[ bumbar77 @ 06.09.2004. 18:14 ] @
Ja sam naletio na LG DV-8631 V divx/dvd player. Interesuje me da li neko ima iskustva sa tim divx playerom.
[ MyWay @ 28.09.2004. 21:56 ] @
Hm i ja sam večeras naleteo na isti, osim toga što (po nalepnicama na sebi) obećava, nije ni skup (<9K din), i ima šturo uputstvo/specifikacije.
[ BlackSnake @ 13.10.2004. 08:04 ] @
Obzirom da se ovaj plejer pojavio posvuda i po povoljnoj cijeni 90-100 €, te da ima MediaTek MT1389FE čip, a o njemu ima vrlo malo informacija bilo bi dobro da neko izbaci svoja iskustva s njim. Na pr. podrška za DivX titlove, problematični video formati, opis mp3 plejera, bučnost pogona ... itd.
A evo neki opšti opis sa slikama unutrašnjosti:
http://jatekosok.speier.hu/index.php?page=news.php
[ xigma @ 03.11.2004. 01:53 ] @
Ja sam ga danas kupio u Banja Luci za 100 eura ... u originalnom uputstvu pise da podrzava .srt .sub i .smi titlove, koji su u nazivu dugacki do 54 karaktera, ali probao sam sa 2-3 cda na kojima su bili sub titlovi i nista nije prikazao .....

Na toj madjarskoj stranici ima neki novi firmware za njega, probacu danas/sutra da ga usnimim pa cemo vidjeti ...
[ xigma @ 03.11.2004. 17:10 ] @
E, danas sam malo eksperimentisao sa playerom, ubacio novi fw, titlovi doista rade, i .srt i .sub, ali moraju biti ISTOG naziva kao i film, cak uzimajuci u obzir mala/velika
slova (npr. Monster.avi, monster.sub nece raditi).

Titlovi su prikazani u dva reda, bijele boje, prilicno su sitni ali veoma citljivi na
svim podlogama, svijetlim i tamnim jer iza sebe imaju poluprovidnu crnu (sivu) traku (neprovidnost jedno 40%). Od nasih slova pravilno je prikazano samo dj i to ono nakoseno - italic verzija. Zh i Sh se ne vide, ali ne guta slova oko njih, umjesto slova c (cuprija) vidi se ono slijepljeno ae, a umjesto ch vidi se e sa dijakritikom.

Madjarski fw izgleda daje podrsku za madjarske dijakritike (oni imaju kvacice iznad slova u, a i jos nekih) tako da se vjerovatno moze ocekivati fw sa podrskom za srpsko-hrvatske znakove, ali time ce biti rijesen samo jedan problem, a ovaj drugi je naravno to da titlovi moraju biti istoga naziva kao i film, sto je sa iznajmljenim filmovima rijetko slucaj (obicno ide ime_filma.avi, ime_filma-srp.sub).
A uzimati svaki film i prebacivati na CDRW samo da bih promijenio naziv je prilicno dosadan posao.

Rezani i originalni DVDi rade savrseno, nema trzanja pred kraj rezanih DVDova koje je bilo tipicno za starije modele mnogih proizvodjaca ukljucujuci i LG.

Toliko od mene za sada, a ako jos neko ima player DV8631V nek se javi ovdje,
sto nas je vise to nas je bolje :)
[ xigma @ 07.11.2004. 17:56 ] @
Ovim madjarskim fw-om zapravo je rijesen i problem "nasih" slova.... potrebno je samo u glavnom setup-u playera podesiti subtitle language na neki od jezika:
polish/hungarian/czech koji takodje koriste CP win-1250 i sva slova se vide ukljucujuci i "problematicna" sh i zh :) :) :) :) :)
[ kristoffltd @ 11.11.2004. 12:49 ] @
Zdravo svima!

Kupio sam i ja taj player(LG DV8631V) pre oko mesec dana i veoma sam zadovoljan za sada.Ovaj player ima odlicnu sliku i zvuk i guta sve sto mu ubacis.Ubacio sam mu novi firmware v1.353 kojeg sam nasao na stranici [http://jatekosok.speier.hu/index.php?page=player.php?id=35] pre oko 10 dana i sada odlicno cita titlove sa hrvatskom i srpskom podrskom kao i problematicna slova, samo treba promeniti jezik subtitla u setapu na madzarski(hungarian) i onda je titl ok.

Ja bi hteo jos da malo uvelicaju slova titla sa sledecim firmwareom i onda bi bilo sve u redu.

Odlican player, preporucujem ga svima.

Puno pozdrava Sasha.

[ sukibanjaluka @ 11.11.2004. 22:50 ] @
molim malu pomoc oko firmwarea. imam gore navedeni dvddivx.kako da nadogradim dvd.skinuo sam zip firmware sa madjarskog sajta.ovo nisam nikad radio pa se bojim da ne pogrijesim.pokusao sam sam da gledam jedan divx, ali ide samo film bez prevoda, a na racunaru ide tekst bez problema.
hvala
[ xigma @ 12.11.2004. 14:16 ] @
Posto je player baziran na Mediatek chipu mozes si sam ubaciti font koji zelis,
od softwera ti treba MTKremaker i FONcreator, oba ih mozes skinuti na http://groups.yahoo.com/group/mt13x9 (registracija besplatna)

1. U foncreatoru si napravi prvo font, uzmi recimo Tahoma 16, right margin 1 pixel,
i cekiraj "numbers have same width" kodna strana je naravno CP1250

2. Snimis taj font u MTF formatu

3. U MTKremakeru otvori taj madjarski FW fajl (ekstenziju .mih promijeni u .bin)
LV8D3020B.bin

4. Idi na OSD block > OSD1 Visuals > Fonts > predzadnji font tj. drugi odozdo je taj
koji prijazuje nase titlove, klikni na njega desnim misem i odaberi replace, nadjes font koji si snimio foncreatorom i .....

5. Snimis taj svoj fw, File > save CD i renamujes mu ime poslije u LV8D3020B.MIH odnosno LV8D3000B.MIH
stavis ga u onaj path za fw update i to je to....
[ xigma @ 12.11.2004. 14:27 ] @
Suki, ako radis po ovom upustvu nema sanse da pogrijesis:
http://jatekosok.speier.hu/players/lg%20dv8631v/DV8631_v1.353.txt

FW upgrade traje minut i po, tako da ako zelis 100% sigurnost prikljuci player na UPS da ne bi bas u tih minut i po nestalo struje, mada se meni nije dalo posudjivati UPS pa sam isao na rizik....
A kontam ako nestane, trazicu odstetu od Elektroprivrede RS :)

