[ DS_Store @ 31.08.2004. 11:09 ] @
Pozdrav svima!
Zeleo bih da vas pitam par stvari. Prvo, imam font "Sand" koji je sistemski font u OS 9 i koji bih morao da prebacim u Win .ttf. Probao sam sa starim, dobrim TTConverter-om ali mi prijavljuje da ne prepoznaje fajl (iako se ikonica u dijalog box-u vidi normalno, kao font suitcase). Probao sam i sa TransType-om, ali posto je u pitanju demo verzija dobio sam neupotrebljiv font. Ovaj font sam pomocu Dfontifier-a lepo prebacio u .dfont, ali ovo drugo nikako ne ide. Da li neko od vas ima program kojim bi se ovo moglo obaviti? Ako vam ne bi bilo preveliko cimanje da obavimo to preko e-maila (moja adresa je na kraju poruke).
Drugo sto sam hteo da pitam je u vezi konektovanja preko proksija uz pomoc skripta, nije mozda toliko ni bitno, ali bih bas voleo da provalim o cemu se radi. Naime, u OS 9 bez problema sam napravio skript za login preko proksija, sacuvao sam ga i sada se automatski konektujem bez dosadnog kucanja username-a, pass itd. Medjutim u X-u (v.10.2.6), pod Sys. Pref. > Network > PPP > PPP Options > Advanced Options opcija "Terminal Script" mi je zamagljena, tako da svaki put kucam sve iznova. Jedino cega mogu da se setim je da se skript ne nalazi na nekom mestu odakle moze da se "vidi" (u nedostatku boljeg izraza), ali mozda i ovde gresim. Osim toga, pri ovakvom stanju stvari ni ne umem da napravim skript, za razliku od 9-ke i Remote Acess-a.
U svakom slucaju, bio bih vam zahvalan na (bilo kakvim) odgovorima.
Unapred hvala!


monocolor123 et yahoo.com
[ madamov @ 31.08.2004. 14:27 ] @
Citat:
Da li neko od vas ima program kojim bi se ovo moglo obaviti?


FontLab 4.6.
[ DS_Store @ 01.09.2004. 00:32 ] @
Madamov, hvala na odgovoru!
Na FontLab sam nailazio vise puta tokom pretraga, ali bojim se da se sa vezom koju ja imam ne isplati daunlodovati taj program. Takodje ostaje problem aktivacije, odnosno registracije.
Da li bi bio problem da vam posaljem taj fajl (cca 140kb), a vi da ga konvertujete i posaljete nazad? Zaista bi mi mnogo znacilo. Da ne bi ostavljali svoju adresu evo moje:
[email protected]
Hvala!
[ SIT @ 01.09.2004. 08:39 ] @
Citat:
ih bas voleo da provalim o cemu se radi. Naime, u OS 9 bez problema sam napravio skript za login preko proksija, sacuvao sam ga i sada se automatski konektujem bez dosadnog kucanja username-a, pass itd. Medjutim u X-u (v.10.2.6), pod Sys. Pref. > Network > PPP > PPP Options > Advanced Options opcija "Terminal Script" mi je zamagljena, tako da svaki put kucam sve iznova. Jedino cega mogu da se setim je da se skript ne nalazi na nekom mestu odakle moze da se "vidi" (u nedostatku boljeg izraza), ali mozda i ovde gresim. Osim toga, pri ovakvom stanju stvari ni ne umem da napravim skript, za razliku od 9-ke i Remote Acess-a.
U svakom slucaju, bio bih vam zahvalan na (bilo kakvim) odgovorima.
Unapred hvala!

Ja te nista nisam razumeo!
pretpostavljam da se prvo ulogujes na terminal server pa onda idaes dalje?
(rcub?)
[ DS_Store @ 01.09.2004. 09:40 ] @
Pozdrav SIT!
Upravo tako: "Connect using a terminal window (command line)". I onda sve po spisku - username, pass, pa jos par stvari kucam i tako svaki put. Pod 9-kom je to, ako se ne varam "Verbose log." ili tako nekako, ali tamo imam opciju da sacuvam skript i da izaberem da se sam konentuje preko njega. Ovde ne, "Terminal Script" opcija na navedenom mestu je jednostavno zamagljena. Probao sam da menjam ostale kombinacije pod "PPP Options" da se slucajno ne bi aktivirala, ali nista. Kopao sam i po "System" i "Lybrary" folderima da vidim gde bih, eventualno, mogao da ostavim onaj skript koji koristim iz devetke, ali niti sam nasao mesto, niti bih sam da petljam u vezi necega sto ne znam da li pasuje ovde.
Ili, da ne duzim dakle, konektovanje je bas na terminal server rcub-a.
Jos jednom hvala!
[ SIT @ 01.09.2004. 10:28 ] @
uh ovo je sada malo .....
stos je da koristis pppd direktno a ne da ga poziva internet connect
ok posalji mi na private poruku tvoj terminal script iz sistema 9 ( da
ukapiram sta se trazi)
ja sam odavno zaboravio kako to ide na rcubu
i samo malo da ugrabim vremena pa da se raspisem
pozdrav
[ madamov @ 01.09.2004. 13:54 ] @
Evo rešenja sa MacOS X Hints sajta:

http://www.macosxhints.com/art...&query=ppp+terminal+script
[ DS_Store @ 01.09.2004. 14:51 ] @
Ljudi, sta da vam kazem, mnogo vam hvala na odgovorima!
Evo sta kazu na "MacOSHints": "Create a new folder in /Library/Terminal Scripts."
Prosto neverovatno - ovo mi je pet puta palo na pamet, ali na zalost, morao sam da maltretiram i sebe i vas umesto da jednostavno i to probam! Ubacio sam unutra onaj script iz devetke i radi normalno, izuzev sto sada imam poruku "(Connection speed not available)" u Internet Connect-u, ali ovaj podatak je za konektovanje preko rcub od irelevantne vaznosti (heh).
No, u svakom slucaju, problem je resen i hvala jos jednom!

Poz
[ madamov @ 01.09.2004. 16:39 ] @
Citat:
Evo sta kazu na "MacOSHints": "Create a new folder in /Library/Terminal Scripts."


www.macosxhints.com je jedan od najboljih sajtova kada je o podršci reč, do sada me "izvadio" nekoliko puta.
[ SIT @ 03.09.2004. 22:01 ] @
moram da priznam da je odgovor zaista - mislite drugacije!

meni odmah pade napamet pppd i ppp option
uopste mi nije palo napamet da moze i jednostavnije !
cool