu je problem? da li je problem u tome sto imam home edition verziju xp-a dok drugi racunar koristi professional ili je nesto drugo u pitanju?
hvala na svakoj pomoci
[ filo @ 30.08.2004. 22:23 ] @
Citat:
bloodimir:  na drugom racunaru ne pojavljuje nista pod opcijom "my network places"

sta ovo znaci?
sta se desi kad kliknes show entire network ili view workgroup computers u my network places pa sa leve strane?
sta se desi kad na racunaru kucas u run \\ime_kompa_koj_se_ne_vidi?
[ bloodimir @ 31.08.2004. 12:55 ] @
pa pod stavkom "network places" mi izbacuje nazive fileova i imena sharovanih foldera kao sto je to slucaj na jednom kompjuteru dok na drugom kome hocu da sharujem to nije moguce i ne desava se nista a postupak je isti...
inace kada kliknem "view workgroup computers" trebalo bi da se pojavi ime racunara koji je u mrezi i koji sharuje filove (u mom slucaju drugi racunar) medjutim to kod mene nije slucaj ali i kada se pojavi ne mogu da mu pristupim jer mi izbacuje poruku u fazonu da je zabranjen pristup i da nemam nekakvo administratorsko ovlascenje. da li je problem sto je na jednom racunaru sa koga ne mogu da sharujem instaliran xp home edition a na onom drugom gde radi sharing xp professional?
[ filo @ 31.08.2004. 15:24 ] @
najverovatnije
jesu li napravljeni isti korisnici i na jednom i na drugom?
[ bloodimir @ 31.08.2004. 16:40 ] @
kako mislis isti korisnici? pod istim imenima?
[ filo @ 31.08.2004. 22:59 ] @
i istim passwordima