Sto se tice titlova moraju na cdu biti imenovani npr. ovako:

ime_filma.avi
ime_filma.sub
ime_filma.eng.sub
ime_filma.srp.sub

i onda tipkom subtitle biras neki od ova tri...
[ bumbar77 @ 12.11.2004. 23:34 ] @
Treba provjeriti da li ovaj madjarski firmware rjesava problem u vezi nasih slova i za dvd/divx home teatre model LG T6340. Trebalo bi da to funkcionise i u slucaju LG T6340 posto se radi o istom sistemu ali naravno to neko mora i probati. Naravno interesuje me koliko je titl bolji/losiji u odnosu na npr. Nea (posto kazete da je sitan).
[ TomDoe @ 15.11.2004. 18:15 ] @
Imam problem, jer nikako ne možem da uđem u service mode( da dobim dvd board name ): kad ukucam 1 3 9 ....OK ne dogodi se ništa. Pomoč? Jeli neki drugi način, da znam koje ime dati firmware-u?
[ sukibanjaluka @ 15.11.2004. 21:40 ] @
hvala puno za objasnjenje. danas sam pregledao forumda pa da se zahvalim .danas cu pokusati da primijenim tvoje uputstvo . hvala jos jednom
[ xigma @ 16.11.2004. 00:03 ] @
Drago mi je da se javlja sve vise korisnika ovog playera :)
Ja sam se licno najvise iznenadio glatkom reprodukcijom divxa na
ubrzanom pregledavanju x2 , film ide savrseno glatko, mnogo bolje nego na dvd/mpeg2 sekciji, vide se titlovi i nikad se ne izgubi sinhronizacija
Zaista bih mogao (za nuzdu) pogledati film na taj nacin

suki/Tom:
Za ulazak u servis mod potrebno je izvaditi dvd/cd medij iz playera pa
tek onda ici po onom uputsvu: setup > 16:9 > kruzno po daljinskom > enter
Ni meni ne upali bas uvijek, tako da treba pokusati jedno dva tri puta dok ne opali :)
[ TomDoe @ 16.11.2004. 07:14 ] @
Xigma: hvala. Pokušat ču, pa javim :)
[ TomDoe @ 16.11.2004. 14:41 ] @
Pa to radi!!! :))))
[ milikicz @ 26.11.2004. 07:44 ] @
... zna li neko kako u onom madjarskom update-u (v1.353) da se podesi da titl izlazi malo vise u levo .... jer Tahoma 16 (koju je xigma naveo) je opet relativno mali font ..... Tahoma 20 je vec nesto sto bi zadovoljilo ..... ali u tom slucaju titl bezi suvise uz desnu ivicu .... dakle .... kako da se titl pomeri malo vise uz levu ivicu ekrana ....
[ Apo @ 29.11.2004. 23:51 ] @
Dali neko zna gde može sa se kupi ovaj DVD plejer(LG DV-8631 V) u Srbiji?
[ drziv @ 30.11.2004. 18:43 ] @
Video sam ga skoro u Nisu, ako ti nije mnogo daleko javi se na pp.
[ milikicz @ 01.12.2004. 07:56 ] @
imas da ga kupis u bgd na tel 3110384 ... mislim da se prodavnica zove milenium shop ili tako nesto i kosta oko 8500 din ...... a sad jedno pitanje .... kako da se resi problem titlova ... naime kako da se natera player da prikaze titl koji ne nosi isti naziv kao i film .... i jos uvek otvoreno pitanje - kako da se titl pomeri malo vise uz levu ivicu ekrana ....
[ apatinac @ 01.12.2004. 18:01 ] @
ljudi pomoc!
Nemogu da citam prevod kad gledam vecinu DIVx filmova..
radim prvi put ovako nesto...
uradio sam sledace:
1. download-vo sam sa madjarskog sajta poslednju verziju fermera.
2. narezao sam ga na cd raspakovanog(LG_DVD\FIRMWARE\....\LV8D3000B MIHfile)
3. obavio sam "kruzno pritiskanje na dvd-u ", izbacio mi je plavi ekran sa njegovim setup podacima, to mislim da je ok.
4. kad ubacim moj cd sa fermerom player ga pokrene ali posle par sec. izbaci mi na ekranu gresku!!!

PS. Probao sam da promenim ekstenziju fermera ali ne moze!!
U cemu gresim ??

I kako da povecam font, ako neko moze detajlno da mi napise!!! F1F1F1 :)
[ tomicbranko @ 01.12.2004. 19:07 ] @
Provjeri u service meniju dali imas tacno tu verziju LV8D3000B,
jer kod mene je LV8D3020B
Ako je sve ok trebalo bi da izbaci poruku fw update.....

zatim automatski da ti ejectuje cd i kaze
remove the disk and press up for fw upgrade now,
kad pritisne UP dugme cd ladica se zatvori i nakon minut i po player
se restuje sa novim fw-om.

Sto se tice manualnog selektovanja titla mislim da je nemoguce,
a ako bude moguce na bilo kojem drugom playeru sa MT chipom
(yamada, elta, philips 720, itd.) bice moguce i na ovom LG-u
[ apatinac @ 02.12.2004. 13:19 ] @
tomicbranko: HVALA

Probacu to da uradim danas..


[ Kid A @ 06.12.2004. 23:37 ] @
Hoce li mi neko reci rjesava li se posljednjim firmware-om stvar sa nazivom subtitla i filma buduci da na kucnom bioskopu LG T6340 nikakvih problema sto se toga tice nema. Samo se izabere subtitle pritiskom na taster "play" (pojavljuje se na ekranu "subtitle on") i onda se izabere film pritiskom na isti taster.
Kakva je stvar sa ovim playerom? Ovo mi je veoma bitno jer da kupim dvd player i onda svaki put kad hocu da gledam film moram prepravljati naziv subtitle-a... uh :)))

Pozdrav!
[ s.krstic @ 28.12.2004. 15:08 ] @
Evo još jednog korisnika LG DV8631V.
Zahvaljujem na instruktaži za upotrebu ĐČĆŠŽ, ali imam još jedan problem:
neki DivX filmovi iako su u boji, na ovom uređaju se reproduciraju bez boje - CB.
Pomoću alata za davanje informacija o DivX datoteci nisam dobio nikakvu informaciju o bitnoj razlici ovih DivX-a u odnosu na one koji se reproduciraju korektno. Zna li netko gdje je caka!
[ FiNiX @ 30.12.2004. 16:06 ] @
Pozdrav ljudi,
kupio sam DV8631 player ali C varijantu. sad, hm, koja je razlika dal netko zna? i hoce li taj firmware radit i na mom, ak' ne, di naci odgovarajuci? :-)
[ drziv @ 30.12.2004. 21:54 ] @
Gledao sam danas da kupim ovaj DVD. Imam neke nedoumice ko njega.

Prvo koliko sam video pozadi ima samo dva cinc izlaza za zvuk. Ima li ova DVD 5.1 izlaz, a da se ne koriste zvucnici sa enkoderom. Kupujem Ginius Home Theatre 5.1 (popularni wood).

Drugo, poneo sam par mojih filmova koji su narezani tako sto se u folderu na disku nalaze film, titl, i jpg slika sa coverom tog filma. Prilikom ulaska u folder na ekranu mi se prikazivao samo fajl sa slikom i nisam mogao da pustim film (na vrhu se vide kao dve kartice na kojima pise picture i movie, prva je aktivna, na drugu se ne moze preci tj. ja nisam znao a ni prodavac). Jedan film sam uspeo da pustim tako sto sam se dva tri puta vracao u root i onda ponovo ulazio u taj folder sa filmom.

Da li je titl onako mali i sa madjarskim titlom, citam ovde po forumu o malim titlovima ali ovo je bas.... tri puta manji font nego na susednom TV-u na kome je film sa b-92?


