[ Djuki @ 09.09.2004. 00:28 ] @
Planiram da upisem kurs za MCSD, ali imam dilemu CET ili CPU. Ne bih imao dilemu da razlika u ceni nije citavih 1000e tacnije u CET-u je 2200 e (5 rata) dok je u CPU 1200 e. Sto se tice CET-a ne sumnjam u kvalitet obuke, ali ne znam sta me ocekuje u CPU. Ako je neko bio u CPU voleo bih da cujem kako je zadovoljan. Svestan sam cinjenice da cu 80% nauciti kod kuce a ne na predavanjima, jer realno nema dovoljno vremena da se sve obradi na predavanjima. Za Cet znam da daju knjige i sva propratni materijal sto je plus, i da se ispit placa po 60 e. Sada bih voleo da cujem vase mishljenje. Kvalitet(CET) ili 1000 e u dzep ?
[ Mihailo @ 09.09.2004. 00:38 ] @
Najbolje je da se raspitaš ko je predavač ... Ipak sumnjam da se razlika (1000e) isplati.
[ srbaja @ 09.09.2004. 12:19 ] @
Citat:
Mihailo: Najbolje je da se raspitaš ko je predavač ... Ipak sumnjam da se razlika (1000e) isplati.


Pa sad kako se uzme. Ako je razlika izmedju nikakvog predavaca i loseg predavaca 1200e, onda razlika izmedju loseg predavaca i dobrog predavaca od 1000e i ne deluje tako velika.
mislim da je bolje da covek uci sam, ima dovoljno dobre literature, a ako vec placa, bolje da plati kvalitet (sa cpu-om nemam iskustava, cet imam licno pozitivno iskustvo u svakom pogledu osim cene)
[ Mihailo @ 09.09.2004. 12:38 ] @
Zato sam i rekao da proveri ko je predavač. Da ima volje da uči sam ne bi ni pitao za kurseve :o)
[ Djuki @ 09.09.2004. 15:42 ] @
Isao bih na kurs iz prostog razloga sto sa sertifikatom je mnogo lakse snaci se za posao. Voleo bih da cujem nekog ko je imao iskustva sa skolom CPU. Za CET znam da je ok. Znaci ko je polagao u CPU neka kaze svoje utiske. Hvala.
[ Shadowed @ 09.09.2004. 16:56 ] @
Peonta je da mozes da polazes ispite i bez kursa. Mislim da je Mihailo na to mislio.
[ djk494 @ 10.09.2004. 19:05 ] @
CPU ima odlicne predavace i pristup polaznicima kursa, ja sam bio prezadovoljan sa kursom za MCSE 2002 godine a u zavisnosti kako se izborim sa parama (menjam posao trenutno) verovatno cu i MCSD C# track da upisem u Oktobru.

Pozdrav
Vedran
[ Djuki @ 10.09.2004. 23:40 ] @
Da bas sam hteo da cujem nekog ko je imao iskustvo sa CPU skolom.
Sad da dodamo i ovo: CET posle kursa nudi posao zavrsenim polaznicima, jer se firme obracaju njima iz razloga sto su oni sertifikovani Gold partner Majkrosofta. Ne svima vec ponude pa izaberu nekog, kako to inace i funkcionise. A ono sto sam hteo da mi neko kaze jeste u kakvoj je prednosti CET kao Gold partner Majkrosofta, da podsetim jedini u zemlji imaju takvo zvanje. Osim ovoga sa poslom ima li jos neka prednost ?
[ srbaja @ 11.09.2004. 00:51 ] @
Ne znam odakle ti ta informacija za posao, ali na tvom mestu se ne bih uzdao u to. A posebno nemoj da ti to bude motiv da platis kurs kod CET-a. Kad budes znao da radis, naci ces posao i bez njih.
[ djk494 @ 11.09.2004. 09:07 ] @
Citat:
Djuki: Da bas sam hteo da cujem nekog ko je imao iskustvo sa CPU skolom.
Sad da dodamo i ovo: CET posle kursa nudi posao zavrsenim polaznicima, jer se firme obracaju njima iz razloga sto su oni sertifikovani Gold partner Majkrosofta. Ne svima vec ponude pa izaberu nekog, kako to inace i funkcionise. A ono sto sam hteo da mi neko kaze jeste u kakvoj je prednosti CET kao Gold partner Majkrosofta, da podsetim jedini u zemlji imaju takvo zvanje. Osim ovoga sa poslom ima li jos neka prednost ?


