[ glisoni @ 01.09.2004. 11:37 ] @
Dakle, Win2K server sa DNS-om, SQL serverom i 15-tak klijenata treba "ugraditi" i veliku mrežu sa centralnim DNS-om koji je na Linuxu.
Ne dozvoljava mi da ubacim forwarding DNS, jer je root DNS. Šta dalje?
[ filo @ 01.09.2004. 23:24 ] @
a sta si mislio pod "ugraditi"?
jel ne mozes da napravis zonu na w2k i da je delegiras ili da izbrises root ili tako nesto
[ glisoni @ 02.09.2004. 06:32 ] @
"ugraditi"?
Problem je što sam ovu Win2K mrežu nasledo od tipa koji je napustio firmu. Nemam baš nekog iskustva sa Win2K serverom, DNS-om i sl.
Ono što hoću je da korisnici koji su u toj mreži imaju pristup i ostalim delovima sistema, dakle da win DNS prosleđuje upite glavnom DNS-u.
Potencijalni problemi su što nisu svi računari u istoj zoni (10-tak je 10.20.1.x, a 4-5 je 10.10.1.x), svi su sa statičkim IP adresama. Windows mreža u ostatku firme je još uvek pod workgroup organizacijom, programi su DOS/Novel banda (moj deo je SQL, pa je zato i dignuta ova WIN2K mreža).
Pra da ti kažem, nemam ni predstavu šta bi trebalo da se uradi.
Na linuxu je samo glavni DNS, koliko sam ih razumeo treba da nekako Win DNS prosleđuje upite do njega, a ja ne znam kako.
Možeš li da mi malo pojasniš ili daš link gde da pročitam to o delegiranju, brisanju roota...
Problem je što sam nasledio i sav softver, support,... pa nemam baš vremena puno da kopam po netu...:(
[ someone_bl @ 02.09.2004. 07:25 ] @
Na windows DNS-u imas zone "." i ".." obrisi ih, jer tvoj DNS nije root. Poslije toga ce ti se omoguciti opcija forwardinaga... ukucas ip adresu linux DNS-a i sve mora da radi....
[ glisoni @ 02.09.2004. 07:52 ] @
Citat:
someone_bl: Na windows DNS-u imas zone "." i ".." obrisi ih, jer tvoj DNS nije root. Poslije toga ce ti se omoguciti opcija forwardinaga... ukucas ip adresu linux DNS-a i sve mora da radi....


To je rešenje. Hvala
[ filo @ 02.09.2004. 08:42 ] @
ebem li ga...
Citat:
filo: ... ili da izbrises root ...