[ juxa @ 30.12.2004. 22:45 ] @
Da li itko zna koja je razlika izmedju DV-8631V i DV-8731V modela?
[ Aleksandaryu @ 01.01.2005. 22:28 ] @
Eh... Lepo vas je slusati ali mi amateri se bas i ne snalazimo u ovome.
Naime,problem je sledeci: ubacim DiVX i on na prikazuje u meniju samo AVI fajl i eventualno sliku ukoliko je ima.Film ide normalno ali kada odem na funkciju subtitlova,njega uopste nema dok ga na istom disku na raunaru vidim.
Tako da nikako ne mogu da gledam DiVX sa titlom,iako sam kupio ovaj DVD upravo zbog navodno ove mogucnosti.Pomoc...plz
Unapred zahvalan,
[ rile77 @ 02.01.2005. 11:08 ] @
Pokusao sam upgrade LG dv 8631 V ali je nestala struja. DVD je sada mrtav. Ima li mu spasa ili mora na servis?

Ima li servisa na podrucju Novog Sada?
[ Kid A @ 02.01.2005. 21:29 ] @
Ciao!

Evo da se javim posto sam postao vlasnik ovog playera i zelim iznijeti neke utiske.
Odmah da kazem da sam (za sada) prezadovoljan kako radi. Procitao mi je sve sto sam ubacio a to su uglavnom divx filmovi. Pobao sam 3 rezana dvd-a i nikakvih problema nije bilo. Jedan uzasno narezan divx koji moj racunar i ne prepoznaje kao avi file na ovom playeru ide. Uz male poteskoce ali ide. Kao sto je neko prije mene rekao premotavanje na x2 je fantasticno i ukoliko negdje zurite moze biti i korisno. Posebno me je iznenadila sinhronizacija tona i slike sa kojom sam imao najvise problema na racunaru. Na playeru je savrsena izuzev kod jednog filma gdje je obratna situacija iz meni neshvatljivih razloga ali ok. Sljedeca pozitivna stvar je da se moze ekran rasiriti promjenom u setupu sa 4:3 na 16:9 i obratno zavisno od filma. Procitao sam na forumu da philipsov player 630 nema ovu mogucnost kad su divx-evi u pitanju. Subtitle je sitan ali dovoljno vidljiv, makar za mene. Trebalo mi je samo 5 minuta da se naviknem :).
A sad par odgovora:

@drziv

Kada je narezan folder sa slikom jpg, a zatim folder sa filmom player na ekranu pokazuje unutrasnjost foldera sa slikom. Na vrhu vidis da postoji folder sa avi file-om. Kako da dodjes do njega? Pritisnes tipku "title" na daljinskom upravljacu i folder sa slikom pozuti. Onda lako prelazis na folder sa filmom. Snaci ces se dalje...

@juxa

Vjerujem da nema nikakve razlike izmedju playera 8631V i 8731V jer na upustvu pise "Users Manual for dv 8631V/ 8731V". Vjerovatno je razlika samo u tome sto ces 8631 naci na madjarskom a 8731 na nekom drugom site-u LG-a. Vjerovatno je ista stvar i sa modelom 8700H koji se moze naci iskljucivo na njemackom Lg site-u a ima ga u prodaji.

@Aleksandaryu

U pravu si. Na meniju nema oznake za subtitle vec samo za avi file i to je u redu. A zasto ne pusta titlove bilo je vec govora. Ali da ponovimo. Naziv avi file-a (filma) i titla mora biti potpuno istog naziva. Npr. "troy.avi" "troy.sub". A vecina filmova kod nas je recimo "troy.avi" "troy-ser.sub ili troy-cro.sub"(svejedno). Ako zelis da gledas i titlove moras imati cd pisac i RW disk. Iskopiras na hard disk preimenujes naziv titla i onda narezes na RW disk. Opet u meniju diska nece biti oznake za subtitle ali ce njega biti kad film krene. Ako se ne pojavi drzis pritisnuto dugme subtitle (na daljinskom) 3 sekunde i trebalo bi da bude ok. Obavezno u setupu u poglavlju za subtitle izaberes madjarski ili poljski da bi imao sve nase znakove šđčćž. Kad sam cuo za ovu caku sa titlom i avi file-om bilo mi je smijesno ali sam razmislio da svakako moram narezivati na rw disk buduci da nemam kod sebe divx diskova vec ih uzimam od drugih :). U svakom slucaju nemoj upgradeovati firmware zato sto je tvoj player sasvim ok.

Eto rekao sam stvari o kojima je uglavnom vec bilo rijeci ali player je prevazisao moja ocekivanja i zelio sam iznijeti svoje utiske o njemu. Samo da potraje. Jedina stvar kod mog playera koja me malo iritira je kad ga upalim cd vrata se automatski otvaraju. Kad je ugasen svejedno je da li pritisnem "power" ili "open". Ima li neko takvo iskustvo i zna li neko nacin da to rijesim. Ako ne - nista strasno. Prezivjecu.

Pozdrav!
[ lexab @ 03.01.2005. 07:04 ] @
Ja sam svoj upravo dobio iz Osijeka.
Vrlo sam zadovoljan onim sta se dobije za ulozeni novac.
Nisam stigao da ga detaljno testiram ali sam primetio sledece stvari:
Proizveden je u septembru 2004. i svi nasi karakteri mu rade bez problema, cini mi se da je flash-ovanje firmware-a nepotrebno. Postoji cak i kod za srpski jezik ali sasvim fino radi i sa madjarskim. Najveci nedostatak mu je ime fajla=ime filma, ali tu je stvar u chipu koliko sam razumeo, pa nema pomoci. Otkrio sam da .sub titl ne radi kada je organizovan pomocu proteklog vremena (a ne pomocu frejmova) iako ima ista imena fajlova. Jos jedan posao pre gledanja filma. MP3 diskovi rade lepo koliko sam dosada video. Kod mene se problem sa vratima ne desava.

[ FiNiX @ 05.01.2005. 18:08 ] @
Zna netko kako otkljucati regije na 8631 playeru?
[ bjelopavlic @ 05.01.2005. 21:54 ] @
Ima li sanse za 5+1 zvucnike na ovom plejeru i koje?
[ george costanza @ 06.01.2005. 17:05 ] @
Citat:
FiNiX: Zna netko kako otkljucati regije na 8631 playeru?