Kad sam polozio 5 od 7 ispita za MCSE momci iz CPU-a su me pozvali i ponudili posao (na kom sam bio do sada) tako da je moje iskustvo 100% pozitivno, sto ne bi trebalo sad da ti bude reper da ce i tebi neko ponuditi posao ali u principu kao sto rece covek ako budes znao da radis pronalazenje posla ti nece biti problem...
[ fangio @ 11.09.2004. 10:07 ] @
mislim da je 1000e velika razlika .. u svakom slucaju moraces da zagrejes stolicu muski .. pa bolje sa 1000e u dzepu nego bez njih .. :) .. sto se tice posla .. ako znas naci ces posao bez problema ... sto se ne raspitas za cenu u vinci (beogradjanka) ... imam vrlo pozitivna iskustva sa njima ...
[ Djuki @ 12.09.2004. 00:09 ] @
Citat:

nam odakle ti ta informacija za posao, ali na tvom mestu se ne bih uzdao u to. A posebno nemoj da ti to bude motiv da platis kurs kod CET-a. Kad budes znao da radis, naci ces posao i bez njih

To sam naveo samo kao jednu od prednosti, posto je CET sertifikovani gold partner, a samin tim ima i ozbiljnije ponude. Ali to nije to najbitnije cak je najmanje bitno.
A zaboravio sam ovo: kod CET-a su Knjige i CD-ovi ukljuceni u ceni i njihova vrednost iznosi oko 300 evra. Sada ne znam da li i se u CPU dobijaju knjige i da li su ukljucene u cenu?
[ enterpriserx @ 12.09.2004. 07:56 ] @
Mozda bi ti bolje bilo Self-Study da probas, ja sam polozio MCSD, MCDBA i MCSA iz knjiga i mnogo iskustva. Ti kursevi su previse skupi za sta dobijas, ja sam licno bio na Win2k3 kursu na nekoj nagradi i nije nesto, zato, pare cuvaj i uzmi neku dobru knjigu za spremanje sa interneta.
[ djk494 @ 12.09.2004. 11:15 ] @
Citat:
Djuki: To sam naveo samo kao jednu od prednosti, posto je CET sertifikovani gold partner, a samin tim ima i ozbiljnije ponude. Ali to nije to najbitnije cak je najmanje bitno.
A zaboravio sam ovo: kod CET-a su Knjige i CD-ovi ukljuceni u ceni i njihova vrednost iznosi oko 300 evra. Sada ne znam da li i se u CPU dobijaju knjige i da li su ukljucene u cenu?


Dobijas knjige, ne mogu da drze kurs a da ti ne daju orginalnu literaturu.
Sto lepo ne odes i do jednih i drugih i sam procenis gde ti je bolje.
[ Djuki @ 12.09.2004. 13:54 ] @
Citat:

Sto lepo ne odes i do jednih i drugih i sam procenis gde ti je bolje.

