[ mika @ 24.04.2001. 09:42 ] @
Pomaze Bog.

Imam jedan problem kod MySQL-a:naime imam jedan fajl koji prihvatam kao $fajl u php-u (kao string) i sada treba da SADRZAJ tog fajla ubacim u Mysql polje. To bi trebalo da izgleda nekako ovako:

Insert into proba (slike) values ($fajl);

...u prevodu: ubaci u tabelu "proba" , u kolonu "slike" vrednost promenljive $fajl (recimo: "c:\slike\image.jpg");

E sad, kad bi ovo radilo bilo bi dobro-naime umesto da ubaci kompletan sadrzaj binarnog fajla, on u to polje ubaci samo ime fajla!!!! Napominjem da sam kolonu "slike" deklarisao kao BLOB.
[ Vojislav Milunovic @ 24.04.2001. 10:25 ] @
Citat:
mika wrote:
Pomaze Bog.

Imam jedan problem kod MySQL-a:naime imam jedan fajl koji prihvatam kao $fajl u php-u (kao string) i sada treba da SADRZAJ tog fajla ubacim u Mysql polje. To bi trebalo da izgleda nekako ovako:

Insert into proba (slike) values ($fajl);

...u prevodu: ubaci u tabelu "proba" , u kolonu "slike" vrednost promenljive $fajl (recimo: "c:\slike\image.jpg");

E sad, kad bi ovo radilo bilo bi dobro-naime umesto da ubaci kompletan sadrzaj binarnog fajla, on u to polje ubaci samo ime fajla!!!! Napominjem da sam kolonu "slike" deklarisao kao BLOB.



Otvori file sa fopen() i procitaj iz njega sve i to onda unesi u mysql bazu...znaci nesto otprilike :

char buf[LEN_OF_FILE];
inr fd=open("file","r");
read(fd,buf,LEN_OF_BUF);

i sad uz pomoc texta koji je caboom postovao na code.box.sk C+mySQL dovrsi program za ubacivanje file-a u mySQL bazu :o)

To je moj predlog sad sigurno Gojko ima nesto bolje ali otom potom
[ leka @ 24.04.2001. 12:02 ] @

Recimo da imas "binarni" u bazi "bpodaci":
Code:

CREATE TABLE binarni (
    id INT(4) NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
    data LONGBLOB
); 

U tu tabelu sledecim PHP kodom dodajes podatke...
Code:

<?php
    MYSQL_CONNECT("localhost","leka","mojasifra");
    mysql_select_db("bpodaci");
    
    $fajl = "/home/leka/data/slika.jpg";
    $pod = addslashes(fread(fopen($fajl, "r"), filesize($fajl)));

    $result=MYSQL_QUERY("INSERT INTO binarni (data) " .
        "VALUES ('$pod')");

    $id= mysql_insert_id();
    print "<p>Fajl ima sledeci ID u bazi: <b>$id</b>";

    MYSQL_CLOSE();
?>


Citat:
mika wrote:
Pomaze Bog.

Imam jedan problem kod MySQL-a:naime imam jedan fajl koji prihvatam kao $fajl u php-u (kao string) i sada treba da SADRZAJ tog fajla ubacim u Mysql polje. To bi trebalo da izgleda nekako ovako:

Insert into proba (slike) values ($fajl);

...u prevodu: ubaci u tabelu "proba" , u kolonu "slike" vrednost promenljive $fajl (recimo: "c:\slike\image.jpg");

E sad, kad bi ovo radilo bilo bi dobro-naime umesto da ubaci kompletan sadrzaj binarnog fajla, on u to polje ubaci samo ime fajla!!!! Napominjem da sam kolonu "slike" deklarisao kao BLOB.

[ mika @ 24.04.2001. 14:55 ] @

Rešenje je apsolutno OK-i uzgred, svodi se na onu pričicu iz "PHP" dela foruma oko čitanja dokumentacije.

Hvala najlepše.