1. upali player

na daljinskom :
2. stisni stop
3. stisni pauzu
4. stisni redom brojeve 3 1 4 1 5 9
5. na displeju ce se pojaviti code 02, stisni 0 za multizone sada bi trebalo pisati code 00
6. stisni pauzu
7. ugasi player

i to je to, kad ga opet upalis, bit ce multizone
[ FiNiX @ 06.01.2005. 21:24 ] @
thx, radi ko zvijer sada. samo jos da skuzin kako otvorit onaj service screen sa da vidim verziju. ona fora ...16:9, 1379137, enter ne radi pa ne mogu update.at fimware, tako da mi svi noviji DiVXi trzaju :-(
[ cukovanny @ 09.01.2005. 22:54 ] @
da, vrlo nezgodna stvar - to sa istim imenom filma i titlova ?! ja se ubih trazechi neku varijantu fw u kojoj je fix za ovu stvar, ali niko to ne pominje kao da i nije bitno. ljudi masovno tvrde da je ta stvar o automatskom titlu vezana za sam hardver (MTblablabla chip). ako neko sazna kakav lek za ovu stvar neka URLA NA OVOM FORUMU. divx cd -> HD -> reimenovanje -> RW je veoma zamorna procedura.
[ juxa @ 10.01.2005. 12:43 ] @
Koja je najbolja varijanta za veći font? Da su slova velika, ali da ne idu u jednu stranu(npr. više udesno) i da li se može namjestiti da titl bude uvijek na sredini bez obzira na veličinu fonta?
[ bjelopavlic @ 12.01.2005. 00:32 ] @
A za zvucnike niko ne zna? Znaci ostasmo na 2+1 analogne?
[ mile1959 @ 30.01.2005. 18:35 ] @
Da li neko zna kako konvertovati subtitle iz .txt formata u npr. .sub ili .srt ?
Hvala.
[ suncesale @ 01.02.2005. 08:28 ] @
Probaj npr. s programomčićem subtitl workshop, trebao bi moći to napraviti.
[ SittingCrow @ 02.02.2005. 09:30 ] @
Citat:
cukovanny: da, vrlo nezgodna stvar - to sa istim imenom filma i titlova ?! ja se ubih trazechi neku varijantu fw u kojoj je fix za ovu stvar, ali niko to ne pominje kao da i nije bitno. ljudi masovno tvrde da je ta stvar o automatskom titlu vezana za sam hardver (MTblablabla chip). ako neko sazna kakav lek za ovu stvar neka URLA NA OVOM FORUMU. divx cd -> HD -> reimenovanje -> RW je veoma zamorna procedura.


Zasto ne probas na cd da narezes samo titl ubacis cd i u plejeru ucitas samo titl pa zatim ubacis cd sa filmom i selektujes film sve ovo radi na mom Philipsu naime titl ucitava u internu memoriju.
[ ozren @ 04.02.2005. 22:41 ] @
Program se zove Sub Rip i njime pretvaras sve extenzije titla u sve!
[ mmima @ 05.02.2005. 05:18 ] @
da li neko zna kako sa ubacim codeke za nove divix e posto mi vecinu novokupljenih ne cita, stavio sam firmware sa madjarskog sajta
pozdrav
[ mmima @ 05.02.2005. 05:22 ] @
da li neko zna kako sa ubacim codeke za nove divix e posto mi vecinu novokupljenih ne cita, stavio sam firmware sa madjarskog sajta
pozdrav
[ Roopy @ 05.02.2005. 16:39 ] @
Svima kojima krepa dvd-player neka odu na ovaj site=====http://mtz.softpedia.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=2
[ Roopy @ 05.02.2005. 16:45 ] @
Svima kojima krepa dvd-player neka odu na ovaj site=====
http://mtz.softpedia.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=2
[ mujc @ 14.02.2005. 16:33 ] @
ljudi, s kojih stranica skidate firmware za ovaj player?
pomozite!!
[ mmima @ 15.02.2005. 18:09 ] @
ja sam skinuo sa na ovoj diskusiji objavljenog madjarskog sajta narezao na disk i uspesno updejtovao fw po uputstvu na eng koje sam nasao, vrlo jednostavno, ali mi nije nestala struja, sada nemam samo titlove na spanskim filmovima u divix formatu, ostalo je super
[ speedran @ 17.02.2005. 10:19 ] @

Evo momci... imam ovaj player vec 6 mjeseci i odmah na pocetku sam imao iste tegobe (sinhronizacija zvuka i slike, ne rade titlovi, ne rade kvacice, premali font titlova).
Pa sam nakon nekoliko odgledanih filmova doslovce "popizdio" nakon slusanja o drugim "boljim" playerima (dvosruko skuplji KISS, itd). E, da... i onda sam si dao truda sa tim famoznim firmwareom. Moram priznati da nisam bio na ovm sajtu, nisam bio tolko uporan, ali sam zato preradio firmware po svom ukusu. Svi filmovi rade, svi codeci (qpel, motion compensation, divx 3,4,5,5x, xvid), zvuk i slika funkcioniraju savrseno, cak i do 4000 kbita video zapisa, a najveca razlika je u subtitlu, koji je 24 tocke velicine malo doradjen u fontograferu prije fontcreatora, na bazi arial narrowa bold, centriran maksimalno u sredinu koliko god je islo. Vrlo sam zadovoljan s ovim uredjajem sada, pa ako neko zeli firmware nek se javi ovdje.

pozdrav
[ mujc @ 17.02.2005. 10:28 ] @
prijatelju, možeš li mi poslati taj firm na mail? Bio bih ti puno zahvalan!
originalni firm ne valja pol kune!
[email protected]

unaprijed hvala
[ mujc @ 18.02.2005. 12:22 ] @
Zahvaljujući Vedranu konačno sam zadovoljan s ovim playerom.
Preuredil je firmware da stvarno funkcionira odlično.

Evo vam link s kojeg ga dirktno mozete skinuti!

http://www.inet.hr/~krmacek/LG_DVD.zip

[ accca @ 19.02.2005. 13:35 ] @
Sve uradim po onom uputstvu i kad mi pokaze Service mode, ubacim disk i tog momenta izadje iz Service moda (mozda tako i treba), ali mi posle na DVD displeju napise Error, a na ekranu DISK CHECK! Disk je dobro narezan: My disc:\LG_DVD\FIRMWARE\UPGRADE\LG\LV8D3000B.MIH. Mozda ne treba LG_DVD?
[ accca @ 19.02.2005. 14:48 ] @
Cekaj, ne kontam. Drug mi da disk da pogledam, ja ga moram prerezati bez -srp ili -cro. Malo glupo?! Znaci svaki koji gledam moram narezati. A gde je tu iznajmljivanje?
[ kusto @ 19.02.2005. 21:50 ] @
Da li neko zna kako konvertovati subtitle iz .txt formata u npr. .sub ili .srt ?
Hvala.


tu imaš sve
http://livada.pondi.hr/index1.htm
[ avekic2 @ 20.02.2005. 08:35 ] @
Ja udjem u service mod bez problema i on mi napise one podatke o verzijama(LV8D3020B) i na dnu mi napise factory reset done i kada pritisnem dugme da ubacim firmware service mod nestane.Jos jedno pitanje posto nisam sto posto siguran u vezi firmwarea tj sta da snimim na medij raspakirani file LG DVD ili sve raspakirati da dodjem do onog filea LV8D3020B.mih.Vidim da jos neki imaju slican problem pa da ga zajednicki rijesimo.Pozdrav svima
[ dascho @ 20.02.2005. 14:16 ] @
dal moze neko da mi posalje taj dobro vedranom firmware na mail ili da pravilan link jer sa ovom adresom nesto nije u redu.tj skinuo sam fajl i kaze da nije validan .hvala
[ mujc @ 20.02.2005. 16:24 ] @
napiši mi svoj mail, pa ti ga pošaljem.

ja skinem s tog linka, i radi!

