[ networknagual1980 @ 06.09.2004. 08:41 ] @
Pozdrav! Znam da vec ima ovakvih tema, medjutim nisam nasao odgovor na ovo:
Da li moze preko Western Uniona da se podigne novac bez licne karte ili pasosa?Na formularu pise "da li ce primaoc imati valjanu indentifikaciju?"Ako ne, postavi test pitanje-odgovor" Da li neko zna iz iskustva da li moze? Jos nesto, da li postoji neki drugi nacin da se digne novac bez dokumenata??
Pozdrav!
[ boccio @ 06.09.2004. 10:37 ] @
Citat:
networknagual1980:Jos nesto, da li postoji neki drugi nacin da se digne novac bez dokumenata??

naravno...piĊĦtoljem...bez ikakvih problema
[ networknagual1980 @ 06.09.2004. 10:50 ] @
Da, kako se samo tog nisam sjetio? Stvarno sad, kakve su opcije da se anonimno izvrsi neki sitan 50E transfer?Nemam nikakvu legitimaciju, a treba da podignem sa WU neke pare.Pomoc!
[ Ivan Dimkovic @ 06.09.2004. 10:59 ] @
Ne znam za BiH - ali koliko se secam u Srbiji und Crnoj Gori svaka osoba starija od 18 je duzna da ima ID dokument, a licnu kartu mozes da izvadis i pre 18-te godine, mozda je tako brze :-)

Nego sto se WU tice, sto ne pitas nekog u Western Union-u, ja sam preko WU nekoliko puta slao novac u SCG i primetio sam to sa pitanjem ako nema ID dokumenta - najbolje je da pitas WU direktno da li mozes da primis novac bez licne dokumentacije, verovatno to zavisi od zemlje do zemlje.
[ networknagual1980 @ 06.09.2004. 11:47 ] @
Hvala Ivane, a da li postoji neki alternativni nacin slanja/dizanja novca bez legitimacije?Pri tom ne mislim da obicno pismo. :) Hvala.
[ boccio @ 06.09.2004. 12:41 ] @
neka ti ljudi posalju preko iKobo-a ili Yahoo! PayDirect debitnu karticu kojom mozes na svim cirrus kompatibilnim ATM-ovima da dizes cash...prilicno je jednostavno - otvore racun, uplate pare, na tvoju adresu stize visa electron debitna kartica. naravno, to se dopunjuje po zelji...tako da nije samo za jednokartnu upotrebu. i ne treba ti ni licna karta ni pistolj ;)
[ networknagual1980 @ 06.09.2004. 15:09 ] @
Upravo sam dobio da WU ne moze ni u kom slucaju bez legitimacije u BiH! :( Mada postoji opcija na formularu...(vidi sliku, u donjem lijevom uglu)
Ovako radi se o slanju izvjesnih formulara i brosura ljudima koji su zainteresovani da prime iste...Sve se ovo odvija unutar BiH, tako da ne vjerujem da je taj Paydirect najbolje rjesenje...Stvar je u tom, da ako otvorim ziro racun i novac ide preko njega, banka moze lako da ima listing mojih prihoda, sto zelim da izbjegnem...Ne radi se ni o kakvoj prevari, samo trazim opciju da dizem zaradu bez legitimacije..Dosad je WU bio definitivno najbrza i najlaksa opcija, odgovoris na test pitanje, kazes tracking number, medjutim...Dobrodosli u Republiku Srpsku...
Kako otvoriti anonimni ziro racun?Da li je to moguce?Ako ne u ovoj, onda u nekoj od inostranih banaka?Mnogo pitanja, znam, ali posto sam sad direktno objasnio, nadam se da ce se naci neko voljan da pomogne.
Znaci bez pistolja!