[ Nemanja Avramović @ 04.09.2004. 10:11 ] @
Odlucio sam da pocnem "ozbiljno da programiram", a ne znam rad sa bazama podataka, pa me zanima da li je knjiga (ne znam autora): "Delphi/Kylix programiranje baza podataka" dobra za pocetnika? Stajala je u izlogu odmah do "Mastering Delphi 6" od Cantu-a, koju vec imam, pa sam mislio...

I da, nabavio sam OpenKylix (90mb sa net-a), jes' da jos ne znam da ga instaliram, i da jos nemam ni Linux (osim KNOPPIX-a), ali me zanima knjiga "Kylix" (opet ne znam autora, i opet je bila blizu "Mastering Delphi 6"). Sta mislite o njoj... Onako roze korice, ako sam dobro video. :)
[ morlic @ 04.09.2004. 17:06 ] @
1. "Delphi/Kylix programiranje baza podataka" je fina knjiga samo sto autor pretpostavlja da korisnik vec zna da radi u Delphi/Kylix okruzenju. Fino su opisani koraci od kreiranja baze u Interbase-u do ucitavanja podataka u aplikaciju. Deo o troslojnoj arhitekturi je prakticno neupotrebljiv ali moze da se stekne uvid u problematiku.

2. "Roze" knjiga je isto od Cantu-a i potpuno je istog sadrzaja kao npr. Mastering D7 samo sa slikama iz Linux okruzenja i jos nekim razlikama koje postoje izmedju Windows-a i Linux-a. Znaci umesto nje je bolje kupiti neku dobru knjigu o Linux-u ako vec imas knjigu o Delphi-u. Ako imas para kupi i nju :)

Ovim knjigama se i zavrsava dobra ponuda na nasem trzistu, nazalost (ako racunamo knjige koje se bave svezijim izdanjima Delphi-a).
[ Nemanja Avramović @ 06.09.2004. 14:45 ] @
1. Znam osnove u Delphi okruzenju, sto znaci da mogu da uzmem tu knjigu?

2. OK
[ morlic @ 06.09.2004. 20:29 ] @
1. Samo ti znas koliko znas :) Ako se budes trudio snacices se.
[ Plamenko @ 08.09.2004. 23:24 ] @
Ako ti čitanje knjiga sa monitora ne predstavlja problem (ja lično više volim 100 kg papira), navedene knjige potraži na internetu. Možda baš nije legalno ali je sigurno jeftinije .