[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2004. 12:56 ] @
Imam 063 postpaid, platio sam 2 racuna. Problem je sto idem u grcku 25-26.9. a tad necu imati placen 3-ci racun. Da li mogu da platim racun 21-22-og, kako bi mogao da aktiviram roaming?
[ Dejan Krstic @ 07.09.2004. 14:52 ] @
Svakako. Samo je posle toga potrebno da posaljes pismieni zahtev sa kopijom LK na 063/311-311.
[ bobo @ 07.09.2004. 17:36 ] @
zasto pismeni zahtev?
meni su danas aktivirali bez icega, nazvao sam 3112883 (dobio sam ga na 9863)
rekao im podatke i za 2 min mi aktivirali roaming
[ Dejan Krstic @ 07.09.2004. 23:46 ] @
ROAMING

Roaming je mogućnost korišćenja 063 GSM SIM kartice u mrežama inostranih operatora sa kojima Mobtel ima sklopljen ugovor o saradnji.
Uslov za dobijanje roaminga je 3 plaćena računa (da korisnik ne bude u statusu "Suspenzija - tužen"), nakon čega sledi automatsko uključenje roaminga (početkom četvrtog biling perioda - oko 25. u mesecu) ili uplatom depozita u iznosu od 9000 Din. Depozit stoji na računu pretplatnika 90 dana od dana uplate, a korisnik je u obavezi da izmiruje svoje prispele mesečne obaveze. Nakon isteka tog perioda, depozit prelazi u akontacionu uplatu, tj. služi za izmirenje mesečnih računa korisnika.
Pretplatnici koji ispunjavaju jedan od uslova, roaming mogu da aktiviraju na sledeći način:
Fizičko lice:
- slanjem zahteva u slobodnoj formi na fotokopiji svoje LK na fax 011/60 60 40 ili na adresu FRAUD-a. Zahtev treba da sadrži broj telefona, potpis vlasnika i kontakt telefon.

---------------------------

E sad, to sto je neko iz Frauda odlucio da prekrsi proceduru..... moguce da oni imaju drugacija ovlascenja i da mogu da ukljuce roaming nekom ako im se svidi. Ja sam objasnio kako glasi procedura za korisnicki servis.

Licno iskustvo: nisu hteli da mi aktiviraju roaming iako su tri uplate bile PROKNJIZENE sve dok im nisam poslao pismeni zahtev.