[ KOLE89 @ 09.09.2004. 07:39 ] @
Problem je sledeći: kada počnem da kopiram flim, instaliram igru, itd. muzika pocinje da koci da je nemoguce slusati je. Nervira me to sto zakoči i kada kopiram neki mali fajl. Znači nije problem zauzetost procesora. Matična mi je MSI 645 Combo, CD-ROM LG52x, HDD Maxtor 40GB, zvučna integrisana, CD-ROM i HDD su sa različitim IDE kablovima spojeni sa maticnom (HDD primary IDE master, CD-ROM secundary IDE master).
[ `and @ 09.09.2004. 12:08 ] @
Nisi rekao koji player koristis ... ali trebalo bi u svakom da ima ( negde u opcijama ) koliki buffer je odvojen za taj program . Pa jednostavno ga povecaj. Trebalo bi da upali !
[ BluesRocker @ 09.09.2004. 15:31 ] @
Ukljuci dma.
[ KOLE89 @ 09.09.2004. 19:16 ] @
Citat:
`and: Nisi rekao koji player koristis ... ali trebalo bi u svakom da ima ( negde u opcijama ) koliki buffer je odvojen za taj program . Pa jednostavno ga povecaj. Trebalo bi da upali ! :)

Koristim Winamp 5.05 i koliko sam video u podešavanjima postoji samo podešavanje prioriteta a isto je i kada je normal i kada je realtime.
Citat:
BluesRocker: Ukljuci dma.

Kako da to uradim u XP-u (SP2)? Tražio sam u properties-u CD-ROMa, ali nema ga.
[ Miroslav Cvejić @ 09.09.2004. 19:49 ] @
U Device Manageru u IDE/ATA Controllers -> Secondary IDE Channel -> Advanced Settings izaberi za oba ruđaja (iako imaš samo jedan) DMA if available. Restartuj računar i to je to. Ako ne pomogne promeni džamper sa Master na Slave pa pokuša ponovo.
[ frogman @ 09.09.2004. 20:16 ] @
A ako ne uspijes da podesis dma mode, tj. i dalje ti stoji pio onda ukloni predtpostvljam sekondarnu granu i restartuj racunar.
Sistem ce je sam ponovo pronaci i ukljuciti DMA!
[ KOLE89 @ 09.09.2004. 22:15 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: U Device Manageru u IDE/ATA Controllers -> Secondary IDE Channel -> Advanced Settings izaberi za oba uređaja (iako imaš samo jedan) DMA if available. Restartuj računar i to je to.

HVALA!!! Sada radi super.
[ tzg @ 18.09.2004. 08:35 ] @
a za sve one kojima i ukljucivanje DMA ne pomaze (kao kod mene) preporucujem instalaciju ASPI drivera...