To ci i da uradim. Samo sam pre toga hteo da cujem vasa iskustva. Hvala svima na odgovorima. Pozdrav
[ billythekid_indjija @ 20.09.2004. 00:03 ] @
Isao sam u CPU za MSCA i mogu da ti kazem ako odes da se neces pokajati!
[ dimitt @ 28.09.2004. 23:33 ] @
Bio na kursu u CPU i toplo preporucujem!
[ MadChief @ 30.09.2004. 12:16 ] @
Bio sam kod CPU-a na kursu za Win2k3, predavac Dejan Levaja. Predavanja i uslovi odlicni. Preporucujem...
[ Mrav @ 15.10.2004. 20:11 ] @
U CPU sam odslušao predavanja za MCSD .net (c#) i jako sam zadovoljan. Što se tiče zaposlenja, i oni rade po principu - firma zatraži da im preporučne nekog za to i to a ko je polagao kod njih, znači nigde ne verujem da ti iko garantuje posao, ali ako si ostavio dobar utisak to može lako da se desi.
[ Svarceneger @ 17.01.2005. 16:27 ] @
Postoje uvek i u svakom slucaju samo dva resenje ili imas vremena ili imas novac.

Ako imas vremena onda lepo pokupis literaturu knjige , diskove , pdf , testovi bilo sta sto moze da ti pomogne da polozis ispit i polako krenes da ga spremas.

Druga solucija je ako si lenj i imas novca onda lepo das nekoj skoli koja ti lepo izdrobi ono sto je najvaznije za ispit , pljunes lovu oni ti to sazvacu i opet krenes da pripremas ispit.

U svakom slucaju sam od sebe se nece dati !!!!!!!!!!!!!!!!!
[ tricky_kid @ 25.01.2005. 20:43 ] @
u cpu sve ide brze.sto ce reci da je kurs vremenski kraaci a sto se tice knjiga i materjala ima se...
[ bigtime @ 26.01.2005. 00:03 ] @
Pa ne znam bas koliko je hvaljenje brzine kursa dobar za tu skolu. Ionako se dosta preskoci na predavanju, pa zato moras kod kuce da radis jos minimum 8-10 sati, da bi vise naucio i mogao da nastavis da pratis track. Jos ako hoces da te preporuce nekoj firmi za posao...hm
Sada je najlosija solucija otici u CET, svi su u haosu, jer je zaposlenima u Vladi Srbije Microsoft podelio neke vaucere za expres kurseve, pa su svi krenuli u CET, pa bi jos hteli da znaju mnogo vise, al' nesto ne ide :-) Toliko o brzini kurseva...
[ stonex @ 26.01.2005. 15:24 ] @
Interesuje me , koliko predznanje je potrebno za MCSE da bi mogao neko da se nada dobrim rezultatima u ucenju i na ispitima ?
[ [4S]Sigma @ 10.02.2005. 15:59 ] @
Ja sam pohadjao kurs u CPU i veoma sam zadovoljan, ne samo predavanjima nego i savetima i isqstvom koji raspolazu predavaci. Ne zelim da komercijalizujem svoj post ali ti svakako poucen svojim isqstvom predlazem CPU. Dosta mojih prijatelja je pohadjalo razne kurseve u CPU-u i stvarno ni jedan od njih nije izasao odatle nezadovoljan uslugom koju je primio.

Jos jednom ponavljam da ne zelim da komercijalizujem svoj post i da je ovo moje licno isqstvo sa CPUom

Pozdrav
[ [4S]Sigma @ 10.02.2005. 16:01 ] @
Citat:
stonex: Interesuje me , koliko predznanje je potrebno za MCSE da bi mogao neko da se nada dobrim rezultatima u ucenju i na ispitima ?


Ja sam pohadjao MCSE sa osnovnim poznavanjem mreza i mreznih protokola i sa normalnim poznavanjem windows okruzenja i mogao sam da pratim nastavu, doduse nekada sa malo vise kafe
[ rkomi24 @ 10.02.2005. 20:36 ] @

Razlika u ceni je velika, ali koliko ja znam, mozda gresim, u CPU dobijas fotokopirane knjige, a u CET-u, originale, zato je CET Gold partner.
[ djk494 @ 13.02.2005. 18:56 ] @
Gresis, ne mogu da ti drze kurs a da ti ne daju (Microsoftove) knjige...
[ eretron @ 23.03.2005. 16:01 ] @
Ja upravo idem na MCSA kurs u CPU ... Apsolutno se ne mogu pozaliti!!! Sve je extra, predavac Nebojsa Seselja ... lik razbija kako objasnjava ... cudo !!! Svaka preporuka !!
[ BillyTheKid_79 @ 23.03.2005. 20:15 ] @
Citat:
rkomi24: Razlika u ceni je velika, ali koliko ja znam, mozda gresim, u CPU dobijas fotokopirane knjige, a u CET-u, originale, zato je CET Gold partner.


