[ pctel @ 06.09.2004. 19:44 ] @
Prijatelj me zamolio da mu preporucim neki dobar telefonski aparat, a ja ostao bez reci, evo zasto:
radi se o analognoj telefonskoj centrali najgore vrste (staroj skoro 70 godina, ali izgleda nece skoro u penziju). Vaznije odlike centrale su:
- pulsno biranje
- slaba cujnost u oba smera,
- izrazene smetnje (zujanje, krcanje, pucketanje, upadanje treceg u razgovor)
- naponi van svakog standarda (verovatno)
- cesti udari gromova preko telefonske linije

Imajuci sve ovo u vidu, mislim da neki Panasonic, Siemens ili slican digitalac predvidjen za normalne uslove rada ne bi tu izdrzao ni mesec dana
Proteklih 15 godina na tom mestu je radio neki nemacki telefon sa brojcanikom, nije kao ovi plastikaneri sa buvljaka, vec stvarno telefon vrhunskog kvaliteta izrade...
Tom telefonu se blizi vreme za penziju, samo ne znam moze li se naci nesto slicno njemu, ili je mozda za ovih 15 godina nauka jos napredovala?
Kao sto rekoh, vlasnik me zamolio za savet, a ja sam obecao da cu pitati...
Sta predlazete da se radi u ovom slucaju?
[ pctel @ 07.09.2004. 20:43 ] @
Zar niko nema nista pametno da kaze po ovom pitanju? Gde su ljudi iz telekoma?
Ako neko zna sta nikako ne treba uzimati, neka kaze, i to je od pomoci!
[ Uze @ 10.09.2004. 17:17 ] @
Moje skromno misljenje
je da treba probati na buvljaku, pronaci sto noviji ili cak nov
(u Grckoj su se nekada prodavali novi za 10 maraka) Siemens telefon za pulsno biranje sa kruznim brojcanikom . To je robustan pouzdan tezak telefon za pulsno biranje koji je decenijama
usavrsavan, nesto kao Folcvagen buba. Kad zazvoni cujes ga na 100m.
[ pctel @ 12.09.2004. 14:11 ] @
Posle mnogo trazenja, i podsmeha prodavaca koji prodaju samo najnovije kineske bezicne digitalce, nasao sam taj telefon! Jedini problem je cena od 2.500,00 dinara, pa je sada pitanje vredi li za telefon sa brojcanikom dati tolike pare ili dodati jos koji dinar pa kupiti... sta?
[ Ronald @ 13.09.2004. 13:34 ] @
Mozda jedini DECT telefon koji ima opciju za pulsno biranje je model Panasonic KX-TCD 400, bez obzira a sve ove stavke o kvalitetu centrale koja je stara 70 godina on bi trebalo da radi ,mozda , kazem mozda moze biti problem cujnosti ako je ona bas slaba...Ali u tom slucaju najbolju cujnost imaju bas ovi gore navedeni Siemens telefoni sa brojcanikom....ja bih recimo sigurno uzeo ovaj DECT panasonic i on bi radio ber problema , izdrzao bi sigurno vise od Mesec dana a tvoj prijatelj ne treba da brine jer u narednih godinu dana do kraja 2005 (bar po mojim saznanjima ) trebalo bi da se digitalizuje cela Telekomova mreza tako da ce dobiti i novi telefonski broj i novu centralu....
[ Miroslav Cvejić @ 13.09.2004. 16:48 ] @
Ima i KX-TCD500 pulsno biranje.
[ pctel @ 17.09.2004. 10:18 ] @
Jutros sam zamalo dosao do informacije, verovali ili ne, na TV Pink-u :-)
Jutarnji program, poredjenje cena izmedju Podgorice, Beograda, Banja Luke i Sarajeva, ovoga puta tema je najjeftiniji telefonski aparat! Problem je sto sam prebacio na Pink u trenutku kad je beogradski snimak vec prolazio, tako da je sve sto sam cuo bilo:
"...u ovoj radnji mozete naci veliki izbor starijih modela telefonskih aparata cije cene su od 300 dinara navise." Zamolio bih sve koji su gledali ovu emisiju, ili poznaju nekog ko je gledao, da napisu o kojoj se prodavnici radi. Evo i slike:


[ pctel @ 17.09.2004. 10:23 ] @
Ako nekog zanima, najjeftiniji telefoni na Balkanu mogu se naci u Sarajevu, po ceni od 3 marke (1.5 EUR-a)