[ Boxon @ 02.09.2004. 08:31 ] @
Naime, imam GeForce MX Tornado karticu sa 64Mb mem. Racunar nisam koristio jedno 4,5 mjeseca i sada mi se desava da prilikom paljenja cooler (onaj sto lici na vodenicki tocak) na kartici zazuji veoma jako, brzo na jednu sekundu i onda nastavi zujati sporije ali toliko bucno kao Douglas cetvoromotorac. Kvrcnem ga odozdo prstom 4-5 puta da prestane jer mi je kuciste otvoreno ali mi se to vec smucilo raditi. Do cega bi mogao biti problem? Ne vjerujem da je prasina jer sam spricao sa onim sprejom...
[ filo @ 02.09.2004. 08:43 ] @
pa kupi drugi kuler
kosta citavih 5KM
[ Boxon @ 04.09.2004. 17:36 ] @
E pa sada to mi je terapija. Pitanje hocu li uopste moci naci cooler da pase kartici ovde, a lopovi ionako traze vise od 5KM. Mislio sam da kako mogu ga podmazati ili sta vec. Skinuo sam gore sa rotora dvije naljepnice sto su bile mada nema rupice u koju bih mogao kanuti malo ulja (kao na staroj kartici). Ventilator kada ga odozgo pritisnem onako ima relativno lokera. Da li je to normalno?
[ tdjokic @ 04.09.2004. 23:34 ] @
Licno nisam video takav ventilator da ima rupice za podmazivanje u rotoru. Obicno se podmazuje kroz otvor na onom delu koji stoji, sto znaci da bi morao odsrafiti ventilator sa kartice (sto opet znaci da bi verovatno morao karticu izvaditi iz PC-ja) da bi mu prisao.
[ Boxon @ 12.09.2004. 09:00 ] @
Da vadio sam je. Inace kod mene je kompjuter uvijek otvoren radi boljeg hladjena jer nemam dodatni ventilator na prednjoj strani kucista. Sarafi su neki bas neobicni, fazon krstatsti ali sa pod-zlijebovima tako da dodje kao neka zvjezdica. Prvo cu naci pravi srafciger da ih ne ostetim.
[ tdjokic @ 12.09.2004. 10:12 ] @
Mislim da znam o kojim srafovima se radi. Srafovi su obicno tvrdi, tako da ako bi radio obicnim krstastim srafcigerom veca je verovatnoca da ces malo ostetiti srafciger. Mozda ces imati teskoca da nadjes takav srafciger. Ako pravilno zakljucujem, onda su to PZ vijci, odnosno srafcigeri (valjda nesto kao PoziDrajv). Ovo na slici je prilicno veliki sraf, oko 6 mm precnika i za njega je ovaj spic PZ 3.
[ Boxon @ 12.09.2004. 11:56 ] @
Nakon kratkog operativnog zahvata podmazivanja cooler-a masinskim uljem za Bagat masine, vracen je, pa moglo bi se reci u prvobitno stanje. Znaci nema vise buke. Sta ti znaci kapljica ulja 'ebo te... Jedino sto sam ostetio i umrljao uljem one fine Tornado i nVIDIA etikete na njemu (neko bi rekao jebes to ali za perfekcioniste je to smrt, haha).

...nego sam ja te sarafe uspio da odvrnem sa mojim obicnim mini srafcigerom uz pomoc nekog malog krstastog (koji je vec bio propisno oglodan, moja stara ga je izgleda sredila kada je popravljala ves masinu). Case closed, bar dok ne bruji a nadam se nece vise.
[ cveleks @ 13.09.2004. 00:14 ] @
Ja da se ubacim na kraju. Nadam se da si preko rupice nalepio ponovo nalepnicu posto je "Bagat" ulje za masine veoma lako i brzo izparava. Nemoj da te zacudi ako budes morao ponovo da podmazujes.
[ Boxon @ 14.09.2004. 16:39 ] @
Jesam, mada se razmrljala, ali valjda drzi, uostalom saznacu kada ne daj Boze pocne da zuji... :)