a, evo i uputa

http://www.inet.hr/~krmacek/upute.txt
[ mujc @ 20.02.2005. 16:33 ] @
bil si u pravu. gornjnji link je imal neku grešku.
sad sam ga zamjenil-probaj-sljedi upute i to je to.
pozdrav
[ hammett @ 20.02.2005. 18:08 ] @
Ja sam sad stavio novi firmware i uredaj radi, ali daljinski stekce, ne prima svaki put komande? A baterije su dobre...sta da radim, pomagajte :(
[ hammett @ 20.02.2005. 19:18 ] @
Proradio je dobro sam od sebe, ne znam sto mu bi :)
[ ticma @ 22.02.2005. 17:15 ] @
Da li mozes da mi opises kako si stavio novi firmware.
Ja pokusavam ali mi bas nije jasno.
Skinuo sam sa http://www.inet.hr/~krmacek/LG_DVD.zip
i raspakovao, snimio na CD sa kompletnom putanjom ubacio i nista, odnosno javi error!
Ocito negde gresim!!!
[ pculjak @ 22.02.2005. 18:51 ] @
Imas na folderu 2x LG_DVD, jedno izbaci, ponovo nasnimi i to ce biti OK!! Kod mene je bilo to isto tako!
[ Zagic @ 22.02.2005. 18:56 ] @
U redu jedan folder LG_DVD i kaj sad treba ić u servis mode ili jednostavno upalim playera i ubacim cd sa flešom
Ajd ko zna postupak nek javi i da li cd mora bit možda finalizirani ili može na cd-rw ili dvd-rw
[ pculjak @ 22.02.2005. 19:01 ] @


Citat:
Zagic: U redu jedan folder LG_DVD i kaj sad treba ić u servis mode ili jednostavno upalim playera i ubacim cd sa flešom
Ajd ko zna postupak nek javi i da li cd mora bit možda finalizirani ili može na cd-rw ili dvd-rw




Možeš bilo koji Cd, samo ga ubaci i upgrade mora ici samo!!
[ cbs @ 23.02.2005. 08:18 ] @
ljudi pomagajte,
uporno pokusavam da ubacim firmware, ale mi ne uspeva.
Skinuo sam firmware sa madjarskog sajta unzipovao,renejmovao fajl po uputstvu,nasnimao na CD, ubacio u Player,izbaci mi ekran sa sledecim sadrzajem:
FIREWARE MODE
UPGRADE:0
TAKE OFF DISK AND PRESS UP TO UPGRADE
skinem disk,idem na UP, posle par minuta dobijem normalan display, ali nema promena sto se tice titla.
Braco i seste po DVD-iju pomagajte,recite gde gresim ili sta jos trebam da uradim
[ mujc @ 23.02.2005. 13:17 ] @
taj mađarski firmware nevalja. titlovi su mali kao i s orginalnim firm.

probaj skinuti ovoga http://www.inet.hr/~krmacek/LG_DVD.zip

kad sve uradiš, idi u menu i prebaci si jezik titlova na češki ili mađarski
[ cbs @ 23.02.2005. 13:25 ] @
hvala, puno na pomoci probacu jos danas
[ ticma @ 25.02.2005. 09:16 ] @
i jel uspelo????
[ cbs @ 25.02.2005. 15:26 ] @
jeste,skini fw sa adrese koju mi je MUNC poslao

_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
[ Kid A @ 01.03.2005. 21:50 ] @
Samo da kažem da je Vedranov firmware zaista odličan. Svaka čast na izboru fonta i veličine. Veliki subtitle (ne preveliki budući da smo, mislim, svjetski rekorderi po veličini titlova kada su u pitanju naše televizije - zauzmu pola ekrana). Jedina stvar koju još treba provjeriti je sinhronizacija slike i tona. Sa starim firmware-om (moj player je proizveden u septembru 2004.) nesinhronizovano je bilo oko 15% divx filmova što nije nimalo zanemarljivo. Kod sebe trenutno imam jedan takav ali je samo dio filma nesinhronizovan tako da možda uzorak nije dobar. Čekam da mi vrate dva filma koji na mom računaru idu bez ikakvih problema (što je rijedak slucaj) a na playeru zvuk i slika su bili nesinhronizovani za par sekundi. Kad ovo budem provjerio javiću se. Ako je neko imao sličnih problema neka piše.
[ Pero Bojler @ 03.03.2005. 09:19 ] @
Bio bih vrlo zahvalan na firmwareu kada bi se pojavio na mailu


Unaprijed hvala!!!

[email protected]
[ ticma @ 03.03.2005. 13:10 ] @
Skinuo sam sa http://www.inet.hr/~krmacek/LG_DVD.zip
i raspakovao, snimio na CD sa kompletnom putanjom ubacio i nista, odnosno javi error!


FIREWARE MODE
UPGRADE:0
TAKE OFF DISK AND PRESS UP TO UPGRADE
skinem disk,idem na UP, posle par minuta dobijem normalan display,
ali nema promena sto se tice titla.

Ocito negde gresim!!!

Vidim da su neki imali isti problem sta ste promenili pa sada radi dobro.
Probao sam da menjam foldere, naime bilo je dva puta dvd_LG pa sam izbacio jedan i nista.
Sta jos moze da se radi, da li treba nesto uraditi pre ubacivanja CD-a??
hvala
Zoran
[ Kid A @ 04.03.2005. 11:24 ] @
Evo jedinog nacina:
Prvo udji u service mode
Setup>TV>aspect ratio>izaberi 16:9> pritisni sljedecu dugmad : 1,3,9,7,1,3,9 ENTER.
Vidjeces plavi ekran i na gornjoj liniji mozes naci DVD board ime:
e.g. LV8D3020B ili LV8D3000B etc. Ovo je vrlo bitno!
U unzipovanom firmwareu naci ces ovakvu strukturu foldera:
LG_DVD\\FIRMWARE\\UPGRADE\\LG\\LV8D3020B.MIH
Sad ono o cemu sam govorio. Promijeni ime LV8D3020B.MIH file ako je to potrebno zavisno od originalnog dvd board imena ali ne mijenjaj sadrzaj filea.
Narezi na cd i ubaci u dvd player. Upgrade ce krenuti automatski. Pise:
FIREWARE MODE
UPGRADE:0
TAKE OFF DISK AND PRESS UP TO UPGRADE
Skines disk i pritisnes taster "up"(ne "open-close" kako sam ja pokusavao) i cd ladica se zatvori. Ostavis player da radi i on se restaruje sam sa novim firmwareom. Ovo je kod mene trajalo ne vise od minut i po ali u svakom slucaju nikako nemoj prekidati upgrade.
To bi bilo to. Mozda si negdje zakazao (kao ja posto mi je upalilo iz treceg pokusaja) ali ako radis po ovom uputstvu ne mozes pogrijesiti. Javi jesi li uspio.

