[ tweeester @ 10.09.2004. 10:16 ] @
Zdravo ljudi,

Imam ozbiljnih problema sa JVM na RH Linux 9.0. Naime, imam JDK1.3.1_0X i JDK1.4.2 na istoj masini. I jedan i drugi JDK prijavljuju pogresno vreme:
JDK1.3.1 - kasni 1 sat
JDK1.4.2 - kasni 3 sata

Na masini je vreme korektno "# date" komanda da je sve po propisu, radi i ntpd koji sinhronizuje sa drugom masinom ...

problem sa JDK 1.4.2 sam uspeo da resim dodavanjem "-Duser.timezone=CET" u komandnu liniju pri startovanju programa ali i to mi deluje ko "drzi vodu ..." resenje, dok sa JDK1.3.1 moram da stavim "-Duser.timezone=GMT+02" da bi vreme bilo ispravno (naravno, prava zona je GMT+01 ...).

Guglao sam dosta na tu temu i izgleda da se gomili user-a javlja isti problem na svim Unix-like platformama (i niko nema pravo resenje) ...

Ako neko ima ideju ili se ranije sretao s ovim problemom svaka pomoc je dobrodosla.

Pozdrav
[ tweeester @ 10.09.2004. 10:23 ] @
Eto ti vraga, ceo dan se juce mucim i nista, a sad sam ga resio 5 min posto sam postovao ovu poruku.

Naime, u /etc/profile sam dodao export TZ=CET

jer izgleda da JDK (svaki) prvo pokusava da procita environment variablu TZ a onda dalje pokusava da pogadja ispravnu zonu (ako TZ nije setovano).

Sad mi se cini da sve radi ok.
[ tweeester @ 10.09.2004. 10:29 ] @
a ako vam se neki server podize kao servis onda morate u odgovarajuci init.d skript da dodate:

export TZ=CET

jer se /etc/profile ne cita kad se pokrecu servisi ... eto ti vraga
[ antix @ 15.09.2004. 08:43 ] @
baš sam ovih dana na www.javaworld.com našao članak na tu temu. Nije loš i opisuje kako riješiti probleme u vezi sa Java-om i vremenskim zonama. Potraži ako t e zanima!!

poz
[ tweeester @ 15.09.2004. 09:21 ] @
Da video sam taj clanak, nije los, osim sto ne resava problem . Anyway, problem sam resio kao sto sam gore pomenuo. Hvala na trudu.