[ Pah-Wrait @ 10.09.2004. 00:36 ] @
Neko mnogo pametan je na sajtu objavio moj broj telefona (na "onakvom" sajtu) i napisao da je zensko i da zeli svasta, pa me sada manijaci zovu. Pisao sam adminu sajta i on je taj oglas skinuo. Zanima me da li mogu da saznam IP adresu tog "pametnog" i preko toga da saznam ko je (cisto da bih mu uzvratio uslugu ili tuzio sudu!!!).
Pomoc mi je hitno potrebna.
[ `and @ 10.09.2004. 01:18 ] @

Pa ne mozes tako lako, jedino da ti admin da ili da probas sledece :

Ovako evo tvojih npr podataka :

---------------------------
Pah-Wrait
Puno ime: Mile Ljepojevic < opciono
Član broj: 4811
Poruke: 11
Lokacija: Obrenovac < opciono
195.250.98.* < zanimljivo
OS: Windows 2000

ICQ: 161299156 < opciono


* Profil
* Email
* Privatna Poruka
----------------------------

E sada kod tog tvog "pametnog" verovatno nemas ovo *opciono, ali sigurno imas deo ip adrese i lako pomocu programa NeoTrace ili Whois mozes da nadjes koji je provajder i odatle koji grad ( vidis opseg adresa za taj grad ) ! E sad mozes da skeniras taj opseg adresa ( kada je taj "pametni" na forumu ), i da dobijes neku listu adresa ( nadam se ne puno adresa i za ovo koristi nMap ). E sada idi na srecu, neka od tih adresa je adresa tvog "pametnog".

Mozes da probas da ga prijavis kog provajdera ! Ili probaj da izvuces neki podatak iz profila ili probaj da posaljes neki fake e-mail\icq message ( za mail procitaj sandmail tutorial ), ili koristi neki drugi e-mail da bi dobio njegovu ip adresu ...

Ukratko procitaj malo neki tut o "social hacking" ... ovako je Kevin Mitnick cinio cuda !

Valjda sam ti pomogao ?!



[ DjurovicD @ 26.11.2008. 10:18 ] @
Nisam hteo da otvaram novu temu, nego cu se samo nadovezati na ovu. Naime, sumljam da jedan korisnik koristi dva nicka na mom forumu i vredja ostale. Lako ulazim u IP obzirom da sam admin na forumu. Kako da proverim uporedjivanjem dve IP adrese da li je rec o istom korisniku? Pokusao sam sa WHOIS, ali mi ne ide od ruke. Moze li mi neko to proveriti?
[ mihajilo @ 26.11.2008. 15:02 ] @
odgovor za prvog-verovatno znas tu osobu i nesto si joj gadno zgresio kada ti se tako sveti. u nasoj zemlji znaj da ne mozes nista,osim ako nisi bas uporan ,tako da ti je jedino resenje da promenis broj telefona,ako to jos traje. ne kazem da ne mozes da nadjes tu osobu,ali sta bi ti sa tim? da je prebijes, da ti njoj pretis, da joj vratis istom merom? time nista ne bi dobio,a da ces da je tuzis sumnjam,mada bi i time malo sta dobio,a ne isplati se trud.

odgovor za drugog-mislim da je jedini nacin da ako su oba nick-a istovremeno aktivna uporedis IP adresu i ako je ista znaces,a na druge nacine nemas bas neke sanse,osim ako nisu upucene neke ozbiljne pretnje, a ako jesu mozes iz logova od ISP-a proveriti koji korisnik je dobio tada tu IP adresu,ali za to ti treba policijski nalog, znaci ako je nesto ozbiljno prijaviti sup-u,ali i sam vidis da nije.