Pozdrav!
[ Zagic @ 04.03.2005. 15:05 ] @
Eto imam problem na jednom Lg dv 8631 v nikako da pokrenem flešanje probao sa dva cd is istim flešom Čita i čita cd i onda izbaci na ekranu da je cd format VCD 1.0 Također sam s tim flešom flešao model 8730 i radi bez problema na tri dvd plejera radi a na mojem neće ima li ko kavu ideju
[ MilePekt @ 05.03.2005. 16:32 ] @
Kod mene originalni DVD filmovi zapinju kada se pokazuju titlovi, ne pomaze ni kad ih iskljucim.
Da li bi novi firmware resio stvar?
[ ticma @ 05.03.2005. 19:12 ] @
Hvala, uspelo je,
ocekivao sam malo veca slova ali je dosta dobro!!!
Pozdrav
[ m4dm4n @ 09.03.2005. 01:16 ] @
Evo nešto uspoređujem svoj lg dvx9900 sa ovim playerom i vidim da su bazirani na istom čipu (MTK 1389xx). Znači li to da imamo iste funkcije i isti menu ili kako to ide? Nadalje, primijetih kako kad gledam divx-e, da neke titlove vidim super sa svim hrvatskim znakovima, a nekad opet ne vidim š,ž,č,ć... U čemu je fora, iste su ekstenzije (*.sub) i kako to riješiti? Još se ne usuđujem staviti vaš fw jer nije isti model...
[ Dr. Paradox @ 09.03.2005. 20:44 ] @
Evo kako konvertirati titlove iz txt ili drugog nastavka (ekstenziju):

Ako imas kompjuter rucno preimenujes nastavak txt ili koji je god drugi ima u sub.
Ja sam to napravio na svim svojim DivX filmovima i sada DVD cita titlove.
Nemoze biti jednostavnije, ajd' javite da li je jos nekome tako uspjelo.

[Ovu poruku je menjao Dr. Paradox dana 09.03.2005. u 23:33 GMT+1]
[ Dr. Paradox @ 09.03.2005. 21:34 ] @
Ajd vi meni recite kako napraviti upgrade DivX codeca na ovom DVD playeru?
[ m4dm4n @ 10.03.2005. 00:10 ] @
U kojem ti se formatu vremena titl prikazuje (u frame-ovima ili sekundama?)? Vidiš li uvijek hrvatske znakove? Moj pokazuje č i ć, ali ostalo ne.
[ Dr. Paradox @ 10.03.2005. 13:15 ] @
Za m4dm4n:
Pa nemam pojma u kojem se formatu prikazuju slova, gdje to uopće mogu vidjeti? Što se tiče slova s kvačicama Č, Ć, Š, Ž... ja sam postavke fonta postavio na Poljski jezik a ne kao što kažete u forumu na Madžarski i sve mi se prikazuje normalno.

Još jedna zahvala "Speedranu", odlično je napravio posao s firmwareom, kod mene su slova velika skoro kao i na televiziji.

Jedino me muči nadogradnja DivX kodeka jer mi se u nekim novijim filmovima mješaju pixeli. Tko se u to kuži?
[ deltans @ 12.03.2005. 10:22 ] @
Jel neko probao da ubaci u LG 9900 FW sa http://www.inet.hr/~krmacek ??
9900 ima 5.1 analogne izlaze [chincheve] ili samo stereo kao 8631 i 9731 ??
[ tornado ili robot @ 12.03.2005. 13:30 ] @
e ima da se kupi i neki LG DVD recorder ali sam zaboravio oznaku.
Zna li neko da li on moze da pusta DIVX ?
[ PMiki @ 12.03.2005. 20:02 ] @
At firts Hi for all!

I have a upgraded my Fw with :http://www.inet.hr/~krmacek.

It's work fine but I am a Hungarian so I want to use my player with a Hungarian OSD but in the OSD I can't find any Hungarian letters like: áéüóűő and in the subtittle ther is no É only E.

So if anyone can solve this problem please do it and le me know.

PMiki

ps.: Originally ma player have 1.3531 FW but I can find only 1.353 Fw if somebody have this please send me: [email protected]

[ zlaja789 @ 26.03.2005. 16:03 ] @
Novi firmware za Targa DP 5100x koji je klon LG 8900 podrzava XVID packed bitstream.Isprobano je na LG 8931.Navodno svi LG modeli su kompatibilni
Informacija je na http://www.divxtest.com/article.php3?id_article=93
[ hammett @ 29.03.2005. 09:26 ] @
Jel zna netko gdje mogu skinuti originalni tvornicki firmware za ovaj player?
[ hammett @ 29.03.2005. 09:33 ] @
I kod mene zapinju originalni DVDovi kad se pojave titlovi. Kako to rijesiti?
[ juxa @ 31.03.2005. 02:29 ] @
Da li je nekim čudom moguće izmjeniti firmware tako da prikazuje ogm i matroska fileove?
[ svezi @ 15.04.2005. 17:45 ] @
Imam ovaj player vec dosta vremena i tek sam sada proterao ovaj fw i nisam imao nikakvih problema...Odlicno radi i svidja mi se velicina fontova!
Vama sto zapinju titlovi na dvd filmovima jedno pitanje : da li je zapinjalo pre upgradea ili samo posle?
[ MilePekt @ 17.04.2005. 09:17 ] @
nisam radio upgrade uopste...filmovi zapinju cak i kad iskljucim titlove
[ LaForge @ 26.04.2005. 12:15 ] @
Imam ovaj player i zanima me nakon što stavim određeni firmware,da li se može nakon nekog vremena stavit ponovo neki novi modificirani firmware?ili se se firmware samo jednom može nadograditi?Hvala na odgovoru
[ Štefek @ 19.05.2005. 08:24 ] @
Pozdrav!

Evo što se meni dogodilo nakom upgradea ovog firmware-a na Combo jedinicu, znači DVD + DivX + Video. Kada sam ušao po naputku i upisao naredbu 1,3,9,7,1,3,9 ENTER board ime mi je bilo LV8D3020B0 a ne
LV8D3020B, ja glupan prešao preko toga, rekao ma to je to i spržio cd s nazivom kako je rečeno ali u ime fajla dodao nulu, i sad Video rekorder i dalje radi ali dvd mehanika više ne trza , znači ne mogu više otvoriti ladicu za dvd- ove. Da li tko možda zna za kakav lijek što se tiče ovog problema?
[ cbs @ 27.05.2005. 11:15 ] @
Pitanje iskusnijim korisnicima pleyera.
Da li DVD 8631 prepoznaje smi. srt. fajlove na bazi vremena, ili kao kod sub.fajlova prepoznaje samo one koji se zasnivaju na frejmovima
[ medija @ 26.07.2005. 15:05 ] @
Samo frejmovi
[ hranitelj @ 29.09.2005. 11:24 ] @
Evo problema: Negdje proljetos sam ubacio FW i stvar je radila super.
Prije nekoliko dana primijetio sam da se veličina fonta smanjila, valjda
na originalnu veličinu. Pokušaji da opet promijenim FW su propali, tj.
sve se odradi kako treba, ali je font i dalje isti.
Ima li tko kakovu ideju? Hvala.
[ stracenski @ 29.09.2005. 21:42 ] @
najbolji firmware za lg-8631, sve muke su riješene:

http://www.geocities.com/lg8x51/

zahvale br0max-u
[ Kid A @ 02.10.2005. 12:25 ] @
stracenski, jesi li probao taj firmware? Vidio sam izmjene koje je naveo autor firmwarea ali me interesuje tvoje misljenje. Isto vazi i za ostale korisnike ovog playera. Dakle, ako je neko upgradeovao firmware molim da da svoje utiske.

