[ markus @ 04.03.2002. 04:13 ] @
Caos!
Da li se jos nekom desavalo da mu u redhat-u 7.2 nestaju ikonice sa desktopa.
Meni se to dogadja jako cesto pa ako neko zna u cemu je fora zamolio bih ga
da mi pomogne.
[ Jovan Marjanovic @ 04.03.2002. 09:15 ] @
Prvo reci koji windw manager koristis, pa cemo onda mozda moci da pomognemo.
[ B o j a n @ 04.03.2002. 13:11 ] @
Citat:
markus:
redhat 7.2 .... nestaju ikonice ... desktop ....

... jako cesto ... ako neko zna u cemu je fora zamolio bih ga
da mi pomogne ....


Samo jedna mala digresija.
Koliko sam mogao da dovalim po politici [ES]-a postoje odredjeni forum coskovi koji postoje zbog Windows korisnika koji imaju za njih ogromne, a za ostale jako smesne probleme. Taj forum se zove Windows Userland, i verujem da je vecini ljudi taj forum na ignore listi, a zasto ? Hm, mislim da je suvisno i pominjati ...

A ovaj thread je prevrsio svaku meru, zar cemo sad docekati i da istu situaciju imamo i medju Linux korisnicima ( posebno RH i MDK korisnicima, sa svim njihovim fancy kozmetickim GUI alatima za administraciju i podesavanje ).


predlog: da se ovakve teme prebacuju u RedHat Userland, ili kako vec ... jer o ovome, a posebno o ovakvim _neodredjenim_ opisima "problema" je stvarno pointless diskutovati





0.02$
[ Jovan Marjanovic @ 04.03.2002. 14:58 ] @
aj agri uan handrid prsent vit kolega Bojan
[ MoHicAn @ 04.03.2002. 17:09 ] @
Ako ti prsnu sve ikone u slucaju gnome najverojatnije je da ti je prso nautilus il kako se vec zove onaj njegov desktop.
[ markus @ 04.03.2002. 19:47 ] @
Ja se izvinjavam zbog lose opisanog problema.
Da u pitanju je gnome ,a sto se konkretno problema tice to izgleda otprilike ovako
Startujem x i sve ide kako treba sve do samog kraja.ali kad treba da izbaci ikone
pozadina ostane prazna.Znaci taskbar je tu sve opcije na njemu rade mogu na net
mogu da startujem sve programe samo ikonica nema.i sad ne znam kako bolje
da objasnim ali to je otprilike to radi sve samo nema ikona.i da kao sto je mohican rekao primetio sam da nautils nece da se startuje kad nema ikonica.
moram da napomenem da se ovo nedesava uvek nekad imam ikone a nekad nemam.ne znam od cega to zavsi.jedno kratko vreme sam imao redhat 7.1
i isto se to desavalo.Pricao sam sa nekim ljudima i oni su mi rekli da se to i njima desavalo i da je to neku bug u redhat-u i da su zbog njega presli na druge distribucije.ne znam da li je to tacno posto oko linux-a ne znam nista pa me zanima da li to moze da se sredi i kako.
[ Illiron @ 06.03.2002. 11:47 ] @
Ja imam RH 7.1 sad i nemam takvih problema...takodje koristim GNOME.