[ ultradisaster @ 31.08.2004. 17:49 ] @
Izvadios sam Conference room 2.1 da probam da pokrenem irc server na mom kompu, ali mi to ocigledno ne ide od ruke posto se prvi put susrecem sa tim, e ako bi neko mogao da mi objasni kako da pocnem i sta da radim instalirao sam ga ali nisam konfigurisao jer jos uvek ne znam sta tacno treba da radim, molio bih za malu pomoc i objasnjenje ako neko slucajno ima neki tutorijal ili pomoc neka mi posalje ili postavi ovde. HVALA unapred!
[ drdrksa @ 31.08.2004. 18:02 ] @
Ti izgleda bas neces da se potrudis da sam nadjes ono sto ti treba (tj. sve hoces na gotovo). Inace, Google pretraga koja je trajala 0.2 s urodila je plodom : http://www.irchelp.org/irchelp/ircd/
[ LaMpiR @ 31.08.2004. 18:20 ] @
gdje si ga instaliro. Na svom kompu? Ima fino pokretenja u start meniju. Takodje ako ne znas komande imas konfiguraciju preko internet explorera. Ako nisi promjenio nick i pass za admina onda idu ovako...
nick: admin
pass: pass
ili ti i treba jos objasnjenje kako da se operujes?
[ ultradisaster @ 31.08.2004. 20:01 ] @
De mi je pass i nick stavio sam svoje po izboru tamo ima isto postaviti server ja sam na primer irc.ultradisaster.net e sad video sam podesavanje preko Internet explorera ali ne znam sta treba tacno da radim niti kako da se operujem? I kako posle pristupiti serveru ?
[ CyberB @ 31.08.2004. 20:23 ] @
Citat:
ultradisaster: De mi je pass i nick stavio sam svoje po izboru tamo ima isto postaviti server ja sam na primer irc.ultradisaster.net e sad video sam podesavanje preko Internet explorera ali ne znam sta treba tacno da radim niti kako da se operujem? I kako posle pristupiti serveru ?


kako mislis kako pristupiti... mislis kako da se nakacis?
ccc pa procitaj svoj potpis ;)
udjes u irc client i kucas /server 127.0.0.1
a da se operujes kucas /oper admin pass
konfigurises server preko /adminserv-a
/as help
[ LaMpiR @ 31.08.2004. 22:05 ] @
eto fino covjek objasni. Samo podesavanja mozes takodje uradit preko internet explorera