Hvala unaprijed!
[ stracenski @ 02.10.2005. 15:45 ] @
jesam! koristim ga vec vise od pola godine i odlicno radi!
do sad sam instalirao sve verzije, kako su redom izdavane, na player i sve su odlicno radile!!! stvarno sam iznenađen!
evo jedino kad budes gledao divixe prebaci tv standard na pal.
ma uglavnom vidjet ces, prva liga.
vidi se da je radio profesionalac a ne neki koji prvi put programira firmware.
pozdrav
[ Kid A @ 02.10.2005. 19:36 ] @
U pravu si. Stvarno je dobar. Ja sam i sa starim hakovanim koji je uradio Vedran bio zadovoljan ali sam se mucio kod snimanja divx-eva da ispravim greske na titlu kao:
- nije dobro centriran pa ako je duzi ne prikaze mi dobar dio
- ako ima vise od dvije linije pokaze mi samo prve dvije
- ako na pocetku titla gdje su na pc-u italic ili bold slova tu liniju player nije pokazivao, tj. jeste ali samo poluprovidnu pozadinu bez slova tako da sam to morao ispravljati iako nije bila greska
- nasa velika slova ŠŽČĆ bila su zamijenjena sa SZC a sada je i to sredjeno
- sada je moguce pozicioniranje titla jer ako imate film sa nalijepljenim stranim titlom u pozadini bilo je pravo mucenje gledati jer su se titlovi preklapali
- ako je bio u pitanju srt subtitle zadnju recenicu u filmu nijesmo mogli vidjeti, a ponekad je vrlo bitna :)
- i konacno, mnogo je ljepse gledati outlined slova i to u tri raspolozive boje: bijela, zuta i svijetlo siva nego slova sa sivom pozadinom

Ako bih bas morao naci zamjerku onda je to da nije bas najsrecnije rijesen problem kod predugacklinije subtitlea. Primjer:
"Možda mi je baš zato to mjesto postalo tako zanimljivo."
Sa starim u ovoj predugackoj liniji zadnje dvije rijeci se sigurno ne bi vidjele a sa novim to izgleda ovako otprilike:
"Možda mi je baš zato to mjesto posta-
lo tako zanimljivo.

Vjerovatno ce neki novi i to rijesiti ali ovo je bas cjepidlacenje, ukratko firmware je izvrstan.
I jos nesto, ipak kad se postavi u meniju na NTSC titl je znatno veci, mada je i u Palu velicina "large" odlicna.
Hvala stracenskom za ovaj link. Preporucujem svima da instaliraju firmware.

Pozdrav!
[ hranitelj @ 02.10.2005. 23:01 ] @
Ovaj bromax-ov FW je stvarno izvanredan.
Tople preporuke, moj problem je riješen.
[ dascho @ 29.12.2005. 22:51 ] @
ovaj poslednji firmware je zaista odlican,vrh!
imam nekoliko pitanja molim za pomoc.
dal je moguce ovaj firmware ucitati na ostale lg dvd/divx pleyere?
npr modele 9700 i 9900
hvala unaprijed!
[ stracenski @ 30.12.2005. 00:38 ] @
pise kompatibilnost ovdje:
http://www.geocities.com/lg8x51/compatibility.html
ali vidim da nema tvog modela...
ne znam...posalji bromaxu mail na: br0max at yahoo dot com

[Ovu poruku je menjao stracenski dana 30.12.2005. u 01:39 GMT+1]
[ calexx @ 30.12.2005. 01:38 ] @
Citat:
dascho:
dal je moguce ovaj firmware ucitati na ostale lg dvd/divx pleyere?
npr modele 9700 i 9900


Ne bi valjalo mešati ih. Za 9x seriju firmware potraži na http://dvx9900.altervista.org/index_en.htm
[ MarKaba @ 04.01.2006. 12:18 ] @
Može li neko da napravi kompletan tutorijal za zamenu softvera na DvD-ju, onako StepByStep sa linkovima ka najnovijoj verziji softvera, zatim programima koji se koriste za doradu fonta i normalno link ka njima, da ga naslovi "Zamena softvera na DvD".
To će mnogo ubrzati učenje, tj traženje istog, a izbeglo bi se ponavljanje istih pitanja, a dobijanja različitih odgovora. To nas samo zbunjuje još više.
Hvala.
[ AndraV @ 06.02.2006. 21:29 ] @
I mene to isto zanima. Da li je potrebno jednostavno, skinuti FW i on ce u plejeru odraditi sve sta treba ili ja moram sam da povecam font nekim posebnim programom?

Cudno je da niko nije hteo da odgovori kako se (u kratkim crtama) kretati kroz "NERO" dok se podesava za rezanje i kako tacno nazvati taj fajl u NERU koji ce sluziti za FW.

Mene konkretno zanima za LG 9700 jer su strasno sitna slova.
Niko jos nije pomenuo da li gorepomenuti link sluzi i za podesavanje ovog modela (lg 9700) ili samo za 9900??

Mislim da dosta ljudi ovo zeli da uadi sa svojim plejerima ali ne znaju korake postupno.

Hvala puno onome koga ne bude mrzelo da odgovori na ovo...

Pozdrav
[ calexx @ 06.02.2006. 22:24 ] @
Citat:
AndraV: I mene to isto zanima. Da li je potrebno jednostavno, skinuti FW i on ce u plejeru odraditi sve sta treba ili ja moram sam da povecam font nekim posebnim programom?

Cudno je da niko nije hteo da odgovori kako se (u kratkim crtama) kretati kroz "NERO" dok se podesava za rezanje i kako tacno nazvati taj fajl u NERU koji ce sluziti za FW.
Sve je jednostavno, skineš firmware i pročitaš uputstvo koje je u arhivi. Uglavnom se proverava i eventualno menja ime firmware fajla ako je u pitanju drugi model, meni je uvek bio pogođen. Kada narežeš CD (može RW), ubaciš ga, on ga pročita, izbaci i onda moraš da izvadiš CD jer ako se opet vrati unutra, može svašta da se desi. Posle par minuta je sve gotovo, plejer se resetuje i možeš da gledaš filmove.
Citat:
AndraV: Mene konkretno zanima za LG 9700 jer su strasno sitna slova.
Niko jos nije pomenuo da li gorepomenuti link sluzi i za podesavanje ovog modela (lg 9700) ili samo za 9900??
Konkretno to radi i sa 9700 pod uslovom da je u pitanju DVX9700. Pošto je talijan prestao sa radom, možeš da skineš poslednju verziju njegovog firmwera (http://dvx9900.altervista.org/) ili drugi koga on preporučuje (http://pwp.netcabo.pt/dhammer/).
Ja sam u subotu kupio sestričini DVX9900 i ubacio mu Italijanov firmware. Slova su velika, pored toga ima i tri veličine pa odabereš one koji ti se najviše sviđaju, žuta su sa crnim outline, prikazuju sva naša slova (osim, čini mi se, ponegde u imenima fajlova). Čita sve vrste titlova koji ne moraju da se zovu kao film ali moraju da budu u istom folderu.
[ AndraV @ 07.02.2006. 23:15 ] @
Prvo da se zahvalim svima koji su mi odgovorili e-mailom (znaju oni sami koji su ;))

Drugo, uspeo sam da narezem FW po datim uputstvima tj, nakon provere ID-a u set-up -u plejera i sutra cu probati da ga ubacim u plejer.

