[ malimaks @ 08.09.2004. 12:18 ] @
bok.

imam problem sa trojancem (rameh f). nigdje nemogu naci nista o njemu a avg mi stalno javlja da je pronadjen u system volume information folderu.
imam xp sp1 zone alarm firewall, spy bot, adaware i avg free edition.
Prilikom jednog skeniranja avg je nasao i izolirao trojanca, ali mi sada javlja da ga
je nasao u mapi system volume information i da pokrenem avg. Ta mi se poruka pojavi obicno kada pc stoji ukljucen i nista ne radim na njemu.
U system volume nemogu uci ni sa dosom (imam administratorske ovlasi) vec mi javlja acces denied.
Please help ako ne vec kako ga maknuti bar neke podatke koliko je opasan itd.

hvala puno maks
[ VRKY @ 08.09.2004. 13:15 ] @
Probaj s nekim drugim AV...
Vidi što sve imaš u startup-u,izbriši sumljive stvari i vidi u taskmenegeru...
Toliko od mene
[ cicika @ 08.09.2004. 13:49 ] @
Procitaj ovo, mozda ti pomogne:
http://www.itsecurity.com/asktecs/clinic2/aug6704.htm

Ima na Google-u jos nekih sajtova, uglavnom se zale na isti problem.
Ali se nigde ne pominje Rameh.F, poslednja verzija je Rameh.E. Update-uj AVG pa probaj ponovo.
I probaj sa nekim drugim AV-om.
[ VRKY @ 08.09.2004. 20:09 ] @
Spominje se.. ali kolko sam ja vidio nema nekh detaljnih opisa..
http://www.google.com/search?h...p;btnG=Google+pretraga&lr=
I vidi ima li što o njemu na Sophosovoj stranici...
[ haggar @ 09.09.2004. 00:02 ] @
Pa isključi System restore , time ćeš izbrisati sve u tom folderu. Odeš u Control Panel , pa na Sytem, odabereš tabelu Sytem restore i tamo gdje ti piše "Turn off system restore" ti obilježi kućicu i klikni OK .
[ dava @ 09.09.2004. 17:27 ] @
Ja imam elegantnije rjesenje. Sheruj system vol. inf., bunice se da ga ne moze sherovati ali ce ti odobriti pristup. Inace tu se zavuku mnogi virusi, a AV ne moze skenirati to mjesto ako se ne uradi ovo prethodno ili ovo sto je haggar rekao.
[ haggar @ 10.09.2004. 16:46 ] @
Citat:
Sheruj system vol. inf., bunice se da ga ne moze sherovati ali ce ti odobriti pristup.


Kako to napraviš? Meni nikako ne uspjeva.
[ VRKY @ 10.09.2004. 21:33 ] @
Ovako (ako sam ja upravu):
Prvo nariktaš da ti se skriveni folderi vide pa pa klikneš desnim klikom na folder i odeš na Sharing & Security i onda ćeš dalje valja znat...
Ili je problem negdje drugi