[ net_freek @ 02.09.2004. 15:02 ] @
U pitanju su dva racunara povezana ukrstenim kablom.
Naime racunar sa instaliranim WinXP Home ne moze da pristupi deljenim resursima sa racunara na kojem je WinXP Pro dok obrnuto moze. Napominjem da je ovo sve radilo odredjeno vreme dok mi komsija nije javio da sada ima ovaj problem. Znaci sve je bilo podeseno kako treba a kako mi se cini i sada je. I na jednom i na drugom postoji istoimeni korisnicki nalog sa istovetnom lozinkom pod kojim se korisnik loguje. IP i Workgroup podesavanja su OK jer se racunari pinguju i vide. Na oba je iskljucen ICF. Oba koriste "Simple file sharing" i na oba su deljene celokupne particije C i D. Sve u svemu kada XP Home hoce da pristupi ovom drugom on mu ne dozvoljava (Unable to access...bla,bla,bla, check user permissions...bla,bla,bla...).

Zaista bih vam bio zahvalan kada biste mi resili ovaj problem.
Ako vam treba jos neka informacija u vezi ovoga samo recite.
[ Kalcha @ 06.09.2004. 10:28 ] @
A kakva su ti podesavanja na security tab-u u Properti-u sharovanog foldera na XP pro?
[ net_freek @ 11.09.2004. 12:25 ] @
Citat:
Kalcha: A kakva su ti podesavanja na security tab-u u Properti-u sharovanog foldera na XP pro?

Dozvola vazi za grupe "Administrators" i "Everyone".

Pozdrav
[ enterpriserx @ 11.09.2004. 19:04 ] @
Windows XP Home Edition ima limitacije kad dodje do share-ovanja ali mislim da je ovde pitanje autentikacije, pogledaj dali oba racuna imaju password ili bar nesto, XP Pro neda korisnik da ne koristi username preko shared-resources.

Drugo, pogledaj Local Security Policy kod Computer Management, (run, pa "compmgmt.msc) ili Administrative Tools/Local Security Policy, ili samo napravi snap-in u mmc-u.

Ako malo mozes da u detalju opises network konfiguraciju bilo bi dobro.