Sigurno gresis jer dobijaju se original knjige,a predavaci u CPU su blago receno ODLICNI......
Prporucujem.....
[ WlayCo @ 30.03.2005. 08:50 ] @
Ma CPU bre samo tako... Ovi iz CET-a su najveci lopovi ... I meni su momci iz CPU-a nasli posao i to sa samo 5 od 7 polozenih ispita i evo me...radim...Pozdrav za Dekija,Nikolu ,Dzeka,Vladu....
[ bigtime @ 30.03.2005. 17:41 ] @
Uskoro ce CET-u da skinu titulu Gold partnera, jer imaju samo 5 predavaca iz programiranja :-) Jedva cekam, misle da su uhvatili Boga za tregere jer su MCGP pa razbijaju sa cenama, znaju na sta da uhvate narod, a narod nas kao i uvek, kvalitetno je ono sto je skupo, hmmm...
[ eretron @ 01.04.2005. 14:32 ] @
CPU je postao GOLD Partner ..... pre par dana !!!
[ bigtime @ 01.04.2005. 16:01 ] @
Pa i bilo je vreme, dosta su u CET-u otimali na foru Gold partnera, jos malo samo da im skinu ono Gold i da se malo opamete.
[ srle1 @ 03.04.2005. 10:24 ] @
Ja sam bio u CET-u na predavanjima.U principu sve je OK,ljudi znaju znanje nema priče.Dobija se komplet literatura.Kad sam ja gledao gde da idem čini mi se da je bila velika razlika u broju časova tj. u CET-u je bio duplo veći broj časova.
[ KAKTUS CAR @ 04.04.2005. 03:58 ] @
Išao sam na MCSD kurs u CPU.
Što se tiče predavača, Nenad Dževerdanović je vrhunski odradio posao.
Knjige su Microsoft originalne (i izuzetno su korisne, koliko znam nema ih u prodaji dobijaju se samo sa kursevima), a ne kopije.
Jedina mana kursa je što je trajao prekratko, 3 mjeseca po 3 sata svaki radni dan, da je mjesec dana duži bilo bi idealno.
Cijena od 1200€ uopšte nije visoka za ovakav kurs, pogotovo ako se pogledaju cijene istog po zapadnoj Evropi (30-40 dana od 2500€).

Isplati se u svakom slučaju, jer za ta 3 mjeseca, stekne prilično znanja, što se iz knjiga može steći samo za mnogo duži period.


Što se CET-a tiče i konkretno kursa MCSD, prošle godine sam se prijavio kod njih i kurs je odlagan 5 mjeseci i cijena nije kako je gore navedeno 2200€ nego oko 1750€ (popust 20% za keš unaprijed).



Isto da napomenem, za kurs je potrebno prilično predznanje!!!!!!!!!
Inače bez dobrog predznanja ovaj kurs će ti biti veliko gubljenje vremena!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ kaan @ 07.04.2005. 11:02 ] @
Dva pitanja:
1. Da li postoji mogucnost da ne ides na kurs i da izadjes samo na ispit. Dakle da ucis iz knjige?
2. Koji je web site CPU-a?

[ WlayCo @ 07.04.2005. 11:12 ] @
Naravno ,sad sve zavisi da li treba da idesh ili ne tj. da li imash neko predznanje i koliko je ili nemash... www.cpu.co.yu