[ t3chX @ 01.03.2002. 20:21 ] @
Da li je iko imao prilike da se susretne sa prastarom Compex Net-A eth. karticom, a u isto vreme i da je pokrene pod FreeBSD-om ?

U specifikacijama podrzanog hardvera za FreeBSD 4.5 kaze se da je ova karta podrzana u sklopu NE 200x kompatibilnih kartica ali kod mene je non-stop odbijala da radi.

Unapred hvala
[ B o j a n @ 02.03.2002. 11:27 ] @
Sa kojim sve opcijama si pokusavao da instaliras drajver ?
[ t3chX @ 02.03.2002. 11:40 ] @
p 0x300 ir 10

prepoznaje je jedino na 0x300

onda sam pokusao sa ir 9, 11, 14, 6

[ B o j a n @ 03.03.2002. 11:24 ] @
Da li si iskljucio PnP f-je u bios-u ?
Da li si siguran da je kartica ispravna ?
Proveri da li kartica lepo lezi u slotu.
Ukoliko nista ne uspe, promenim mesto kartici na neki drugi slot.
[ Gojko Vujovic @ 03.03.2002. 11:38 ] @
A ako ni to ne uspe, onda send-pr.
[ t3chX @ 03.03.2002. 12:09 ] @
Citat:
B o j a n:
Da li si iskljucio PnP f-je u bios-u ?
Da li si siguran da je kartica ispravna ?
Proveri da li kartica lepo lezi u slotu.
Ukoliko nista ne uspe, promenim mesto kartici na neki drugi slot.


Jao covece pa naravno da sam proverio, paradox je sto je kartica lepo radila pod Slackom, ali BSD je ne j**** ni 5 %. Promenio sam slot i nista.
[ t3chX @ 05.03.2002. 10:53 ] @
Stavio sam i jednu realtek eth. prepoznao je kao rl0 ali sada ima drugi problem, mesto da kartica radi kako treba, izbacuje

rl0: watchdog timeout

Stvarno ne razumem u cemu je problem ? Stavio sam u biosu PCI-auto config, pa sam specificirao i slot 4 na kojem je kartica, ali opet uzalud.

Ako neko ima resenje tj. ako je vec neko imao problema sa eth. pod freeBSD, neka mi plz. odgovori sto je pre moguce.
[ DeWASStAt0R @ 04.05.2002. 12:00 ] @
Pa nadam se da nisam zakasnio jedino rjesenje karticu zameni za noviju jer sam i ja imao problema sa starudijom tipa nekom 3com neki 619 veze nije htjela raditi pod slackompa da ga j**** novi os-ovi ne podrzavaju starudiju sta ces misle da svi imaju nove stvari i dajure nadogradnju savki mjesec:)
[ Dusan Marjanovic @ 04.05.2002. 18:11 ] @
hmmm...čitaj malo pažljivije sledeći put, čovek je rekao da kartica radi pod slackom, ali pod bsdijem ne radi. Inače odkad su FreeBSD i Linux novi os-evi...moguće da si mislio na nove verzije os-eva ali to je već nešto drugo...evo ti moj primer...imam jedan matori skazi rezač HP 4020i, koji definitivno neradi ni na win 2k ni na xp ,na hp-ovom sajtu piše da nemaju namere da se zamaraju da pišu drivere za njega...a i logično je da ko ima para za neki noviji win neće da koristi 1x rezač, ali zato na FreeBSD radi odlično :o)