[ blackman @ 02.09.2004. 13:55 ] @
Pozdrav svima !

Početnik sam u korišćenju 3DS-a.
Potrebna mi je pomoć oko animacije svetla u 3DS max 4.2.

Želim da se u animaciji pali i gasi svetlo naizmenično.
Sama sijalica je "capsule" objekat.

Molim Vas za objašnjenje ili link ka nekom tutorial-u.
Tražio sam na na forumu i GOOGLE-u ali bezuspešno.
[ Ghogilee @ 03.09.2004. 05:41 ] @
Postupak animiranja svetla, odnosno paljenja gašenja se može izvršiti na više načina. Nisi naveo šta si koristio za svetlo, jer objektu koji si naveo možeš da daš lens effect(glow) i tako mu daš neku vrstu svetla. Tim putem nećeš mnogo postići što se tiče samog izgleda. Animiranje svetla se radi tako što se smanjuju i povećavaju vrednosti intenziteta svetla na odredjenim keyframe-ovima. Zatim ćeš morati da promeniš linerarne vrednosti na pomenutim (in and out opcije). Probaj da odradiš tutorijal koji ti je na CD-u a zove se Exploding asteroid i nalazi se u tutorials/space folderu. Posle toga će ti nadam se biti mnogo jasnije ovo o čemu ti pričam. Naime animiranje svetla u 3D Max-u nije baš dobro rešeno kao na primer u Lightwave-u ali šta je tu je. U zavisnosti od svetlosnog efekta koji želiš da postigneš to se može odraditi i kasnije, kada animaciju izrendaš u tga pa je malo "ulepšaš" u fotoshopu ili corelu, ali to je druga priča...
Za tutorijale ja ti preporučujem da odeš na www.3dbuzz.com ili www.3dluvr.com
poželjno je da se učlaniš i tamo pa šetaj okolo i traži šta ti odgovara, jer ima mnogo interesantnih tutorijala...Pozdrav
[ zoso @ 03.09.2004. 07:37 ] @
recimi molimte da li si dostigao star nivo na 3dbuzz, posto mi trebaju tutorijali za mayu koji se ne mogu skinuti ako si obican clan, cao
[ blackman @ 06.09.2004. 09:22 ] @
@Ghogilee

Hvala na savetu, završio sam posao !

Ćao !!!