Trece i najbitnije:

Tek kada sam sve odradio sa set-upom i proverom ID-a primetio sam da u uputstvu koje je VukVucko u jednoj slicnoj temi napisao, nakon "oznacavanja formata na 16:9" u zagradi pise "NE TREBA" ga selektovati - samo oznaciti...... a ja to nisam tako odradio nego sam tu opciju "stiklirao" i unosio onaj kod 1,3,9,7...pa pritisnuo ENTER.
Da nisam time nesto zezn.o? Mislim, da nisam nesto poremetio u "Restore factory setings-u" i visini stranice?
Da ji je potrebno (da li uopste smem) da postupak ponovim ispravno ili "sta je tu je" pa da krenem da uploadujem FW?

Planiram sutra pre podne da nastavim sa prekinutim postupkom pa ako vam nije tesko recite mi sta da radim.


Jos jednom HVALA svima,

AndraV
[ calexx @ 07.02.2006. 23:47 ] @
Kako god hoćeš, procedura je opisana da se dođe do one informacije o oznaci plejera. Sve mi deluje da si mnogo razvukao, ja sam u subotu sve završio za 3 minuta a slično je bilo i pre neki mesec kada sam prvi put radio LG. Svom Pioneeru sam jedno veče 5 puta nabacivao razne verzije. Sutra ponovi proceduru kako valja i završi posao.
[ AndraV @ 08.02.2006. 00:00 ] @
Ok hvala calexx :)

ma znam da sam razvukao ali sta cu... komp u drugoj sobi... sitno dete stalno oko nogu... nemam ni 5 minuta mira... ali poslacu moje na pijacu pre podne pa na miru da odradim sve :))

Pozdrav

PS: ajde kad vec pitam sve da pitam i ovo (jer se strasno bojim da na sj..m nesto) zato stalno zapitkujem. Tragajuci za mojim FW-om, jednoj temi vezano za Philips FW sam nasao ovaj postupak za promenu softvera pa se pitam da li je to potrebno i za "LG" ili samo ono sto si mi napisao: Ubaci CD > cekaj 2 min. > izbaci CD > Gotovo!?


oni kazu:
1. Software Upgrade Procedure
Note: Do not press any button or unplug the Mains/AC during upgrade.
1. Connect the Mains/AC cord to the wall socket. Press “STANDBY -ON” button on the front-panel or “
POWER” button on the remote control to activate the player.
2. Press “ OPEN/CLOSE” to open the disc tray.
3. Insert the upgrade CD-ROM disc, label side up.
4. Press “ OPEN/CLOSE” to close the disc tray.
· TV screen will show : “DISC LOADING” “FLASH” “DVPXX.ROM” “READING” “FLASH” “ERASE”
“WRITE” “DONE”.
· Player display will show : “LOADING” “ERASE” “WRITE” “DONE”.
· This stage of the proc edure takes about 2 minutes.
· If the software was successfully downloaded, the DVD-player will turn Off automatically.
5. Unplug the Mains/AC cord from the wall socket.
6. After 15 seconds, reconnect the Mains/AC cord to the wall socket and turn On the Mains/AC supply.
7. Press “ OPEN/CLOSE” button on the Front Panel to activate the player.
· The player will initialise for the first 3-4 seconds. Do not press any other buttons.
· After 3-4 seconds delay , the disc tray will open.
· Remove the disc immediately.
Note : If for some reason the disc tray did not open , allow the player to repeat the upgrade until it
turns Off automatically again. Then follow the instructions above again to remove the disc.
Never interrupt the upgrading midway as this will damage the player. Always wait till the player has
turn Off automatically.
8. The DVD-player will function as per normal.
Note: If the display shows “FAIL”, please refer to the Philips Care Center.
[ calexx @ 08.02.2006. 01:03 ] @
Mnogo se plašiš za jedan plejer. Philips za Philips, LG za LG. Znači, napraviš CD sa fajlom koji odgovara tvom plejeru. Uradiš ona tri koraka. Ubaciš CD i pritisneš play, kao što piše. On skoro odmah izbaci CD, ti ga odmah izvadiš (CD, naravno) i stisneš UP. Sačekaš 2-3-5 minuta, nisam merio, da on završi posao i zatvori fioku. Onda ponoviš ona tri koraka zbog fabričkog default podešavanja, ma čemu to služilo. Done.
Trebalo bi da je ista procedura sa xypro verzijom ali o tome kad probam.
[ AndraV @ 09.02.2006. 21:53 ] @
Uspelo!

Veceras sam ubacio CD i postupio po uputstvima... i naravno nije bilo problema. U meniju mi se nakon toga pojavila opcija za odabir velicine fonta (zbog cega sam sve ovo i radio) i odabrao sam "Large" opciju.


Jos jednom vam puno puno hvala na strpljenju i savetima.

AndraV
[ sandrada @ 12.02.2006. 17:35 ] @
Instalirala sam Firmware s adrese http://www.inet.hr/~krmacek/LG_DVD.zip, sve prema uputama. Ali nakon toga je sve postalo ZELENO. Prvo pocetni ekran, a kad se pusti film, i dalje je sve zelene boje. Ako je taj firmware bio sala, onda stvarno nije neka.
Sto sad?
Bi li pomoglo da instaliram firmware s madjarske stranice?
Usput, ne radi onaj link http://mtz.softpedia.com/index...ask=view&id=20&Itemid=... (ako DVD krepa).
[ mujc @ 12.02.2006. 17:55 ] @
meni firm. s tog linka radi dobro! ne znam zašto je tebi sve postalo zeleno...
[ sandrada @ 13.02.2006. 11:53 ] @
Može li mi netko poslati na email ([email protected]) onaj firmware s mađarske stranice (jer taj link više ne radi) ili bilo koji drugi osim onog s http://www.inet.hr/~krmacek/upute.txt?
Hvala unaprijed.
[ calexx @ 13.02.2006. 21:39 ] @
Ne znam na koju mađarsku stranu misliš, jesi li probala http://www.findinfo.nl/downloads/lg8x51_1250_v4_bmx.zip ili to isto na http://www.geocities.com/br0max/lg8x51_1250_v4_bmx.zip jer mi deluje da je to najrešenje za LG 8631 plejere?
Usput, link za krepane DVD radi.
[ Sasa_NS @ 03.03.2006. 22:59 ] @
Samo da se zahvalim userima "Kid A" i "Stracenski" na uputstvu, savetima i linku za poslednji firmware za LG DV8631V...

Imam dotični plejer već više od godinu dana i stalno sam šizeo što nije hteo da čita sve subtitlove kod DivX-ova (hteo je samo one sa podacima o frejmovima), a i kod onih koje je učitavao, nisu se videla naša slova i font je bio jako mali...
Ovim firmwerom je sve to ispravljeno i plejer sada čita sve subtitlove bez greške, vide se naša slova, moguće je podešavanje i veličine, boje i svega ostalog... Oduševljen sam!

Hvala još jednom momci!



[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 04.03.2006. u 00:03 GMT+1]
[ massa89 @ 17.02.2012. 13:51 ] @
Je l' ima neko da može da mi prosledi FW za ovaj LG DV-8631V ?
Probao sam na ovim linkovima što ima na forumu, ali džaba, ne radi nijedan.
Jeste da je mator, ali hocu da probam da instaliram to, pa ako ima nekog, javite se.
Hvala.